Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek0
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek1
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek2
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek3
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek4
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek5
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek6
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek7
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek8
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek9
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek10
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek11
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek12
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek13
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek14
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek15
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek16
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek17
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek18
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek19
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek20
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek21
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek22
Marlita Beach Hotel & Apartments Obrázek23

Marlita Beach Hotel & Apartments

Kypr
Pobytový
Rodinný

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Vysoce kvalitní komplex, který se skládá z hotelů Marlita a Anastasia (umístěných blízko sebe ve velkém hotelovém areálu); po rozsáhlé rekonstrukci v zimě 2016/2017. - Kvalita garantovaná vysoce ceněným hotelovým řetězcem Tsokkos. Hotel se nachází v několika budovách u (cca 70 m) písečné pláže, na východním pobřeží jižního Kypru v Protarasu, známém a oblíbeném rekreačním středisku, nedaleko promenády, která se táhne podél pobřeží (její začátek cca 500 m od hotelu). Do centra Protarasu se dostanete procházkou po promenádě (cca 2 km), nejbližší bary, kavárny a obchody jsou vzdáleny cca 150 m. Nedaleko hotelu (cca 150 m) se nachází autobusová zastávka, odkud jezdí autobusy do centra Protarasu a Ayia Napy (největší počet diskoték a klubů na Kypru !) . Letiště v Larnace je vzdáleno cca 60 km.

.
Pláž

Hned vedle hotelu (musíte přejít promenádu) se nachází písečná pláž (cca 70 m) v zátoce Marlita s pozvolným sestupem do moře (na Kypru jsou všechny pláže veřejné a všeobecně přístupné). Na pláži jsou k dispozici lehátka a slunečníky (za poplatek, cca 2,5 EUR za lehátko/den); plážové osušky jsou v hotelu k dispozici zdarma (nutná záloha 10 EUR).

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce s lobby a výtahy. V hlavní budově : bufetová hlavní restaurace s mezinárodní kuchyní a 4 bary (včetně 1 u bazénu) a restaurace a'la carte -Thalassa Restaurant & Bar s mezinárodní kuchyní (za poplatek). Hotelový komplex se vyznačuje rozsáhlým sportovním a rekreačním zázemím, včetně: 2 venkovní lagunové bazény (hluboký a mělčí pro děti), krytý bazén s brouzdalištěm a bezplatný aquapark se skluzavkami pro dospělé i děti (oba v hotelu Anastasia). Hosté hotelu Marlita mohou využívat bazény a rekreační areál sesterského hotelu Anastasia. Kromě toho mohou využívat posilovnu (zdarma) a lázně (za příplatek), pingpongový stůl, šipky a hernu. V areálu je tenisový kurt (vybavení a osvětlení za poplatek). K dispozici jsou služby jako praní prádla, směnárna (za poplatek).

.
Internet

Wifi ve veřejných prostorách a na pokojích je za poplatek (cca 10EUR/den).

.
Catering

Balíček All Inclusive zahrnuje snídani (7:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeři (18:30-21:30) formou bufetu (mezinárodní kuchyně). Dále občerstvení mezi jídly (10:30-12:00, 15:30-18:00) a večerní občerstvení od 22:00-24:00. Formule All Inclusive zahrnuje také zmrzlinu a čaj od 16:30-17:30. V rámci All Inclusive jsou k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje, a to i v baru u aquaparku. Za příplatek se platí čerstvě vymačkané džusy, ochucené kávy a dovážené alkoholické nápoje.

Sportovní a animační program

Sportovní a animační program: rozsáhlý animační program pro děti: sportovní aktivity, hry, výtvarné aktivity, hřiště a dospělé: večerní show, živá hudba a soutěže. Od poloviny června do poloviny září FIGLO KLUB s animací v polštině. Hotel nabízí bezplatnou lekci "úvodního potápění" (jednou za pobyt). Kromě toho je na vyžádání a za příplatek k dispozici hlídání dětí.

.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Doporučujeme jej zejména rodinám s dětmi, protože nabízí pohodlné ubytování ve studiích a apartmánech a možnost využívat aquapark. Bohatý vzorec All Inclusive bude další výhodou pro dospělé a vynikající poloha v blízkosti pláže a zábavy uspokojí všechny žíznivé po atrakcích letoviska . Komplex po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2016/2017. Za to všechno hvězdička navíc od Rainbow !

Umiestnenie

Vysokokvalitní komplex pozostávajúci z hotelov Marlita a Anastasia (nachádzajúcich sa blízko seba vo veľkom hotelovom areáli); po rozsiahlej rekonštrukcii v období 2016/2017. - Kvalita zaručená vysoko cenenou sieťou hotelov Tsokkos. Hotel sa nachádza v niekoľkých budovách pri (cca 70 m) piesočnatej pláži, na východnom pobreží južného Cypru v Protarase, známom a obľúbenom letovisku, neďaleko promenády, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia (jej začiatok cca 500 m od hotela). Do centra Protarasu sa můžete prejsť po promenáde (cca 2 km), najližšie bary, kaviarne a obchody sú vzdialené cca 150 m. Neïaleko hotelu (cca 150 m) sa nachádza autobusová zastávka, odkiaľ premávajú autobusy do centra Protarasu a Ayia Napy (najväčší počet diskoték a klubov na Cypre !) . Letisko v Larnake je vzdálené přibližně 60 km.

.
Webová lokalita Stravovanie

Balík All Inclusive zahàňa raňajky (7:00-10:00), obed (12:30-14:30) a večeru (18:30-21:30) formou bufetu (mezinárodní kuchyně). Kromě toho občerstvenie medzi jedlami (10:30-12:00, 15:30-18:00) a večerné občerstvenie od 22:00-24:00. Formulár All Inclusive zahrnuje i zmrzlinu a čas na čaj od 16:30-17:30. V rámci All Inclusive jsou k dispozici místní alkoholické a nealkoholické nápoje, také v bare pri aquaparku. Za příplatok si můžete objednat čerstvo vylisované šťávy, ochucené kávy a importované alkoholické nápoje.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

24-hodinová recepce s halou a výtahy. V hlavní budově : bufetová hlavná reštaurácia s medzinárodnou kuchyňou a 4 bary (včetně 1 pri bazéne) a a'la carte reštaurácia -Thalassa Restaurant & Bar s medzinárodnou kuchyňou (za poplatok). Hotelový komplex sa vyznačuje rozsáhlymi športovými a rekrečnými zariadeniami vrátane: V hotelu Anastasia jsou k dispozici 2 venkovní bazény s lagunou (hluboký a plytší pre deti), krytý bazén s detským bazénom a bezplatný aquapark so šmykľavkami pre dospelých a deti (oba v hoteli Anastasia). Hostia hotela Marlita môžu využívať bazény a rekreačnú oblasť sesterského hotela Anastasia. Kromě toho mohou využívat posilňovňu (zdarma) a wellness centrum (za príplatok), pingpongový stůl, šípky a herňu. V komplexu se nachází tenisový kurt (vybavení a osvětlení za poplatek). K dispozici jsou služby jako práčovňa, zmenáreň (za príplatok).

.
Podľa nášho názoru

Oporúčame ho najmä rodinám s deťmi kvôli pohodlnému ubytovově v štúdiách a apartmánoch a možnosti využívať aquapark. Bohatý vzorec All Inclusive bude dále výhodou pro dospělé a výborná poloha v blízkosti pláže a zábavy uspokojí všechny, kteří túžia po atrakciách letoviska . Komplex po rozsáhlej rekonštrukcii v rokoch 2016/2017. za to všetko hviezdička navíc od Rainbow !

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Týká se to nabízených místních výletů na Severní Kypr:
Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Kypr - obecné informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 1 EUR, Coca Cola 0,5 l - cca 1 EUR, káva cca 2 EUR, pivo v baru od cca 3 EUR, večeře v restauraci cca 15-20 EUR.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 0,55 EUR, pohlednice od 0,30 EUR.
Státní orgány (včetně pošty) jsou otevřeny pouze do 12:30.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

V regionu

Larnaka
Jedná se o významné turistické středisko a přístav, který je jedním z nejvíce vybíraných prázdninových destinací na ostrově. Láká turisty z celého světa vynikajícími hotely, širokým výběrem restaurací a hostinců, na krásné, široké pláže doplněné o promenády. Město má významné památky, s důrazem na staletou historii tohoto kraje: zbytky starověkého Kitionu, což je řecký městský stát, pravoslavný kostel sv. Lazara z 11. století, turecká pevnost pocházející z 16. století. Mešita Hala Sultan, která je jedním z nejdůležitějších chrámů islámu. Kousek od města se nachází slané jezero, kde se v průběhu zimy a jara má domov mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků.

Protaras  
Malé turistické městečko leží ve východní části ostrova cca 60 km od Larnaky. Protaras je známé díky širokým plážím pokrytým zlatým pískem, zejména slavné Fig Tree Bay nebo Flamingo, označené tzv. „Modrou vlajkou“. Pláže na Kypru jsou dostupné a plážový servis je za poplatek. Centrální částí města je promenáda s mnoha restauracemi, bary a kavárnami - zde se odehrává noční život turistů.

Ayia Napa  
Jedno z nejznámějších turistických letovisek na ostrově, dříve malá rybářská vesnice. Nachází se cca  40 km východně od Larnaky a táhne se několik kilometrů podél pobřeží Středozemního moře. Ayia Napa láká turisty krásnými písečnými plážemi, včetně té nejznámější - pláže Nissi Beach a bohatým nočním životem. Centrum města je plné klubů, diskoték, restaurací a barů, díky kterým se turisté nebudou nudit! V Ayia Napa je také jeden z největších aquaparků v Evropě - WaterWorld, který svým vzhledem navazuje na řeckou mytologii a malebný přírodní park Cape Greco se nachází kousek od města.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Severní Kypr - Famagusta, Kyrenia a Bellapais
Vydáme se do Famagusty, v jejímž centru se nachází půvabné staré město a nad ním se tyčí katedrála sv. Mikuláše, která byla přeměněna na mešitu Laly Mustafy Paši. Přejedeme rovněž podél tzv. Města duchů - Varosha. Tato čtvrť byla kdysi rušná a plná hotelů, dnes je vymřelou, uzavřenou oblastí, kterou střeží turecká armáda. Následně se vydáme ke zřícenině Salamis. Vydáme se směrem k severnímu pobřeží, přes hory a dostaneme se do vesničky Bellapais, která je známá díky augustiniánskému klášteru, jenž patří k nejlépe dochovanému příkladu gotiky na ostrově. Hlavním bodem programu bude Kyrenia s majestátní pevností.
Orientační cena: cca 75 EUR

Po stopách bohyně Afrodity & mýtů a UNESCO
Nejdřív navštívíme zříceninu Kurionu - místo starověkého náboženského kultu, poté si prohlédneme nejdůležitější místo ostrova - pláž Petra Tou Romiou, na kterou se podle legendy vynořila bohyně krásy a lásky - Afrodita. Následně dojedeme do Paphos, jednoho z hlavních měst ostrova. V Paphos se vydáme do archeologického parku (na seznamu UNESCO), kde objevíme nádherné podlahové mozaiky. Volný čas v přístavu. Na zpáteční cestě zastavíme v místním obchodě s kyperskými sladkostmi.
Orientační cena: cca 50 EUR

Nikósie - jediné takovéto hlavní město na světě
Cesta do jediného hlavního města na světě, které je rozděleno mezi dva různé státy demarkační linií oddělující jižní část patřící Kyperské republice od severní části, kde se nachází tzv. Turecká republika severního Kypru. S delegátem přejdeme přes hranici, abychom mohli vidět na vlastní oči, jak rozdílné jsou tyto dva regiony. Mají zcela odlišnou kulturu a náboženství. Na severní straně navštívíme mimo jiné katedrálu sv. Jana, dnes - mešitu Selimiye. Ve volném čase možnost koupit si různé suvenýry během procházky mezi uličkami Nikósie.
Orientační cena: cca 50 EUR

Expedice do hor - Trodos Jeep Safari
Fascinující výlet terénními vozy, ideální pro milovníky dobrodružství. Během expedice uvidíme mimo jiné přehradu Arminou a most Jelefos. Projíždějíc horskou divočinou dojedeme k vyhlídkovému místu nejvyššího kyperského vrcholu - hoře Olymp (1 951 m n. m.). Během výletu nás také čeká odpočinek ve vesnici Lefkara, kde se vyrábějí ručně vyráběné stříbrné šperky a místní výšivky, a oběd v podobě meze.
Orientační cena: cca 70 EUR

Plavba lodí Discovery
Plavba lodí začíná v malebném přístavu Agia Napa. Odtud se budeme plavit podél pobřeží a navštívíme: podvodní jeskyně v Agia Napa, mys Cavo Greco, zátoku Konnos, zátoku Fig Tree a pláže ve městě Kapparis. Poplujeme také do okolí města duchů ve Famagustě - Varosha, odkud na ní bude nejlepší výhled. Navíc během plavby bude připraven oběd v podobě barbeque. Bude příležitost ochutnat tradiční kyperské pochoutky - sníst souvle (grilované maso), salát, tzatziki, sýr halloumi a chléb.
Orientační cena: cca 36 EUR

Kyperský večer - víno, tanec a… chutné jídlo!
To všechno na nás čeká během kyperského večera, který se koná v tradiční taverně ve vesnici Sotira. Uvidíme ukázku kyperských tanců, ale nebude chybět také jídlo. Bude se podávat známé meze - různé pokrmy servírované na samostatných talířcích. Žízeň uhasí červené a bílé víno a také voda.
Orientační cena: cca 37 EUR

PROHLÍDKY

Kostel sv. Lazara
Pravoslavný kostel byl postaven v 9. století a zrenovován v 17. století. Podle kyperské tradice byla budova postavena na místě posledního odpočinku sv. Lazara, který byl po mnoho let biskupem Kitionu (dřívější název Larnaky).

Kostel Profitis Ilias
Nádherně umístěný kostel přímo u břehu v letovisku Protaras. Z vrcholu kopce, na kterém se tyčí, je krásný výhled do okolí.

PŘÍRODA

Národní park Kavo Greko
Národní park se nachází mezi turistickými destinacemi Ayia Napa a Protaras. Krásná divočina je místem, které musíte vidět!

S DĚTMI

Ocean Aquarium
V akváriu lze zblízka obdivovat podmořský svět. Žije zde několik stovek druhů mořských živočichů. Můžete tady strávit vzrušující den s těmi nejmenšími.

Aquapark Ayia Napa
Možnost strávit spolu den aktivně a pobavit se. Doporučujeme pro děti i dospělé.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna trvá na Kypru obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč