Apollon - Kos Obrázek0
Apollon - Kos Obrázek1
Apollon - Kos Obrázek2
Apollon - Kos Obrázek3
Apollon - Kos Obrázek4
Apollon - Kos Obrázek5
Apollon - Kos Obrázek6
Apollon - Kos Obrázek7
Apollon - Kos Obrázek8
Apollon - Kos Obrázek9
Apollon - Kos Obrázek10
Apollon - Kos Obrázek11
Apollon - Kos Obrázek12
Apollon - Kos Obrázek13
Apollon - Kos Obrázek14
Apollon - Kos Obrázek15
Apollon - Kos Obrázek16
Apollon - Kos Obrázek17
Apollon - Kos Obrázek18
Apollon - Kos Obrázek19
Apollon - Kos Obrázek20
Apollon - Kos Obrázek21
Apollon - Kos Obrázek22
Apollon - Kos Obrázek23
Apollon - Kos Obrázek24
Apollon - Kos Obrázek25
Apollon - Kos Obrázek26
Apollon - Kos Obrázek27
Apollon - Kos Obrázek28
Apollon - Kos Obrázek29

Apollon - Kos

Řecko - Kos - Lambi
Pobytový
Rodinný
Wi-Fi
Mezinárodní animace
V/blízko centra
Tenisový kurt
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou
Bestseller
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotelové budovy se nacházejí v rozlehlé zelené oblasti mezi palmami a banánovníky. Objekt se nachází v centru vesnice Lambi, kde jsou taverny, bary a obchody. Do centra města Kos (cca 1,5 km) se dostanete místním autobusem (autobusová zastávka cca 10 m od hotelu). Hotel je vzdálen přibližně 25 km od letiště.

UPOZORNĚNÍ: Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 7 EUR/pokoj/den. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

.

Pláž

Nemovitost se nachází přibližně. 200 m od písečné a oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 8 EUR/komplet).

.

K dispozici pro hosty

Hotel byl zrekonstruován v roce 2007 a svou architekturou, výzdobou a antickými prvky je inspirován palácem Minos z Knóssu.

Hotel má nepřetržitě otevřenou recepci, trezor na recepci (za příplatek cca 3 EUR/den), hlavní restauraci s terasou, bar v hotelové hale (otevřený za chladného nebo deštivého počasí) a hlavní bar u bazénu. Hotel má centrálně umístěný bazén a brouzdaliště pro děti - oba se sladkou vodou. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma, osušky - za poplatek (cca 1 €/osuška). Za příplatek: půjčovna skútrů a jízdních kol.

Internet

V hotelovém internetovém koutku - za poplatek, Wi-Fi internet ve vstupní hale - zdarma.

Catering

All inclusive: snídaně (7:30-10:00), oběd (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bufetu. Občerstvení v baru u bazénu - sendviče, pizza, croissanty (11:00-19:00), koláče (16:00-17:00) a zmrzlina (12:00-19:00). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje k dispozici k jídlu a v barech (10:00-23:00).

Sportovní a animační program

V hotelu se jednou týdně pořádá řecký večer. K vybavení patří velká zahrada, dětské hřiště, basketbalové hřiště a kulečník a tenisový kurt s osvětlením. Kromě toho je k dispozici vlastní Figloklub, který nabízí animace, hry a aktivity pro děti v polštině!

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Dokonalé místo pro krásnou rodinnou dovolenou! Doporučujeme také pro milovníky večerního odpočinku, protože má výhodné spojení s centrem nočního života, kterým je město Kos, s jeho bary, tavernami a restauracemi.

Umiestnenie

Hotelové budovy se nacházejí v rozlehlejší zelené oblasti mezi palmami a banánovníky. Objekt sa nachádza v centre dedinky Lambi s tavernami, barmi a obchodmi. Do centra mesta Kos (cca 1,5 km) sa dostanete miestnym autobusom (autobusová zastávka cca 10 m od hotelu). Hotel je vzdálený přibližně 25 km od letiska. UPOZORNĚNÍ: V cene nie je zahrnutá miestna turistická daň vo výške 3 EUR/izba/deň. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepcii před ubytovaním klientů v hotelu.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

V hotelu sa raz týždenne organizuje grécky večer. K vybaveniu patrí veľká záhrada, detské ihrisko, basketbalové ihrisko a biliard, ako aj tenisový kurt s osvetlením. Kromě toho je k dispozici vlastný Figloklub, který nabízí animácie, hry a aktivity pre deti v poľskom lzyku!

.
Stravovanie

All inclusive: raňajky (07:30-10:00), oběd (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bufetu. Občerstvenie v bare pri bazéne - sendviče, pizza, croissanty (11:00-19:00), koláče (16:00-17:00) a zmrzlina (12:00-19:00). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje k dispozici k jídlu, jak i v baroch (10:00-23:00).

Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hotel byl zrekonstruovaný v roce 2007 a jeho architektura, výzdoba a antické prvky jsou vytvořeny podle vzoru paláce Minos z Knossu.

Hotel má recepci s nepřetržitou provozkou, trezor na recepcii (za příplatok cca 3 EUR/deň), hlavnú reštauráciu s terasou, bar v hotelovej hale (otvorený v chladnom alebo daždivom počasia) a hlavný bar pri bazéne. Hotel má centrálne umiestnený bazén a detské brodítko - oba so sladkou vodou. Ležadlá a slnečníky pri bazéne - zdarma, osušky - za príplatok (cca 1 €/ osuška). Za príplatok: požičovňa skútrov a bicyklov.

.
Podľa nášho názoru

Ideálne miesto pre nádhernú rodinnú dovolenku! Doporučujeme ho také milovníkům moderního života, protože má výborné spojení s centrem moderního života, kterým je město Kos se svými bary, tavernami a restauracemi.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, ubytování na 7, 10, 11 nebo 14 nocí, strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu jinou než je uvedeno v popisu každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje místní turistický poplatek ve výši 1,5 - 10 EUR/pokoj/den (v závislosti na standardu ubytování). Turistický poplatek je povinný a platí se přímo na recepci hotelu při ubytování.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Poznámky k programu
Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź a Wrocław. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Jiné

KOS - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. 

KOS
Ostrov známý také jako ostrov Hippokrata, otce medicíny, je klidnou prázdninovou oázou plnou slunce a písečných pláží. Vzhledem k tomu, že se na ostrově podařilo zachovat skutečně řeckou atmosféru a styl života místních zde v posledních letech cestovní ruch kvete.

Město Kos
Je správním a kulturním centrem ostrova a rozkládá se ve všech směrech od malebného přístavu, kde kotví nespočet výletních lodí. Půvabné staré město by rozhodně nemělo během návštěvy ostrova uniknout Vaší pozornosti. Procházka města by měla končit u 700 let starého stromu, tzv. Hippokratova platanu. Jedná se o jeden z nejstarších platanů v Evropě.

Tigaki
Místo v blízkosti města Kos je známé svými krásnými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi a milovníky vodních sportů a koupání.

Marmari
Malé turistické městečko, které bylo kdysi rybářskou vesnicí. V současné době je díky jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově jednou z nejoblíbenějších destinací pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. Milovníci vodních sportů si také přijdou na své – široká nabídka uspokojí opravdu každého.

Mastichari
Tento malý rybářský přístav propojil životy místních s turistickou pohostinností. Rybáři stále vyplouvají na moře, proto místní taverny nabízejí čerstvé ryby a mořské plody - úlovky dne. Pláž v Mastichari je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Přilákává nejen turisty, ale i samotné obyvatele ostrova.

Kardamena
Jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek v jižní části ostrova. Kdysi bývalo rybářskou vesničkou a jeho přístav dodnes zůstal hlavním místem, kde se soustřeďuje život místních i turistů. Na nábřeží u přístavu je mnoho kavárniček a restaurací, zatímco dále od centra města se nachází úžasné pláže s mělkou vodou ideální pro rodiny s dětmi. Další výhodou je krátká vzdálenost od letiště.

KALYMNOS
Malý ostrov v souostroví Dodekanés, turisticky zcela neobjevený. Dosud zde trávili dovolenou hlavně Řekové, takže na Kalymnosu najdete pravou řeckou duši. Na ostrově najdete četné pláže, které se třpytí na slunci, malebné zátoky obklopené skalisky svažujícími se do azurových vod Egejského moře, horské vesničky a taverny a restaurace s vynikající místní kuchyní.

Pothia
Hlavní město a hlavní přístav Kalymnosu, kam připlouvají trajekty z nedalekého ostrova Kos. Labyrint úzkých uliček a pobřežní promenáda s obchůdky, restauracemi, tavernami a kavárnami, kde se podávají speciality místní kuchyně. Přes den se zaplní turisty přijíždějícími na krátké několikahodinové výlety, zatímco večer si můžete vychutnat pravou řeckou atmosféru.

Panormos
Malá, pěkná vesnice asi 6 km od Pothie. Zde se nachází většina studií a bytů z naší nabídky. Najdete zde krásnou, klidnou pláž s křišťálovou vodou a několik obchodů, restaurací, taveren a supermarket.

Plati Gialos
Malá vesnička se nachází asi 1 km od Panormosu, v západní části ostrova, která je známá svými krásnými plážemi a je také rájem pro milovníky horolezectví. Vzdálenost od přístavu Pothia je asi 5 km. V okolí (cca 500 m) najdete několik restaurací a barů.

Arginonta
Klidná vesnice v severní části ostrova, která se nachází v půvabné zátoce, jež vás potěší průzračnou tyrkysovou vodou a skalnatou krajinou. Vzdálenost od přístavu Pothia je asi 15 km.

Výlety v okolí

OSTROVY NISSYROS - procházka na dně sopky
Jedná se o jeden z nejzajímavějších výletů, zvláštním zážitkem je procházka na dno spícího kráteru Stefanos (vstupné cca 3 €). Navštívíme také hlavní město ostrova Mandraki s klášterem částečně vytesaným do skály. Uvidíme také malebnou vesničku Nikia, která se nachází na okraji sopky a které dominují bělostné domky s modrými okenicemi, ne nadarmo se této vesničce říká "mini Santorini"! Nika je bezpochyby nejkrásnější vesnicí na celém Dodekanéském souostroví! Cena přibližně 43 EUR.

 

Plavba po 3 EGEJSKÝCH OSTROVECH - výlet s obědem v ceně
Relaxační plavba po křišťálově čistých vodách Egejského moře. První zastávkou je malebný ostrůvek Pserimos s písečnou pláží a několika tavernami. Poté jsme nabrali kurz na Kalymnos, známý jako ostrov rybářů houbiček. Poslední zastávkou na koupání je neobydlený ostrůvek Plati. Výlet pro milovníky relaxace, zábavy, koupání a opalování. Vezměte si na plavbu plavky, ručník a dobrou náladu a náš kapitán Jannis vám zaručí nezapomenutelný zážitek! Cena přibližně 40 EUR.

OBJEVTE KOS - v okolí ostrova Hippokrates
Celodenní výlet, během kterého uvidíte celý Kos!  Začněte procházkou po hlavním městě ostrova, kde se zastavíte ve stínu Hippokratova platanu a odpočinete si na hlavním náměstí. Poté navštívíme nejvýznamnější památku ostrova - chrám boha Asklépia (vstupné 8 €). V době oběda dorazíme do Zia, nejvýše položené půvabné vesnice se spoustou barevných obchůdků a taveren. Z vesnice je panoramatický výhled na celý Kos, tyrkysové moře a sousední ostrovy. Další zastávkou je jihozápadní okraj ostrova porostlý aromatickými bylinami, kde se také zastavíme na pláži s výhledem na romantický ostrůvek Kastri. Cena přibližně 40 EUR.

BODRUM - TURECKO - dvě země v jedné destinaci
Turecko je od ostrova Kos vzdáleno pouhých 50 minut trajektem. Dnes je Bodrum exkluzivním letoviskem, které přitahuje turisty z celého světa. Město je známé svými bazary i elegantními galeriemi zlata. Bodrum stojí za návštěvu také kvůli pozůstatkům prvního mauzolea na světě, které je zařazeno mezi "7 divů starověkého světa". Nádherný je také přístav s exkluzivními loděmi. Na každém kroku zde můžete ochutnat originální turecký kebab. Tohle je skutečné dobrodružství s Orientem! Je to výlet pro ty, kteří rádi vyjednávají a poznávají památky. Vezměte prosím na vědomí, že si s sebou musíte vzít svůj PAS. Cena cca 40 EUR včetně přístavních poplatků.

KALYMNOS

OKOLO KALYMNOSU
Zajímavý výlet po ostrově Kalymnos, během kterého vás vezmeme na vyhlídkovou cestu do Vathy, ostrovního fjordu a hlavního města Pothia. Ve městě navštívíme skladiště hub, kde se tvarují přírodní houby, a nejznámější klášter na ostrově - Agios Savvas. Uvidíme úchvatnou krajinu - od krásných údolí po pobřežní osady, působivou architekturu a tyrkysové zátoky. Mnohé z cest, po kterých pojedeme, vedou souběžně s pobřežím a nabízejí úžasné výhledy na okolní vody a sousední ostrovy. Během prohlídky nám náš průvodce zajímavým způsobem poskytne informace o místních zajímavostech a také o historii, která nás přenese do minulosti.
Cena: cca 35 Eur

Z OSTROVA NA OSTROV
Jedná se o výlet, který nabízí úžasný zážitek během sedmihodinové plavby. Navštívíme Vathy, kde je zajímavostí malý přístav Rina. Od moře se dostaneme k úzkému klikatému výběžku, který připomíná fjord, a během pobytu v Rině bude příležitost k odpočinku v přístavních tavernách nebo ke koupání v krásně čisté vodě. Poté se zastavíme na Plati, malém ostrově mezi Pserimosem a Kalymnosem, kde si prohlédneme malý kostelík sv. Nikoly. Poplujeme také na ostrov Pserimos, kde najdeme malebnou pláž s bílým jemným pískem a atmosférickými kavárničkami. Pokud budeme mít opravdu štěstí, uvidíme některé z mnoha delfínů, kteří plavou kolem Kalymnosu.
Cena: cca 35 Eur

VÝLET NA OSTROV LEROS
Vydejte se na jeden z Dodekanéských ostrovů - Leros. Při plavbě z Myrties budeme míjet letoviska Myrties, Masouri a Emborios, kde budeme mít možnost fotografovat. Asi po 40 minutách dorazíme do Panteli, malebného rybářského přístavu s několika tavernami, kavárnami a písčito-oblázkovou pláží. Vydáme se na výlet do pevnosti, kterou v 7. století postavili Byzantinci, a navštívíme interiér kostela zasvěceného Panně Marii - Paní z pevnosti. Poté se vydáme na výlet do válečného muzea v Merkii. Při putování po ostrově Leros se seznámíme s vlivem Italů, Turků a Řeků na ostrově. Tento zájezd vřele doporučujeme, protože Leros má co nabídnout a nabízí spoustu míst, která můžete navštívit a přivézt si domů krásné vzpomínky. Doba trvání je 7 až 8 hodin.
Cena: cca 40 Eur

TELENDOS
Tento výlet lze spojit s výletem na Pserimos nebo se vydáte pouze na Telendos. Pserimos je malý řecký ostrov mezi Kosem a Kalymnosem, který obývá asi 50 lidí. Ostrov vás okouzlí svou krásou, křišťálovým mořem, atmosférickými tavernami, kavárnami a obchůdky se suvenýry. Ostrov se vyznačuje klidem a pohodou. Telendos je naopak malebný a stále divoký ostrůvek naproti Kalymnu. V minulosti byly tyto dva ostrovy spojeny, ale v roce 535 se po zemětřesení oddělily. Ostrov má rozlohu asi 5 km2 a v přístavu se nachází jediná vesnice s několika obyvateli, kteří se živí především obchodem s houbami. Tento malý ostrov je ideální pro celodenní výlet, při kterém se můžete projít krásnými uličkami a vychutnat si lahodné občerstvení v půvabných tavernách. Milovníkům pěší turistiky doporučujeme návštěvu starého kostela a zříceniny hradu svatého Konstantina. Stačí se vydat po dobře značené cestě, která začíná v přístavu a vede podél pobřeží.
Cena: cca 35 Eur


Poznámka: Prohlídky se konají v polštině (nejméně 20 osob) nebo v angličtině. Neorganizuje je organizace Rainbow, ale místní úřad, který odpovídá za kvalitu služeb. Stanovuje také program, ceny a data odjezdů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační a podrobné informace získáte u našeho zástupce na Kosu. Obyvatel je pouze zprostředkovatelem místních událostí. Před hlavní sezónou a po ní se některé výlety neorganizují.

Sezónnost

Obvyklá hlavní turistická sezóna v Řecku trvá od 15.06 do 15.09.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč