Belad Bont Resort Obrázek0
Belad Bont Resort Obrázek1
Belad Bont Resort Obrázek2
Belad Bont Resort Obrázek3
Belad Bont Resort Obrázek4
Belad Bont Resort Obrázek5
Belad Bont Resort Obrázek6
Belad Bont Resort Obrázek7
Belad Bont Resort Obrázek8
Belad Bont Resort Obrázek9
Belad Bont Resort Obrázek10
Belad Bont Resort Obrázek11
Belad Bont Resort Obrázek12
Belad Bont Resort Obrázek13
Belad Bont Resort Obrázek14
Belad Bont Resort Obrázek15
Belad Bont Resort Obrázek16
Belad Bont Resort Obrázek17
Belad Bont Resort Obrázek18
Belad Bont Resort Obrázek19
Belad Bont Resort Obrázek20
Belad Bont Resort Obrázek21

Belad Bont Resort

Omán
Pobytový
Lehátka zdarma
Bazén
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Belad Bont Resort je komorní hotel nacházející se v západní části města Salalah. Nachází se přibližně 8 km od centra města Salalah a přibližně 15 km od mezinárodního letiště Salalah. Ve vzdálenosti 1,5 km od hotelu se nachází supermarket Nesto.

.

Pláž

Široká hotelová pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do vody je vzdálená asi  2 km od hotelu (slunečníky a lehátka zdarma). Na pláž jezdí bezplatný hotelový bus (v časech určených hotelem). Na pláži se nachází plážový klub s barem, kde se podávají nealkoholické nápoje (za příplatek ve verzi stravování snídaně nebo 2 jídla nebo 3 jídla; zdarma ve verzi soft all inclusive).

K dispozici pro hosty

Recepce s nepřetržitým provozem, prostorná vstupní hala. Hoteloví hosté mají k dispozici: hlavní restauraci Mosaic (bufetový styl, středomořská, indická, asijská a ománská kuchyně), restauraci Riviera (za poplatek, mezinárodní, středomořská kuchyně), bar u bazénu (za poplatek).
Dále je v hotelu venkovní bazén, dětský bazén, posilovna, sauna, parní lázeň. Za příplatek: lázně vířivka, masáže, kosmetika.

Internet

Bezplatný internet ve společných prostorách hotelu a na pokojích.

Catering

Snídaně (6:30-10:30) a večeře (19:00-23:00) formou bufetu nebo servírované - výběr z à la carte v hlavní restauraci "Mosaic".

Za příplatek je možné upgradovat na 3 jídla (snídaně, oběd, večeře) formou bufetu nebo servírovaná - výběr z jídel à la carte.

Za příplatek také formule Soft All Inclusive: snídaně (06:30-10:30), oběd (12:30-15:00) a večeře (19:00-23:00) v hlavní restauraci "Mosaic". Ve vyhrazeném baru se v době (16:00-18:30) podávají sendviče, zákusky, čaj, káva (Nescafe) v rámci tzv. odpoledního Hi Tea. Kromě toho se v baru u bazénu "Lagoon Juice Bar" podávají nealkoholické nápoje.

V areálu hotelu jsou také 3 restaurace a la carte (za poplatek): "Riviera", "Ottoman" - turecká kuchyně a "Yesmeen" (pouze pro ženy). Hotel si vyhrazuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých ve vzorci plné penze a all inclusive (např. časy podávání). Upozornění: v hotelu se nepodává alkohol.

Sportovní a animační program

Zařízení svým hostům nabízí: venkovní bazén, posilovnu, saunu, parní lázeň, plavecký bazén a dětský klub a lázně (za příplatek).

Webové stránky

www.beladbont.com

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Ideální místo pro klidnou dovolenou ve velmi příjemných podmínkách.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 


Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, zálohy, vízum a další osobní výdaje.

 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Oman - wypoczynek  

 

Program

Den 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.


Den poslední 
Vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodin), transfer na letiště, návrat do Polska.


Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3.-8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení). 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Základní informace  

 


Měna
OMR - Ománský riál. Možnost výměny EUR nebo USD (akceptovány jsou bankovky vydané po roce 2014 - barevné s bezpečnostním proužkem) v jedné z mnoha směnáren. Ve větších městech lze vybírat peníze z bankomatů; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.

 


Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích. 

 


Vízum
K překročení Ománské hranice je pro obyvatele ČR potřebné vízum (získat jej lze na hraničním přechodu nebo na letišti) a cestovní pas platný nejméně 180 dní ode dne odjezdu z Ománu.

 


Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.

 


Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.

 


Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 3,5 OMR; 1,5 l vody - cca 0,20 OMR; pivo v obchodě - cca 2 OMR. Kromě obchodů s potravinami stojí za to smlouvat.

 


Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí cca 0,50 OMR. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.

 


Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Je nutné vzít s sebou britské adaptéry (se třemi kolíky).


Telefony
Telefonní karty místní sítě Omantel-Hayyak lze koupit v obchodech. Místní hovory jsou velmi levné. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.

 


Odlet z: Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Citi Tour - Salalah Salalah  
Nejnavštěvovanější město Ománu ležící u Arabského moře v oblasti Dhofar, které se odlišuje od zbytku země jak podnebím, tak vegetací. Po letním monzunu následuje jakýsi výbuch bujné, svěží zeleně, který připomíná exotičtější ostrovy než místo na Arabském poloostrově. Město Salála je známé již od starověku díky dovozu kadidla, bylo také rodištěm sultána Kábuse bin Saída. Prohlídku začneme od Museum of the Frankincense Land (na seznamu UNESCO), které je známé díky využívání pryskyřice z kadidlovníků. V sále Marine se dozvíme mnoho zajímavých faktů týkajících se bohaté historie regionu. Během přejezdu zelenými zeleninovými a ovocnými plantážemi zastavíme na fotografování impozantní mešity sultána Kábuse. 

 


Jebel Safari
Toužíte po nezapomenutelném zážitku? Žádný problém! Výlet automobily s pohonem všech 4 kol povzbudí všechny smysly! Během přejezdu horami Dhofar si můžete pořídit jedinečné fotografie panoramatu známé jako „Taqah Plateu“. Následně přejezd stálezeleným Wadi Darbat a obdivování téměř 100 m vysokého vodopádu! Uvidíme také Velký kaňon regionu Dhofar známý jako Jebel Samhan. Zvláštností Ománu jsou slavné krasové trychtýře - uvidíme jeden z nich - Tawi Attair - téměř 211 m hlubokou štěrbinu v zemi). Po plánovaném občerstvení formou pikniku přejezd do malebné oblasti vesnice Jebel. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. 

 


Salalah East & West 
Magická cesta hluboko do Ománské kultury! Navštívíme starou rybářskou vesnici Taqah, kde uvidíme historické domy místních obyvatel a zdejší slavný hrad. Během pokračování v cestě a sledování ruin starého města Sumharam, se dozvíme mnoho historických faktů týkajících se obchodu s kadidlem. Úžasné stezky vedou z východu na západ, budeme mít příležitost pořídit úžasné a jedinečné fotografie panoramatu města. 

 


„Prázdná čtvrť“ a Ztracené město Ubar
Když opustíme hotel, pojedeme automobilem s pohonem všech 4 kol ve směru pohoří Jabal Al Qara, kde uvidíme nádherný výhled na město Salála. Po krátké přestávce ve městě Thumrait, ve kterém se lze setkat s beduíny, projedeme nakloněnou trasu skrz štěrkovou poušť Al Nejd. Ztracené město Ubar, zapsané na seznamu UNESCO, bylo podle pověstí zcela pohlceno pouští. Následně uvidíme tzv. „Prázdnou čtvrť“ - největší poušť na světě. Cestou zpět navštívíme Wadi Dawka, oblast známou díky kadidlovníkům. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. 

 


Delfíni
Výlet snů pro celou rodinu! Vzrušující výlet lodí do otevřených vod Arabského moře spojený s pozorováním delfínů. Akrobatická a velmi zvědavá zvířata často plavou blízko lodi, což vyvolává úsměv na tváři každého dítěte. S trochou štěstí uvidíte také velryby vyskytující se v této oblasti. 

 


City Tour - Maskat 
Hned po snídani přelet do Maskatu, kde uvidíme místní operní dům a slavnou ománskou Velkou mešitu. Na cestě přes starou oblast Maskatu uvidíme tradiční arabské budovy včleněné do horského masivu. Uvidíme ceremoniální palác sultána Kábúse, zvaný Al Alam. Další atrakcí bude soukromé muzeum Bait Al Zubair, které se otevřelo světu až v roce 1998! Tento objekt oplývá četnými sbírkami Ománských artefaktů. Navštívíme také slavný trh Muttrah Souk. Cena závisí na počtu přihlášených osob.


Šnorchlování
Moře Dhofaru plné podvodních atrakcí láká stále širší skupinu nadšenců potápění! Přírodní rezervace, jejíž mořský život tvoří jednu velkou barevnou podívanou, je pod neustálou ochranou. Krásné korály, barevné ryby a tisíce dalších báječných jevů - to vše a ještě více na nás čeká v podmořském světě Dhofaru! Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a šnorchlování je rizikový sport. 

 


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15- 20 účastníků, v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky mohou požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace na webové stránce Ománské královské policie, v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. Ománská strana tento postup doporučuje. Občané České republiky mají možnost získat vízum také po příletu na mezinárodních letištích nebo na hraničních přechodech.

 

Od ledna 2021 Omán umožňuje pobyt občanům 103 zemí včetně ČR na základě víza, které lze zdarma obdržet jak na letištích, tak na pozemních hraničních přechodech. Pro obdržení takového víza musejí být splněny následující podmínky: délka pobytu nesmí překročit 14 dnů (13 nocí), platná rezervace v hotelu, zpáteční letenka a zdravotní pojištění  pokrývající dobu pobytu v Ománu. Všichni čeští občané, kteří cestují na delší dobu než 14 dnů nebo účel jejich cesty je jiný než turistika (vzdělání, práce, obchod apod.) musejí žádat o elektronické vízum (https://evisa.rop.gov.om). Aktuální podmínky platné pro režim vstupu do Ománu Vám sdělí odpovědné ománské instituce.

 

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Ománu obvykle trvá od 7.11.2023 do 16.4.2024.    

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč