Makpetrol

Severní Makedonie
Pobytový
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Komorní, malý
Tichý, za městem
Blízko letiště, krátký transfer
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Komorní třípatrový hotel Makpetrol (po rekonstrukci v roce 2016) se nachází v letovisku Elen Kamen, v obklopení zeleně, s malebným výhledem na Ohridské jezero vzdálené cca 200 m od hotelu. Do centra města Struga je to cca 7 km (autobusová zastávka se nachází cca 50 m od hotelu - cca 1 EUR/os., taxi cca 2 EUR/os.), do města Ohrid cca 20 km (taxi cca 7 EUR). Nejbližší letiště je vzdáleno cca 15 km. V roce 2014 získal hotel Makpetrol cenu "Zoover Award" - prestižní ocenění udělené uživateli internetu, které svědčí o vysoké úrovni služeb a spokojenosti hostů. Hotel se nachází v sousedství hotelu Izgrev Spa & Aquapark.

Pláž
Písčito-oblázková pláž je vzdálena 200 m od hotelu Makpetrol, sestup po schodech. Pláž je společná s hotelem Izgrev Spa & Aquapark. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Bar na pláži (za poplatek; společný s hotelem Izgrev Spa & Aquapark).

Vybavení
24hodinová recepce, výtah, trezor na recepci (zdarma), hlavní restaurace s terasou a krásným výhledem na jezero, kde jsou servírovány pokrmy místní i mezinárodní kuchyně, aperitiv bar u bazénu a plážový bar (za poplatek; společný s hotelem Izgrev Spa & Aquapark). Hostům je k dispozici bazén oválného tvaru (375 ​​m², 2,2 m hluboký) a samostatný dětský bazén (16 ​​m², 60 cm hluboký), fitness centrum, tenisový kurt, basketbalové a fotbalové hřiště, stolní tenis. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma.

Pokoje
Hotel Makpetrol má více než 40 klimatizovaných dvoulůžkových pokojů. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (WC, sprcha/vana, vysoušeč vlasů) a balkonem nebo terasou s výhledem na Ohridské jezero. Možnost přidání přistýlky pro dítě (dětská postýlka na vyžádání). V každém pokoji: satelitní TV, telefon, trezor a minibar (za příplatek).

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:00-14:00) a večeře (19:00-21:00) - jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní hotelové restauraci. Neomezené místní nealkoholické (káva, čaj) a alkoholické nápoje (ouzo, pivo, víno) jsou k dispozici v hodinách od 10:00-22:00.  Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).   

Sport a zábava
Hostům je k dispozici: malé fitness centrum (sauna, masáže a další procedury za poplatek), hřiště (pro fotbal, basketbal a házenou), stolní tenis a dětské hřiště. V nedalekém hotelu Izgrev lze využívat aquapark (za příplatek, nutná dřívější rezervace).

Internet
V lobby a na terase Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://hotels.makpetrol.com.mk/struga/zahotelot_mk.asp

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/macedonia-wypoczynek/makpetrol

Náš názor
Malý, komfortní hotel Makpetrol s velmi dobrým servisem a standardem, vhodný k plné relaxaci. Hotel byl oceněn "Zoover Award" - uděleným uživateli internetu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu (cca 0,8 EUR/den/os., platí se na místě) a jiné osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti u odbavovací přepážky 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

SEVERNÍ MAKEDONIE - region Ohrid - základní informace

Kaskádová oblast Ohrid, plná jedinečných památek, obklopená malebnými horami národního parku Galicica, zasazená do velkého moře Ohridského jezera, je krásou přírody a architektury shromážděné na jednom místě. Přidejte k tomu místní kuchyni a máme opravdovou lahůdku.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Severní Makedonie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Měna
MKD - Makedonský denár. Aktuálně: 1 euro = 61 denárů, 1 koruna = 2,40 denárů. V Severní Makedonii je mnoho směnáren. Můžete platit kartou nebo vybrat peníze z bankomatu, které jsou téměř všude.

Elektřina
Elektrické napětí je 230 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Rozsah je prakticky v celé zemi. Nejoblíbenější sítě jsou One, T-Mobile, Vip. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Spropitné
Je přijatelné, ačkoli je volitelná možnost nechat tipy (asi 10 %), pokud nás služba uspokojila. Stává se, že do účtu je přidán tip. V menších restauracích ocení i malé částky.

Orientační ceny
Pivo - cca 70 - 90 MKD
Káva - 70 MKD
Oběd v restauraci - cca 300 - 400 MKD

Výlety v okolí

Ohridské perly

Vydáme se do největšího pokladu Severní Makedonie, starobylého města Ohrid, který se nachází na úpatí hor Galičica a u břehu obrovského, nejčistšího jezera na Balkáně - Ohridského jezera, označovaného často Makedonským mořem. Řekové a Římané jej nazývali Městem světla, dnes je spojováno s prvními slovanskými věrozvěsty Cyrilem a Metodějem. Ohrid je jedinečným místem na Balkáně, proto je již od roku 1979 na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navštívíme mimo jiné krásný pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty, kde najdeme jedny z nejkrásnějších fresek dávných mistrů. Vydáme se také k antickému divadlu, abychom dále přešli k pohlednicovému vyhlídkovému místu u kostela sv. Jana, odkud se rozprostírá nádherné panorama okolí. Následně se vydáme na plavbu lodí po Ohridském jezeře. Z vody budeme obdivovat mimo jiné majestátní hory a okolní bývalou rybářskou vesnici. Během dne plného dojmů navštívíme také Muzeum papíru a odhalíme tajemství ohridských perel, které představují nezapomenutelný suvenýr z cesty do Severní Makedonie. Volný čas v centru města Ohrid, jehož četné památky nejsou jen turistickou atrakcí, ale slouží také jako pozadí pro mnoho balkanských filmových produkcí, bude vyvrcholením tohoto dne. Návrat z výletu na večeři. Cena cca 25 EUR. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstupy do navštívených objektů, plavba po jezeře.

 

Plavba lodí: „Tam kde tluče srdce přírody“ - prameny Černého Drimu a klášter sv. Nauma.

Plavba lodí ke klášteru sv. Nauma. Navštívíme prehistorickou osadu na vodě v zátoce Kostí. Kostel sv. Nauma je mystické místo, kde lze podle legendy po přiložení ucha k hrobu světce slyšet tlukot jeho srdce. Následně relaxační plavba k pramenům řeky Černý Drim. Je to úžasné místo, kde lze slyšet pouze zvuky přírody. Ochutnáme také místní speciality a dozvíme se, jak se vyrábějí slavné Ohridské perly. Cena cca 35 EUR. V ceně: přejezd do přístavu; plavba lodí, plavba po pramenech; ochutnávka; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce.

 

Albánie - Jak Krakov a Varšava - návštěva albánského hlavního města.

Albánie je zemí s bohatou a pestrou historií. Během celého dne uvidíme dvě nejcharakterističtější města této země. Nejprve se vydáme do Tirany, hlavního města Albánie, které je plné kontrastů a překvapení. Široké moderní tepny sousedí s úzkými zapomenutými uličkami. Nedávno zrekonstruované centrum uchvacuje spojením klasiky s moderností, zatímco pouliční provoz přivádí k šílenství dokonce zkušené řidiče. Během procházky městem uvidíme slavnou architektonickou „perlu“ - pyramidu Envera Hodži, vejdeme dovnitř obrovského bunkru, který se nachází v centru města pod Ministerstvem vnitra a půjdeme k Bloku - čtvrti, která byla za komunistického režimu pro běžné občany nepřístupná. Zde uvidíme mimo jiné dům Envera Hodži. Následně navštívíme historické hlavní město Krujë, které je často nazývano albánským Krakovem. Uvidíme mimo jiné historický turecký bazar plný rukodělných řemesel, koberečků a stříbrných iligranů. Během výletu navštívíme místní muzeum. Následně oběd (za příplatek) a přestávka na volný čas. Návrat do hotelu na večeři. Požadovaný doklad: cestovní pas nebo občanský průkaz. Cena cca 55 EUR. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstup do navštívených objektů.

 

Skopje - hlavní město, město Matky Terezy a kaňon Matka - zázrak přírody.
Srdce Balkánu - hlavní město Severní Makedonie, Skopji začneme prozkoumávat od pevnosti Kale. V minulosti byla pravděpodobně sídlem Justiniána I. Následně přejezd na největší čaršiju (bazar) v Evropě, kde v labyrintu uliček uvidíme orientální budovy z období turecké vlády. Nachází se zde mešita Mustafa Pasha, největší v zemi a karavanseraj Suli An. Obdivovat budeme také výsledky projektu „Skopje 2014“ - moderní prostředí nové části centra města. Uvidíme kombinaci historických prvků, jako je kamenný most, s novými budovami v klasickém stylu a památky symbolizující postavy a události významné pro historii Severní Makedonie. Skopje je také místo narození Matky Terezy, uvidíme pamětní dům zasvěcený její památce. Zázrak přírody - kaňon Matka, nejkrásnější v Severní Makedonii, vytvořený na řece Treska nedaleko Skopje - to je další atrakce tohoto výletu. Odpočineme si během plavby loďkami, obklopení neobvyklou krajinou a krásnou přírodou; prohlédneme si také jeskyni. Návrat do hotelu na večeři. Cena cca 45 EUR. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstup do kaňonu Matka, plavba loďkami.

 

Národní park Galičica, GigolaHeraclea
To bude krásný den! Strávíme jej v Národním parku Galičica a u Prespanského jezera, kde budete mít volný čas na odpočinek u vody. Pokud budeme mít štěstí, pak uvidíme pelikány, kteří tam žijí. Ve městě Bitola navštívíme pravoslavný kostel sv. Dimitrije se slavným vyřezávaným dřevěným ikonostasem. Hlavní ulicí Širok Sokak projdeme na náměstí se sochou Filipa II. Macedonského s Hodinovou věží a mešitami ze 16. století (Evi a Isak). Navštívíme také starobylé řecké město Heraclaea Lincaestis s fragmenty chrámů a krásnými mozaikami. Dále navštívíme etno muzeum Podmochani, kde nás překvapí neuvěřitelná a bohatá soukromá sbírka krojů. Cena cca 37 EUR. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstupenky do navštívených objektů.


Aquafun

Ideální místo k odpočinku a spoustě zábavy jak pro dospělé, tak i pro děti. Nachází se přímo u Ohridského jezera, poskytuje úžasný a nezapomenutelný výhled. Skluzavky, dětské bazény a velký bazén pro pokročilé plavce - každý zde najde něco pro sebe. Cena cca 20 EUR. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; vstup do aquaparku.


Ohridské jezero z ptačí perspektivy - let paraglidem

Pro milovníky adrenalinu doporučujeme neobvykle scénické paraglidingové lety v tandemu - z kopců Národního parku Galičica u Ohridského jezera. Lety jsou povoleny pro osoby od 5 let věku. Lety v tandemu nevyžadují speciální přípravu, pouze dodržování pokynů instruktora, s nímž letíme. Je důležité mít správné oblečení - dlouhé kalhoty, mikinu, boty, které drží na noze. Možnost seskoku závisí na počasí. Cena cca 65 EUR V ceně: přejezd z/do hotelu; letový instruktor; film natočený během letu. Doporučujeme si koupit další připojištění na extrémní sporty.


Makedonský večer

Celý balkánský region je proslulý svým úžasným folklorem, hudbou a vynikajícím jídlem. Již jen na několika místech světa je folklór tak živý, jako zde v Severní Makedonii. Není to památka minulosti, děje se to tady a teď. Tanec a zpěv jsou nedílnou součástí místní kultury. Zažijeme tuto atmosféru a my! U společného stolu při rytmu balkánské hudby. Cena cca 25 EUR. V ceně: přejezd z/do hotelu; vystoupení folklórního souboru, občerstvení z místních specialit.

 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polštině (při min. 15-20 osobách v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlášení na fakultativní výlety. Není možnost platby kreditní kartou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

16. 09. - 24. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
12 622 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč