Ubytování CBP Zima Obrázek0
Ubytování CBP Zima Obrázek1
Ubytování CBP Zima Obrázek2
Ubytování CBP Zima Obrázek3
Ubytování CBP Zima Obrázek4
Ubytování CBP Zima Obrázek5
Ubytování CBP Zima Obrázek6
Ubytování CBP Zima Obrázek7
Ubytování CBP Zima Obrázek8
Ubytování CBP Zima Obrázek9
Ubytování CBP Zima Obrázek10
Ubytování CBP Zima Obrázek11
Ubytování CBP Zima Obrázek12
Ubytování CBP Zima Obrázek13
Ubytování CBP Zima Obrázek14
Ubytování CBP Zima Obrázek15
Ubytování CBP Zima Obrázek16
Ubytování CBP Zima Obrázek17

Na stezce krásy

Peru
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Santiaga de Chile a z Limy do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelety dle programu, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu (snídaně a večeře nebo oběd/lunch box), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a jiné osobní výdaje. Poplatek na místě - cca 470 USD/os. + cca 60 USD/os. na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.Upozornění! Vyplňte prosím údaje o cestovním pasu - údaje jsou nutné k zakoupení vlakových jízdenek na Machu Picchu. Název zájezdu v polském jazyce: Na szlaku piękna
Kód zájezdu: CBP

Program

Lima • Machu Picchu • Cuzco • jezero Titicaca - plovoucí ostrovy Uros • Santiago de Chile • poušť Atacama • Měsíční údolí a Údolí smrti - solné pláně a gejzíry • krásná, ale neznámá Bolívie - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni • pohádkově barevné laguny

 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Santiago de Chile přes jedno z evropských letišť.

 

Den 2
Přílet do Santiago de Chile. Hlavní město Chile je městem plným kontrastů - mrakodrapy kombinované s koloniálními památkami. Santiago je považováno za jedno z nejdůležitějších ekonomických, finančních a kulturních center v celé Jižní Americe. Přejezd hlavní dopravní tepnou města - Alamedou. Na náměstí Plaza de Armas si prohlédneme překrásnou katedrálu. Na hlavním náměstí Mercado Central - jednom z nejstarších a největších trhů v Chile budeme mít volný čas na ochutnání místních specialit. Následně se vydáme na jeden z kopců a budeme obdivovat překrásný výhled na město. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

 

Den 3
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) navštívíme jedno z vinařství údolí Casablanca, které je známé díky výrobě bílých vín. Bude možnost ochutnávky vína. Následně přelet do Calamy. Přejezd ve směru San Pedro de Atacama. Město ležící ve výšce cca 2440 m n. m. je zelenou oázou uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice zde doposud nikdy ještě nezaznamenaly déšť! Drsná pouštní krajina byla výzvou pro účastníky Rallye Dakar, které vedlo přes Atacamu do Valparaísa. Před příjezdem do San Pedro de Atacama procházka po Valle del Arcoiris, Duhovým údolím, které je tak pojmenováno díky neobvyklé barvě zdejších kopců. Paleta barev od červené, fialové až po bílou vytváří nádhernou krajinu. Tyto barvy jsou výsledkem různých koncentrací jílu, soli a minerálů. Poté přejezd ve směru lagun Baltinache nebo Cejar. Jedná se o laguny s podobnou slaností jak Mrtvé ​​moře, proto se během plavání budeme vznášet na povrchu. Příjezd/návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

 

Den 4
Před svítáním (breakfast box na cestu) přejezd na sever do jedné z největších atrakcí poušti Atacama - oblasti gejzírů El Tatio. Nacházejí se zde jedny z nejvyšších gejzírů na světě; umístěny jsou ve výšce cca 4300 m n. m. a rozhodně nejlépe se prezentují při východu slunce. Gejzíry připomínají miniaturní sopky, které místo lávy tryskají horkou vodu a minerální útvary vytvořené po odpaření vroucí vody jsou mimořádně zajímavé. Následně se vydáme ve směru Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Měsíční údolí). Projedeme pásmem Cordillera de la Sal, kde si prohlédneme nádherné přírodní solné formace neuvěřitelných tvarů. Poté přejezd do Měsíčního údolí, které vděčí za svůj název skutečně vesmírně vyhlížející krajině: vyschlá jezera a země popraskaná z nedostatku dešťů skutečně připomínají povrch Měsíce. Přejezd do půvabného městečka San Pedro, večeře a přenocování. 

 

Den 5
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) přejezd směrem k hranici s Bolívií, kde přesedneme do džípů (UPOZORNĚNÍ: nejvyšší bod, na němž se v tento den octneme, leží ve výšce 4 850 m n. m.). Na trase spatříme četná vysokohorská jezera tzv. laguny, z nichž každá okouzluje jinými barvami, zastavíme se například u zelené laguny Verde a uvidíme lagunu Blanca. Další z nich je laguna Colorada, jedno z nejkrásnějších míst v celé Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas. Slané a mělké jezero vděčí za svoji popularitu charakteristické intenzivní červené barvě. Navíc lze na jeho hladině pozorovat četné kontrastující bílé plošky boraxu. Celý tento mimořádný jev vytváří malebnou, ​​nedotčenou horskou krajinu, pokrytou charakteristickou vegetací, jako například kaktusy a nízkými pouštními travami. Ruta de las Lagunas je známá také díky velkému množství zdejších plameňáků, kteří se seskupují kolem barevných vod. Lagunu Colorada obývají převážně růžoví plameňáci krátkozobí. Přestávka na oběd. Následně si prohlédneme Árbol de Piedra, neobvyklý skalní útvar vytesaný větrem, vzhledem připomínající strom s výškou cca 7 m. Pozdě večer dojedeme do Uyuni. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 450 km)

 

Den 6
Po snídani přejezd na největší solnou pláň ve světě - Salar de Uyuni. Neobvyklá plocha (výškový rozdíl je necelých 41 cm), rozlehlá solná poušť s rozlohou cca 10 000 km² nabízí úžasný výhled. Pod několikametrovou vrstvou soli protékají slané řeky. Přejezd na hřbitov lokomotiv. Je to jedinečné místo, ve kterém v 19. - 20. století vzkvétal železniční provoz. Byl úzce spojen s bohatými nalezišti nerostů objevenými v této době a jejich dopravou z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní se zde nachází malá železniční stanice, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných před mnoha lety. Cestou spatříme hotel téměř kompletně postavený ze solných bloků, hlavní suroviny zdejší oblasti. Návrat do hotelu v Uyuni a přenocování. (Trasa cca 300 km)

 

Den 7
Po snídani přelet a prohlídka La Paz - největšího bolivijského města a nejvýše ležícího hlavního města na světě (3200 - 4050 m n. m.). Bylo vybráno v prestižní soutěži na Sedm divů světa v kategorii - města. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, katedrálu, vládní a kongresovou budovu. Jedním z nejvíce vzrušujících bodů programu bude návštěva trhu čarodějnic, kde bude možné nakoupit nejrůznější talismany a amulety. Oběd. Transfer do hotelu a přenocování. (Trasa cca 80 km)
Pro zájemce večer s bolívijským folklórem (45 USD).

 

Den 8
Po snídani návštěva archeologického naleziště Tiwanaku, které se nachází ve výšce 3800 m n. m. Uvidíme zde mimo jiné slavnou Sluneční bránu s podobiznou boha Wiracocha a Monolith Ponce'a. Po prohlídce oběd. Následně přejedeme malebnou silnicí podél Titicaca - nejvýše ležícího splavného jezera na světě až k bolivijsko-peruánské hranici v Desaguadero. Přejezd do hotelu v Puno, ubytování a přenocování. (Trasa cca 270 km)

 

Den 9
Po snídani doporučujeme plavbu na plovoucí ostrovy Uros (za poplatek cca 60 USD) nebo odpočinek. Ostrovy postavené ze třtiny totora obývají indiáni Aymara, zde také poznáme jejich domov, kulturu a zvyky. Následně přejezd autobusem do Cuzca - dávného hlavního města incké říše. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)Den 10
Po snídani prohlídka starého města Cuzco zapsaného na seznamu Světového dědictví UNESCO. V programu prohlídka Plaza de Armas, katedrály s pinakotékou se sbírkou mistrovských děl místní malířské školy a bývalého chrámu Slunce - Coricanchy. Odpoledne volný čas nebo pro zájemce (za poplatek cca 105 USD) výlet do Svatého údolí Inků. Je to jedinečné místo v historii Inků, které se vyznačuje extrémně úrodnou půdou a nádhernou scenérií. Staneme tváří v tvář kondorovi v Chrámu zvířat, prohlédneme si alpky, lamy a vikuně. Navštívíme také incké ruiny v Pisac a trh se suvenýry, kde budeme moci ochutnat kukuřici podávanou se sýrem. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

 

Den 11
Časně ráno (snídaně formou breakfast boxu) dvouhodinový přejezd na železniční stanici do Ollantaytamba, odkud začneme celodenní výlet do Machu Picchu (cesta vlakem trvá cca 1,5 hod.) - jednoho ze SEDMI DIVŮ SVĚTA (od roku 1983 je zapsáno na seznamu UNESCO). Světem objevené v roce 1911 ztracené město Inků je komplexem úchvatných skalních budov ležících na stovkách teras. Velkolepost a krása tohoto místa jsou důkazem neobvykle bohaté incké kultury. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 380 km)Den 12
Po snídani krátká procházka Sacsaywamanem - bývalou inckou pevností, kde se dodnes koná nejslavnější peruánský festival Inti Raimi. Pro odvážné možnost ochutnávky morčete (v ceně). Transfer na letiště a přelet do Limy. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

 

Den 13
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně návštěva koloniální čtvrti Plaza Mayor s okázalým palácem, kde se nachází sídlo vlády, katedrály (mauzoleum španělského conquistadora Francisca Pizarra), kláštera sv. Františka. Zastávka u historické železniční stanice Desamparados, odkud začíná trasa navržená inženýrem Ernestem Malinowským v 19. století. Následně návštěva Muzea Larco Herrera, které se nachází v historické budově a představuje důkladný přehled peruánské předkolumbovské historie, úžasnou sbírku předmětů vyrobených ze zlata, keramiky a textilu. Transfer na letiště. Zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu uvede průvodce Rainbow na místě).

 

Den 14
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.  Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou obuv vhodnou pro pěší turistiku, stejně jako teplé oblečení, v ranních a večerních hodinách je na Atacamě a v Uyuni chladno (teplota klesá až na -10°C).
- Během mezinárodních a vnitřních přeletů v Chile platí celkový zákaz přepravy organických produktů (potravin) včetně obdržených na palubě.
- Osobám s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí je doporučena konzultace se svým lékařem.
- Během vnitřních přeletů realizovaných v rámci tohoto programu je váhový limit příručního zavazadla 5 kg s maximální velikostí 25 x 35 x 45 cm, v podobě tašky nebo batohu. Poplatek za příruční zavazadlo je cca 36 USD a 20 kg odbavené zavazadlo.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 21 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

 

Víza

UPOZORNĚNÍ: pro obyvatele USA, asijských zemí, Kanady a Indie je povinné očkování proti žluté zimnici.  

Hotel

Ubytování
Ve 3* hotelech a v hostelech (11 nocí).

Pokoje 
Dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč