Ubytování WKY - Léto Obrázek0
Ubytování WKY - Léto Obrázek1
Ubytování WKY - Léto Obrázek2
Ubytování WKY - Léto Obrázek3
Ubytování WKY - Léto Obrázek4
Ubytování WKY - Léto Obrázek5
Ubytování WKY - Léto Obrázek6
Ubytování WKY - Léto Obrázek7
Ubytování WKY - Léto Obrázek8
Ubytování WKY - Léto Obrázek9
Ubytování WKY - Léto Obrázek10
Ubytování WKY - Léto Obrázek11
Ubytování WKY - Léto Obrázek12
Ubytování WKY - Léto Obrázek13
Ubytování WKY - Léto Obrázek14
Ubytování WKY - Léto Obrázek15
Ubytování WKY - Léto Obrázek16
Ubytování WKY - Léto Obrázek17
Ubytování WKY - Léto Obrázek18
Ubytování WKY - Léto Obrázek19
Ubytování WKY - Léto Obrázek20
Ubytování WKY - Léto Obrázek21
Ubytování WKY - Léto Obrázek22
Ubytování WKY - Léto Obrázek23

Klasická Itálie - pro pohodlné

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídaní, za příplatek večeře (6), turistický program, služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (včetně výletní plavby čluny a gondolou v Benátkách, metra v Římě), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, obsluha skupiny TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 295 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 15 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy Klasyczne - Dla wygodnych

Fakultativní výlety: italský večer v Římě cca 40 EUR/os., Padova cca 35 EUR/os., Lucca cca 30 EUR/os., Orvietto cca 30 EUR/os., Monte Cassino cca 25 EUR/os. (výlety se konají při velkém počtu zájemců).

Upozornění! Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 42 zájemcích.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 25.08.2022 a mohou se změnit.

Upozornění! 29.6. a 15.8. jsou Vatikánská muzea společně s Vatikánskými zahradami pro veřejnost zavřeny. Záměnou návštěva Andělského hradu.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Klasická Itálie - pro pohodlné - 10 dní • Benátky - perla Jadranu • Pisa - Šikmá věž • Florencie - hlavní město Toskánska a renesance • Řím - historie Impéria • Vatikán a návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. • rezervace do Vatikánských muzeí • Neapol - hlavní město jihu • Pompeje - ztracené město • ostrov Capri • Assisi - město sv. Františka

Den 1
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Česko a Rakousko. Pozdě večer příjezd do hotelu v okolí města Udine, přenocování (tento den není v hotelu večeře). Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 950 km) 

Den 2
Snídaně. V dopoledních hodinách příjezd do Benátek na parkoviště Punta Sabbioni nebo Tronchetto. Následně plavba turistickou lodí na náměstí sv. Marka. Procházka čtvrti San Marco, která seskupuje nejvýznamnější památky města: baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a zvonici - nejvyšší budovu ve městě. Prohlídku zakončíme u slavného mostu Rialto. Následně volný čas. Odpoledne plavba gondolami po benátských kanálech. Večer přejezd do hotelu v okolí Benátek. (Trasa cca 320 km)

Den 3
Po snídani přejezd do krásného městečka Pisa, které vzkvétalo ve středověku. V programu mimo jiné: návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) s katedrálou s krásnou mnohaúrovňovou fasádou, prohlídka kruhového Babtisteria (křtitelnice) a slavné Šikmé věže, čili dávné katedrální zvonice, stavěné téměř 200 let (obdivování zvenčí). Možnost realizace fakultativního výletu do Luccy/Padovy (za poplatek). Přejezd do hotelu v okolí Montecatini Terme, přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do hlavního města Toskánska - Florencie. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: kostel sv. Kříže s hrobkami nejslavnějších občanů města (včetně Michelangela), náměstí Piazza della Signoria, malebný most Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore s nádhernou kopulí navrženou Brunelleschim a nejstarší budovu města - Baptisterium, ke kterému vede slavná Rajská brána. Následně volný čas. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 5
Po snídani přejezd do Vatikánu. Následně prohlídka Vatikánských muzeí (jedné z největších světových sbírek umění s exponáty od antiky po 20. století) a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra, doporučujeme zejména pietu Michelangela - nádherný baldachýn navržený Berninim a sochu sv. Petra. V programu mimo jiné návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za poplatek). Pozdě večer přejezd do hotelu v okolí Říma (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 150 km)
 
Den 6
Po snídani přejezd do Říma. Následně zveme k jedinečné procházce Římem. Prohlídku začneme v barokní části, během které uvidíme mimo jiné: Piazza Navona, Piazza di Spagna s fontánou Barcaccia ve tvaru lodě, Španělské schody s kaskádou zábradlí a balkonů a slavnou fontánou di Trevi. Následně si prohlédneme antické památky. Projdeme ve stopách starobylých obyvatel: Pantheon, Kapitol, Forum Romanum (politické a společenské centrum starého Říma), Koloseum (obdivování zvenčí) a procházku zakončíme u Konstantinova oblouku. Večer návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 140 km)

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Neapole. V Neapoli, hlavním městě jižní Itálie, procházka městem. Během procházky uvidíme náměstí Municipio s Palazzo Reale a Castel Nuovo. Dalším bodem programu budou Pompeje - starobylé město zasypané sopečným popelem během obrovské erupce Vesuvu v roce 79. Večer ubytování v hotelu v okolí Neapole. (Trasa cca 225 km)
Tento den možnost realizace fakultativního výletu na Monte Cassino (za příplatek).

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd trajektem na malebný ostrov Capri. V programu na Capri: plavba podél pobřeží ostrova, výjezd lanovou dráhou do centra na cca 400 m n. m. Následně procházka květinovými zahradami Augusta, odkud budeme obdivovat krásné panorama, slavné Faragliony (tři skály vynořující se z moře) a oblouk lásky - Arco del Amore. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Říma, ubytování a přenocování. (Trasa cca 200 km)
Během zpáteční cesty doporučujeme fakultativní výlet na Monte Cassino (za příplatek).
 
Den 9
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Assisi - města sv. Františka. Krátká prohlídka baziliky sv. Františka: dolního chrámu s hrobkou světce a horního chrámu s nádhernými freskami Giotty. Krátká procházka středověkými uličkami malebného města. Následně odjezd do Polska. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. (Trasa cca 1350 km)

Den 10
Příjezd do Polska v dopoledních hodinách (Woszczyce cca 10:00).

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Během pobytu na Capri možnost koupání v moři.
V Itálii je povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích a všech dopravních prostředcích a 2metrový společenský odstup. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hotel

Umístění

Hotely **/ *** turistické třídy, které se nacházejí v satelitních městech (30-65 km do centra), na trasách mezi navštívenými městy. Zahájení 8 hotelových nocí: tranzitní ubytování v rámci Itálie/ Udine/Pordenone (1), Benátky/ Lido di Jesolo/ Padova (1), Florencie/ Montecatini Terme (1), Neapol/ Castellammare di Stabia/ Sorento (1), Řím/ Fiuggi (4).

.
K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace nebo bar.

Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/ ***

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč