Ubytování PAO Obrázek0
Ubytování PAO Obrázek1
Ubytování PAO Obrázek2
Ubytování PAO Obrázek3
Ubytování PAO Obrázek4
Ubytování PAO Obrázek5
Ubytování PAO Obrázek6
Ubytování PAO Obrázek7

Paříž - město snů

Francie
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

CenaZákladní cena zahrnuje: přejezd autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelu (5 nocí), stravování: 5 kontinentálních snídaní (podávaných na sladko), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, přejezdy městskou hromadnou dopravou (metro a RER), systém Tour Guide (bezdrátový elektronický systém provázení skupin). Celkové náklady na účast v programu: cca 185 EUR/dospělá osoba a 107 EUR/dítě do 12 let (povinný poplatek placený průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: jiné osobní výdaje a fakultativní výjezd na vrchol Eiffelovy věže (za příplatek cca 28 EUR/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Paryż - Miasto Marzeń

Fakultativně:
- Noční Paříž - krátká prohlídka města, která večer nabírá jedinečné klima a uchvátí magickou atmosférou. Akce se koná v závislosti na dostupnosti míst, při min. počtu 25 zájemců. Cena: cca 20-23 EUR/os.
- Francouzská kuchyně - ochutnávka šneků nebo žabích stehen. Cena: cca 20 EUR/os.

Program

Nádherný palácový komplex ve Versailles • mistrovská díla v Louvru - možnost vidět živě Monu Lisu • Latinská čtvrť a Sorbonna • Eiffelova věž - výjezd na vrchol věže • Napoleonova hrobka • relaxační plavba po Seině • volný den na vlastní program

Den 1 
Odjezd z Polska dle jízdního řádu. Přejezd přes Německo a Belgii. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky. 

Den 2
Příjezd do Paříže v odpoledních hodinách. Doporučujeme krátkou prohlídku města, během které se vydáme na procházku od opery Garnier na náměstí Place Vendôme - nejdražší náměstí v Evropě. Následně ubytování v hotelu a čas na odpočinek. (Přejezd do hotelu je realizován metrem a/nebo RER).
 
Den 3
Po snídani se vydáme do centra Paříže, kde uvidíme zblízka Eiffelovu věž - nejslavnější železnou konstrukci v Paříži, která je od roku 1889 symbolem města. Pro zájemce (za příplatek cca 28 EUR/os.) výjezd výtahem na vrchol věže (výška téměř 300 m) a možnost obdivování jedinečného panoramatu města. Dalším bodem programu bude hřbitov Père-Lachaise - nejznámější pařížské pohřebiště, které je místem posledního odpočinku mnoha slavných lidí, jako např.: J. Morisson, Honoré de Balzac, F. Chopin nebo Abélard a Héloise - legendární dvojice milenců. Posledním bodem programu bude plavba výletní lodí po Seině, abychom si ještě jednou prohlédli nejzajímavější a nejkrásnější památky. Návrat do hotelu.

Den 4
Po snídani začneme den prohlídkou ve Versailles (s polským místním průvodcem) - slavného palácového komplexu vytvořeného Králem Slunce - Ludvíkem XIV., který okouzluje svým bohatstvím a přepychem. Následně návrat do Paříže a prohlídka hrobky Napoleona Bonaparte umístěné v impozantním komplexu budov Les Invalides. Později vás pozveme na procházku po Latinské čtvrti, uvidíme: studentské městečko a slavnou pařížskou univerzitu - Sorbonna a Pantheon (zvenčí). Na závěr doporučujeme procházku po Montmartru, čtvrti umělců a nočního života. Uvidíme mimo jiné: slavné Pigallovo náměstí (Place Pigalle), mnoho divadel a kabaretů (mimo jiné Moulin Rouge), náměstí Place du Tertre a baziliku Sacré-Cœur, která se od konce 19. století stala symbolem pařížské zbožnosti. Návrat do hotelu. 
 
Den 5
Po snídani doporučujeme prohlídku Louvru (s polsky hovořícím místním průvodcem) s nádhernou sbírkou děl evropského umění: mimo jiné Mona Lisa, Venuše Mélská (Venus de Milo), Okřídlené Vítězství Samothrace. Dalším bodem programu bude prohlídka Gare d'Orsay - impresionistického muzea, které se nachází v budově bývalého vlakového nádraží. Na závěr doporučujeme procházku po nádherných Elysejských polích (Champs-Elysées) - nejznámější aleji světa. Návrat do hotelu.
 
Den 6
Volný den na realizaci vlastního programu městskou hromadnou dopravou.

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a následně přejezd metrem nebo RER do La Défense - supermoderní čtvrti připomínající trochu newyorský Manhattan. Tato čtvrť je obrovským nákupním centrem (více než dvě stě obchodů pod jednou střechou). Odjezd do Polska kolem cca 17:00 hodiny. Během cesty jsou plánovány krátké zastávky.  

Den 8
Příjezd do Polska v ranních hodinách (Torzym cca 9:00).

Upozornění k programu
- Naše skupiny míjejí fronty ve Versailles díky včasné rezervaci!
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po všech muzejních objektech. 
- 2. a 7. den zájezdu je program realizován městskou hromadnou dopravou (RER, metro).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Hotel

Ubytování

Skromné hotely turistické třídy - všechny se nacházejí na předměstí Paříže, v blízkosti stanic metra nebo RER.

Pokoje: 2-lůžkové (možnost 1 přistýlky max.

Pokoje: 2-lůžkové (možná max. 1 přistýlka; ve většině hotelů přistýlka ve formě palandy), všechny s koupelnou a WC, telefonem a satelitní TV.

Catering

Kontinentální snídaně (podává se sladká v hotelové restauraci; obvykle croissant/žvýkačka, džem, káva nebo čaj); 5 večeří za příplatek.

Místní kategorie

**

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč