Millennium Resort Salalah Obrázek0
Millennium Resort Salalah Obrázek1
Millennium Resort Salalah Obrázek2
Millennium Resort Salalah Obrázek3
Millennium Resort Salalah Obrázek4
Millennium Resort Salalah Obrázek5
Millennium Resort Salalah Obrázek6
Millennium Resort Salalah Obrázek7
Millennium Resort Salalah Obrázek8
Millennium Resort Salalah Obrázek9
Millennium Resort Salalah Obrázek10
Millennium Resort Salalah Obrázek11
Millennium Resort Salalah Obrázek12
Millennium Resort Salalah Obrázek13
Millennium Resort Salalah Obrázek14
Millennium Resort Salalah Obrázek15
Millennium Resort Salalah Obrázek16
Millennium Resort Salalah Obrázek17
Millennium Resort Salalah Obrázek18
Millennium Resort Salalah Obrázek19
Millennium Resort Salalah Obrázek20
Millennium Resort Salalah Obrázek21
Millennium Resort Salalah Obrázek22
Millennium Resort Salalah Obrázek23
Millennium Resort Salalah Obrázek24
Millennium Resort Salalah Obrázek25
Millennium Resort Salalah Obrázek26
Millennium Resort Salalah Obrázek27
Millennium Resort Salalah Obrázek28
Millennium Resort Salalah Obrázek29
Millennium Resort Salalah Obrázek30

Millennium Resort Salalah

Omán
Pobytový
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Wellness
V blízkosti letiště, krátký transfer
Exkluzivní, 5 *
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Nový luxusní hotel patřící do mezinárodně uznávaného řetězce Millennium se nachází přibližně v centru Prahy. 10 km od centra jednoho z nejvýznamnějších ománských měst, Salalahu, známého také jako "exotická oáza" a "arabské hlavní město vůní". Do centra Salalahu se dostanete taxíkem (za poplatek cca 2-5 OMR za 1 cestu). Objekt se nachází v klidné oblasti mezi mořem a majestátním pohořím Qara. V blízkosti se nachází jedno z největších ománských nákupních center (cca 400 m od hotelu/5 min chůze). Na letiště Salalah cca 15 km.

.
Pláž

Široká pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do vody, vzdálená přibližně 4 km od hotelu. Možnost využít bezplatnou hotelovou kyvadlovou dopravu, která jezdí několikrát během dne. U pobřeží nejsou žádné korálové útesy.

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce s lobby. Hoteloví hosté mají k dispozici: hlavní restauraci Taybat (mezinárodní a arabská kuchyně), restauraci a'la carte Sky Grill (za poplatek; ománská kuchyně), kavárnu Zest (za poplatek;10:00 - 01:00) s barem u bazénu. K dispozici je rozsáhlý bazén nepravidelného tvaru se sladkou vodou, který je obklopen bazénovou louží a také brouzdalištěm pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou k dispozici zdarma.

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

.
Catering

Plná penze Plus: snídaně (7:00-10:30), obědy (12:30-15:00) a večeře (19:00-22:30) formou bufetu nebo z menu v hlavní restauraci Taybat. Dále občerstvení (k dispozici od 10:00-12:00 a 15:00-17:00) v kavárně Zest Café (otevřeno 10:00-01:00), v baru u bazénu (otevřeno 10:00-19:00) a v plážovém klubu Millennium Beach Club na pláži (otevřeno 09:00-18:00). Nealkoholické nápoje (káva, čaj, kakao, voda, perlivé nápoje, džusy) jsou k dispozici zdarma v době jídla a občerstvení. V hotelu se nepodává alkohol. Hotel si vyhrazuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých ve vzorci plná penze plus (např. časy podávání jídel).

Sportovní a animační program

Hotel nabízí tato zařízení pro volný čas: posilovna (zdarma; odděleně pro muže a ženy), tenisový kurt (za poplatek), salon krásy (za poplatek), Zanta SPA (otevřeno 10:00-22:00; oddělená část pro muže a ženy: sauna a parní lázeň - zdarma, masáže - za poplatek; navíc k dispozici pouze v části pro ženy: krytý bazén a vířivka - zdarma) . Pro děti: miniklub, brouzdaliště, dětské hřiště, herna.

.
Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Nový hotel s elegantně zařízenými pokoji, vynikající kuchyní a rozsáhlým bazénem bude ideálním místem pro vaši dovolenou.

Umiestnenie

Nový luxusní hotel patriaci do mezinárodně uznávaného reťazce Millennium se nachází přibližně na polské straně. 10 km od centra jednoho z nejvýznamnějších ománskych miest Salalah, známeho aj ako "exotická oáza" a "arabské hlavné mesto vôní". Do centra Salalahu sa dostanete taxíkom (za poplatok približne 2-5 OMR za 1 cestu). Objekt sa nachádza v pokojnej oblasti medzi morom a majestátnym pohorím Qara. V blízkosti sa nachádza jedno z najväčších nákupných centier v Ománe (cca 400 m od hotela/5 min. chôdze). Na letisko Salalah cca 15 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel nabízí tyto rekreační zařízení: posilňovňa (zdarma; oddelená pre mužov a ženy), tenisový kurt (za poplatok), salón krásy (za poplatok), Zanta SPA (otevřené od 10:00 do 22:00; oddělená část pre mužov a ženy: sauna a parný kúpeľ - zdarma, masáže - za poplatok; navíc k dispozici len v časti pre ženy: vnútorný bazén a vírivka - zdarma) . Pre deti: miniklub, detský bazén, detské ihrisko, herňa.

.
Stravovanie

Plná penzia Plus: raňajky (7:00-10:30), obedy (12:30-15:00) a večere (19:00-22:30) podávané formou bufetu nebo z menu v hlavní restauraácii Taybat. Kromě toho občerstvenie (k dispozici od 10:00-12:00 a 15:00-17:00) v kaviarni Zest (otevřená 10:00-01:00), v bare pri bazéne (otevřený 10:00-19:00) a v plážovom klube Millennium Beach Club na pláži (otevřený 09:00-18:00). Nealkoholické nápoje (káva, čaj, kakao, voda, šumivé nápoje, džúsy) k dispozici zdarma během hodin stravování a občerstvenia. V hotelu se nepodává alkohol. Hotel si vyhradzuje právo změnit rozsah služeb zahrnutých vo vzorci plná penzia plus (napr. čas podávania jedál).

Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

24-hodinová recepce s lobby. Hoteloví hosté mají k dispozici: hlavnú reštauráciu Taybat (medzinárodná a arabská kuchyňa), reštauráciu a'la carte Sky Grill (za poplatok; ománska kuchyňa), kaviareň Zest (za poplatok;10:00 - 01:00) s bar pri bazéne. K dispozici je rozsáhly bazén nepravidelného tvaru so sladkou vodou, který je obklopený bazénovou laznou riekou a také dětským brodiskom. Ležadlá a slnečníky pri bazéne sú k dispozícii zadarmo.

.
Podľa nášho názoru

Nový hotel s elegantne zariadenými izbami, vynikajúcou kuchyňou a rozsiahlym bazénom bude ideálnym miestom pre vašu dovolenku.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, zálohy, vízum a další osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Oman - wypoczynek  

Program

Den 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.


Den poslední 
Vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodin), transfer na letiště, návrat do Polska.


Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3.-8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení). 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Základní informace  


Měna
OMR - Ománský riál. Možnost výměny EUR nebo USD (akceptovány jsou bankovky vydané po roce 2014 - barevné s bezpečnostním proužkem) v jedné z mnoha směnáren. Ve větších městech lze vybírat peníze z bankomatů; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.


Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích. 


Vízum
K překročení Ománské hranice je pro obyvatele ČR potřebné vízum (získat jej lze na hraničním přechodu nebo na letišti) a cestovní pas platný nejméně 180 dní ode dne odjezdu z Ománu.


Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.


Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.


Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 3,5 OMR; 1,5 l vody - cca 0,20 OMR; pivo v obchodě - cca 2 OMR. Kromě obchodů s potravinami stojí za to smlouvat.


Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí cca 0,50 OMR. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.


Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Je nutné vzít s sebou britské adaptéry (se třemi kolíky).


Telefony
Telefonní karty místní sítě Omantel-Hayyak lze koupit v obchodech. Místní hovory jsou velmi levné. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.


Odlet z: Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Citi Tour - Salalah Salalah  
Nejnavštěvovanější město Ománu ležící u Arabského moře v oblasti Dhofar, které se odlišuje od zbytku země jak podnebím, tak vegetací. Po letním monzunu následuje jakýsi výbuch bujné, svěží zeleně, který připomíná exotičtější ostrovy než místo na Arabském poloostrově. Město Salála je známé již od starověku díky dovozu kadidla, bylo také rodištěm sultána Kábuse bin Saída. Prohlídku začneme od Museum of the Frankincense Land (na seznamu UNESCO), které je známé díky využívání pryskyřice z kadidlovníků. V sále Marine se dozvíme mnoho zajímavých faktů týkajících se bohaté historie regionu. Během přejezdu zelenými zeleninovými a ovocnými plantážemi zastavíme na fotografování impozantní mešity sultána Kábuse. Cena cca 90 USD/os.


Jebel Safari
Toužíte po nezapomenutelném zážitku? Žádný problém! Výlet automobily s pohonem všech 4 kol povzbudí všechny smysly! Během přejezdu horami Dhofar si můžete pořídit jedinečné fotografie panoramatu známé jako „Taqah Plateu“. Následně přejezd stálezeleným Wadi Darbat a obdivování téměř 100 m vysokého vodopádu! Uvidíme také Velký kaňon regionu Dhofar známý jako Jebel Samhan. Zvláštností Ománu jsou slavné krasové trychtýře - uvidíme jeden z nich - Tawi Attair - téměř 211 m hlubokou štěrbinu v zemi). Po plánovaném občerstvení formou pikniku přejezd do malebné oblasti vesnice Jebel. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. Cena cca 145 USD/os.


Salalah East & West 
Magická cesta hluboko do Ománské kultury! Navštívíme starou rybářskou vesnici Taqah, kde uvidíme historické domy místních obyvatel a zdejší slavný hrad. Během pokračování v cestě a sledování ruin starého města Sumharam, se dozvíme mnoho historických faktů týkajících se obchodu s kadidlem. Úžasné stezky vedou z východu na západ, budeme mít příležitost pořídit úžasné a jedinečné fotografie panoramatu města. Cena cca 120 USD/os.


„Prázdná čtvrť“ a Ztracené město Ubar
Když opustíme hotel, pojedeme automobilem s pohonem všech 4 kol ve směru pohoří Jabal Al Qara, kde uvidíme nádherný výhled na město Salála. Po krátké přestávce ve městě Thumrait, ve kterém se lze setkat s beduíny, projedeme nakloněnou trasu skrz štěrkovou poušť Al Nejd. Ztracené město Ubar, zapsané na seznamu UNESCO, bylo podle pověstí zcela pohlceno pouští. Následně uvidíme tzv. „Prázdnou čtvrť“ - největší poušť na světě. Cestou zpět navštívíme Wadi Dawka, oblast známou díky kadidlovníkům. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. Cena cca 145 USD/os.


Delfíni
Výlet snů pro celou rodinu! Vzrušující výlet lodí do otevřených vod Arabského moře spojený s pozorováním delfínů. Akrobatická a velmi zvědavá zvířata často plavou blízko lodi, což vyvolává úsměv na tváři každého dítěte. S trochou štěstí uvidíte také velryby vyskytující se v této oblasti. Cena cca 75 USD/os.


City Tour - Maskat 
Hned po snídani přelet do Maskatu, kde uvidíme místní operní dům a slavnou ománskou Velkou mešitu. Na cestě přes starou oblast Maskatu uvidíme tradiční arabské budovy včleněné do horského masivu. Uvidíme ceremoniální palác sultána Kábúse, zvaný Al Alam. Další atrakcí bude soukromé muzeum Bait Al Zubair, které se otevřelo světu až v roce 1998! Tento objekt oplývá četnými sbírkami Ománských artefaktů. Navštívíme také slavný trh Muttrah Souk. Cena závisí na počtu přihlášených osob.


Šnorchlování
Moře Dhofaru plné podvodních atrakcí láká stále širší skupinu nadšenců potápění! Přírodní rezervace, jejíž mořský život tvoří jednu velkou barevnou podívanou, je pod neustálou ochranou. Krásné korály, barevné ryby a tisíce dalších báječných jevů - to vše a ještě více na nás čeká v podmořském světě Dhofaru! Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a šnorchlování je rizikový sport. Cena cca 130 USD/os.


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15- 20 účastníků, v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky musejí požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace webové stránce Ománské královské policie (hyperlink: https://evisa.rop.gov.om/), v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. 

Případné technické problémy s obdržením víza je nutné řešit prostřednictvím kontaktní emailové adresy Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om.

Nebo je možné obdržet vízum až po příletu do Ománu.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.   

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Ománu obvykle trvá od 7.11.2023 do 16.4.2024.    

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč