Ubytování CBP Obrázek0
Ubytování CBP Obrázek1
Ubytování CBP Obrázek2
Ubytování CBP Obrázek3
Ubytování CBP Obrázek4
Ubytování CBP Obrázek5
Ubytování CBP Obrázek6
Ubytování CBP Obrázek7
Ubytování CBP Obrázek8
Ubytování CBP Obrázek9
Ubytování CBP Obrázek10
Ubytování CBP Obrázek11
Ubytování CBP Obrázek12
Ubytování CBP Obrázek13
Ubytování CBP Obrázek14
Ubytování CBP Obrázek15
Ubytování CBP Obrázek16
Ubytování CBP Obrázek17
Ubytování CBP Obrázek18
Ubytování CBP Obrázek19
Ubytování CBP Obrázek20
Ubytování CBP Obrázek21
Ubytování CBP Obrázek22
Ubytování CBP Obrázek23
Ubytování CBP Obrázek24
Ubytování CBP Obrázek25
Ubytování CBP Obrázek26
Ubytování CBP Obrázek27
Ubytování CBP Obrázek28
Ubytování CBP Obrázek29
Ubytování CBP Obrázek30
Ubytování CBP Obrázek31
Ubytování CBP Obrázek32
Ubytování CBP Obrázek33
Ubytování CBP Obrázek34
Ubytování CBP Obrázek35
Ubytování CBP Obrázek36

Na stezce krásy

Peru - Lima
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Santiaga de Chile a z Limy do Varšavy (přes jedno z evropských letišť), vnitřní přelety dle programu, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu (snídaně a večeře nebo oběd/lunch box), služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (včetně vstupenek) - 550 USD/os. tato částka již zahrnuje také spropitné pro řidiče, místní průvodce a nosiče zavazadel.

Upozornění! Nejpozději 14 dní před odletem prosím vyplňte údaje o cestovním pasu v rezervačním systému Travella. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Na szlaku piękna
Kód zájezdu: CBP

Program

Lima • Machu Picchu • Cuzco • jezero Titicaca - plovoucí ostrovy Uros • Santiago de Chile • poušť Atacama • Měsíční údolí a Údolí smrti - solné pláně a gejzíry • krásná, ale neznámá Bolívie - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni • pohádkově barevné laguny

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Santiago de Chile přes jedno z evropských letišť.

Den 2
Přílet do Santiago de Chile. Hlavní město Chile je městem plným kontrastů - mrakodrapy kombinované s koloniálními památkami. Santiago je považováno za jedno z nejdůležitějších ekonomických, finančních a kulturních center v celé Jižní Americe. Přejezd hlavní dopravní tepnou města - Alamedou. Na náměstí Plaza de Armas si prohlédneme překrásnou katedrálu. Na hlavním náměstí Mercado Central - jednom z nejstarších a největších trhů v Chile budeme mít volný čas na ochutnání místních specialit. Následně se vydáme na jeden z kopců a budeme obdivovat překrásný výhled na město. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) přelet do Calamy. Přejezd ve směru San Pedro de Atacama. Město ležící ve výšce cca 2440 m n. m. je zelenou oázou uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice zde doposud nikdy ještě nezaznamenaly déšť! Drsná pouštní krajina byla výzvou pro účastníky Rallye Dakar, které vedlo přes Atacamu do Valparaísa. Před příjezdem do San Pedro de Atacama procházka po Valle del Arcoiris, Duhovým údolím, které je tak pojmenováno díky neobvyklé barvě zdejších kopců. Paleta barev od červené, fialové až po bílou vytváří nádhernou krajinu. Tyto barvy jsou výsledkem různých koncentrací jílu, soli a minerálů. Odpoledne přejezd do Puritama Hot Springs s geotermální pramenitou vodou nebo k laguně Cejar. Jedná se o lagunu s podobnou slaností jak Mrtvé ​​moře, proto se během plavání budeme vznášet na povrchu. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 4
Před svítáním (breakfast box na cestu) přejezd na sever do jedné z největších atrakcí poušti Atacama - oblasti gejzírů El Tatio. Nacházejí se zde jedny z nejvyšších gejzírů na světě; umístěny jsou ve výšce cca 4300 m n. m. a rozhodně nejlépe se prezentují při východu slunce. Gejzíry připomínají miniaturní sopky, které místo lávy tryskají horkou vodu a minerální útvary vytvořené po odpaření vroucí vody jsou mimořádně zajímavé. Následně se vydáme ve směru Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Měsíční údolí). Projedeme pásmem Cordillera de la Sal, kde si prohlédneme nádherné přírodní solné formace neuvěřitelných tvarů. Prohlídku začneme zastávkou v Údolí smrti. Spektrum barev, kterými září skalní útvary a dopadající paprsky slunce vytvářejí krásný obraz, jaký dokáže namalovat jen příroda. Poté přejezd do Měsíčního údolí, které vděčí za svůj název skutečně vesmírně vyhlížející krajině: vyschlá jezera a země popraskaná z nedostatku dešťů skutečně připomínají povrch Měsíce. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 230 km)

Den 5
Po časné snídani (případně formou breakfast boxu) přejezd směrem k hranici s Bolívií, kde přesedneme do džípů (UPOZORNĚNÍ: nejvyšší bod, na němž se v tento den octneme, leží ve výšce 4 850 m n. m.). Na trase spatříme četná vysokohorská jezera tzv. laguny, z nichž každá okouzluje jinými barvami, zastavíme se například u zelené laguny Verde a uvidíme lagunu Blanca. Další z nich je laguna Colorada, jedno z nejkrásnějších míst v celé Bolívii. Pigmentace vody závisí na přítomnosti různých druhů řas. Slané a mělké jezero vděčí za svoji popularitu charakteristické intenzivní červené barvě. Navíc lze na jeho hladině pozorovat četné kontrastující bílé plošky boraxu. Celý tento mimořádný jev vytváří malebnou, ​​nedotčenou horskou krajinu, pokrytou charakteristickou vegetací, jako například kaktusy a nízkými pouštními travami. Ruta de las Lagunas je známá také díky velkému množství zdejších plameňáků, kteří se seskupují kolem barevných vod. Lagunu Colorada obývají převážně růžoví plameňáci krátkozobí. Přestávka na oběd. Následně si prohlédneme Árbol de Piedra, neobvyklý skalní útvar vytesaný větrem, vzhledem připomínající strom s výškou cca 7 m. Pozdě večer dojedeme do Uyuni. Ubytování v hotelu, přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 6
Po snídani přejezd na hřbitov lokomotiv. Je to jedinečné místo, ve kterém v 19. - 20. století vzkvétal železniční provoz. Byl úzce spojen s bohatými nalezišti nerostů objevenými v této době a jejich dopravou z dolů do přístavů na pobřeží Tichého oceánu. Nyní se zde nachází malá železniční stanice, nákladní terminál a téměř sto lokomotiv a vagonů opuštěných před mnoha lety. Následně přejezd na největší solnou pláň ve světě - Salar de Uyuni. Neobvyklá plocha (výškový rozdíl je necelých 41 cm), rozlehlá solná poušť s rozlohou cca 10 000 km² nabízí úžasný výhled. Pod několikametrovou vrstvou soli protékají slané řeky. Po obědě spatříme hotel téměř kompletně postavený ze solných bloků, hlavní suroviny zdejší oblasti. Večer přelet do La Paz, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa cca 220 km)

Den 7
Po snídani prohlídka La Paz - největšího bolivijského města a nejvýše ležícího hlavního města na světě (3200 - 4050 m n. m.). Bylo vybráno v prestižní soutěži na Sedm divů světa v kategorii - města. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, katedrálu, vládní a kongresovou budovu. Jedním z nejvíce vzrušujících bodů programu bude návštěva trhu čarodějnic, kde bude možné nakoupit nejrůznější talismany a amulety. Po obědě přejezd ve směru hranice s Peru ležící u jezera Titicaca. Ubytování v hotelu v Puno a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 8
Po snídani doporučujeme plavbu na plovoucí ostrovy Uros (za poplatek cca 65 USD). Ostrovy postavené ze třtiny Totora obývají indiáni Aymara, zde také poznáme jejich domov, kulturu a zvyky. Brzy odpoledne přejezd autobusem do Cuzca - dávného hlavního města incké říše. Ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 9
Po snídani pro zájemce možnost zúčastnit se jednoho ze dvou fakultativních výletů do posvátného údolí Inků: Pisac (cca 105 USD) nebo Maras z Chinchera (cca 90 USD). Salineras de Maras jsou velkolepé incké solné terasy - 5000 solných „bazénů“ ležících na svahu údolí je nepopiratelným zázrakem přírody, který je výjimečnou fotogenickou atrakcí. Chinchero je zase známé svými bohatými tkalcovskými tradicemi. Výlet nám umožní seznámit se s tajemstvím těžby soli a výroby slavné andské textilie. Krásná horská scenérie, paleta barev a světla je rájem pro milovníky přírody a pro ty, kteří rádi dobývají neobvyklá místa. V rámci výletu do Pisacu navštívíme ruiny Inků a navštívíme slavný trh se suvenýry v koloniálním pueblu, kde budeme moci ochutnat lahodnou kukuřici se sýrem. Budeme mít také příležitost si prohlédnout zblízka všechna andská velbloudovitá zvířata. Posvátné údolí Inků je jedinečným místem v historii Inků, které se vyznačuje extrémně úrodnou půdou a nádhernou krajinou. Odpoledne návštěva starého města Cuzco, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. V programu: Plaza de Armas, katedrála s obrazárnou shromažďující mistrovská díla malířské školy a dávný chrám Slunce - Coricancha. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 10
Po snídani (případně formou breakfast boxu) dvouhodinový přejezd na železniční stanici do Ollantaytamba, odkud začneme celodenní výlet do Machu Picchu (cesta vlakem trvá cca 1,5 hod.) - jednoho ze SEDMI DIVŮ SVĚTA (od roku 2007 je zapsáno na seznamu UNESCO). Světem objevené v roce 1911 ztracené město Inků je komplexem úchvatných skalních budov ležících na stovkách teras. Velkolepost a krása tohoto místa jsou důkazem neobvykle bohaté incké kultury. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 380 km)

Den 11
Po snídani krátká procházka Sacsaywamanem - bývalou inckou pevností, kde se dodnes koná nejslavnější peruánský festival Inti Raimi. Pro odvážné možnost ochutnávky morčete (v ceně). Transfer na letiště a přelet do Limy. Přejezd do hotelu, ubytování a večeře. Večer pro zájemce (v rámci časových možností) účast na představení Magické fontány (The Magic Water Circuit) ve slavném limském Parque de la Reserva (35 USD). Přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně návštěva koloniální čtvrti Plaza Mayor s okázalým palácem, kde se nachází sídlo vlády, katedrály (mauzoleum španělského conquistadora Francisca Pizarra) a jeden s limských klášterů. Zastávka u historické železniční stanice Desamparados, odkud začíná trasa navržená inženýrem Ernestem Malinowským v 19. století. Následně návštěva Muzea Larco Herrera, které se nachází v historické budově a představuje důkladný přehled peruánské předkolumbovské historie, úžasnou sbírku předmětů vyrobených ze zlata, keramiky a textilu. Transfer na letiště. Zpáteční let do Polska přes jedno z evropských letišť (přesný čas srazu uvede průvodce Rainbow na místě).

Den 13
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.  

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Doporučujeme vzít si s sebou pohodlnou obuv vhodnou pro pěší turistiku, stejně jako teplé oblečení, v ranních a večerních hodinách je na Atacamě a v Uyuni chladno (teplota klesá až na -15°C u gejzírů El Tatio, v období andské zimy dochází k velkým denním teplotním výkyvům od -2/0 °C do 18/20 °C).
- Během mezinárodních a vnitřních přeletů v Chile platí celkový zákaz přepravy organických produktů (potravin) včetně obdržených na palubě.
- Osobám s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí je doporučena konzultace se svým lékařem.
- Během vnitřních přeletů realizovaných v rámci tohoto programu je váhový limit příručního zavazadla 5 kg s maximální velikostí 25 x 35 x 45 cm, v podobě tašky nebo batohu. Poplatek za příruční zavazadlo je cca 36 USD a 20 kg odbavené zavazadlo.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do maximálně 14 pracovních dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů. 

Víza

UPOZORNĚNÍ: pro obyvatele USA, asijských zemí, Kanady a Indie je povinné očkování proti žluté zimnici.  

Hotel

*** hotely a hostely (11 nocí).

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou, s možností 1 přistýlky.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč