Ubytování KTZ Obrázek0
Ubytování KTZ Obrázek1
Ubytování KTZ Obrázek2
Ubytování KTZ Obrázek3
Ubytování KTZ Obrázek4
Ubytování KTZ Obrázek5
Ubytování KTZ Obrázek6
Ubytování KTZ Obrázek7
Ubytování KTZ Obrázek8
Ubytování KTZ Obrázek9
Ubytování KTZ Obrázek10
Ubytování KTZ Obrázek11
Ubytování KTZ Obrázek12

Keňa, Tanzánie a Zanzibar - safari s odpočinkem

Keňa - Mombasa
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem s mezipřistáním, místní přelety Arusha - Zanzibar, Zanzibar - Mombasa (váhový limit 15 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 7 nocí v hotelech a lodgích *** (podle hodnocení organizátora) + 7 nocí v hotelu dle vlastního výběru na Zanzibaru, transfery minibusem a teréními vozy, transfery: letiště - hotel - letiště (může být bez polské asistence), stravování dle programu a popisu hotelů, služby polského delegáta v Mombase, služby polského průvodce během safari (1 osoba na skupinu, bude přecházet mezi autobusy) a místního řidiče - specialisty na safari (1 osoba na minibus, anglicky mluvící), turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění, léčebné výlohy a pojištění zavazadel). Na Zanzibaru jsou klienti v péči anglicky mluvícího místního delegáta, kontakt s polským delegátem v Mombase pouze telefonicky.


Základní cena nezahrnuje: poplatek za vstup do národních parků, poplatky pro řidiče a místní průvodce - cca 890 USD/os. povinný poplatek v hotovosti placený průvodci. Navíc cena nezahrnuje: spropitné pro nosiče zavazadel a čísníky, další jídla a nápoje, osobní výdaje, fakultativní výlety, elektronické cestovní povolení eTA (cca 30 USD/osoba) zakoupené na https://www.etakenya.go.ke/en, vízum do Tanzanie (cca 50 USD/os. - platí se na hranici s Tanzanií).

 

S sebou si vezměte pouze dolary vydané po roce 2009.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Fakultativní výlet: masajská vesnice (cca 25 USD/os.).


Upozornění! Výše uvedené ceny v programu byly platné ke dni 08.02.2023 a mohou se změnit.


Název zájezdu v polském jazyce: Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kód zájezdu: KTZ

Program

Keňa a Tanzánie v jednom zájezdu! • nejkrásnější zvířata Afriky - sloni, žirafy, zebry, antilopy a lvi • Tsavo West a prameny Mzima Springs • Lake Manyara - území hrochů • Serengeti - království volně žijících zvířat • Ngorongoro - vyhaslý vulkán • Amboseli a střecha Afriky - Kilimandžáro • vnitrostátní přelety v ceně • odpočinek na krásných plážích Zanzibaru


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Technické mezipřistání na Kypru nebo v Egyptě (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Večer přílet na letiště Moi v Mombase. Po pasové a vízové kontrole přivítání s delegátem na letišti a transfer do hotelu *** (Hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Večeře a přenocování.


Den 2
Po časné snídani (případně formou balíčku) transfer minibusem do Národního parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jízdy). První safari začneme již po překročení brány parku. Jeho oblast pokrývá buš a akátové háje, které jsou domovem tisíců divokých zvířat: slonů, lvů, buvolů, pakoňů, žiraf a dokonce levhartů a nosorožců. Oběd. Následně odpolední safari a pozorování zvířat v jednom z největších národních parků v Africe. Lze se zde setkat s obrovskými hejny stěhovavých ptáků, stejně jako s tzv. červenými slony z Tsava. Ubytování, večeře a přenocování v lodgi v Tsavo. (Trasa cca 280 km)


Den 3
Po snídani přejezd do Národního parku Amboseli, který nabízí úchvatný výhled na majestátní „střechu Afriky“ - Kilimandžáro. Vrcholek lze vidět většinou jen brzy ráno a před západem slunce, během dne je obvykle zahalen mraky. Během cesty na safari uvidíme malebné prameny Mzima Springs - dvě jezera navzájem propojena kaskádami. Uvidíme zde trvale přebývající hrochy a krokodýly a také obrovský výlev ztuhlé černé lávy - Shetani. Pro zájemce návštěva masajské vesnice (cca 25 USD/os.). V programu: návštěva pastýřských domků, ukázka masajských tanců a zvyků, možnost nákupu masajských rukodělných výrobků. Oběd. Následně safari v parku, který je známý především jako „země slonů“. Často se zde můžeme také setkat s jinými zvířaty, např. se lvy, hyenami, gepardy, antilopami, buvoly a žirafami. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Amboseli. (Trasa cca 200 km)


Den 4
Po snídani transfer do oblasti Namanga na hranicích s Tanzanií, kde přesedneme do jeepů. Následně přejezd do Národního parku Lake Manyara, zapsaného na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. Během cesty přestávka na oběd. Odpoledne safari v Národním parku Lake Manyara, který je známý malebným jezerem a bohatou faunou, kterou uvidíme během safari: paviáni, gazely, hroši. V oblasti vysoké vegetace, blíže k bráně do parku, můžeme vidět četné populace paviánů. Navíc se zde lze setkat s více než 350 druhy ptáků. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Parku Lake Manyara. (Trasa cca 400 km)


Den 5
Po časné snídani přejezd do Národního parku Serengeti. Oběd (formou pikniku) a následně odpolední safari v parku, který je známý po celém světě, a má rozlohu srovnatelnou s rozlohou severního Irska. Večeře a přenocování v lodgí v Serengeti. (Trasa cca 250 km)


Den 6
Po snídani a odpoledne safari v Národním parku Serengeti, který je známý svou bohatou populací gazel a zeber, ale můžeme zde s trochou štěstí vidět slavnou „velkou africkou pětku“ volně žijících zvířat: slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola a více než 500 druhů ptáků. Pozorování zvířat je zde snadné vzhledem k nízké vegetaci - park pokrývá savana s akáciemi. Snídaně a oběd v lodgí, během dne čas na odpočinek. Možnost jednoho dlouhého safari (v závislosti na umístění lodgíe) - odjezd po snídani, oběd formou balíčku, odpoledne čas na odpočinek. Večeře a přenocování v lodgí v okolí Serengeti. (Trasa cca 120 km)


Den 7
Po časné snídani přejezd na nezapomenutelné safari v kráteru Ngorongoro. Park je známý především díky obrovskému kráteru Ngorongoro, zvanému rájem Afriky, který je považován za jeden z osmi přírodních divů světa. Kráter se nachází západně od slavné Great Rift Valley (Velké příkopové propadliny). Byl vytvořen po výbuchu sopky před 2 miliony let, kdy vznikl kráter o rozloze cca 260 km² a průměru až 22 km. Na dně kráteru žijí stovky divokých zvířat a ptáků: lvi, sloni, nosorožci, pakoni, buvoli, antilopy a plameňáci. Během safari krátká přestávka na oběd - formou pikniku. Večer přejezd do lodgíe v okolí Ngorongoro, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)


Den 8
Po snídani přejezd ve směru Arushe (oběd formou balíčku). (Trasa cca 200 km)
Transfer na letiště v Arushe a přelet na ostrov Zanzibar. Transfer do vybraného hotelu. Ubytování a přenocování.


Den 9 - 14
Pobyt ve vybraném hotelu na ostrově Zanzibar.


Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Mombasy, transfer do hotelu, čas na odpočinek po cestě. Následně transfer na letiště a odlet do Polska.


Den 16
Technické mezipřistání v Egyptě nebo na Kypru (cca 45 minut, bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.


Upozornění k programu
- Celková trasa cca 2400 km.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Důležité informace
Očkování:
V Tanzanii je vyžadováno očkování proti žluté zimnici (kvůli přejezdu z Keni, kde se žlutá zimnice vyskytuje endemicky), doporučuje se očkování proti žloutence.


Všeobecné pokyny
- Na safari byste měli mít elastickou brašnu (obsah cca 60 litrů) a ne pevný kufr. Bohužel, neexistuje možnost přebalení zavazadla na safari a ponechání kufru v hotelu v Mombase, vzhledem k letu na Zanzibar z Arushy (váhový limit 20 kg + 5 kg příruční).
- Doporučujeme si vzít s sebou šátky, které budou chránit obličej před prachem a větrem. 
- Doporučujeme si vzít s sebou také pokrývku hlavy a opalovací krém s vysokým faktorem.
- Pokud jde o oblečení, teplota během dne je proměnlivá (rána a večery jsou chladné, během dne je horko), proto doporučujeme vzít si s sebou vhodné oblečení, které také poskytne dodatečnou ochranu proti hmyzu.
- V den safari doporučujeme nepoužívat parfémy a nebrat oblečení v tmavě modré barvě, která může přilákat hmyz.
- Doporučujeme vzít si s sebou dalekohled pro pozorování zvířat, svítilnu (některé cestičky v lodgích jsou špatně osvětlené) a repelent proti komárům.
- Doporučujeme vzít adaptery do britských zásuvek.
- Na území parků často nemají mobilní telefony pokrytí. Na recepci je k dispozici za poplatek telefon (obvykle drahý), nicméně zde také často dochází k výpadkům pevných linek.
- Je dobré mít s sebou malé množství peněz vyměněných za keňské šilinky potřebné k malým nákupům/kávy, čaje na zastávkách - čerpacích stanicích/místních obchodech. V lodgích a v obchodech se suvenýry lze platit v dolarech.
- Jsou přijímány pouze dolary vydané po roce 2009.

Upozornění k programu

Od 28.8.2017 se změnily předpisy týkající se ochrany životního prostředí v Keni a Tanzanii (od 1.6.2019). Kvůli novému zákonu je používání, výroba a dovoz plastových sáčků v Keni nelegální a trestáno vysokými pokutami (až do výše 38 000 USD) nebo odnětím svobody až na 4 roky. Cestující, kteří přijíždějí do Keni a Tanzanie s plastovými taškami v jejich zavazadlech (reklamní, plastové a jednorázové tašky, rovněž tašky z nákupů v obchodech v bezcelní zóně), jsou povinni je nechat na letišti. Doporučujeme používat místo plastových tašek textilní nebo papírové tašky. Keňa a Tanzanie jsou jedny ze zemí s nejpřísnějšími zákony týkajících se plastových tašek. 

Hodnocení klientů

Klienti tento zájezd hodnotí na 5,5/6. Přečtěte si recenze: https://r.pl/kenia-tanzania-i-zanzibar-safari-z-wypoczynkiem/zakwaterowanie-ktz

Víza - informace pro prodejce

Pro překročení keňských hranic je pro občany České republiky vyžadován cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od data návratu z Keni a elektronické cestovní povolení eTA.

Elektronické povolení eTA se vyřizuje na adrese https://www.etakenya.go.ke/en.
Všichni cestující, včetně kojenců a dětí mladších 18 let, kteří chtějí cestovat do Keni, musí mít před cestou schválené elektronické cestovní povolení (eTA). Žádost pro děti mladší 18 let vyplňuje zákonný zástupce/rodič. Standardní doba vyřízení je přibližně 3 pracovní dny, proto je třeba žádost vyplnit včas. Poplatek za eTA činí cca 30 USD/osoba.
Dokument je třeba mít na letišti u sebe. Vízum není možné zakoupit po příletu na letišti v Mombase. Osobám, které si zakoupí povolení elektronicky a doklad neobdrží, nebude umožněn nástup na let do Keni. Elektronické povolení k pobytu je platné pouze pro jednu cestu (jednorázový vstup) a pro každou další cestu musí být vydáno znovu. Po opuštění země ztrácí platnost.

Výše uvedené podmínky platí pro občany České republiky (na osoby s jiným než českým občanstvím se mohou vztahovat jiné podmínky vstupu) do Keni.


Vízum do Tanzánie
- občané ČR potřebují pro vstup do Tanzánie vízum
- vízum je  možné získat na všech hraničních přechodech po zaplacení poplatku a předložení mezinárodního očkovacícho průkazu s platným očkováním proti žluté zimnici
- poplatek za vízum do Tanzánie je cca 50 USD/os.

Informace o hotelech

MOMBASA: 
Hotel 3* - 1 noc po příjezdu (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Hotel se nachází na pláži.
Pokoje: dvou a třílůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.
Vybavení: restaurace, bar a bazén.
Strava: snídaně a večeře.
 
SAFARI:
Lodgíe - (6 nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachází se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorovat zvířata z terasy, nebo z pokoje. Lodgíe jsou často postaveny u napajedel, kde lze pozorovat zvěř, a to zejména ve večerních hodinách, kdy se tam zvířata shromažďují. Možnost ubytování ve stanových lodgích.
Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastní koupelnou (bez klimatizace, TV a telefonu). Možnost přistýlek.
Strava: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, i když v některých lodgích se někdy jídla podávají ke stolu (možnost snídaní a/nebo obědů formou cestovních balíčků).
Vybavení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.
V některých lodgích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitých časech. Při platbě kartou v lodgích se k hodnotě účtu připočítává 5%. V Serengeti je možné absolvovat 2 safari nebo jedno celodenní (v závislosti od polohy lodgíe).
 
ZANZIBAR:
Hotely - 7 nocí ve vybraném pobytovém hotelu. Více nabídek je k dispozici v rezervačním systému.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel

Neptune Pwani Beach Resort & Spa

Umístění

MOMBASA:

Hotely*** - (1 započatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortní hotel nacházející se na pláži.

Pokoje: 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Stravování:restaurace, bar a bazén.

Jídlo:snídaně a večeře.

SAFARI:

V Masai Maře a Serengeti možná 2 samostatná safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Lodge- (začíná se 6 hotelovými nocemi) - komfortní, často postavené v místním stylu. Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Možné jsou i stanové lodže.

Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Přistýlky nejsou k dispozici.

Strava:Snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost obědů v cestovním balíčku).

Stravovací zařízení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 započatých nocí) ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na r.pl.

.
Ubytování

Mombasa- 1 noc v hotelu *** (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Komfortní hotel se nachází na pláži. Pokoje: 2 a 3lůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou. Vybavení: restaurace, bar a bazén. Stravování: snídaně a večeře.

Safari - 6 započatých hotelových nocí v tzv. lodžích - komfortních, často v místním stylu postavených hotelech kategorie *** (dle pořadatele). Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Případné stanové lodge. Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Strava: snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost snídaně a/nebo oběda v rámci cestovních balíčků). Vybavení pro hosty: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodžích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitou dobu. Při platbě kartou v lodžích se k hodnotě účtu připočítává 5% příplatek. V Serengeti možná 2 samostatná safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Zanzibar- 7 započatých nocí ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na R.pl.

.
Umiestnenie

MOMBASA:

Hotely*** - (1 začatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortný hotel nachádzajúci sa na pláži.

Postele:2-spálne s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom/terasou.

Stravovanie:reštaurácia, bar a bazén.

Jedlá:raňajky a večere.

SAFARI:

V Masai Mara a Serengeti je možné 2 samostatné safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti od polohy lodge).

Lodge- (6 začatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachádzajú sa priamo v národných parkoch alebo v ich blízkosti, veľmi často s možnosťou pozorovania zvierat z hotelovej terasy alebo izby. Lodge sú často postavené vedľa napájadiel, kde sa zvieratá zhromažďujú najmä večer. Možnosť stanových lodží.

Mír: skromne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou (bez klimatizácie, TV alebo telefónu). Nie sú k dispozícii žiadne prístelky.

Stravovanie:Raňajky, obedy a večere väčšinou formou bufetu, hoci v niektorých lodžiach sa niekedy jedlo podáva na stôl (možnosť cestovných obedových balíčkov).

Stravovacie zariadenia: recepcia, reštaurácia, bar a často záhrada, bazén a obchod so suvenírmi.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 začatých hotelových nocí) vo vybranom hoteli. Viac ponúk v rezervačnom systéme a na r.pl.

.

Royal Zanzibar Beach Resort

Umístění

MOMBASA:

Hotely*** - (1 započatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortní hotel nacházející se na pláži.

Pokoje: 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Stravování:restaurace, bar a bazén.

Jídlo:snídaně a večeře.

SAFARI:

V Masai Maře a Serengeti možná 2 samostatná safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Lodge- (začíná se 6 hotelovými nocemi) - komfortní, často postavené v místním stylu. Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Možné jsou i stanové lodže.

Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Přistýlky nejsou k dispozici.

Strava:Snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost obědů v cestovním balíčku).

Stravovací zařízení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 započatých nocí) ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na r.pl.

.
Ubytování

Mombasa- 1 noc v hotelu *** (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Komfortní hotel se nachází na pláži. Pokoje: 2 a 3lůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou. Vybavení: restaurace, bar a bazén. Stravování: snídaně a večeře.

Safari - 6 započatých hotelových nocí v tzv. lodžích - komfortních, často v místním stylu postavených hotelech kategorie *** (dle pořadatele). Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Případné stanové lodge. Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Strava: snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost snídaně a/nebo oběda v rámci cestovních balíčků). Vybavení pro hosty: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodžích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitou dobu. Při platbě kartou v lodžích se k hodnotě účtu připočítává 5% příplatek. V Serengeti možná 2 samostatná safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Zanzibar- 7 započatých nocí ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na R.pl.

.
Umiestnenie

MOMBASA:

Hotely*** - (1 začatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortný hotel nachádzajúci sa na pláži.

Postele:2-spálne s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom/terasou.

Stravovanie:reštaurácia, bar a bazén.

Jedlá:raňajky a večere.

SAFARI:

V Masai Mara a Serengeti je možné 2 samostatné safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti od polohy lodge).

Lodge- (6 začatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachádzajú sa priamo v národných parkoch alebo v ich blízkosti, veľmi často s možnosťou pozorovania zvierat z hotelovej terasy alebo izby. Lodge sú často postavené vedľa napájadiel, kde sa zvieratá zhromažďujú najmä večer. Možnosť stanových lodží.

Mír: skromne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou (bez klimatizácie, TV alebo telefónu). Nie sú k dispozícii žiadne prístelky.

Stravovanie:Raňajky, obedy a večere väčšinou formou bufetu, hoci v niektorých lodžiach sa niekedy jedlo podáva na stôl (možnosť cestovných obedových balíčkov).

Stravovacie zariadenia: recepcia, reštaurácia, bar a často záhrada, bazén a obchod so suvenírmi.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 začatých hotelových nocí) vo vybranom hoteli. Viac ponúk v rezervačnom systéme a na r.pl.

.

Royal Zanzibar Beach Resort

Umístění

MOMBASA:

Hotely*** - (1 započatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortní hotel nacházející se na pláži.

Pokoje: 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Stravování:restaurace, bar a bazén.

Jídlo:snídaně a večeře.

SAFARI:

V Masai Maře a Serengeti možná 2 samostatná safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Lodge- (začíná se 6 hotelovými nocemi) - komfortní, často postavené v místním stylu. Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Možné jsou i stanové lodže.

Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Přistýlky nejsou k dispozici.

Strava:Snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost obědů v cestovním balíčku).

Stravovací zařízení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 započatých nocí) ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na r.pl.

.
Ubytování

Mombasa- 1 noc v hotelu *** (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Komfortní hotel se nachází na pláži. Pokoje: 2 a 3lůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou. Vybavení: restaurace, bar a bazén. Stravování: snídaně a večeře.

Safari - 6 započatých hotelových nocí v tzv. lodžích - komfortních, často v místním stylu postavených hotelech kategorie *** (dle pořadatele). Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Případné stanové lodge. Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Strava: snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost snídaně a/nebo oběda v rámci cestovních balíčků). Vybavení pro hosty: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodžích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitou dobu. Při platbě kartou v lodžích se k hodnotě účtu připočítává 5% příplatek. V Serengeti možná 2 samostatná safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Zanzibar- 7 započatých nocí ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na R.pl.

.
Umiestnenie

MOMBASA:

Hotely*** - (1 začatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortný hotel nachádzajúci sa na pláži.

Postele:2-spálne s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom/terasou.

Stravovanie:reštaurácia, bar a bazén.

Jedlá:raňajky a večere.

SAFARI:

V Masai Mara a Serengeti je možné 2 samostatné safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti od polohy lodge).

Lodge- (6 začatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachádzajú sa priamo v národných parkoch alebo v ich blízkosti, veľmi často s možnosťou pozorovania zvierat z hotelovej terasy alebo izby. Lodge sú často postavené vedľa napájadiel, kde sa zvieratá zhromažďujú najmä večer. Možnosť stanových lodží.

Mír: skromne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou (bez klimatizácie, TV alebo telefónu). Nie sú k dispozícii žiadne prístelky.

Stravovanie:Raňajky, obedy a večere väčšinou formou bufetu, hoci v niektorých lodžiach sa niekedy jedlo podáva na stôl (možnosť cestovných obedových balíčkov).

Stravovacie zariadenia: recepcia, reštaurácia, bar a často záhrada, bazén a obchod so suvenírmi.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 začatých hotelových nocí) vo vybranom hoteli. Viac ponúk v rezervačnom systéme a na r.pl.

.

Royal Zanzibar Beach Resort

Umístění

MOMBASA:

Hotely*** - (1 započatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortní hotel nacházející se na pláži.

Pokoje: 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Stravování:restaurace, bar a bazén.

Jídlo:snídaně a večeře.

SAFARI:

V Masai Maře a Serengeti možná 2 samostatná safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Lodge- (začíná se 6 hotelovými nocemi) - komfortní, často postavené v místním stylu. Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Možné jsou i stanové lodže.

Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Přistýlky nejsou k dispozici.

Strava:Snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost obědů v cestovním balíčku).

Stravovací zařízení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 započatých nocí) ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na r.pl.

.
Ubytování

Mombasa- 1 noc v hotelu *** (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Komfortní hotel se nachází na pláži. Pokoje: 2 a 3lůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou. Vybavení: restaurace, bar a bazén. Stravování: snídaně a večeře.

Safari - 6 započatých hotelových nocí v tzv. lodžích - komfortních, často v místním stylu postavených hotelech kategorie *** (dle pořadatele). Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Případné stanové lodge. Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Strava: snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost snídaně a/nebo oběda v rámci cestovních balíčků). Vybavení pro hosty: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodžích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitou dobu. Při platbě kartou v lodžích se k hodnotě účtu připočítává 5% příplatek. V Serengeti možná 2 samostatná safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Zanzibar- 7 započatých nocí ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na R.pl.

.
Umiestnenie

MOMBASA:

Hotely*** - (1 začatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortný hotel nachádzajúci sa na pláži.

Postele:2-spálne s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom/terasou.

Stravovanie:reštaurácia, bar a bazén.

Jedlá:raňajky a večere.

SAFARI:

V Masai Mara a Serengeti je možné 2 samostatné safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti od polohy lodge).

Lodge- (6 začatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachádzajú sa priamo v národných parkoch alebo v ich blízkosti, veľmi často s možnosťou pozorovania zvierat z hotelovej terasy alebo izby. Lodge sú často postavené vedľa napájadiel, kde sa zvieratá zhromažďujú najmä večer. Možnosť stanových lodží.

Mír: skromne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou (bez klimatizácie, TV alebo telefónu). Nie sú k dispozícii žiadne prístelky.

Stravovanie:Raňajky, obedy a večere väčšinou formou bufetu, hoci v niektorých lodžiach sa niekedy jedlo podáva na stôl (možnosť cestovných obedových balíčkov).

Stravovacie zariadenia: recepcia, reštaurácia, bar a často záhrada, bazén a obchod so suvenírmi.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 začatých hotelových nocí) vo vybranom hoteli. Viac ponúk v rezervačnom systéme a na r.pl.

.

VOI Kiwengwa Resort

Umístění

MOMBASA:

Hotely*** - (1 započatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortní hotel nacházející se na pláži.

Pokoje: 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Stravování:restaurace, bar a bazén.

Jídlo:snídaně a večeře.

SAFARI:

V Masai Maře a Serengeti možná 2 samostatná safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Lodge- (začíná se 6 hotelovými nocemi) - komfortní, často postavené v místním stylu. Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Možné jsou i stanové lodže.

Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Přistýlky nejsou k dispozici.

Strava:Snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost obědů v cestovním balíčku).

Stravovací zařízení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 započatých nocí) ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na r.pl.

.
Ubytování

Mombasa- 1 noc v hotelu *** (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Komfortní hotel se nachází na pláži. Pokoje: 2 a 3lůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou. Vybavení: restaurace, bar a bazén. Stravování: snídaně a večeře.

Safari - 6 započatých hotelových nocí v tzv. lodžích - komfortních, často v místním stylu postavených hotelech kategorie *** (dle pořadatele). Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Případné stanové lodge. Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Strava: snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost snídaně a/nebo oběda v rámci cestovních balíčků). Vybavení pro hosty: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodžích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitou dobu. Při platbě kartou v lodžích se k hodnotě účtu připočítává 5% příplatek. V Serengeti možná 2 samostatná safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Zanzibar- 7 započatých nocí ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na R.pl.

.
Umiestnenie

MOMBASA:

Hotely*** - (1 začatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortný hotel nachádzajúci sa na pláži.

Postele:2-spálne s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom/terasou.

Stravovanie:reštaurácia, bar a bazén.

Jedlá:raňajky a večere.

SAFARI:

V Masai Mara a Serengeti je možné 2 samostatné safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti od polohy lodge).

Lodge- (6 začatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachádzajú sa priamo v národných parkoch alebo v ich blízkosti, veľmi často s možnosťou pozorovania zvierat z hotelovej terasy alebo izby. Lodge sú často postavené vedľa napájadiel, kde sa zvieratá zhromažďujú najmä večer. Možnosť stanových lodží.

Mír: skromne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou (bez klimatizácie, TV alebo telefónu). Nie sú k dispozícii žiadne prístelky.

Stravovanie:Raňajky, obedy a večere väčšinou formou bufetu, hoci v niektorých lodžiach sa niekedy jedlo podáva na stôl (možnosť cestovných obedových balíčkov).

Stravovacie zariadenia: recepcia, reštaurácia, bar a často záhrada, bazén a obchod so suvenírmi.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 začatých hotelových nocí) vo vybranom hoteli. Viac ponúk v rezervačnom systéme a na r.pl.

.

VOI Kiwengwa Resort

Umístění

MOMBASA:

Hotely*** - (1 započatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortní hotel nacházející se na pláži.

Pokoje: 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Stravování:restaurace, bar a bazén.

Jídlo:snídaně a večeře.

SAFARI:

V Masai Maře a Serengeti možná 2 samostatná safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Lodge- (začíná se 6 hotelovými nocemi) - komfortní, často postavené v místním stylu. Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Možné jsou i stanové lodže.

Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Přistýlky nejsou k dispozici.

Strava:Snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost obědů v cestovním balíčku).

Stravovací zařízení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 započatých nocí) ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na r.pl.

.
Ubytování

Mombasa- 1 noc v hotelu *** (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Komfortní hotel se nachází na pláži. Pokoje: 2 a 3lůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou. Vybavení: restaurace, bar a bazén. Stravování: snídaně a večeře.

Safari - 6 započatých hotelových nocí v tzv. lodžích - komfortních, často v místním stylu postavených hotelech kategorie *** (dle pořadatele). Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Případné stanové lodge. Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Strava: snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost snídaně a/nebo oběda v rámci cestovních balíčků). Vybavení pro hosty: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodžích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitou dobu. Při platbě kartou v lodžích se k hodnotě účtu připočítává 5% příplatek. V Serengeti možná 2 samostatná safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Zanzibar- 7 započatých nocí ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na R.pl.

.
Umiestnenie

MOMBASA:

Hotely*** - (1 začatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortný hotel nachádzajúci sa na pláži.

Postele:2-spálne s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom/terasou.

Stravovanie:reštaurácia, bar a bazén.

Jedlá:raňajky a večere.

SAFARI:

V Masai Mara a Serengeti je možné 2 samostatné safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti od polohy lodge).

Lodge- (6 začatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachádzajú sa priamo v národných parkoch alebo v ich blízkosti, veľmi často s možnosťou pozorovania zvierat z hotelovej terasy alebo izby. Lodge sú často postavené vedľa napájadiel, kde sa zvieratá zhromažďujú najmä večer. Možnosť stanových lodží.

Mír: skromne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou (bez klimatizácie, TV alebo telefónu). Nie sú k dispozícii žiadne prístelky.

Stravovanie:Raňajky, obedy a večere väčšinou formou bufetu, hoci v niektorých lodžiach sa niekedy jedlo podáva na stôl (možnosť cestovných obedových balíčkov).

Stravovacie zariadenia: recepcia, reštaurácia, bar a často záhrada, bazén a obchod so suvenírmi.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 začatých hotelových nocí) vo vybranom hoteli. Viac ponúk v rezervačnom systéme a na r.pl.

.

Gold Zanzibar Beach House & Spa

Umístění

MOMBASA:

Hotely*** - (1 započatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortní hotel nacházející se na pláži.

Pokoje: 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou.

Stravování:restaurace, bar a bazén.

Jídlo:snídaně a večeře.

SAFARI:

V Masai Maře a Serengeti možná 2 samostatná safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Lodge- (začíná se 6 hotelovými nocemi) - komfortní, často postavené v místním stylu. Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Možné jsou i stanové lodže.

Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Přistýlky nejsou k dispozici.

Strava:Snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost obědů v cestovním balíčku).

Stravovací zařízení: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 započatých nocí) ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na r.pl.

.
Ubytování

Mombasa- 1 noc v hotelu *** (hotel Reef nebo podobný skromný hotel). Komfortní hotel se nachází na pláži. Pokoje: 2 a 3lůžkové pokoje s koupelnou, klimatizací, balkonem/terasou. Vybavení: restaurace, bar a bazén. Stravování: snídaně a večeře.

Safari - 6 započatých hotelových nocí v tzv. lodžích - komfortních, často v místním stylu postavených hotelech kategorie *** (dle pořadatele). Nacházejí se přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, velmi často s možností pozorování zvířat z hotelové terasy nebo pokoje. Lodže jsou často postaveny u napajedel, kde se zvířata shromažďují zejména večer. Případné stanové lodge. Pokoje: skromně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením (bez klimatizace, TV a telefonu). Strava: snídaně, obědy a večeře většinou formou bufetu, i když v některých lodžích se jídlo někdy podává na stůl (možnost snídaně a/nebo oběda v rámci cestovních balíčků). Vybavení pro hosty: recepce, restaurace, bar a často zahrada, bazén a obchod se suvenýry. V některých lodžích je elektřina a teplá voda k dispozici pouze v určitou dobu. Při platbě kartou v lodžích se k hodnotě účtu připočítává 5% příplatek. V Serengeti možná 2 samostatná safari nebo 1 dlouhé safari (v závislosti na umístění lodge).

Zanzibar- 7 započatých nocí ve vybraném hotelu. Další nabídky v rezervačním systému a na R.pl.

.
Umiestnenie

MOMBASA:

Hotely*** - (1 začatá noc v hotelu) Mombasa Beach nebo podobný skromný hotel. Komfortný hotel nachádzajúci sa na pláži.

Postele:2-spálne s vlastnou kúpeľňou, klimatizáciou, balkónom/terasou.

Stravovanie:reštaurácia, bar a bazén.

Jedlá:raňajky a večere.

SAFARI:

V Masai Mara a Serengeti je možné 2 samostatné safari, nebo 1 dlouhé safari (v závislosti od polohy lodge).

Lodge- (6 začatých hotelových nocí) - pohodlné, často postavené v místním stylu. Nachádzajú sa priamo v národných parkoch alebo v ich blízkosti, veľmi často s možnosťou pozorovania zvierat z hotelovej terasy alebo izby. Lodge sú často postavené vedľa napájadiel, kde sa zvieratá zhromažďujú najmä večer. Možnosť stanových lodží.

Mír: skromne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou (bez klimatizácie, TV alebo telefónu). Nie sú k dispozícii žiadne prístelky.

Stravovanie:Raňajky, obedy a večere väčšinou formou bufetu, hoci v niektorých lodžiach sa niekedy jedlo podáva na stôl (možnosť cestovných obedových balíčkov).

Stravovacie zariadenia: recepcia, reštaurácia, bar a často záhrada, bazén a obchod so suvenírmi.

ZANZIBAR:

Hotely- (7 začatých hotelových nocí) vo vybranom hoteli. Viac ponúk v rezervačnom systéme a na r.pl.

.

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč