Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek0
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek1
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek2
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek3
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek4
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek5
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek6
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek7
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek8
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek9
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek10
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek11
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek12
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek13
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek14
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek15
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek16
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek17
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek18
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek19
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek20
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek21
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek22
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek23
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek24
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek25
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek26
Crowne Plaza Resort Salalah Obrázek27

Crowne Plaza Resort Salalah

Omán
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
S výhledem na moře
Wi-Fi
Fitness
Tenisový kurt
Wellness
Blízko letiště, krátký transfer
Exkluzivní 5*

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Luxusní, moderní a zároveň stylový hotel známého hotelového řetězce "Crowne Plaza", obklopený tropickou zahradou s palmami, se nachází přímo na dlouhé písečné pláži. Nachází se asi 10 km od letiště a asi 5 km od centra Salalahu. Poloha hotelu umožňuje snadné poznávání okolí; nejbližšími pamětihodnostmi jsou archeologické naleziště Al Balid (UNESCO) a muzeum země Kadzid, vzdálené přibližně 3 km.

.
Pláž

Hotel má vlastní písečnou pláž s pozvolným sestupem do moře. Plážový servis je zahrnut v ceně (slunečníky, osušky, lehátka).

K dispozici pro hosty

Hotelový komplex Crown Plaza se skládá ze 4 pětipatrových budov a má: Crown Plaza má 24hodinovou recepci, prostornou vstupní halu v honosném arabském stylu a 3 výtahy. Dále v hotelu najdete: klenotnictví, obchod se suvenýry, směnárnu. Hosté mohou využít hlavní bufetovou restauraci s terasou (mezinárodní a regionální kuchyně), bufetovou restauraci (občerstvení) umístěnou přímo na pláži a jeden ze 3 barů: v lobby, u bazénu a na diskotéce (některé restaurace/bary jsou za příplatek). K dispozici jsou 2 prostorné venkovní bazény nepravidelného tvaru s malou skluzavkou a brouzdalištěm pro děti. Jeden z bazénů je vyhřívaný. Lehátka, slunečníky a osušky k bazénu jsou k dispozici zdarma.

Internet

V celém hotelu je zdarma k dispozici bezdrátové připojení k internetu.

.
Catering

Snídaně (6.30-10.30), obědy (12.30-14.30) a večeře (18.30-22.20) podávané formou bufetu v hlavní restauraci; nealkoholické nápoje (12.00-22.30) a místní alkoholické nápoje podávané ve vybraných barech a restauracích (12.00-15.00, 18.00-22.30; v pátek od 14.00).

.
Sportovní a animační program

V hotelu je dětské hřiště pro nejmenší a pro dospělé jsou k dispozici 2 tenisové kurty a squash (v ceně), golfové hřiště (za příplatek) a fitness centrum (posilovna v ceně). Za příplatek na pláži: vodní sporty, potápění, kosmetické procedury ve wellness centru. Hotel provozuje animační aktivity pro dospělé i děti, k dispozici je také diskotéka (vstup zdarma, nápoje za poplatek)

.
Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Exkluzivní pětihvězdičkový prázdninový resort, ideální pro bezstarostnou rodinnou dovolenou uprostřed realistické tropické zeleně a v blízkosti pláže. Výhodná formule all inclusive bude bonusem pro nezapomenutelné chvíle zde strávené. Vřele doporučujeme!

Umiestnenie

Luxusní a moderní, ale zároveň stylový hotel patřící do známej hotelovej siete "Crowne Plaza", obklopený tropickou zahradou s palmami a nachádzajúci sa priamo na dlhej pieočnatej pláži. Nachádza sa približne 10 km od letiska a približne 5 km od centra mesta Salalah. Poloha hotelu usnadňuje spoznávanie okolia; najližšími atrakciami sú archeologické nálezisko Al Balid (UNESCO) a múzeum krajiny Kadzid, vzdialené približne 3 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel má detské ihrisko pre najmenších a dospelým ponúka možnosť využívať 2 tenisové kurty a squash (v cene), golfové ihrisko (za príplatok) a fitnescentrum (posilňovňa v cene). Za príplatok na pláži: vodné športy, potápanie, kozmetické procedury v kúpeľnom centre. Hotel organizuje animačné aktivity pre dospelých a deti, k dispozícii je aj diskotéka (vstup zdarma, nápoje za poplatok)

.
Stravovanie

Ráno (6.30-10.30), oběd (12.30-14.30) a večer (18.30-22.20) podávané formou bufetu v hlavní restauraci; nealkoholické nápoje (12.00-22.30) a miestne alkoholické nápoje podávané vo vybraných baroch a reštauráciách (12.00-15.00, 18.00-22.30; v piatok od 14.00).

.
Miestna kategória

*****

K dispozícii pre hostí

Hotelový komplex Crown Plaza se nachází ve 4 pětiposchoďových budovách a má: Crown Plaza má 24hodinovou recepci, priestrannú vstupnú halu v honosnom arabskom štýle a 3 výťahy. Kromě toho v hotelu najdete: klenotníctvo, obchod so suvenírmi, zmenáreň. Hostia môžu využívať hlavnú bufetovú reštauráciu s terasou (medzinárodná a regionálna kuchyňa), bufetovú reštauráciu (občerstvenie), ktorá sa nachádza priamo na pláži, a jeden z 3 barov: v lobby, pri bazéne a na diskotéke (niektoré reštaurácie/bary sú za príplatok). K dispozici jsou 2 priestranné vonkajšie bazény nepravidelného tvaru s malou šmykľavkou a detským brodítkom. Jeden z bazénov je vyhrievaný. Ležadlá, slnečníky a osušky pri bazéne sú k dispozícii zadarmo.

Podľa nášho názoru

Exkluzívny 5-hviezdičkový dovolenkový rezort, ideálny na bezstarostnú rodinnú dovolenku uprostred realistickej tropickej zelene a v blízkosti pláže. Výhodná formule all inclusive bude bonusom pre nezabudnuteľné chvíle, ktoré tu strávite. Vrelo odporúčame!

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 


Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, zálohy, vízum a další osobní výdaje.

 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Oman - wypoczynek  

 

Program

Den 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.


Den poslední 
Vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodin), transfer na letiště, návrat do Polska.


Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3.-8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení). 


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Základní informace  

 


Měna
OMR - Ománský riál. Možnost výměny EUR nebo USD (akceptovány jsou bankovky vydané po roce 2014 - barevné s bezpečnostním proužkem) v jedné z mnoha směnáren. Ve větších městech lze vybírat peníze z bankomatů; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.

 


Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích. 

 


Vízum
K překročení Ománské hranice je pro obyvatele ČR potřebné vízum (získat jej lze na hraničním přechodu nebo na letišti) a cestovní pas platný nejméně 180 dní ode dne odjezdu z Ománu.

 


Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.

 


Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.

 


Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 3,5 OMR; 1,5 l vody - cca 0,20 OMR; pivo v obchodě - cca 2 OMR. Kromě obchodů s potravinami stojí za to smlouvat.

 


Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí cca 0,50 OMR. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.

 


Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Je nutné vzít s sebou britské adaptéry (se třemi kolíky).


Telefony
Telefonní karty místní sítě Omantel-Hayyak lze koupit v obchodech. Místní hovory jsou velmi levné. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.

 


Odlet z: Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Výlety v okolí

Citi Tour - Salalah Salalah  
Nejnavštěvovanější město Ománu ležící u Arabského moře v oblasti Dhofar, které se odlišuje od zbytku země jak podnebím, tak vegetací. Po letním monzunu následuje jakýsi výbuch bujné, svěží zeleně, který připomíná exotičtější ostrovy než místo na Arabském poloostrově. Město Salála je známé již od starověku díky dovozu kadidla, bylo také rodištěm sultána Kábuse bin Saída. Prohlídku začneme od Museum of the Frankincense Land (na seznamu UNESCO), které je známé díky využívání pryskyřice z kadidlovníků. V sále Marine se dozvíme mnoho zajímavých faktů týkajících se bohaté historie regionu. Během přejezdu zelenými zeleninovými a ovocnými plantážemi zastavíme na fotografování impozantní mešity sultána Kábuse. 

 


Jebel Safari
Toužíte po nezapomenutelném zážitku? Žádný problém! Výlet automobily s pohonem všech 4 kol povzbudí všechny smysly! Během přejezdu horami Dhofar si můžete pořídit jedinečné fotografie panoramatu známé jako „Taqah Plateu“. Následně přejezd stálezeleným Wadi Darbat a obdivování téměř 100 m vysokého vodopádu! Uvidíme také Velký kaňon regionu Dhofar známý jako Jebel Samhan. Zvláštností Ománu jsou slavné krasové trychtýře - uvidíme jeden z nich - Tawi Attair - téměř 211 m hlubokou štěrbinu v zemi). Po plánovaném občerstvení formou pikniku přejezd do malebné oblasti vesnice Jebel. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. 

 


Salalah East & West 
Magická cesta hluboko do Ománské kultury! Navštívíme starou rybářskou vesnici Taqah, kde uvidíme historické domy místních obyvatel a zdejší slavný hrad. Během pokračování v cestě a sledování ruin starého města Sumharam, se dozvíme mnoho historických faktů týkajících se obchodu s kadidlem. Úžasné stezky vedou z východu na západ, budeme mít příležitost pořídit úžasné a jedinečné fotografie panoramatu města. 

 


„Prázdná čtvrť“ a Ztracené město Ubar
Když opustíme hotel, pojedeme automobilem s pohonem všech 4 kol ve směru pohoří Jabal Al Qara, kde uvidíme nádherný výhled na město Salála. Po krátké přestávce ve městě Thumrait, ve kterém se lze setkat s beduíny, projedeme nakloněnou trasu skrz štěrkovou poušť Al Nejd. Ztracené město Ubar, zapsané na seznamu UNESCO, bylo podle pověstí zcela pohlceno pouští. Následně uvidíme tzv. „Prázdnou čtvrť“ - největší poušť na světě. Cestou zpět navštívíme Wadi Dawka, oblast známou díky kadidlovníkům. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. 

 


Delfíni
Výlet snů pro celou rodinu! Vzrušující výlet lodí do otevřených vod Arabského moře spojený s pozorováním delfínů. Akrobatická a velmi zvědavá zvířata často plavou blízko lodi, což vyvolává úsměv na tváři každého dítěte. S trochou štěstí uvidíte také velryby vyskytující se v této oblasti. 

 


City Tour - Maskat 
Hned po snídani přelet do Maskatu, kde uvidíme místní operní dům a slavnou ománskou Velkou mešitu. Na cestě přes starou oblast Maskatu uvidíme tradiční arabské budovy včleněné do horského masivu. Uvidíme ceremoniální palác sultána Kábúse, zvaný Al Alam. Další atrakcí bude soukromé muzeum Bait Al Zubair, které se otevřelo světu až v roce 1998! Tento objekt oplývá četnými sbírkami Ománských artefaktů. Navštívíme také slavný trh Muttrah Souk. Cena závisí na počtu přihlášených osob.


Šnorchlování
Moře Dhofaru plné podvodních atrakcí láká stále širší skupinu nadšenců potápění! Přírodní rezervace, jejíž mořský život tvoří jednu velkou barevnou podívanou, je pod neustálou ochranou. Krásné korály, barevné ryby a tisíce dalších báječných jevů - to vše a ještě více na nás čeká v podmořském světě Dhofaru! Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a šnorchlování je rizikový sport. 

 


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15- 20 účastníků, v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza - informace pro prodejce

Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky mohou požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace na webové stránce Ománské královské policie, v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. Ománská strana tento postup doporučuje. Občané České republiky mají možnost získat vízum také po příletu na mezinárodních letištích nebo na hraničních přechodech.

 

Od ledna 2021 Omán umožňuje pobyt občanům 103 zemí včetně ČR na základě víza, které lze zdarma obdržet jak na letištích, tak na pozemních hraničních přechodech. Pro obdržení takového víza musejí být splněny následující podmínky: délka pobytu nesmí překročit 14 dnů (13 nocí), platná rezervace v hotelu, zpáteční letenka a zdravotní pojištění  pokrývající dobu pobytu v Ománu. Všichni čeští občané, kteří cestují na delší dobu než 14 dnů nebo účel jejich cesty je jiný než turistika (vzdělání, práce, obchod apod.) musejí žádat o elektronické vízum (https://evisa.rop.gov.om). Aktuální podmínky platné pro režim vstupu do Ománu Vám sdělí odpovědné ománské instituce.

 

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Ománu obvykle trvá od 7.11.2023 do 16.4.2024.    

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč