Ubytování TLK Obrázek0
Ubytování TLK Obrázek1
Ubytování TLK Obrázek2
Ubytování TLK Obrázek3
Ubytování TLK Obrázek4
Ubytování TLK Obrázek5
Ubytování TLK Obrázek6
Ubytování TLK Obrázek7
Ubytování TLK Obrázek8
Ubytování TLK Obrázek9
Ubytování TLK Obrázek10
Ubytování TLK Obrázek11
Ubytování TLK Obrázek12

Po obou stranách Mekongu

Thajsko - Bangkok
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let) do Bangkoku a z Bangkoku do Polska, vnitřní přelet místními na trase: Bangkok - Chiang Rai, Phonsavan - Vientiane a Vientiane - Pakse, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem cca 258 USD/os. + jednodenní předplatné do komplexu Angkor Wat aktuálně cca 37 USD/os., platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům, fakultativní výdaje a jiné osobní výdaje. Vízová procedura je popsána níže.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Po obu stronach Mekongu
Kód zájezdu: TLK

Program

Bangkok a smaragdový Buddha • Bílý chrám v Chiang Rai • Luang Prabang a perly sakrální architektury • tajemná planina džbánů • Vientiane - hlavní město Laosu • tajemné Koh Ker • starověká Khmerská říše v Angkoru


Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet charterovým letadlem společnosti LOT nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let) do Bangkoku.


Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola. Následně krátká prohlídka Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a výlet po Khlongach - plavba lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Během plavby návštěva Muzea královských lodí se sbírkou unikátních dlouhých veslařských lodí. Po prohlídce oběd a ubytování v hotelu. 


Den 3
Snídaně v hotelu. Následně transfer na letiště a přelet do Chiang Rai. Prohlídka Wat Rong Khun, kterému se říká Bílý chrám vzhledem k materiálu, z jakého byl postaven. Je to nezvykle moderní, futuristický buddhistický chrám, kde bílá barva symbolizuje čistotu a moudrost učení Buddhy. Ubytování a přenocování v hotelu v Chiang Rai.


Den 4
Časná snídaně v hotelu, následně přejezd do Chiang Khong, který hraničí s Laosem. Pasová a vízová kontrola. Poté transfer do přístavu, kde na tradiční dřevěné lodi budeme proplouvat řekou Mekong do města Pak Beng. Mekong je nejdelší řekou na Indočínském poloostrově, která protéká Čínou, Laosem, Kambodžou a Vietnamem a částečně vytyčuje hranice Laosu s Thajskem a Barmou. Během plavby bude podáván oběd. Zastavíme se také v tradičních laoských vesnicích, kde uvidíme život jejích obyvatel. Přenocování v hotelu v Pak Beng. (Trasa cca 130 km, lodí cca 100 km)


Den 5
Snídaně, následně návštěva místního trhu. Po krátkých nákupech návrat na loď a další plavba, až do města Luang Prabang, které bylo kdysi hlavním městem království Laosu a je zapsáno na seznamu UNESCO. Po příjezdu do Luang Prabang se vydáme na procházku do horské osady Hmong - tradiční vesnice založené v 18. století přistěhovalci z Číny, ve které se dosud zachovalo mnoho tradic vytvořených jejími prvními obyvateli. Následně navštívíme jeskyni Pak Ou (v překladu ústa řeky Ou), ve které se nachází stovky soch Buddhy a Ban Sanghai - vesničku, ve které se po staletí vyrábí Lao-Lao, laoskou rýžovou vodku. Během plavby oběd, přenocování v hotelu v Luang Prabang. (Plavba lodí cca 100 km)


Den 6
Po časné snídani celodenní prohlídka města Luang Prabang. Nachází se zde mnoho zajímavých chrámů, nádherných objektů laoské sakrální architektury, považovaných za jedny z nejkrásnějších buddhistických budov v jihovýchodní Asii. Uvidíme mimo jiné: Národní muzeum (bývalý královský palác), bohatě zdobený chrám Wat Mai, pohoří Phousi, ze kterého se rozprostírá panoramatický výhled na: blízké okolí, chrám Visoun, Sene a Xiengthong, který je jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Laosu. Následně navštívíme Phanon - slavnou „vesnici tkalců“ a vydáme se k vodopádům Kuang Si jižně od Luang Prabang. Je to skvělé místo na procházky, ve většině „bazénů“ se lze koupat (je třeba vzít s sebou plavky do příručního zavazadla). Večeře v místní restauraci. Přenocování v hotelu v Luang Prabang.


Den 7
Po snídani transfer do Phonsavan a výlet na tzv. Planinu džbánů. Desítky prehistorických kamenných nádob různých výšek a průměrů vytváří téměř kosmickou krajinu. Nikdo nezná skutečnou historii džbánů. Archeologické nálezy naznačují, že džbány byly používány jako pohřební urny lidí doby železné před více než 2000 lety. Planina džbánů má být zapsána na seznam UNESCO. Oběd v místní restauraci. Přenocování v hotelu v okolí města Phonsavan. (Trasa cca 250 km)


Den 8
Po snídani transfer na letiště a přelet do hlavního města Laosu - Vientiane. Následně prohlídka města, uvidíme mimo jiné: SiSaket - nejstarší chrám ve městě, válečný památník Patuxai symbolizující válku Laosanů proti francouzské nadvládě a často nazývaný „Laoským triumfálním obloukem“. Prohlídku zakončíme ve zlatém chrámu Pha That Luang, který je považován za národní symbol Laosu. Večeře v místní restauraci. Přenocování v hotelu ve Vientiane.

 

Den 9
Po snídani transfer na letiště a přelet do Pakse. Následně přejezd ve směru města Čampasak, v jehož okolí se nachází největší atrakce jižního Laosu - ruiny Khmerského chrámového komplexu Vat Phou. Komplex byl postaven v 11. století, ale v současnosti lze vidět pouze jeho ruiny, protože většina budov nevydržela v boji s časem. Po prohlídce přejezd do Si Phan Don - země čtyř tisíc ostrovů, zahrnujících část řeky Mekong. Ubytování a volný čas. Večeře v místní restauraci. Přenocování v hotelu v okolí Si Phan Don. (Trasa cca 150 km)

 

Den 10
Snídaně a následně prohlídka okolních ostrovů, z nichž pouze část je obydlena. Zdejší směsice koloniálních budov, rybářských vesnic, rýžových polí a džungle vytváří úžasný zážitek a plně ukazuje atmosféru tohoto místa. Si Phan Don je jednou z nejmalebnějších oblastí v Laosu, navštěvovanou hlavně batůžkáři. Uvidíme také slavný vodopád Li Phi, tvořící přirozenou hranici mezi Laosem a Kambodžou. Následně se vydáme do okolí jednoho z největších vodopádů v jihovýchodní Asii - Khone Phapheng. Večeře v místní restauraci. Přenocování v hotelu v okolí Si Phan Don. (Trasa cca 30 km)


Den 11
Po snídani transfer k hranici mezi Laosem a Kambodžou, vízová a pasová kontrola. Přejezd do Koh Ker, zapomenutého hlavního města Khmerů nacházejícího se v těžko dostupné džungli. Uvidíme komplex nezrenovovaných chrámů zarostlých divokou vegetací, mimo jiné: Prasat Thom, který se tyčí 30 m nad rovinou a okolním lesem. Následně přejezd do města Siem Reap, které se nachází pouhých 7 km od chrámů v Angkoře. Pozdní ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 400 km)


Den 12
Po snídani prohlídka komplexu kamenných chrámů z doby rozkvětu Khmérské říše s hlavním městem v Angkoře (seznam UNESCO). Během prohlídky oběd v místní restauraci. Komplex skládající se z více než 400 budov byl kdysi obklopen zemědělskou půdou, dobře udržovanými silnicemi, kanály a obrovskými hradbami. V programu mimo jiné: chrám Bayon, chrám ve tvaru pyramidy - Babhuon, Terasa slonů, Terasa malomocného krále, jižní brána Angkor Thom a Angkor Wat. Odpoledne navštívíme Ta Phrom - část Angkory, kterou ponechali vlivům přírody, v tomto případě džungli. Často se stává, že obrovské stromy vyrůstají z kamenných staveb a jejich kořeny se omotávají kolem sloupů nebo dokonce celých budov. Večeře na vlastní náklady. Přenocování v hotelu.


Den 13
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd autokarem k hranici mezi Thajskem a Kambodžou, celní a pasové odbavení. Následně transfer do vybraného hotelu v Pattaye/Jomtienu/Rayongu nebo na Ko Samet. Pro hosty jedoucí na ostrov Ko Samet nebo do okolí Rayongu ubytování tento den cca v 17:00 hodin. Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. (Trasa cca 420 km)


Den 14 - 15
Volný čas na odpočinek u moře nebo na nákupy. Možnost využití fakultativních výletů (netýká se to klientů, kteří si vybrali pobyt na ostrově Ko Samet, Ko Chang nebo v oblasti Rayongu): výlet na ostrov Ko Lan (cca 50 USD/os.), revue transvestitů (cca 35 USD/os.), tropické zahrady Nong Nooch (cca 50 USD/os.), návštěva Svatyně slonů (cca 90 USD/os.) nebo jiné.


Den 16
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska charterovým letadlem společnosti LOT nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce průvodců během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský průvodce právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku. Tehdy na letišti v Polsku nabízíme klientům služby polského zástupce během odbavení.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze mohou být vyměněny v mnoha bankách, směnárnách a hotelech. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v dobrém stavu: v zemích jihovýchodní Asie nejsou akceptovány poškozené, roztrhané, špinavé bankovky atd. - směnárny a banky je odmítají vyměňovat. V případě amerických dolarů je třeba upozornit, aby to byly bankovky nejnovější edice - tzv. „barevná“ řada. Starší bankovky často nejsou akceptovány nebo vyměněny v nižším kurzu.


Upozornění! V souladu s ustanoveními Thajského úřadu pro civilní letectví existuje mnoho omezení pro charterové lety.
Nelze využít zpáteční let charterem společnosti LOT na trase z Bangkoku do Varšavy nebo z Bangkoku do Katovic a z Phuketu do Varšavy nebo z Phuketu do Katovic, pokud jste nepřiletěli do Thajska charterem společnosti LOT ze stejného odletového města a do stejného místa určení ve stejné sezóně (od listopadu do května).

Při zpátečním letu nelze kombinovat letiště odletu při odletu z Polska s cílovým letištěm (např. nelze letět z Varšavy do Bangkoku a vrátit se z Bangkoku do Katovic).
Není možné kombinovat cílové letiště při odletu z Polska s letištěm odletu při zpátečním letu (např. nelze letět z Varšavy do Bangkoku a vrátit se z Phuketu do Varšavy).
Není možné kombinovat pravidelnou leteckou společnost s odletem z Polska s charterovou leteckou společnosti LOT na zpátečním letu (např. nelze letět z Varšavy do Bangkoku pravidelnou linkou společnosti Emirates a vrátit se z Bangkoku do Varšavy charterovou společnosti LOT).

Lze odletět a vrátit se charterem společnosti LOT do stejného města v Polsku při výběru stejného letiště v Thajsku (např. lze letět z Varšavy do Bangkoku a vrátit se z Bangkoku do Varšavy).
Lze také letět do Bangkoku nebo na Phuket charterovým letem (bez ohledu na odletové letiště) a vrátit se pravidelnou linkou do Polska (např. lze letět charterem společnosti LOT z Katovic na Phuket a vrátit se z Bangkoku do Varšavy pravidelnou linkou společnosti Emirates).

Víza

Laoské a kambodžské vízum
Pro úspěšné získání obou víz je povinné:
- při zakládání rezervace správně zadat národnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu
- kromě toho je nutné si vzít s sebou 3 pasové fotografie (barevné a aktuální)
- cestovní pas musí být platný min 6 měsíců od data návratu
- cestovní pas musí mít min. 3 prázdné stránky na víza

Poplatky za zprostředkování víz (poplatek za laoské vízum - 200 PLN/osoba, poplatek za kambodžské vízum - 200 PLN/osoba) jsou připočteny k rezervaci zájezdu.

Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.

Upozornění k přeletu

Přelet:
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek. Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytne PLL LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Informace o hotelech

Hotely kategorie ** v Laosu a ***/**** v Thajsku a Kambodži (dle posouzení pořadatele zájezdu). Mějte však na paměti, že standard hotelů v Kambodži a Laosu se může mírně lišit od evropských norem (v Thajsku, Laosu a Kambodži neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotely nechávají kategorizaci na pořadateli zájezdů).
Pokoje: skromné, ale účelně zařízené s koupelnou. Ve většině TV, klimatizace a telefon, někdy minibar (za příplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky). 
Vybavení: hotelová restaurace, recepce, bar.

Pobytová část 

Hotely: popisy hotelů se nachází v části Thajsko - pobyt (Jomtien/Pattaya, Rayong, Koh Samet nebo Koh Chang) a v rezervačním systému R.pl.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.  

Hotel

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč