Granit Obrázek0
Granit Obrázek1
Granit Obrázek2
Granit Obrázek3
Granit Obrázek4
Granit Obrázek5
Granit Obrázek6
Granit Obrázek7
Granit Obrázek8
Granit Obrázek9
Granit Obrázek10
Granit Obrázek11
Granit Obrázek12
Granit Obrázek13
Granit Obrázek14
Granit Obrázek15
Granit Obrázek16
Granit Obrázek17

Granit

Severní Makedonie - Ohrid
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Tenisový kurt
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Třípatrový hotelový komplex Granit se nachází přímo na břehu Ohridského jezera a je obklopen parkovou zelení. Do centra Ohridu je to cca 5 km (autobusová zastávka cca 200 m od hotelu). Na nejbližší letiště cca 12 km.

.
Pláž

Hotel má soukromou písčito-oblázkovou pláž, která je uměle vytvořena na slunečních terasách na břehu jezera a je ideálním místem k odpočinku. Přístup k jezeru z mola po schůdcích. Lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Plážový bar (za poplatek) obklopený vegetací a barevnými květinami.

K dispozici pro hosty

Hodinová recepce, 2 výtahy, trezor na recepci, směnárna. Hlavní restaurace s terasou s krásným výhledem na jezero, restaurace a'la carte a bary (např. v lobby, u bazénu, na pláži; některé bary jsou za příplatek). Velký bazén ve tvaru laguny (hloubka 1,4 m); dětské brouzdaliště; u bazénu jsou zdarma k dispozici osušky, slunečníky a lehátka.

.
Internet

Bezplatné Wi-Fi v pokojích a veřejných prostorách

Catering

All inclusive: snídaně (08:00-10:30), oběd (12:00-14:00), večeře (18:00-20:30) (všechna jídla formou bufetu) ve 2 restauracích (v jedné je k dispozici pouze snídaně, v druhé oběd a večeře). Občerstvení (17:00-18:30) a zmrzlina (12:00-17:00). Místní alkoholické (pivo, víno, ouzo atd.) a nealkoholické nápoje (09:00-22:00).

Sportovní a animační program

V areálu: bezplatné fitness centrum otevřené 24 hodin denně, basketbalové hřiště (zdarma), tenisový kurt (za poplatek), stůl na stolní tenis. Pro nejmenší: dětské hřiště, miniklub, animace (v němčině).

.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Jeden z mála hotelů v Makedonii, který nabízí all inclusive s kompletními službami. Dobrá volba pro všechny, kteří ocení bezstarostnou dovolenou v komfortních podmínkách. Doporučujeme pro skupiny přátel a páry

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu (cca 0,8 EUR/den/os., platí se na místě) a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Macedonia - wypoczynek

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

MAKEDONIE - region Ohrid

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Makedonie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Měna
MKD - Makedonský denár. Aktuálně: 1 euro = 61 denárů, 1 koruna = 2,40 denárů. V Makedonii je mnoho směnáren. Můžete platit kartou nebo vybrat peníze z bankomatu, které jsou téměř všude.

Elektřina
Elektrické napětí je 230 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Rozsah je prakticky v celé zemi. Nejoblíbenější sítě jsou One, T-Mobile, Vip. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. V centru Ohridu si lze koupit makedonské karty, čímž se vyhnete vysokým nákladům na volání ze zemí mimo EU. Velmi oblíbené je používání rychlých zpráv, které je možné nainstalovat před cestou do Makedonie.

Náboženství
Severní Makedonie je pravoslavná země. Muslimové jsou druhou náboženskou skupinou. V Ohridu (ul. Partyzancka) je v této části regionu jediný katolický chrám (Svatá mše v neděli v 11:00, v létě - v 9:00, informace ze srpna 2019).

Spropitné
Je přijato, i když to není povinné, nechat spropitné (cca 10%), pokud jsme se službou spokojeni. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu. V menších restauracích ocení i malé částky.

Orientační ceny
Pivo - cca 70 - 90 MKD
Káva - 70 MKD
Oběd v restauraci - cca 300 - 400 MKD

MAKEDONIE-OHRID - ATRAKCE V REGIONU
Ohrid, malebně umístěný na kopci, plný jedinečných památek, obklopen malebnými horami Národního parku Galičica, leží u velkého jak moře Ohridského jezera - to je krása přírody a architektury shromážděné na jednom místě. Přidejme k tomu místní kuchyni a máme skutečnou hostinu pro všechny smysly!

Návštěva starověkých Lychnidos (Ohridu)
Ohrid je město se staletou tradicí, plné památek z různých období historie města. Nejstarší stopy osídlení pocházejí z období téměř 6 000 let př. n. l. Samotná historie města však začíná legendou o Kadmovi - králi Thébů, který po svém vyhnání založil město Lychnidos čili dnešní Ohrid.

Starověké divadlo
Starověké řecké divadlo v Ohridu je jedinou památkou svého druhu v celé Makedonii. Bylo postaveno pravděpodobně cca 220 let př. n. l. Do dnešní doby se zachovala spodní část jeviště. Divadlo je jedním z nejnavštěvovanějších míst. Konají se v něm četné koncerty (mimo jiné v rámci hudebního festivalu Ohridské léto).

Majestátní pevnost
Obrovskou Samuelovu pevnost nelze přehlédnout, protože se tyčí nad městem. Pochází z 11. století, z období bulharských vlivů. Do dnešního dne se dochovaly obrovské hradby a obranné věže. Z hradeb se rozprostírá úžasné panorama města a jezera.

Symbol Ohridu
Město je plné památek a v podstatě každá z nich si zaslouží pozornost, ale kostel Jana Evangelisty v Kaneo je oblíbeným cílem turistů. V celé Makedonii není žádný jiný objekt, který by byl tak často fotografován. Nelze se divit, protože krása tohoto kostela a jeho umístění na skále přímo u břehu jezera vytváří pohlednicovou krajinu.

Klášter sv. Nauma
Klášter se nachází téměř 30 km jižně od města Ohrid. Hned vedle lze odpočívat na jedné z pláží. Samotný objekt byl postaven sv. Naumem (žákem Cyrila a Metoděje) v 10 století. Postupem času byl několikrát přestavován - je jednou z nejdůležitějších turistických atrakcí Makedonie.

Pravěká Makedonie - „Muzeum na vodě“
Makedonie je jednou z těch zemí, kde lze nalézt historii téměř na každém kroku. Mezi městečky Pestani a Trpejca, přímo u břehu Ohridského jezera, můžete obdivovat „Muzeum na vodě“ neboli zrekonstruované prehistorické sídliště. Nachází se zde také muzeum, které vystavuje mimo jiné předměty každodenního užitku od bývalých obyvatel osady.

Raně křesťanská bazilika
Za návštěvu stojí pozůstatky baziliky v Ohridu z 5. století n. l. Dodnes se dochovalo mnoho mozaik, které obdivují davy turistů.

PŘÍRODA

Nejstarší strom Makedonie
V centru Ohridu roste platan, který je považován za nejstarší strom v celé Makedonii. Podle legendy byl strom vysazen sv. Klimentem v 967 roce.

Ohridské perly
Tajemství výroby Ohridských perel je z generace na generaci přísně střeženo. Víme pouze, že jsou vyrobeny z přírodního stavebního materiálu, který se získává ze šupin malých endemických ryb plavajících v Ohridském jezeře. Údajně si je oblíbila samotná anglická královna Alžběta!

RELAX

Procházka po makedonském bulváru
Na makedonském bulváru se koncentruje turistický život Ohridu. Místo je bez provozu, proto je procházka skutečným potěšením. Lze zde najít mnoho restaurací a kaváren, ve kterých si můžete odpočinout po prohlídce památek. Doporučujeme také příjemnou procházku podél břehu jezera.

KUCHYNĚ

Během návštěvy Makedonie nelze neochutnat tradiční kuchyni. Především doporučujeme ochutnat pljeskavicu (z mletého masa), tavče gravče (zapečené fazole) a burek (druh plněného pečiva z listového těsta). Nemůžeme zapomenout na makedonské sladkosti - trilece (karamelový zákusek), baklavu a lokum, které Makedonci vděčí tureckým vlivům. Ochutnáme také alkohol - lahodné víno, mastiku nebo rakiju

Výlety v okolí

Fakukltativní výlety - MAKEDONIE 2023

Ohridské perly
Vydáme se do největšího pokladu Makedonie, starobylého města Ohrid, který se nachází na úpatí hor Galičica a u břehu obrovského, nejčistšího jezera na Balkáně - Ohridského jezera, označovaného často Makedonským mořem. Řekové a Římané jej nazývali Městem světla, dnes je spojováno s prvními slovanskými věrozvěsty Cyrilem a Metodějem. Ohrid je jedinečným místem na Balkáně, proto je již od roku 1979 na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navštívíme mimo jiné krásný pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty, kde najdeme jedny z nejkrásnějších fresek dávných mistrů. Vydáme se také k antickému divadlu, abychom dále přešli k pohlednicovému vyhlídkovému místu u kostela sv. Jana, odkud se rozprostírá nádherné panorama okolí. Navštívíme katedrálu sv. Sofie (katedrálu arcibiskupů) s freskami pocházející z 11. století. Volný čas v centru města Ohrid, jehož četné památky nejsou jen turistickou atrakcí, ale slouží také jako pozadí pro mnoho balkanských filmových produkcí, bude vyvrcholením tohoto dne. Návrat z výletu na večeři. Cena cca 28 EUR/os. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem, polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce, vstupy do navštívených objektů, plavba po jezeře, oběd (nápoje za poplatek).

Plavba lodí: „Tam kde tluče srdce přírody“ - prameny Černého Drimu a klášter sv. Nauma.
Plavba lodí ke klášteru sv. Nauma je nabídkou pro všechny, kteří chtějí poznat majestátnost Ohridského jezera - nejstaršího jezera v Evropě. Navštívíme prehistorickou osadu na vodě v zátoce Kostí. Následně doplujeme k městu - Sveti Naum - jednomu z nejsvětějších míst pravoslavné církve. Kostel s hrobem sv. Nauma je mystické místo, kde lze podle legendy po přiložení ucha k hrobu světce slyšet tlukot jeho srdce. Po obědě volný čas. Pro zájemce relaxační plavba k pramenům řeky Černý Drim (plavba za poplatek cca 200 MKD/osoba). Je to úžasné místo, kde lze slyšet pouze zvuky přírody. Cena cca 39 EUR/os. V ceně: přejezd do přístavu; plavba lodí, plavba po pramenech; oběd (nápoje za poplatek); polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce.

Skopje - hlavní město, město Matky Terezy a kaňon Matka - zázrak přírody.
První atrakcí výletu bude kaňon Matka, největší a nejkrásnější v Makedonii, vytvořený na řece Treska poblíž Skopje. Místo zaujme zelení, monumentální krásou a malebnými turistickými stezkami. Ve svém volném čase budete mít možnost podniknout výlet lodí hluboko do kaňonu (za poplatek: cca 400 MKD/osoba). V hlavním městě severní Makedonie - Skopje - můžeme obdivovat výsledek projektu „Skopje 2014“ - současné uspořádání nové části centra města (centrum města bylo zničeno při zemětřesení v roce 1963). Uvidíme kombinaci historických prvků, jako je Kamenný most, s novými budovami stylizovanými jako klasické a památkami symbolizujícími postavy a události významné pro historii Makedonie. Skopje je také rodným městem Matky Terezy, navštívíme Pamětní dům, který se jí věnuje. Projdeme tureckou částí města - čaršíjou - labyrint úzkých uliček plných kaváren, kde si můžete vyzkoušet tureckou nebo bozo kávu. Návrat do hotelu na večeři. Cena cca 39 EUR/os. V ceně: transfer klimatizovaným autokarem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstup do kaňonu Matka; vstup do Pamětního domu Matky Terezy, oběd (nápoje za poplatek).

Trpejca - macedonské St Tropez (Novinka v nabídce!)
Výlet do Trpejcy - rybářské vesnice, která je známá svou mimořádně malebnou polohou v zátoce, na úpatí masivu Galicica. Díky bílé barvě oblázků získává voda v zátoce azurovou barvu připomínající Francouzskou riviéru. Během výletu navštívíme jedinečný kostel Panny Marie Zaumské ze 13. století, na který se můžeme dostat lodí. Na vyhlídkách bude také volný čas. Cena cca 29 EUR/os. V ceně: transfer z/do hotelu; plavba malými loďkami; vstupenka do kostela Bogurodzicy Zaumské; anglicky hovořící proůvodce; oběd (nápoje za poplatek).

Ohridské jezero z ptačí perspektivy - paraglading
Pro milovníky adrenalinu doporučujeme neobvykle scénické paraglidingové lety v tandemu. První možností je let nad Ohridem, druhou je let na úpatí nejvyššího kopce v regionu - Magaro. Lety jsou povoleny pro osoby od 5 let věku. Lety v tandemu nevyžadují speciální přípravu, pouze dodržování pokynů instruktora, s nímž letíme. Je důležité mít správné oblečení - dlouhé kalhoty, mikinu, boty, které drží na noze. Možnost seskoku závisí na počasí. Cena cca 65 EUR/os. V ceně: přejezd z/do hotelu; letový instruktor; navíc za poplatek: film natočený během letu (cca 10 EUR). Doporučujeme si koupit další připojištění na extrémní sporty.

Makedonský večer
Celý balkánský region je proslulý svým úžasným folklorem, hudbou a vynikajícím jídlem. Již jen na několika místech světa je folklór tak živý, jako zde v Severní Makedonii. Není to památka minulosti, děje se to tady a teď. Tanec a zpěv jsou nedílnou součástí místní kultury. Zažijeme tuto atmosféru a my! U společného stolu při rytmu balkánské hudby. Cena cca 33 EUR/os. V ceně: přejezd z/do hotelu; vystoupení folklórního souboru, ochutnávka z místních specialit.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polštině (při min. 15-20 osobách v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlášení na fakultativní výlety. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza

Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území Makedonské republiky bez víz. Celková povolená doba pobytu je nejvýše 90 dnů ve 180 denním období.

Víza - informace pro prodejce

Občané ČR mohou vstupovat a pobývat na území Makedonské republiky bez víz. Celková povolená doba pobytu je nejvýše 90 dnů ve 180 denním období.

Sezónnost

Hlavní turisticá sezóna v Makedonii trvá obvykle od začátku června do poloviny září.

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč