Ubytování KSJ Obrázek0
Ubytování KSJ Obrázek1
Ubytování KSJ Obrázek2
Ubytování KSJ Obrázek3
Ubytování KSJ Obrázek4
Ubytování KSJ Obrázek5
Ubytování KSJ Obrázek6
Ubytování KSJ Obrázek7
Ubytování KSJ Obrázek8
Ubytování KSJ Obrázek9
Ubytování KSJ Obrázek10
Ubytování KSJ Obrázek11

Kostarika aktivně!

Kostarika - San José - San José
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech nebo pousadách viz níže (9 nocí), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch boxy během poznávací části, služby průvodce v Kostarice, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 
 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné - cca 480 USD/os. (povinný poplatek průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Kostaryka aktywnie!
Kód zájezdu: KSJ 

Program

San José • národní parky a sopky Kostariky • kávové plantáže • deštné pralesy - procházka v oblacích • Monteverde - noční setkání s přírodou • rafting po řece Sarapiquí, canopy tour v deštném pralese, výlet džípy 4x4, kanoistika - prozkoumávejte aktivně! 


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do San José pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do San José, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu. Večeře a  přenocování. (Trasa cca 50 km) 


Den 2
Snídaně. Po snídani návštěva Muzea jadeitu (Museo de Jade), vzácného polodrahokamu s krásně zelenou barvou - jadeitem. Samotné muzeum má přes 7000 unikátních exponátů a je považováno za jednu z nejlepších institucí tohoto typu v celé Latinské Americe. Pokud bude čas procházka městem. Následně přejezd do Národního parku Irazú Volcano - k nejvyšší sopce Kostariky (3432 m n. m.) a jedné z aktivnějších sopek. Irazú (nebo jak jej nazývají obyvatele - Kolos) - to je pět kráterů, z čehož jeden (Diego de la Haya) je kráterovým jezerem. Na zpáteční cestě návštěva Cartaga - města, které bylo prvním hlavním městem Kostariky (do roku 1823), dvakrát zničeným sopkou Irazú. Procházka starým městem a návštěva impozantní baziliky Panny Marie Andělské - patronky Kostariky. Návrat do San José, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)


Den 3
Po snídani přejezd do Doka Estate Coffee and Mill - kávové plantáže nacházející se na svazích sopky. Budeme mít možnost vidět proces přepravy, sušení, pražení kávových bobů a také nejstarší mlýn na mletí kávových bobů na vodní pohon. Poté navštívíme La Paz Waterfall Gardens - procházka mezi pěti vodopády, návštěva Motýlí farmy a Zahrady kolibříků. Zpočátku bylo jedinou možností, jak vidět vodopády, spustit se na lanech shora a pozorovat vodu skrze větve stromů a listy kapradí. Společně s budovou Waterfall Gardens mohou hosté obdivovat nádherný výhled ze speciálně postavených plošin, které jsou umístěny nad, pod a před vodopády. Přejezd do hotelu v La Fortuna, večeře a přenocování. (Trasa cca 160 km)


Den 4
Snídaně. Volný čas na odpočinek. Pro milovníky adrenalinu rafting po řece Sarapiquí - III. a IV. stupeň (za poplatek cca 95 USD/os.). Odpoledne přejezd do Národního parku Arenal Volcano, trekking. Sopka je navštěvována jak turisty, tak i vědci díky nepřetržité sopečné činnosti, která mírně klesá, proto jí stojí za to vidět co nejdříve. Arenal se vyznačuje téměř symetrickým, kuželovitým tvarem a na jejím úpatí se nachází jezero stejného názvu. Pro zájemce návštěva geotermálních bazénů (v rámci časových možností, za poplatek cca 55 USD/os.). (Trasa cca 150 km)


Den 5
Po snídani přejezd k jezeru Arenal. Následně plavba po jezeře s nádherným výhledem na sopku. Dále budeme pokračovat v cestě džípy do Monteverde. Časná večeře. Noční výlet do džungle s cílem hledání tarantul, žab a kynkažu, zvířat příbuzných mývalům. Uprostřed noci budeme ve společnosti specializovaného průvodce poslouchat zvuky lesa a poznávat jeho tajemství - 80% zvířat v Monteverde jsou noční zvířata a lze je spatřit jen ve tmě. Přenocování. (Trasa cca 140 km)


Den 6
Po snídani procházka „podnební stezkou“ - díky mostům zavěšeným v různých výškách budeme moci prozkoumat flóru a faunu tohoto deštného pralesa. Džungli obývá cca 400 druhů ptáků (včetně kvesalů chocholatých, kolibříků a arů zelených), více než 480 druhů motýlů, cca 100 druhů savců (včetně jaguárů, opic a aguti) a vyskytuje se v ní více než 2500 druhů rostlin (např. orchideje, kapradiny, bromélie). Pro zájemce (za příplatek) nabízíme jízdu na laně v džungli (canopy tour). Silný zážitek zaručen! Cena cca 95 USD/os. Kostaričané jsou průkopníky a odborníky v této oblasti. Právě v Monteverde se nachází nejdelší trasa conopy v Latinské Americe. Návrat do hotelu v okolí Monteverde, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)


Den 7
Po časné snídani přejezd k řece Rio Grande de Tarcoles, jejíž horní tok tvoří severní hranici biologické rezervace Carara Biological Reserve. Řeka a bažiny, které se nacházejí u ústí řeky, vytvářejí domov pro vodní a brodivé ptáky. Mezi mnoha druhy, které se zde vyskytují, najdeme volavky, bukače středoamerické. Tarcoles je obecně známá jako hlavní stanoviště krokodýlů. Zastávka na krokodýlím mostě, ze kterého budeme pozorovat tyto obří plazy. Pro zájemce plavba po řece (za poplatek cca 60 USD/os.). Následně úžasná příležitost prozkoumat okolí během projížďky na čtyřkolce! (možnost realizace tohoto bodu v jiné lokalitě). Přejezd k pobřeží Tichého oceánu. Ubytování. Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Uvita. (Trasa cca 200 km)
 

Den 8
Po snídani návštěva Národního parku Marino Ballena, jednoho z nejmenších a nejmladších národních parků Kostariky. Čekají tam krásné pláže s korálovým útesem a mangrovy, které obývají ještěrky, kajmani a mývali. Tyto pláže jsou hnízdištěm pro karety zelené a karety pravé. Čas na odpočinek na pláži, na trekking a prozkoumání okolí. Fakultativně (za příplatek cca 95 USD/os.) možnost plavby lodí a pozorování delfínů a velryb, které se zde každou zimu stěhují, aby učili své mladé přežít. Přejezd do hotelu v okolí Quepos. Odpoledne volný čas na odpočinek, procházku a koupání. Večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)
 

Den 9 
Po snídani návštěva Národního parku Manuel Antonio, ve kterém vytvářejí nezapomenutelnou podívanou plnou barev nádherné, bílé pláže se zarostlými útesy a džunglí z jedné strany a Tichý oceán z druhé strany. V areálu parku se nachází lesy, bažiny, vyskytuje se zde mnoho druhů flóry a fauny. Na stezkách lze pozorovat zvířata žijící v parku, mimo jiné: kapucínské opice, chápanovité opice a kotuly veverovité, mnoho druhů ptáků, stejně jako leguány a lenochody. Volný čas na opalování a koupání. Tento den bude určen hlavně k odpočinku. Večeře a přenocování. 


Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště v San José. Odlet do Polska (přes jedno z evropských letišť). (Trasa cca 160 km)


Den 11
Přílet do Polska.
 

Upozornění k programu
- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.
- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude průvodce připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

K návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum.
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky.  

Hotel

Hotely/logdíe odpovídající standardu **/*** - (9 nocí)

Pokoje: ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny koupelnou, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje. Třílůžkové pokoje jsou vybaveny manželskou postelí a samostatným lůžkem.

Vybavení: ve většině hotelů je restaurace a bar, v některých také bazén a zahrada. 

Strava: snídaně a večeře.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč