Ubytování UMA Obrázek0
Ubytování UMA Obrázek1
Ubytování UMA Obrázek2
Ubytování UMA Obrázek3
Ubytování UMA Obrázek4
Ubytování UMA Obrázek5
Ubytování UMA Obrázek6
Ubytování UMA Obrázek7
Ubytování UMA Obrázek8
Ubytování UMA Obrázek9
Ubytování UMA Obrázek10
Ubytování UMA Obrázek11
Ubytování UMA Obrázek12
Ubytování UMA Obrázek13
Ubytování UMA Obrázek14
Ubytování UMA Obrázek15
Ubytování UMA Obrázek16
Ubytování UMA Obrázek17

Living in America

USA
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Los Angeles a z New Yorku do Varšavy (přímý let), vnitřní přelet: Las Vegas (nebo okolí) - New York, letištní taxy, ubytování (celkem 10 nocí), stravování: americké snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, spropitné pro řidiče, hotelovou službu, systém TGS, atd.) - cca 450 USD (povinný poplatek placený formou balíčku na místě); přejezdy městskou hromadnou dopravou, fakultativní výlety (orientační ceny v programu), další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Living in America
Kód zájezdu: UMA 

Program

Hvězdné Los Angeles a Beverly Hills • San Francisco - Golden Gate • Yosemitský národní park • Údolí smrti (Death Valley) • kasina v Las Vegas • New York - Manhattan, Broadway, Times Square, Socha svobody • možný přímý let PLL LOT!

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA (možnost přestupů). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v aglomeraci Los Angeles.

Den 2
Po snídani přejezd do města Santa Monica. Projdeme se slavným molem, které vchází hluboko do Tichého oceánu. Je to také místo, kde končí slavná „Route 66“ a kde si lze odpočinout na lavičce z filmu Forest Gump. Následně přejezd do Beverly Hills na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá díky exkluzivním obchodům a snobské atmosféře. Poté nás cesta zavede na slavnou alej hvězd - Hollywoodský chodník slávy (Hollywood Walk of Fame) se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman’s Chinese Theatre, místu, kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přejdeme také k hotelu Roosevelt, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary. Odtud nás dělí jen kousek od Griffith Observatory odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ (velká bílá písmena) stojící na svahu nedalekého kopce a velikost aglomerace Los Angeles. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí města Bakersfield, přenocování. (Trasa cca 230 km) 

Den 3
Po snídani a vystěhování den uprostřed nádherných přírodních pomníků Kalifornie. Navštívíme Národní park Sequoia a Národní park Kings Canyon - sousedící horské oblasti plné majestátních žulových vrcholků, hlubokých roklin, jezer, řek a lesů. První z nich chrání sekvoje, které se přirozeně vyskytují pouze v Kalifornii, nejvyšší stromy na Zemi, z nichž některé jsou starší více než 3000 let. Uvidíme Obří les (Giant Forest) - část parku, kde roste 5 z 10 největších stromů na světě, včetně největší sekvoje nazývané Generál Sherman. Sousední Národní park Kings Canyon s rozedranými vrcholy, řekami a rozlehlými neobydlenými oblastmi působí více divočeji. Přejedeme vyhlídkovou trasou Scenic Byway, zastavíme na fotografování a procházky. Po návštěvě parků přejezd do hotelu v okolí města Fresno. (Trasa cca 280 km)

Den 4
Po snídani a vystěhování dojedeme k Pacifiku, abychom projeli slavnou soukromou trasou 17 Miles Drive. Tato trasa vede podél majestátního nábřeží, golfových hřišť a impozantních rezidencí - zastávky k fotografování mimo jiné u Birds Rock, známé díky obrovské kolonii pelikánů a stádům mořských lvů a u Lone Cypress - jednoho z nejikoničtějších obrázků Kalifornie. Následně se vydáme do centra historického města Monterey. Na nábřeží bude volný čas na pozorování tuleňů a pelikánů, pro které je záliv v Monterey místem hnízdění. Bude také čas na ochutnávku pravých, čerstvých ústřic z Pacifiku a sýrové polévky s kalamáry (za poplatek). Uvidíme také slavnou ulici Cannery Row, kterou znají především milovníci literatury Johna Steinbecka. Návštěva Kalifornie by byla neúplná bez ochutnávky jednoho z místních vín. Kalifornská vína představují 90% produkce v celé Americe, a pokud by Kalifornie byla samostatná země, byla by v žebříčku světových producentů vína na 4. místě. Návštěva jedné z vinic v oblasti Monterey-Santa Cruz. Po ochutnávce přejezd do hotelu v okolí San José. (Trasa cca 360 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd do San Francisca. Prohlídka nejoblíbenějšího města Ameriky „Města u zálivu“. Najdeme zde seskupení etnických čtvrtí, řady elegantních domů, slavnou pozemní lanovou dráhu a barevné nábřeží. Program zahrnuje prohlídku: slavného mostu Golden Gate Bridge, Alamo Square s krásnými viktoriánskými domy, Fisherman’s Harf s mnoha restauracemi a obchody, „nejvíce vinuté ulice na světě“ - Lombard Street a Golden Gate Park. Přejedeme také nejvíce proslulou čtvrtí sexuálních menšin Castra a hippie komuny v Ashbury & Haight. To vše vytváří jedinečnou atmosféru města. Naši prohlídku obohatíme plavbou po zátoce. Během plavby uvidíme zblízka slavné vězení Alcatraz a most Golden Gate. Pozdě odpoledne přejezd do hotelu v okolí města Stockton, přenocování. (Trasa cca 210 km) 

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a celodenní přírodovědná expedice. Přejedeme do jednoho z nejstarších amerických národních parků - Yosemitského národního parku (UNESCO). Navštívíme pohádkové Yosemitské údolí vytesané ledovcem. Budeme tam obdivovat malebné skalní útvary a nejvyšší vodopád v Americe, který dosahuje výšky až 740 m. Tyto výhledy jistě zůstanou v naší paměti na dlouho. Volný čas na procházky a kochání se nádhernými výhledy. Odpoledne se vydáme do Východní Kalifornie. Cestou budeme míjet jezero Tenaya a průsmyk Tioga (3031 m n. m.). (V některých zimních a jarních termínech není z důvodu uzavření silnice SR120 - Tioga Pass Road vjezd do Yosemitského národního parku možný; výměnou doporučujeme návštěvu hlavního města Kalifornie - Sacramento). Přejezd na přenocování do hotelu v okolí města Bishop. (Trasa cca 370 km)

Den 7
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd k jednomu z nejúžasnějších míst v Americe - Národnímu parku Death Valley (Údolí smrti), které se nachází více než 80 metrů pod hladinou moře. Zastavíme u dun Mesquite. Uvidíme úžasný svět písečných hornin - Artist's Pallete, které mají díky přítomnosti mnoha minerálů efektní barvy a také vyschlé slané jezero, které je známé díky „putujícím kamenům“. Budeme v nejhlubší depresi Severní Ameriky obklopené červenými pískovci, které vytvářejí vinuté kaňony, nádherné plošiny a úchvatné přírodní skalní útvary. Zastavíme také na vyhlídkovém místě - Zabriskie Point. Přejezd do Las Vegas, ubytování v hotelu. Večer prohlídka města: uvidíme zde benátské kanály a římské uličky s fontánou di Trevi, velkolepou sopečnou erupci u hotelu The Mirage a dechberoucí tančící fontánu u hotelu Mirage. Přenocování v hotelu v Las Vegas (program může být realizován 7. nebo 8. den zájezdu). Návrat na přenocování do hotelu. (Trasa cca 490 km)

Den 8
Po snídani se vydáme prozkoumat jeden z největších přírodních divů světa - Grand Canyon. Projdeme se po slavné skleněné platformě přes okraj Grand Canyonu (za příplatek cca 30 USD/os.). Navštívíme také indiánskou rezervaci Hualapai. Pro zájemce přelet helikoptérou nad Grand Canyonem s přistáním na jeho dně a krátkou plavbou po řece Coloredo (za příplatek, cena cca 229 USD za 15minutový let a 10minutovou plavbu po řece). Návrat do Las Vegas a volný čas (v závislosti na čase přeletu). Večer přejezd na letiště v Las Vegas a celonoční přelet na Východní pobřeží Spojených států amerických. (Trasa cca 370 km)

Den 9
Po příletu snídaně a přejezd do Washingtonu. Prohlídka Washingtonu, během které uvidíme nejzajímavější zákoutí města. Zastavíme mimo jiné u monumentálního mauzolea prezidenta Abrahama Lincolna, z pod kterého lze vidět sílu a měřítko National Mall - obrovské zelené plochy zastavěné nejdůležitějšími státními institucemi, muzei a památkami. Cestou mineme pomníky věnované hrdinům vietnamské a korejské války. Dojdeme k téměř 170 m vysokému obelisku - památníku Washingtona. Uvidíme také Bílý dům a pomník Tadeusza Kościuszki. Zastavíme u Kapitolu - sídla Kongresu a Senátu. Procházka po Arlingtonském národním hřbitově, kde jsou hroby rodu Kennedyů. Hřbitov byl založen během občanské války. Jsou zde pohřbeni veteráni ze všech válek, ve kterých se podílely Spojené státy během celé své historie. Ubytování a přenocování v hotelu v okolí Washingtonu. (Trasa cca 350 km)

Den 10
Po snídani a vystěhování prohlídka Philadelphie. Krátkou dobu byla hlavním městem Spojených států, dnes je jedním z nejdynamičtějších kulturních center v zemi a její koloniální architektura, muzea a výzkumná centra se těší velkému uznání. Začneme procházkou u řeky Schuylkil, kde uvidíme staré objekty vodovodů Fairmount Waterworks krásně integrované do přístaviště a monumentální budovu Philadelphského muzea umění se slavným schodištěm. Je to jedna z největších galerií světa, její architektura připomíná antický řecký chrám a představuje vrchol „city beautiful“ hnutí v americké architektuře z 20. let 20. století. Během přejezdu do centra budeme míjet ušlechtilé Rodinovo muzeum, Barnes Foundation, nebo Franklin Institute, nejnavštěvovanější vědecké muzeum v Americe. Podíváme se na trh Reading Terminal. V hale jednoho dávného vlakového nádraží se nachází pod jednou střechou největší výběr produktů od exotických až po místní, včetně těch, které vyrábí komunita Amišů. Ve Philadelphii se podíváme také na místo zrození americké demokracie - na historickou budovu Independence Hall ležící v hezké zeleni, u které se nachází slavný Liberty Bell. Navštívíme Polsko-americké kulturní centrum a projdeme se vkusnými uličkami s charakteristickými cihlovými budovami. Následně přejezd do New Yorku. Ubytování a přenocování v hotelu v New Yorku. (Trasa cca 380 km)
 
Den 11
Po snídani dopolední plavba lodí na ostrov Island Liberty, kde je umístěna Socha svobody a na ostrov Ellis Island, což pro více než 20 milionů přistěhovalců (včetně 1,5 milionu Poláků) byla první zastávka na americké půdě. Po návratu navštívíme finanční čtvrť na Manhattanu s budovou Newyorské akciové burzy „v hlavní roli“ známou z mnoha filmů. Uvidíme Wall Street, Federal Hall - místo přísahy prezidenta Washingtona a historický kostel Nejsvětější Trojice. Následně navštívíme Ground Zero (9/11 Memorial), kde se kdysi nacházely dvě symbolické věže Světového obchodního centra (World Trade Center). Toto místo bude navždy spojováno s teroristickými útoky z 11. září 2001. Na závěr si prohlédneme slavný Brooklynský most, jeden z nejstarších visutých mostů na světě - na most vejdeme a uvidíme panorama Manhattanu ze strany East River. Odpoledne volný čas k samostatným procházkám a obdivování „Big Apple“. Volný čas na nákupy, procházky a na samostatnou prohlídku New Yorku. Přenocování v hotelu v New Yorku. (Trasa cca 50 km)

Den 12
Po snídani a vystěhování ranní prohlídka New Yorku - epicentra globální kultury, zábavy a financí. Během cesty do Midtown přejedeme rušnou čtvrtí SoHo. SoHo je elegantní čtvrť s historickými budovami s železnými schodišti, uměleckými galeriemi a módními restauracemi. Uvidíme Metropolitní operu a budovu The Dakota, kde John Lennon bydlel se svojí ženou Yoko Ono. Následně se podíváme do Central parku, kde si uprostřed přírody můžete vychutnat plánovaná i improvizovaná vystoupení. Krátká procházka po Central parku, uvidíme mimo jiné: Strawberry Fields s pamětní mozaikou na počest Johna Lennona „Imagine“. Uvidíme Rockefeller Center a projdeme se po Páté Avenue s nejdražšími obchody na světě. Následně si prohlédneme katedrálu sv. Patrika, navštívíme slavnou divadelní čtvrť Broadway, nádraží Grand Central, newyorskou knihovnu (New York Public Library) a Metropolitní operu. Zastavíme se na Time Square v centru Manhattanu s obrovským počtem divadel, obchodů a restaurací. Během dne vyjedeme do 86. patra Empire State Building, která je jedním z hlavních symbolů New Yorku. Z věže budeme mít výhled na Manhattan a panorama města. Odpoledne přejezd na letiště a noční let do Polska. (Trasa cca 100 km)

Den 13
Přílet do Varšavy.
 
Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- V případě uzavření silnice SR120 umožňující přejezd do a přes Yosemitský národní park (např. z důvodu atmosférických podmínek) bude zrealizován náhradní program - návštěva Sacramenta. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza - informace pro prodejce

Vízum do USA  
- Podrobnosti naleznete na stránkách: http://czech.prague.usembassy.gov/viza-do-usa.html
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu. 

Hotel

K dispozici pro hosty

restaurace a bar.

.
Ubytování

Hotely ***,a případně penziony/motely *** podle kategorizace Rainbow průměrného standardu (v USA neexistuje oficiální kategorizace zařízení); obvykle se nacházejí mimo centra měst - (10 zahájených hotelových nocí: V případě, že se jedná o ubytování v hotelech, které se nacházejí na území Spojených států amerických, je třeba počítat s tím, že v těchto městech budou ubytováni hosté (Los Angeles - 2, Barstow - 1, Las Vegas - 2, Bishop - 1, Manteca/Modesto - 1, San Francisco - 1, New York - 2).

.
Catering

Americká snídaně: skládá se především ze sladkých výrobků - sladkých rohlíků, muffinů, toastového chleba, kukuřičných lupínků, ovoce. Někdy jsou k dispozici "hash browns". - Bramboráky nebo horké brambory. Zelenina, sýr nebo studené maso se objevují jen zřídka.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč