Ubytování MXS Obrázek0
Ubytování MXS Obrázek1
Ubytování MXS Obrázek2
Ubytování MXS Obrázek3
Ubytování MXS Obrázek4
Ubytování MXS Obrázek5
Ubytování MXS Obrázek6
Ubytování MXS Obrázek7
Ubytování MXS Obrázek8
Ubytování MXS Obrázek9
Ubytování MXS Obrázek10
Ubytování MXS Obrázek11
Ubytování MXS Obrázek12
Ubytování MXS Obrázek13

Mexiko známé i neznámé

Mexiko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, ubytování v hotelech viz níže (12 nocí), přejezdy autokarem nebo minibusem, stravování dle programu, služby polského průvodce během zájezdu, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, systém Tour Guide, rezervační poplatky atd. - ve výši cca 370 USD/os. (povinný poplatek placený průvodci). Cena nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu (placené průvodci na místě).

Upozorňujeme, že výše uvedené částky programu jsou uvedeny ke dni 22.2.2024 a mohou se změnit.

Název zájezdu v polském jazyce: Meksyk znany i nieznany
Kód zájezdu: MXS

Program

Mexico City a svatyně Panny Marie Guadalupské • Mayové - Aztékové a Zapotéci a jejich nejvýznamnější města - státy • tajemný Teotihuacán • tropy v Palenque • koloniální památky Puebla • přírodní rezervace a nezapomenutelné výhledy v oblasti Catemaco a kaňonu řeky Sumidero • jedinečné kouzlo San Cristóbalu a Oaxacy • Cuernavaca - město „věčného jara“ a známé lázně


Den 1 
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Mexico City (s přestupem na jednom z evropských letišť). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu do Mexico City pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu, večeře a přenocování. 


Den 2
Po snídani prohlídka historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika a aztéckého státu před jeho dobytím. V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny Tempo Mayor (s muzeem), katedrála. Následně přejezd do čtvrti Xochimilco. Odpoledne pro zájemce (za příplatek cca 45 USD/os.) plavba po kanálech Xochimilco. Čtvrť je známá díky největšímu květinovému trhu v hlavním městě a vodním kanálům. Plavba ozdobenými loďkami po kanálech za zvuků hudby mariachi. Cestou do Xochimilco přejezd kolem aztéckého stadiónu, hlavní arény olympijských her z roku 1968 a mistrovství světa ve fotbale z roku 1970. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 130 km)  


Den 3
Po snídani přejezd do 50 km vzdáleného Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě a chrámu Opeřeného hada. Na závěr návštěva tradiční dílny obrábění obsidiánu. Pro zájemce možnost letu balonem za svítání nad nádhernými pyramidami Teotihuacánu (cca 220 USD/os.). Následně návštěva svatyně Panny Marie Guadalupské, patronky obou Amerik a Mexika. Přejezd a prohlídka města Puebla, zvaného „městem andělů“ (seznam UNESCO) a jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst Mexika. Uvidíme mimo jiné: historické centrum, náměstí Plaza de Armas, staré město s koloniálními domy, kostel Santo Domingo, Růžencovou kapli (Capilla del Rosario) a uměleckou čtvrť. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Puebla. (Trasa cca 150 km)


Den 4
Po časné snídani přejezd do města Tlacotalpan ve státě Veracruz. Procházka městem malebně umístěným u řeky Papaloapan. Odpoledne návštěva vodopádů Eyipantla, který je krásnou kaskádou s výškou přes 40 m. Vodopád se nachází v horách Los Tuxtlas a je obklopen tropickou vegetací. Zde se natáčely scény slavného filmu Mela Gibsona „Apocalypto“. Přejezd do města Catemaco. Večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)


Den 5
Po snídani plavba lodí po laguně nedaleko Catemaco, kde se nachází jedna z nejzajímavějších přírodních rezervací v Mexiku, která je útočištěm mnoha kolonií ptáků (volavky, pelikáni, kormoráni), opic a krokodýlů. Následně setkání s indiánským šamanem a účast na tradičním očistném rituálu. Následně přejezd k Mexickému zálivu do malé přímořské vesničky Barra De Sontecomapan, kde strávíme odpočinkový čas na pláži. Poté přejezd do okolí Coatzacoalcos na večeři a přenocování. (Trasa cca 220 km)


Den 6
Po snídani přejezd do okolí Comalcalco, kde navštívíme místní továrnu a plantáž čokolády. Seznámíme se s procesem pěstování a výroby této oblíbené pochoutky! Následně přejezd do nádherného San Cristobal de las Casas, které okouzluje kombinací indiánského folklóru a koloniální architektury. V posledních letech se město stalo základnou umělců, bohémů, outsiderů a tzv. digitálních nomádů. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 420 km)


Den 7
Po snídani procházka po San Cristóbalu, během které uvidíme „španělské centrum“ seskupené kolem hlavního náměstí (Zócalo), katedrálu, barokní kostel Santo Domingo. Návštěva místního trhu, kde lze ochutnat indiánské produkty - pochoutky, ovoce, směsi bylinek. Následně přejezd do San Juan Chamula - Indiánské vesnice obývané mayskými potomky - Tzotzily, dodnes zachovávajících tradiční styl života (zemědělství a řemesla) a oděv (bílé a červené sarapes, klobouky z palmového listí). Upozornění! Je zde zakázáno fotografovat! Návštěva tradičního indiánského tržiště a místního kostela, který spojuje křesťanství s místní vírou. Následně návštěva mayského domu v Zinacantánu, kde se seznámíme s místní tradicí výroby textilu a třtinové pálenky posh a ochutnáme skutečnou tortillu. Návrat do San Cristóbalu, večeře a přenocování. (Trasa cca 35 km)


Den 8
Po snídani přejezd do hor státu Chiapas ve směru monumentálních vodopádů El Chiflon. Je třeba projít cca 1,5 km po nenáročné horské stezce (někdy je třeba jít po schodech). Na stezce uvidíme až 5 vodopádů, z nichž nejvyšší je vysoký přes 120 m! Následně přejezd do malého, půvabného městečka Comitán de Dominguez zapsaného na seznamu tzv. Pueblos Magicos, tedy kouzelných městeček. Návrat do San Cristóbalu, večeře. Pro zájemce (za příplatek cca 50 USD/os.) mexický večer v centru indiánského městečka San Cristóbal. Uvidíme ukázky tanců z Oaxacy, Veracruz, Jalisco a Yucatánu, ale také s vázami na hlavách a šavlemi. Navíc se bude podávat místní nápoj - Cucaracha! Přenocování. (Trasa cca 230 km)


Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku kaňonu Sumidero, ve kterém se přeplavíme přes řeku Grijalva. Úchvatná příroda, překrásné výhledy, skály stoupající do výšky někdy až 1000 m, různé druhy ptáků (kormoráni, jestřábi a orli) - to vše činí návštěvu kaňonu nezapomenutelnou. Přejezd ve směru města Tehuantepec. Ubytování v hotelu v Tehuantepec nebo v nedalekém městě Juchitán. Večeře a přenocování. (Trasa cca 370 km)


Den 10
Po časné snídani se vydáme jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras vedoucí pohořím Sierra Madre do města Oaxaca. Cestou navštívíme Hierve el Agua - systém vápencových bazénků s teplou (cca 24 stupňů) pramenitou vodou. Možnost relaxační koupele v těchto přírodních lázních. Následně návštěva tradiční malé mexické továrny na výrobu alkoholu s „červem“ - mezcalu. Následně přejezd do městečka Santa Maria del Tule, kde lze obdivovat úžasnou přírodní památku - největší strom v Mexiku (více než 2000 let starý, obvod 58 m). Ve volném čase návštěva místní mercado, kde lze ochutnat pokrm typický pro daný region - mole de pollo, tedy kuře v čokoládové omáčce. Dojezd do Oaxacy, večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)


Den 11
Po snídani prohlídka nejstarší archeologické zóny v Mexiku - Monte Alban (seznam UNESCO). Monte Alban je starobylé hlavní město Zapotéců nacházející se na vrcholu kopce. Uvidíme zde tzv. severní a jižní platformu, fotbalové hřiště, observatoř a stěnu tanečníků. Návrat do Oaxacy, procházka městem a návštěva bazaru/trhu, kde lze ochutnat místní pochoutky: čokoládu a kobylky. Město a stát Oaxaca je známé po celém světě svou neobvyklou a jedinečnou kuchyní, a proto zveme zájemce (cca 125 USD/os.) na kulinářskou výpravu společně s místními kuchaři za poznáním těchto úžasných chutí. Každý bude mít za úkol společně připravit jedinečná jídla! Večeře a přenocování v Oaxace. (Trasa cca 50 km)   
 

Den 12
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Cholula ve státě Puebla. Prohlídka kostela z dob dobývání, postaveného na jedné z největších pyramid na světě. Při dobré viditelnosti možnost pozorování slavného „páru sopek“ - Popocatapetl a Iztaccíhuatl. Následně přejezd do okolí města Cuernavaca, do oblasti, která je známá díky mikroklimatu věčného jara, tropické vegetace a je považována za lázeňskou oblast. Večeře a přenocování v hotelu s bazénem ve městě Cuernavaca, ​​čas na odpočinek. (Trasa cca 500 km)


Den 13
Pro zájemce (pokud bude čas) výlet do Národního parku Grutas de Cacahuamilpa (cca 90 USD/os.) - návštěva jednoho z největších komplexů krasových jeskyní na světě! Během prohlídky průvodci zapínají vhodné osvětlení, aby zobrazili neuvěřitelné skalní útvary. Turistická stezka do jeskyní je dlouhá cca 2 km! Je to jedinečný zážitek! Ti, kteří se nezúčastní výletu do jeskyní, odpočívají v hotelu.  Následně vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Mexico City. Pozdě večer odlet do Polska (s přestupem na jednom z evropských letišť). (Trasa cca 100 km)


Den 14
Přílet do Polska.

 

Upozornění k programu
- Závaznou měnou v Mexiku je mexické peso a všechny transakce jsou prováděny v pesech.
- Doporučujeme hned po příletu na letiště vyměnit peníze.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po navštěvovaných objektech. 
- V Mexiku jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).
- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě průvodce na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.
- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City, Puebla, San Cristóbal se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení. Teploty v zimě mohou v noci klesnout na 5-7 stupňů. Přes den bývá teplota nad 20 stupňů.
- Odjezdy z hotelu se většinou konají po snídani (kolem 7. hodiny ranní). V jednotlivých, odůvodněných programech nebo případech může být odjezd uskutečněn dříve - pak jsou zajištěny snídaňové balíčky.
- Napětí v zásuvkách v Mexiku je 110 V. Z tohoto důvodu nefungují vyysoušeče vlasů a ponorné vařiče, které jsou přizpůsobeny napětí 220 V. Zásuvky jsou typu A nebo B (jako v USA). Vezměte si s sebou adaptér.
- Průvodce zájezdu se bude snažit zorganizovat program tak, aby se vždy našel volný čas na oběd (na vlastní náklady).
- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny. Po příletu probíhají celní kontroly zavazadel. 
 

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE  
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide


Důležité! Upozorňujeme na celní předpisy týkající se turistů přijíždějících do Mexika: dovozní limit činí 400 cigaret nebo 400 náplní do elektronických cigaret nebo 50 doutníků a 3 litry alkoholu. Případné porušení těchto předpisů znamená nutnost zaplacení celních poplatků, což může mít za následek zpoždění transferu a nutnost jeho organizace na vlastní náklady.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců.

Důležité! V Mexiku platí celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabáku a alkoholu. Jedna dospělá osoba smí dovézt nejvýše 10 krabiček cigaret, nejvýše 25 doutníků nebo 200 gramů tabáku a maximálně 3 litry jakýchkoli alkoholických nápojů.

Hotel

K dispozici pro hosty

restaurace a bar a někdy také bazén nebo zahrada.

Ubytování

Hotely *** (místní kategorie) - skromné, ale pohodlné.

Lodžie: většinou klimatizované, s koupelnou, TV a telefonem.

Catering

Americké snídaně (servírované porce, nejčastěji: ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobása, chléb, croissant, malá nádobka džemu a másla, 1 šálek džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, druhý chod je nejčastěji drůbež, méně často ryba, salát nebo salát nebo vařená zelenina, brambory nebo rýže nebo tortilla, dezert).

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč