Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování MLO Obrázek0
Ubytování MLO Obrázek1
Ubytování MLO Obrázek2
Ubytování MLO Obrázek3
Ubytování MLO Obrázek4
Ubytování MLO Obrázek5
Ubytování MLO Obrázek6
Ubytování MLO Obrázek7
Ubytování MLO Obrázek8
Ubytování MLO Obrázek9
Ubytování MLO Obrázek10
Ubytování MLO Obrázek11

Malta - ostrovní městský stát

Malta
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (5 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 5 kontinentálních snídaní, za příplatek večeře (4), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 180 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 10 EUR/os. (platí se přímo v hotelu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu na Maltu.

Název zájezdu v polském jazyce: Malta - wyspiarskie państwo-miasto
Kód zájezdu: MLO

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.08.2021 a mohou se změnit.

Program

Marsaxlokk a místní speciality • Modrá jeskyně • La Valetta a katedrála sv. Jana Křtitele • Gozo - pohádková krajina a starobylé památky • útesy Dingli a jeskyně sv. Pavla

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet na Maltu, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v severo-východní části ostrova. (Trasa cca 25 km)

Den 2
Po snídani výlet do jižní části ostrova, do nejstarší maltské rybářské vesnice Marsaxlokk na nedělní trh s místními specialitami (mimo jiné sýry, sladkosti, chléb), kde lze vidět rybáře a jejich charakteristické barevné lodě luzzu. Následně přejezd k pobřeží, kde se nachází - komplex jeskyní vytesaných mořskými vlnami s neobvyklými azurovými odrazy mořské vody - jedna z největších turistických atrakcí na Maltě. Navíc (za příplatek cca 10 EUR/os.) plavba v jeskyních (pouze za příznivých povětrnostních podmínek a stavu moře). Brzy odpoledne návrat do hotelu, volný čas k odpočinku, opalování a nakupování, přenocování. (Trasa cca 55 km)

Den 3
Po snídani návštěva hlavního města Malty. Návštěva La Valetty zapsané na seznamu UNESCO - města postaveného v době, kdy ostrov patřil do Řádu maltézských rytířů. V programu procházka městem, během které uvidíme mimo jiné: z vnějšku Velmistrovský palác a zahrady Barrakka s terasami s krásným výhledem na přístav. Poté prohlídka katedrály sv. Jana s bohatým barokním interiérem, uvnitř které se nachází obraz od Caravaggia „Poprava Jana Křtitele“. Odpoledne návrat do hotelu, volný čas k odpočinku, opalování a nakupování, přenocování. (Trasa cca 35 km)

Den 4
Snídaně a výlet na krásný ostrov Gozo, který ohromuje nádhernou krajinou. Návštěva archeologického naleziště Ggantija zapsaného na seznamu UNESCO - s částečně zachovanými obrannými hradbami a megalitickými chrámy (jedny z nejstarších kamenných budov na světě). Poté návštěva hlavního města ostrova Ir-Rabat s dominantní budovou citadely, ze které se rozprostírá malebné panorama města a ostrova. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 35 km)

Den 5
Po snídani přejezd na jižní pobřeží Malty a obdivování vysokých útesů Dingli. Tento den návštěva Mdiny - dávného hlavního města ostrova, klidného města plného úzkých klikatých uliček, jejichž labyrint vede k obranným hradbám, ze kterých se rozprostírá panorama celého ostrova. Hned za hradbami Mdiny je město Rabat, ve kterém navštívíme jeskyni sv. Pavla, kde se apoštol uchýlil poté, co jeho loď havarovala na moři. Návrat do hotelu brzy odpoledne, volný čas k odpočinku, opalování a nakupování, přenocování. (Trasa cca 35 km)

Den 6
Po snídani (možnost snídaně formou balíčků) vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 
Na Maltě je povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích a ve všech dopravních prostředcích a 2metrový společenský odstup. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

MALTA POD HVĚZDAMI
Hradby La Valetty, které jste ráno viděli, se mění jako po dotknutí kouzelného proutku na nezapomenutelnou magickou světelnou show. Pobřeží Velkého přístavu, které ožívá večer, je mimořádně okouzlujícím místem, které přitahuje jak malťany, tak turisty z celého světa. Chvíle volného času na večerní drink nebo maltské sladkosti po večeři budou příjemnou předehrou před další části nočního výletu. V centru ostrova objevíme Rabat s jeho úzkými a klikatými uličkami, které se po západu slunce mění k nepoznání. Dojedeme do Mdiny - bývalého hlavního města Malty, dnes nazývaného Městem ticha. Stejně jako Rabat, tak i Mdina má po soumraku úplně jinou, téměř pohádkovou atmosféru. Z hradeb Mdiny se rozprostírá fascinující panoramatický výhled na celou Maltu osvětlenou světly ulic, paláců a hvězd. Cena cca 40 EUR/os.

MALTSKÝ VEČER
Zveme vás do rodinné restaurace, která už půl století servíruje nejen speciality maltské kuchyně, ale také baví turisty podívanou na maltský folklór. Hudební večer začne večeří. Jídlo zpestří typické maltské melodie i světoznámé písně. Po večeři představení, během kterého uvidíte typické maltské tance. Tanečnice, známé svým temperamentem, vás pobaví do té míry, že večer skončí společnou zábavou na tanečním parketu. Cena cca 50 EUR/os.

PLAVBA KOLEM VALLETTY
Přejezd do města Sliema, odkud je krásný výhled na Vallettu. Plavba po dvou přírodních přístavech Malty kolem jejího hlavního města - Marsamxett Harbour a Grand Harbour. Jedinečná příležitost vidět největší atrakce z hladiny - Fort Manoel, přístav plný jachet v Msidě, obrovské opevnění Floriany a Valletty, kupole karmelitánského kostela a věž anglikánské katedrály sv. Pavla, pevnost St. Elmo, přístavní nábřeží v Marse, fenomenální tři města - Senglea, Cospicua a Vittoriosa, Fort of St. Angel a Fort Ricasoli. Po plavbě volný čas ve městě Sliema - nakupování v nedalekých obchodech nebo relaxace v zahradách kaváren. Cena cca 46 EUR/os.

TŘI MĚSTA: Senglea, Cospicua a Vittoriosa
Města obklopená (na přelomu 17. a 18. století) obrovským systémem opevnění zvaným Cottonerova linie zvou k poznání jejich kouzla. Nejdříve procházka po Senglei do zahrady nad Velkým přístavem, odkud se rozprostírá nádherné panorama Valletty. Následně procházka podél nábřeží města s výhledem na sousední města Vittoriosa a Cospicua. Přejezd městem Cospicua kolem místa, kde kdysi byly stavěny lodě rytířů řádu Johanitů, a nyní jsou zde zrekonstruované budovy, které dříve sloužily jako sklady. Přechod opevněním vedoucím do města Vittoriosa. Procházka středověkými ulicemi města - uvidíme zvenčí Inkvizitorský palác, bývalou zbrojnici Maltského zákona a bývalou pekárnu britského námořnictva. Z nábřeží lze obdivovat přístav plný luxusních jachet. Během tohoto výletu nás čekají nezapomenutelné výhledy na místa plná stop z minulosti Malty. Cena cca 45 EUR/os.

Hotel

Umístění

Hotely **/*** turistické třídy, které se nacházejí na severovýchodě Malty - 5 hotelových nocí začíná.

.
K dispozici pro hosty

Restaurace, někdy bar.

.
Catering

Snídaně podávaná na stůl nebo formou bufetu (chléb, máslo, džem a/nebo med, sýr, studené maso, ovocný džus, čaj, káva, mléko, voda) a za příplatek večeře, nápoje k večeři za příplatek.

.
Místní kategorie

**/***

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč