Ubytování ISO Obrázek0
Ubytování ISO Obrázek1
Ubytování ISO Obrázek2
Ubytování ISO Obrázek3
Ubytování ISO Obrázek4
Ubytování ISO Obrázek5
Ubytování ISO Obrázek6
Ubytování ISO Obrázek7
Ubytování ISO Obrázek8
Ubytování ISO Obrázek9
Ubytování ISO Obrázek10
Ubytování ISO Obrázek11
Ubytování ISO Obrázek12
Ubytování ISO Obrázek13
Ubytování ISO Obrázek14
Ubytování ISO Obrázek15

Okruh Islandem

Island
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, přejezdy autokarem, ubytování (7 nocí), stravování: 7x snídaně formou bufetu, turistický program viz níže, služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu, další jídla. Náklady na účast v programu: vstupenky do navštívených objektů, plavby, poplatky za průvodce, rezervační poplatky, spropitné - cca 230 EUR/os. (platí se na místě průvodci). Fakultativní výlety: „Velrybí safari” - cca 115 EUR/os.
Možnost dokoupení večeří (6) - cena v rezervačním systému.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Dookoła Islandii  

Program

Reykjavík - hlavní město Islandu • na křižovatce tektonických desek - horké gejzíry a sopky • malebné vodopády • fjordy a úchvatné útesy • Modrá laguna - neobvyklé lázně

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Keflavíku a transfer do hotelu v oblasti Reykjavíku, přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku). (Trasa cca 50 km)

Den 2
Po snídani a vystěhování z hotelu se vydáme směrem k hlavnímu městu severního Islandu - Akureyri. Během cesty uvidíte impozantní vodopád Barnafoss a Hraunfossar, který teče pod vrstvou zmrzlé lávy. Další zastávkou je Deildartunguhver, největší geotermální pramen v Evropě, zásobující dvě islandská města Akranes a Borgarnes. Poté navštívíme skanzen Glaumbær, kde můžeme obdivovat rašeliniště typické pro starověký Island. Přejezd do Eyjafjörðuru, který se nachází 1 500 m nad fjordem a je obklopen horami. Následuje procházka po půvabném městě, ubytování a přenocování v hotelu v okolí Akureyri. (Trasa cca 350 km)

Den 3
Po snídani a vystěhování z hotelu se vydáme k vodopádu Godafoss zvanému Vodopád bohů, který je 12 m dlouhý a 30 m široký. Poté půjdeme k nádhernému jezeru Mývatn, které bylo vytvořeno před 2 300 lety, čtvrté největší jezero Islandu (o rozloze cca 38 km²). Uvidíme tam tzv. pseudokrátery, které jsou důsledkem hydro-vulkanického výbuchu, a také se projdeme okolo Dimmuborgiru - neobvyklého labyrintu vytvořeného z lávy. Pak se zastavíme u horkého bahna v okolí sopky Krafla. Projedeme se malebnou cestou k jednomu z nejmohutnějších vodopádů na Islandu a v Evropě - Dettifoss. Po návštěvě vodopádu pojedeme do hotelu v okolí Egilsstadir nebo Breiðdalsvík. (Trasa cca 360 km)

Den 4
Po snídani výstěhování a přejezd malebnou trasou podél mnoha fjordů na východním pobřeží Islandu směrem k městu Höfn. Město Höfn je obýváno cca 2000 obyvateli, je známé svou krásnou polohou - nad hornafjörðurským fjordem s výhledem na druhý největší ledovec v Evropě - Vatnajökullem. Následně ubytování v hotelu v okolí města Höfn a přenocování. (Trasa cca 260 km)

Den 5
Po snídani a vystěhování z hotelu se vydáme směrem k laguně Jökulsárlón. Během cesty podél jihovýchodního pobřeží ostrova budeme moci obdivovat majestátní jazyky ledovce Vatnajökull. Následně zažijeme nezapomenutelnou plavbu mezi obrovskými ledovci v nádherné laguně Jökulsárlón. Po plavbě projedeme lávovými poli Skeidarársandur a navštívíme pláž Reynisfjara, která je známá svými černými pískovými a čedičovými útesy. Během období rozmnožování zde hnízdí tisíce ptáků, včetně nejznámějšího papuchalka. Cestou do hotelu se zastavíme udělat několik fotografií u známého vodopádu Seljalandsfoss, který je možné obdivovat jak zepředu, tak i za vodní clonou. Dojezd do hotelu v okolí Hvolsvöllur a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 6
Po snídani a vystěhování z hotelu pojedeme do hlavního města Reykjavík na jeho prohlídku. Uvidíme mimo jiné: současnou sochu Sólfarið od Jóna Gunnara Árnasona, která je symbolem města, slavný dům Höfdi, kde se Ronald Reagan v roce 1986 setkal s Michailem Gorbačovem, největší kostel na Islandu - Hallgrimskirkja, katedrálu, parlament a původní budovy centra Perlanova muzea (Pearl), jehož jednou z atrakcí je vyhlídková plošina s krásným panoramatem Reykjavíku. Následně přejezd do jedinečných geotermálních lázní - Modrá laguna. Voda ke koupání má konstantní teplotu 37-39°C a pochází z hloubky 2 000 metrů, její minerální soli mají řadu léčebných vlastností. Cena vstupenky zahrnuje: ručník, bahenní masku a welcome drink. Následně ubytování v okolí Reykjavíku. (Trasa cca 280 km)

Den 7
Po snídani výlet na tzv. Zlatý kruh. Vydáme se k jednomu z mnoha zázraků přírody na Islandu k nejpůsobivějšímu vodopádu, který se nazývá Zlatý vodopád - Gullfoss a dosahuje výšky 32 m. Cestou navštívíme kráter Kerið a hřebčín Friðheimar, kde budeme obdivovat islandské koně. Následně se vydáme do geotermální oblasti, kde se nachází dva gejzíry: Geysir a Strokkur. Gejzír Strokkur vybuchuje každých pár minut. Nepřibližujte se příliš blízko k gejzírům, aby nedošlo k popálení. Mezi horkými potůčky jsou vyznačeny turistické stezky, od kterých se nesmíte odchýlit. Další zastávkou je Národní park Þingvellir na březích největšího islandského jezera, ležící na soutoku tektonických desek, kde je zvýšená seismická a sopečná činnost. Půda je poznamenána četnými puklinami, z nichž největší tvoří hluboká rokle Almannagia. Oblast parku byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2004. Následně návrat do hotelu a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (maximálně do 11:00) a volný čas. Pro zájemce (za příplatek cca 115 EUR/os.) možnost plavby na „Velrybí safari”. (Upozorňujeme, že v závislosti na odletových časech je možno safari přesunout na jiný den). Následně transfer na letiště v Keflavíku. Odlet do Polska. (Trasa cca 50 km)

Upozornění k programu
Průvodce neprovází po muzejních objektech.
Pořadí realizace bodů programu může být změněno. 
Doporučujeme vhodnou obuv na horskou turistiku.
Doporučujeme vzít kartu EHIC (evropský průkaz zdravotního pojištění) - usnadňuje využití lékařské pomoci na místě. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Ubytování

Hotely **/***, stejně jako penziony nebo tzv. farmářské ubytovny s velmi skromným vybavením (7 zahájených hotelových dnů).

Pokoje: pokoje pro 2 osoby (možnost přistýlky) s koupelnou a toaletou. A také v penzionech/farmářských ubytovnách - některé pokoje s koupelnami, některé ve studiovém uspořádání (na 2 pokoje připadá 1 koupelna a 1 WC).

Catering

Snídaně formou bufetu a za příplatek večeře (6)

.
Místní kategorie

**/***

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč