Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek0
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek1
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek2
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek3
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek4
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek5
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek6
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek7
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek8
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek9
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek10
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek11
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek12
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek13
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek14
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek15
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek16
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek17
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek18
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek19
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek20
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek21
Apollon Windmill (ex. Boheme) Obrázek22

Apollon Windmill (ex. Boheme)

Řecko - Kos - Kos
Pobytový
V/blízko centra
Wi-Fi
Tenisový kurt
Komorní, malý
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Nachází se vedle hotelu Apollon, s nímž tvoří jeden komplex (vzdálenost cca 150 m, přechod po cestě bez nutnosti přecházet ulici). Nachází se v malebné zahradě ve vesničce Lambi s mnoha obchody, bary a tavernami a jen cca 1,5 km od přístavu hlavního města ostrova (autobusová zastávka 10 m od hotelu Apollon). Vzdálenost od letiště je přibližně 25 km.

UPOZORNĚNÍ: Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši cca 7 EUR/pokoj/den. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

.

Pláž

Od písčito-oblázkové pláže je hotel vzdálen přibližně 200 m. Lehátka a slunečníky na pláži - za příplatek (cca 8 EUR/komplet).

.

K dispozici pro hosty

Recepce 24 hodin denně, trezor na recepci (za příplatek přibližně 3 EUR/den). Hosté hotelu Boheme mohou využívat hlavní restauraci hotelu Apollon a vlastní bar Boheme. Součástí hotelu je bazén a brouzdaliště se sladkou vodou. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou zdarma. V hotelu Apollon je k dispozici půjčovna skútrů a jízdních kol (za poplatek).

Internet

V hotelu je k dispozici internetový koutek - za poplatek, Wi-Fi internet - zdarma ve veřejných prostorách.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:30-10:00), oběd (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bohatého bufetu podávaného v hlavní restauraci hotelu Apollon. Dále v baru Boheme: občerstvení - sendviče, croissanty, pizza (11:00-18:00), coffee break s výběrem dortů a zákusků (16:00-17:00) a zmrzlina (12:00-18:00). V hotelovém baru se podávají nealkoholické nápoje, čaj a káva a místní alkoholické nápoje (10:00-23:00).

Sportovní a animační program

V hotelu Apollon je hostům k dispozici vlastní Figloklub, který nabízí animaci, hry a aktivity pro děti v polském jazyce! Kromě toho kulečník zdarma v rámci All Inclusive, za příplatek: vodní sporty na pláži a tenisové kurty (v areálu hotelu Apollon).

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Ideální volba pro ty, kteří mají skromnější rozpočet a ocení pohodlí All Inclusive. Další výhodou je jeho poloha v těsné blízkosti centra města Kos, které nabízí spoustu atrakcí a noční zábavy.

Umiestnenie

Nachází se vedľa hotelu Apollon, se kterým tvoří jeden komplex (vzdálenost cca 150 m, přechod po cestě bez nutnosti prechádzať cez ulicu). Nachádza sa v malbnej záhrade v dedinke Lambi s množstvom obchodov, barov a taverien a len cca 1,5 km od prístavu hlavného mesta ostrova (autobusová zastávka 10 m od hotela Apollon). Vzdialenost od letiska je přibližně 25 km. UPOZORNENIE: Cena nezahàòa miestnu turistickú daň vo výške približne 0,50 EUR/izba/deň. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytovaním klientů v hotelu.

.
Športový a animačný program

V hotelu Apollon je k dispozici náš vlastný Figloklub, který nabízí animácie, hry a aktivity pre deti v poľskom lízyku! Kromě toho biliard zdarma v rámci All Inclusive, za příplatok: vodné športy na pláži a tenisové kurty (v areáli hotelu Apollon).

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky (07:30-10:00), oběd (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bohatého bufetu, podávané v hlavní restauraácii hotelu Apollon. Taktiež v bare Boheme: občerstvenie - sendviče, croissanty, pizza (11:00-18:00), coffee break s výberom koláčov a zákuskov (16:00-17:00) a zmrzlina (12:00-18:00). V hotelovom bare sa podávajú nealkoholické nápoje, čaj a káva a miestne alkoholické nápoje (10:00-23:00).

Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce 24 hodin denně, trezor na recepci (za příplatok přibližně 3 EUR za den). Hostia hotela Boheme môžu využívať hlavnú reštauráciu hotela Apollon a vlastný bar Boheme. V hotelu se nachází bazén a dětské brodítko se sladkou vodou. Ležadlá a slunečníky pri bazéne sú k dispozícii zadarmo. V hotelu Apollon je k dispozici požičovňa skútrov a bicyklov (za poplatok).

.
Podľa nášho názoru

Ideálna voľba pre tých, ktorí majú skromnejší rozpočet a oceňujú pohodlie All Inclusive. Další výhodou je jeho poloha velmi blízko centra města Kos, které nabízí množství atrakcí a noční zábavy.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, ubytování na 7, 10, 11 nebo 14 nocí, strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu jinou než je uvedeno v popisu každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak a další osobní výdaje.
Upozornění! Cena nezahrnuje místní turistický poplatek ve výši 1,5 - 10 EUR/pokoj/den (v závislosti na standardu ubytování). Turistický poplatek je povinný a platí se přímo na recepci hotelu při ubytování.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Poznámky k programu
Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów, Łódź a Wrocław. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady.

Jiné

KOS - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. 

KOS
Ostrov známý také jako ostrov Hippokrata, otce medicíny, je klidnou prázdninovou oázou plnou slunce a písečných pláží. Vzhledem k tomu, že se na ostrově podařilo zachovat skutečně řeckou atmosféru a styl života místních zde v posledních letech cestovní ruch kvete.

Město Kos
Je správním a kulturním centrem ostrova a rozkládá se ve všech směrech od malebného přístavu, kde kotví nespočet výletních lodí. Půvabné staré město by rozhodně nemělo během návštěvy ostrova uniknout Vaší pozornosti. Procházka města by měla končit u 700 let starého stromu, tzv. Hippokratova platanu. Jedná se o jeden z nejstarších platanů v Evropě.

Tigaki
Místo v blízkosti města Kos je známé svými krásnými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi a milovníky vodních sportů a koupání.

Marmari
Malé turistické městečko, které bylo kdysi rybářskou vesnicí. V současné době je díky jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově jednou z nejoblíbenějších destinací pro klidnou a odpočinkovou dovolenou. Milovníci vodních sportů si také přijdou na své – široká nabídka uspokojí opravdu každého.

Mastichari
Tento malý rybářský přístav propojil životy místních s turistickou pohostinností. Rybáři stále vyplouvají na moře, proto místní taverny nabízejí čerstvé ryby a mořské plody - úlovky dne. Pláž v Mastichari je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Přilákává nejen turisty, ale i samotné obyvatele ostrova.

Kardamena
Jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek v jižní části ostrova. Kdysi bývalo rybářskou vesničkou a jeho přístav dodnes zůstal hlavním místem, kde se soustřeďuje život místních i turistů. Na nábřeží u přístavu je mnoho kavárniček a restaurací, zatímco dále od centra města se nachází úžasné pláže s mělkou vodou ideální pro rodiny s dětmi. Další výhodou je krátká vzdálenost od letiště.

KALYMNOS
Malý ostrov v souostroví Dodekanés, turisticky zcela neobjevený. Dosud zde trávili dovolenou hlavně Řekové, takže na Kalymnosu najdete pravou řeckou duši. Na ostrově najdete četné pláže, které se třpytí na slunci, malebné zátoky obklopené skalisky svažujícími se do azurových vod Egejského moře, horské vesničky a taverny a restaurace s vynikající místní kuchyní.

Pothia
Hlavní město a hlavní přístav Kalymnosu, kam připlouvají trajekty z nedalekého ostrova Kos. Labyrint úzkých uliček a pobřežní promenáda s obchůdky, restauracemi, tavernami a kavárnami, kde se podávají speciality místní kuchyně. Přes den se zaplní turisty přijíždějícími na krátké několikahodinové výlety, zatímco večer si můžete vychutnat pravou řeckou atmosféru.

Panormos
Malá, pěkná vesnice asi 6 km od Pothie. Zde se nachází většina studií a bytů z naší nabídky. Najdete zde krásnou, klidnou pláž s křišťálovou vodou a několik obchodů, restaurací, taveren a supermarket.

Plati Gialos
Malá vesnička se nachází asi 1 km od Panormosu, v západní části ostrova, která je známá svými krásnými plážemi a je také rájem pro milovníky horolezectví. Vzdálenost od přístavu Pothia je asi 5 km. V okolí (cca 500 m) najdete několik restaurací a barů.

Arginonta
Klidná vesnice v severní části ostrova, která se nachází v půvabné zátoce, jež vás potěší průzračnou tyrkysovou vodou a skalnatou krajinou. Vzdálenost od přístavu Pothia je asi 15 km.

Výlety v okolí

OSTROVY NISSYROS - procházka na dně sopky
Jedná se o jeden z nejzajímavějších výletů, zvláštním zážitkem je procházka na dno spícího kráteru Stefanos (vstupné cca 3 €). Navštívíme také hlavní město ostrova Mandraki s klášterem částečně vytesaným do skály. Uvidíme také malebnou vesničku Nikia, která se nachází na okraji sopky a které dominují bělostné domky s modrými okenicemi, ne nadarmo se této vesničce říká "mini Santorini"! Nika je bezpochyby nejkrásnější vesnicí na celém Dodekanéském souostroví! Cena přibližně 43 EUR.

 

Plavba po 3 EGEJSKÝCH OSTROVECH - výlet s obědem v ceně
Relaxační plavba po křišťálově čistých vodách Egejského moře. První zastávkou je malebný ostrůvek Pserimos s písečnou pláží a několika tavernami. Poté jsme nabrali kurz na Kalymnos, známý jako ostrov rybářů houbiček. Poslední zastávkou na koupání je neobydlený ostrůvek Plati. Výlet pro milovníky relaxace, zábavy, koupání a opalování. Vezměte si na plavbu plavky, ručník a dobrou náladu a náš kapitán Jannis vám zaručí nezapomenutelný zážitek! Cena přibližně 40 EUR.

OBJEVTE KOS - v okolí ostrova Hippokrates
Celodenní výlet, během kterého uvidíte celý Kos!  Začněte procházkou po hlavním městě ostrova, kde se zastavíte ve stínu Hippokratova platanu a odpočinete si na hlavním náměstí. Poté navštívíme nejvýznamnější památku ostrova - chrám boha Asklépia (vstupné 8 €). V době oběda dorazíme do Zia, nejvýše položené půvabné vesnice se spoustou barevných obchůdků a taveren. Z vesnice je panoramatický výhled na celý Kos, tyrkysové moře a sousední ostrovy. Další zastávkou je jihozápadní okraj ostrova porostlý aromatickými bylinami, kde se také zastavíme na pláži s výhledem na romantický ostrůvek Kastri. Cena přibližně 40 EUR.

BODRUM - TURECKO - dvě země v jedné destinaci
Turecko je od ostrova Kos vzdáleno pouhých 50 minut trajektem. Dnes je Bodrum exkluzivním letoviskem, které přitahuje turisty z celého světa. Město je známé svými bazary i elegantními galeriemi zlata. Bodrum stojí za návštěvu také kvůli pozůstatkům prvního mauzolea na světě, které je zařazeno mezi "7 divů starověkého světa". Nádherný je také přístav s exkluzivními loděmi. Na každém kroku zde můžete ochutnat originální turecký kebab. Tohle je skutečné dobrodružství s Orientem! Je to výlet pro ty, kteří rádi vyjednávají a poznávají památky. Vezměte prosím na vědomí, že si s sebou musíte vzít svůj PAS. Cena cca 40 EUR včetně přístavních poplatků.

KALYMNOS

OKOLO KALYMNOSU
Zajímavý výlet po ostrově Kalymnos, během kterého vás vezmeme na vyhlídkovou cestu do Vathy, ostrovního fjordu a hlavního města Pothia. Ve městě navštívíme skladiště hub, kde se tvarují přírodní houby, a nejznámější klášter na ostrově - Agios Savvas. Uvidíme úchvatnou krajinu - od krásných údolí po pobřežní osady, působivou architekturu a tyrkysové zátoky. Mnohé z cest, po kterých pojedeme, vedou souběžně s pobřežím a nabízejí úžasné výhledy na okolní vody a sousední ostrovy. Během prohlídky nám náš průvodce zajímavým způsobem poskytne informace o místních zajímavostech a také o historii, která nás přenese do minulosti.
Cena: cca 35 Eur

Z OSTROVA NA OSTROV
Jedná se o výlet, který nabízí úžasný zážitek během sedmihodinové plavby. Navštívíme Vathy, kde je zajímavostí malý přístav Rina. Od moře se dostaneme k úzkému klikatému výběžku, který připomíná fjord, a během pobytu v Rině bude příležitost k odpočinku v přístavních tavernách nebo ke koupání v krásně čisté vodě. Poté se zastavíme na Plati, malém ostrově mezi Pserimosem a Kalymnosem, kde si prohlédneme malý kostelík sv. Nikoly. Poplujeme také na ostrov Pserimos, kde najdeme malebnou pláž s bílým jemným pískem a atmosférickými kavárničkami. Pokud budeme mít opravdu štěstí, uvidíme některé z mnoha delfínů, kteří plavou kolem Kalymnosu.
Cena: cca 35 Eur

VÝLET NA OSTROV LEROS
Vydejte se na jeden z Dodekanéských ostrovů - Leros. Při plavbě z Myrties budeme míjet letoviska Myrties, Masouri a Emborios, kde budeme mít možnost fotografovat. Asi po 40 minutách dorazíme do Panteli, malebného rybářského přístavu s několika tavernami, kavárnami a písčito-oblázkovou pláží. Vydáme se na výlet do pevnosti, kterou v 7. století postavili Byzantinci, a navštívíme interiér kostela zasvěceného Panně Marii - Paní z pevnosti. Poté se vydáme na výlet do válečného muzea v Merkii. Při putování po ostrově Leros se seznámíme s vlivem Italů, Turků a Řeků na ostrově. Tento zájezd vřele doporučujeme, protože Leros má co nabídnout a nabízí spoustu míst, která můžete navštívit a přivézt si domů krásné vzpomínky. Doba trvání je 7 až 8 hodin.
Cena: cca 40 Eur

TELENDOS
Tento výlet lze spojit s výletem na Pserimos nebo se vydáte pouze na Telendos. Pserimos je malý řecký ostrov mezi Kosem a Kalymnosem, který obývá asi 50 lidí. Ostrov vás okouzlí svou krásou, křišťálovým mořem, atmosférickými tavernami, kavárnami a obchůdky se suvenýry. Ostrov se vyznačuje klidem a pohodou. Telendos je naopak malebný a stále divoký ostrůvek naproti Kalymnu. V minulosti byly tyto dva ostrovy spojeny, ale v roce 535 se po zemětřesení oddělily. Ostrov má rozlohu asi 5 km2 a v přístavu se nachází jediná vesnice s několika obyvateli, kteří se živí především obchodem s houbami. Tento malý ostrov je ideální pro celodenní výlet, při kterém se můžete projít krásnými uličkami a vychutnat si lahodné občerstvení v půvabných tavernách. Milovníkům pěší turistiky doporučujeme návštěvu starého kostela a zříceniny hradu svatého Konstantina. Stačí se vydat po dobře značené cestě, která začíná v přístavu a vede podél pobřeží.
Cena: cca 35 Eur


Poznámka: Prohlídky se konají v polštině (nejméně 20 osob) nebo v angličtině. Neorganizuje je organizace Rainbow, ale místní úřad, který odpovídá za kvalitu služeb. Stanovuje také program, ceny a data odjezdů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační a podrobné informace získáte u našeho zástupce na Kosu. Obyvatel je pouze zprostředkovatelem místních událostí. Před hlavní sezónou a po ní se některé výlety neorganizují.

Sezónnost

Obvyklá hlavní turistická sezóna v Řecku trvá od 15.06 do 15.09.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč