Anemos Luxury Grand Resort Obrázek0
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek1
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek2
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek3
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek4
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek5
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek6
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek7
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek8
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek9
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek10
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek11
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek12
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek13
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek14
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek15
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek16
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek17
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek18
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek19
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek20
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek21
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek22
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek23
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek24
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek25
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek26
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek27
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek28
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek29
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek30
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek31
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek32
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek33
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek34
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek35
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek36
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek37
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek38
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek39
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek40
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek41
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek42
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek43
Anemos Luxury Grand Resort Obrázek44

Anemos Luxury Grand Resort

Řecko - Kréta - Chania
Pobytový
Bazén
Lehátka zdarma
Bazén se sladkou vodou
Skluzavky

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Luxusní hotel Anemos se nachází vedle vesnice Georgioupolis na severozápadě Kréty. Historická Chania plná úzkých uliček, místních trhů a řeckých restaurací je vzdálena cca. 40 km, zatímco atmosférický Rethymnon, kde můžete obdivovat Staré a Nové město a slavnou pevnost Fortezza, je vzdálen cca. 26 km. Letiště v Chanii je vzdáleno necelých 50 km.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 10 EUR/pokoj/den. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.


.

Pláž

Nejbližší pláž Peristeras je vzdálená přibližně. 300 m. Dostanete se k ní tunelem vedoucím pod ulicí. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma, stejně jako altánky (za příplatek).

K dispozici pro hosty

4 venkovní bazény, dětský bazén se skluzavkami, dětské hřiště, lehátka a slunečníky zdarma, altánky u bazénu (za poplatek), 5 restaurací (včetně řecké, asijské, s mořskými plody), snack a nápojový bar, minimarket, obchod se suvenýry, obchod s oblečením a šperky, půjčovna aut.

.

Internet

V pokojích a v hotelu je zdarma k dispozici internet.

Catering

Snídaně a večeře se podávají formou bohatého bufetu v restauraci "Meltemi".

Rané snídaně se podávají od 4:00 do 7:00, snídaně formou bufetu: 7:30-10:30, kontinentální snídaně 10:30-11:00, večeře:

K balíčku Premium All Inclusive je možné si připlatit (včetně alkoholických a nealkoholických nápojů a občerstvení).

K dispozici jsou vegetariánská a bezlepková jídla (nutný předchozí dotaz).

Sportovní a animační program

Hotel nabízí relaxaci v lázních "Aura", kde si můžete za příplatek užít saunu, hammam a četné tělové a obličejové procedury poskytované specializovanými terapeuty.

Pro milovníky aktivního odpočinku je k dispozici zdarma dobře vybavená posilovna a pro milovníky vodních sportů je necelých 600 m od hotelu centrum vodních sportů (služby za poplatek).

Pro nejmenší hosty hotel nabízí miniklub (10:00-18:00)s mnoha animačními programy a večerní minidiskotéku (20:30-21:00).

Webové stránky

https://www.anemosresort.com/en-gb

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Anemos Luxury Grand Resort je ceněn pro své bohaté vybavení, kvalitní služby a chutné jídlo podávané v hotelových restauracích. Díky své výhodné poloze v blízkosti pláže mohou hosté trávit čas koupáním a opalováním a pro milovníky adrenalinu a vodních sportů je ideálním místem pro přístup k nepřebernému množství aktivit!

Umiestnenie

Luxusní hotel Anemos se nachází vedľa dediny Georgioupolis na severozápade Kréty. Historická Chania, plná úzkych uličiek, místních trhov a gréckych reštaurácií, je vzdálená cca. 40 km, zatiaľ čo atmosférický Rethymnon, kde můžete obdivovať Staré a Nové mesto a slávnu pevnosť Fortezza, je vzdialený cca. 26 km. Letisko Chania je vzdálené necelých 50 km.

Upozorňujeme, že cena nezahàňa miestnu turistickú daň vo výške 10 EUR/izba/deň. Tato daň je povinná a platí se přímo na recepcii před ubytovaním klientů v hotelu.


.
Webová lokalita

https://www.anemosresort.com/en-gb

Športový a animačný program

Hotel nabízí relaxační chvíle v koupeloch "Aura", kde si za příplatek můžete vychutnat saunu, turecké kúpele a multiplicity telových a pleťových procedur poskytovaných specializovanými terapeutmi.

Pre tých, ktorí majú radi pohyb, je k dispozícii bezplatná, dobre vybavená posilňovňa a pre milovníkov vodných športov je necelých 600 m od hotela centrum vodných športov (služby za poplatok).

Nejmenším hostům hotel nabízí miniklub (10:00-18:00)s množstvom animácií a večernú minidiskotéku (20:30-21:00)

.
Stravovanie

Rajky a večere sa podávajú formou bohatého bufetu v reštaurácii "Meltemi".

Ranné raňajky sa podávajú od 4:00 do 7:00, raňajky formou bufetu: 7:30-10:30, kontinentálne raňajky 10:30-11:00, večere:

K balíku Premium All Inclusive je možné priplatiť príplatok (vrátane alkoholických a nealkoholických nápojov a občerstvenia).

K dispozici jsou vegetariánské a bezlepkové jedlá (vyžaduje se predchádzajúca informácia).

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

4 vnější bazény, detský bazén so šmykľavkami, detské ihrisko, bezplatné ležadlá a slnečníky, altánky pri bazéne (za poplatok), 5 reštaurácií (vrátane gréckej, ázijskej, s morzeovými plodmi), bary s občerstvením a nápojemi, minimarket, obchod so suvenírmi, obchod s oblečením a šperkami, požičovňa áut.

.
Podľa nášho názoru

Anemos Luxury Grand Resort je ceněný pro své početné vybavení, kvalitní služby a chutné jídlo podávané v hotelových restauracích. Díky svojej výhodnej polohe v blízkosti pláže môžu hostia tráviť čas plávaním a opaľovaním a pre milovníkov adrenalínu a vodných športov je ideálnym miestom na prístup k množstvu aktivít!

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování podle popisu hotelu, služby polsky mluvícího delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 7 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Název zájezdu v polském jazyce: Kreta - Chania - wczasy

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Upozornění k programu
Odlety: 
Varšava, Katovice, Vratislav, Gdaňsk a Poznaň. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

KRÉTA - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Možno platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických střediscích je mnoho míst, kde je možné směnit americké dolary. České koruny vyměnit nelze.

Spropitné 
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v taverně od 8 EUR; 1 litr vody cca 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,80 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku, potíže se signálem mohou být uvnitř hotelových budov. Zahraniční hovory jsou dost drahé. Tarif roamingu si prosím zjistěte u svého mobilního operátora ještě před odletem na dovolenou.

Kréta
Je největší z řeckých ostrovů a plná míst známých z řeckých mýtů a míst spojených s její multikulturní historií. Mírné klima, obyvatelé proslulí svou pohostinností, slunce, pláže a vynikající kuchyně lákají své návštěvníky již mnoho let. Kréta obvykle bývá prvním ostrovem, který turisté navštíví a místem, kam se ochotně několik let po sobě vracejí. Není divu - nabízí tolik možností, že není možné během jedné návštěvy všechno stihnout. Rekreační vesnice na Krétě nedaleko Chanie.

Platanias
Město je typickým letoviskem s rozsáhlou gastronomickou a zábavní nabídkou, ve kterém je rušno po celý den. Hlavní pláž je dobře udržovaná (již mnoho let je oceňována Modrou vlajkou za čistotu vody a pláže) a rušná po celé léto. Je zde také pár méně přeplněných pláží, na kterých je mnohem klidněji. Platanias je vzdáleno pouhých 8 km od Chanii.

Agia Marina
Jedna z nejoblíbenějších turistických destinací na pobřeží nedaleko města Chania. Písečná dlouhá pláž, obchody, restaurace a mnoho možností zábavy, pouze 7 km od samotné Chanii, jednoho z nejkrásnějších starých měst v Řecku, kde stojí za to si vyjít na večerní procházku.

Kalives
Městečko nacházející se 18 km východně od města Chania, kterému se podařilo zachovat svůj lokální charakter, je ideálním místem pro klidnou dovolenou plnou odpočinku. Pláž oceněná Modrou vlajkou láká k procházkám podél pobřeží a místní taverny zvou k ochutnávce specialit řecké kuchyně. Ideální místo pro rodinnou dovolenou daleko od hluku a shonu letovisek. Do Chanie lze dojet místním autobusem.

Georgioupoli
Slavné turistické letovisko, známé díky krásné 9 km dlouhé písečné pláži a starým eukalyptovým stromům. Atraktivně umístěné mezi městy Chania a Rethymno. Zcela tradiční atmosféra vesnice, rybářský přístav na řece, kavárny a taverny se specialitami místní kuchyně jsou magnetem tohoto města. Poloha mezi Chanií a Rethymnem vybízí k návštěvě dvou z nejkrásnějších měst na Krétě.

Výlety v okolí

Soutěska SAMARIA
Výlet do nejdelší a nejkrásnější soutěsky Evropy v Bílých Horách. Divoká a nedotčená krajina a nádherná vegetace dělá toto místo nesrovnatelným s jinými na ostrově Kréta. Soutěska začíná od tzv. Xyloskalos, tedy dřevěných schodů, poté nás čeká 16 km (cca 5-6 hodin chůze) na vyhlídkovou terasu mezi Xyloskalos na severu a Agia Roumeli na jihu, nad mořem Lybijským. V soutěsce budou k vidění četné jeskyně vytesané ve skalách, neuvěřitelná "ocelová brána", tedy místo, kde rokle je pouze 3 m široká, při troše štěstí uvidíme divoké kozy kri-kri. Na konci cesty se rozprostírá Agia Roumeli, malá a okouzlující vesnice, kde bude čas na odpočinek a koupání. Následně plavba lodí do Chora Sfakion nebo Sougia a poté autobusem zpět do hotelu.
Cena cca 40 EUR + 16 EUR vstupenky.

OSTROV ELAFONISSI

Výlet do jednoho z nejmalebnějších míst na ostrově Kréta. Ostrov je oddělen od pobřeží Kréty mělkou, skalnatou zátokou místy přecházející v úzké přesmyky a kanály. Voda je křišťálově čistá, modrá až tyrkysová, písek zase růžový. Cestou navštívíme mimo jiné skalní kapličku svaté Sofie a klášter Chrisoskalitissa, známý tzv. zlatými schody (legenda praví, že pokud po nich stoupá skutečně věřící člověk, změní se ve zlato). Zbytek dne strávíme na tzv. pláži růžového písku, kde se budeme opalovat a koupat. Na zpáteční cestě zveme na ochutnávku vín v jednom z místních vinařství.
Cena cca 40 EUR + 2 EUR vstupné

OSTROV SANTORINI

Bílé domky, černé sopečné horniny protkávané červenou, bílou a hnědou barvou a také jedna z největších propastí na světě, hluboká přesně 400 m, to je Santorini, nejhezčí řecký ostrov - královna Kyklád. Náš výlet začneme plavbou lodí nebo katamaránem do přístavu Athinios na Santorini. Následně nás výletní autokary vyvezou do dvou nejhezčích měst ostrova vesnici Oia na severozápadě a Firy - hlavního město ostrova Santorini. Během výletu budeme moci ochutnat pistácie, které se na ostrově pěstují, ochutnat nejznámější víno Visanto a vylovit mořské houby, které rostou v okolí Santorini. Cena cca 160 EUR + 26 EUR (transfer do/z přístavu)

KNÓSSOS a HERAKLION - na návštěvě u Minotaura
Výlet do mínojského paláce v Knóssos a hlavního města ostrova Heraklion. Knóssos je jednou z nejslavnějších archeologických lokalit na světě. Zde můžeme vidět pozůstatky mínojského paláce (2000-1400 před Kristem), který odkryl Arthur Evans na začátku minulého století. Pak přejedeme do Heraklionu, kde během procházky uvidíme nejdůležitější místa ve městě. Projdeme hlavní pěší ulicí Dedala na náměstí Venizelos s fontánou Morosinniego, kterou střeží čtyři lvi. Prohlídka přístavu a pozorování benátské pevnosti. Volný čas.
Cena cca 55 EUR + 16 EUR vstupné.

MODRÁ LAGUNA A OSTROV GRAMVOUSA
Zveme na jednu z nejkrásnějších, a také nejdivočejších pláží na Krétě. Ostrůvek Gramvousa i poloostrov, u kterého se nachází jsou stále nepřístupné a neobydlené. Doporučujeme 60minutovou plavbu na tento neobydlený ostrov, kde uvidíme benátskou pevnost ze 16. století. Následně po 15minutové plavbě dojdeme do cíle naší cesty - nádherné laguny Balos s křišťálově čistou vodou hrající všemi odstíny modré barvy a růžovo - bílým pískem. Cena cca 55 EUR.

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polštině. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů, proto případné reklamace směřujte přímo na organizátory. Ceny a popisy fakultativních výletů v katalogu jsou pouze orientační, aktuální informace lze získat u našeho zástupce na Krétě. Delegát je pouze prostředníkem při zápisu na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezoně některé výlety nejsou organizovány.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Řecku obvykle trvá od 15.6. do 15.9.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč