Ubytování ARC Obrázek0
Ubytování ARC Obrázek1
Ubytování ARC Obrázek2
Ubytování ARC Obrázek3
Ubytování ARC Obrázek4
Ubytování ARC Obrázek5
Ubytování ARC Obrázek6
Ubytování ARC Obrázek7
Ubytování ARC Obrázek8
Ubytování ARC Obrázek9
Ubytování ARC Obrázek10
Ubytování ARC Obrázek11
Ubytování ARC Obrázek12
Ubytování ARC Obrázek13
Ubytování ARC Obrázek14
Ubytování ARC Obrázek15
Ubytování ARC Obrázek16

Konec světa počátkem všeho

Argentina - Buenos Aires
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou z Varšavy do Buenos Aires a z Buenos Aires do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelet na trase: Buenos Aires - Comodoro Rivadavia, Ushuaia - Buenos Aires, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně nebo snídaňový balíček, služby průvodce, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, fakultativní výlety - cca 310 USD/os. + cca 60 USD/os. na spropitné pro místní průvodce (poplatek placený průvodci) a jiné osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Koniec świata początek wszystkiego
Kód zájezdu: ARC 

Program

El Chaltén - kouřící hora Fitz Roy • Buenos Aires - světové hlavní město tanga • Cueva de los Manos - Jeskyně rukou • Los Antiguos • Torres del Paine • Mramorové jeskyně • Patagonie • Národní park Los Glaciares - v zemi ledovců • Ohňová země - divoký ostrov na konci světa • Ushuaia - nejjižnější město na světě


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Buenos Aires přes jedno z evropských letišť.


Den 2
Ranní přílet do Buenos Aires. Zde bude začínat a končit naše putování na konci světa. Po příletu navštívíme hlavní město Argentiny, které je díky svému kosmopolitnímu charakteru nazýváno Paříží Jižní Ameriky. Město je živé, rušné a smyslnost tanga svede každého. Uvidíme mimo jiné: historické náměstí - Plaza de Mayo se slavným Casa Rosada - prezidentským sídlem, El Cabildo - koloniální budovu městské rady a katedrálu. Projedeme se nejširší ulicí na světě - Avenidou 9 de Julio, u níž stojí Obelisk (symbol města). Navštívíme také uměleckou čtvrť La Boca s barevnými plechovými domy. Poté prohlídka moderní části Buenos - Puerto Madero a Recoleta, která je známá díky hřbitovu, jenž je místem posledního odpočinku mnoha význačných Argentinců. Nejnavštěvovanější je hrobka slavné Evity Perón. Návrat do hotelu. (Trasa cca 50 km)


Den 3
Snídaně (nebo snídaňový balíček na cestu), transfer na letiště a přelet do Comodoro Rivadavia. Oblast Comodoro Rivadavia je jednou z nejbohatších oblastí Argentiny, která proslula těžbou ropy. Trasa, kterou tento den urazíme, nám umožní pochopit rozlehlost divokých patagonských stepí. Přejezd do Perito Moreno. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 400 km)


Den 4
Snídaně. Překročení hranice (pouze s příručním zavazadlem). Tento den budeme mít možnost se projet slavnou Carretera Austral, která patří mezi pět nejkrásnějších silnic světa, postavenou za doby Pinocheta. Během cesty uvidíme Laguna Verde, zelenou lagunu a nekonečný břeh jezera Carrera/Buenos Aires, po jezeře Titicaca třetí největší jezero Jižní Ameriky. Přejezd do Puerto Tranquilo. Ubytování, přenocování v okolí jezera Carrera/Buenos Aires.
 

Den 5
Po snídani plavba po jezeře. Doplujeme k zářivě nebeským skalám zatopeným v tyrkysové vodě. Toto jedinečné a unikátní místo je často označováno jako nejkrásnější jeskyně na světě, která vzhledem k plánované výstavbě vodní elektrárny v této oblasti již možná brzy zmizí pod vodou. Během cesty možná uvidíme horu San Valentin, která je nejvyšší horou Patagonie (4058 m n. m). Budeme mít příležitost vidět řeku Rio Nef, která za svou neobvykle modrou barvu vděčí vodám z tajícího ledovce. Následně návrat do Argentiny, přenocování v Perito Moreno.


Den 6
Snídaně. Přejezd do Cueva de Las Manos (na seznamu UNESCO ) - nazývané Jeskyní rukou, kde budeme moci obdivovat malby na stěně úchvatného kaňonu. Jsou to obrazy lidských rukou, zvířat (např. lam guanako a pštrosů nandu) a loveckých scén. Byly vytvořeny pravděpodobně před cca 1000 - 9000 léty. Odpoledne přejezd do Gobernador Gregores, ubytování a přenocování. (Trasa cca 600 km)


Den 7
Ranní přejezd do El Chaltén, odkud se rozprostírá nádherný výhled na nejznámější horu v Patagonii - Cerro Fitz Roy, jejíž jméno pochází od jména a příjmení kapitána lodě Beagle, na které se v roce 1832 vydal na svou neobvyklou expedici Charles Darwin. Trekking k vyhlídkovému místu. Přenocování v El Chaltén.


Den 8
Po snídani odjezd do El Calafate. Cestou se podíváme na místo, kde pobývali proslulí zločinci Butch Cassidy a Sundance Kid. Ubytování. Čas na odpočinek. Odpoledne pro zájemce možnost jízdy na koni po patagonských stepích v doprovodu místních pastýřů ovcí - gauchos (cca 105 USD). Přejezd do hotelu v El Calafate, přenocování. (Trasa cca 150 km) 


Den 9
Snídaně v hotelu. Pro zájemce možnost účasti na plavbě po jezeře Argentino až k ledovci Uppsala (za příplatek cca 195 USD včetně vstupu do parku). Vyplujeme z přístavu Punta Bandera, cestou budeme míjet menší ledovce, až doplujeme k ledovci Spegazzini, který zabírá plochu cca 590 km². Uvidíme také ledovec Uppsala, který pokrývá plochu dvakrát větší než je město Buenos Aires. Cílem naší expedice bude setkání s hlavní atrakcí parku - ledovcem Perito Moreno. Je dlouhý 30 km a jeho čelo je široké 5 km. Stěny ledu v závislosti na místě a roční době dosahují výšky 30 - 60 metrů. Tento ledovec se pohybuje rychlostí cca 2 m za den, což vytváří nezapomenutelný přírodní úkaz: obrovské kusy ledu se odtrhují od zbytku ledovce a s velkým hlukem padají do vody. Na mnoha vyhlídkových terasách lze obdivovat praskání a odlupování ledových stěn. Po návštěvě  Národního parku Los Glaciares (Ledovcový park), který je na seznamu Světového dědictví UNESCO. Příjezd do hotelu, přenocování. (Trasa cca 150 km)


Den 10
Po časné snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) vystěhování a přejezd do Národního parku Torres del Paine (Chile). Tento park je zapsán na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Je bezesporu jednou z největších atrakcí v Chile a jedním z nejkrásnějších parků na světě. Pohoří Cordillera del Paine se navršilo nezávisle na Andách a jeho věhlas je dán především spojením dvou barev sedimentárních a vulkanických hornin. Najdeme zde jezera třpytící se různými odstíny modré a tyrkysové, rozlehlé lesy a nezapomenutelné výhledy. Možná právě zde pocítíme skutečný patagónský vítr, který fouká dokonce rychlostí 120 km/hod. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, mimo jiné: divokých kachen, lam guanako, pštrosů nandu, kondorů. Během našeho výletu uvidíme vyhlídková místa na rohy Los Cuernos a věže Torres del Paine. Pojedeme k modrému jezeru Pehoe a při troše štěstí se zde setkáme se zdejšími divokými lamami guanaco. Následně přejezd do Cueva del Milodon, krásné jeskyně nacházející se mimo oblast parku. Tento úžasný skalní útvar byl vytvořen před několika tisíci lety, byl vyhlouben ve skále vodami jezera. Nejvíc charakteristické je to, že to není typická jeskyně v zemi, ale obrovská jeskyně vyhloubená ve skále, která je nad zemí (několik set metrů hluboká). Název jeskyně pochází od Mylodona - velkého lenochoda, který žil až do konce éry pleistocénu a jehož ostatky byly právě zde nalezeny. Příjezd do Puerto Natales, ubytování a přenocování. (Trasa cca 400 km)


Den 11
Po snídani krátká prohlídka města. Následně přejezd do Punta Arenas, které se nachází u Magellanovy úžiny. Vzhledem k velkému přílivu přistěhovalců, mimo jiné: z Chorvatska, Španělska, Itálie, Anglie má Punta Arenas multikulturní charakter. Zavítáme na hlavní náměstí, kde se hrdě tyčí socha mořeplavce Ferdinanda Magellana, uvidíme také rekonstrukci Magellanovy lodě „Victorie“ v měřítku 1:1. Prohlídku zakončíme návštěvou vyhlídkové terasy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na město a Magellanovu úžinu. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 250 km)


Den 12
Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) přejezd do Ushuaie, nejjižnějšího města na světě, odkud je to na Antarktidu již jen 1000 km. Během cesty přejezd trajektem přes Magellanovu úžinu. S trochou štěstí uvidíme delfíny zvané kosatkami trpasličími. Transfer do hotelu ve městě Ushuaia, ubytování. Ushuaia je také dobrým výchozím bodem do Národního parku Ohňové země (Tierra del Fuego). Ohňová země vděčí za svůj název Ferdinandu Magellanovi, který během objevu ostrova v roce 1520 na ní uviděl oheň, který zapálili její původní obyvatele. V této oblasti se vyskytují magellanští tučňáci. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 580 km)


Den 13
Po snídani nás čeká výlet do Národního parku Tierra del Fuego (Ohňové země), který zabírá plochu cca 63 000 ha. Na „poslední železniční stanici na světě“ nasedneme do slavného Tren del Fin del Mundo (vlaku konce světa), který byl původně vlakem, jenž dopravoval dřevo na stavbu vězení na konci světa. Do roku 1947 byli zločinci, vrahové a atentátníci posíláni do vyhnanství na tento nehostinný, krutý ostrov. Za hezkého počasí se projdeme nejmalebnějšími zákoutími „parku konce světa“. Návrat do Ushuaie. Následně přejezd do přístavu, kde vejdeme na palubu katamaránu, který nás vezme na prohlídku po vodách kanálu Beagle. Nezapomenutelné výhledy nás budou provázet celou cestu. Naším cílem bude Ptačí ostrov, který je obýván mimo jiné: kormorány, albatrosy, divokými kachnami, racky atd. Je to ostrov, jehož hlavními obyvateli jsou lachtani. Naše plavba skončí u majáku Les Eclaireurs. Návrat do hotelu v Ushuaie, přenocování. (Trasa cca 50 km)


Den 14
Po snídani vystěhování a transfer na letiště v Ushuaie, přelet do Buenos Aires. Ubytování v hotelu. Volný čas na odpočinek a poslední nákupy. Večer pro zájemce možnost večeře a tango show (za příplatek cca 120 USD). Důležité: pánové musí mít dlouhé kalhoty.


Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Odlet do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu určí průvodce Rainbow na místě).


Den 16
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.


Upozornění k programu
- Pořadí realizace programu může být změněno a může začínat od Ushuaie.
- Skupiny max. 18 osob.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Po přistání v Buenos Aires, během pasové kontroly, úředníci žádají o uvedení hotelu v Buenos Aires, ve kterém budete ubytováni. Uveďte libovolný název hotelu: např. Meriti, Rochester, Castelar.
- Vzhledem k vysoké proměnlivosti počasí v navštívených oblastech je třeba mít s sebou vhodné oděvy, mimo jiné: termo oblečení, lehkou nepromokavou bundu, pohodlné trekkingové boty, sluneční brýle a také teplé „zimní“ oblečení, rukavice, čepici, šálu - teplota může kolísat od 20 do 0 stupňů.
- Během vnitřních přeletů a na celé trase je přísně zakázáno převážet v hlavním a příručním zavazadle organické produkty (potraviny).
- V Argentině je váhový limit hlavního zavazadla během některých vnitřních přeletů 15 kg (možnost doplatku na místě za nadměrné zavazadlo 40 USD - 8 kg) a příručního zavazadla 5 kg o rozměrech max. 55 cm x 35 cm x 25 cm.
- Orientační cena večeře na místě je cca 20 USD/os.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Ubytování

Hotely a ubytovny ***(13 zahájených hotelových nocí)

Místa: 2lůžkové s koupelnami, s možností 1 přistýlky.

.
Ubytovanie

Hotely a ubytovny ***(13 začatých hotelových nocí)

Město:

Přibližný popis: 2-lůžkové pokoje s koupelnami, s možnosťou 1 prístelky..

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč