Alkistis Obrázek0
Alkistis Obrázek1
Alkistis Obrázek2
Alkistis Obrázek3
Alkistis Obrázek4
Alkistis Obrázek5
Alkistis Obrázek6
Alkistis Obrázek7
Alkistis Obrázek8
Alkistis Obrázek9
Alkistis Obrázek10
Alkistis Obrázek11

Alkistis

Řecko - Mykonos
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel Alkistis se nachází v klidné vesnici Agios Stefanos na ostrově Mykonos. Mykonos je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů s neomezeným výběrem restuarací, taveren a klubů s taneční hudbou. Mykonos je také domovem krásných písečných pláží, labyrintů kamenných uliček a slavných větrných mlýnů. Objekt se nachází uprostřed zeleně a skládá se z několika budov kaskádovitě se svažujících k moři. Vzdálenost k nejatraktivnějšímu místu ostrova, živému centru města Mykonos, je 2,5 km, k přístavu Tourlos asi 500 m. Příjezd autobusem je možný, autobusová zastávka je cca 50 m od hotelu (jízdenka cca 1,8 EUR/osoba). Transfer z letiště do hotelu trvá cca 3,5 - 4 hodiny (délka transferu závisí na trajektových spojích). Cena nezahrnuje místní turistickou taxu ve výši 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

.
Pláž

Písčitá pláž s pozvolným vstupem do křišťálově čisté vody se nachází přímo u hotelu a je oddělena místní komunikací. Lehátka a slunečníky (za poplatek, cca 10-15 EUR/den).

K dispozici pro hosty

Recepce (24 hodin), lobby, italská restaurace "Capra", vnitřní a venkovní kavárna a bar s úžasným výhledem na moře, venkovní bazén, bar u bazénu, bezplatné soukromé parkoviště.

Ubytování

Hotel Alkistis **** Ostrov Mykonos

Lokalita: Hotel se nachází 100 m od pláže ve vesnici Agios Stefanos. Nachází se uprostřed zeleně a skládá se z několika budov kaskádovitě se svažujících k moři. Vzdálenost k nejatraktivnějšímu místu ostrova, živému centru města Mykonos, je 2,5 km, k přístavu Tourlos 500 m.

Pokoje: Hotel má moderně a vkusně zařízené pokoje, čerstvě zrekonstruované v roce 2014. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s WC, klimatizaci, ledničku, satelitní TV, Wi-Fi a balkon (většina s přímým výhledem na moře). WiFi je za příplatek.

Stravování: v závislosti na typu pokoje: snídaně formou bufetu nebo snídaně a večeře formou bufetu podávané v hotelové restauraci.

Stravování: moderně vybavená recepce s lobby, barem a restaurací s terasou a výhledem na moře.

Náš názor: Podle našeho názoru si hotel po rekonstrukci zaslouží 4*. Výborný výchozí bod pro poznávání ostrova na vlastní pěst.

Místní kategorie***

Hotel Albatros*** Santorini Island (nebo jiný hotel podobného statusu v oblasti Fira)

Poloha: Hotel Albatros*** Santorini se nachází na ostrově Santorini, v blízkosti města Fira: Hotel se nachází ve čtvrti Karterados, 10 minut chůze od centra města Fira. Hotel se nachází v udržované zahradě. V blízkosti hotelu se nachází řada obchodů, barů, restaurací a místních taveren.

Pokoje: Hotel má 38 komfortně a účelně zařízených pokojů. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s WC, klimatizaci, ledničku, satelitní TV a koupelnu s vanou.

Internet

Wi - Fi v celém hotelu (zdarma).

.
Catering

Snídaně formou bufetu.

.
Webové stránky Místní kategorie

***+

Podle našeho názoru

Vynikající poměr cena/výkon! Hotel Alkistis nabízí moderní design a komfortní vybavení. Je ideálním místem pro ty, kteří ocení dovolenou v klidném a tichém prostředí, a přitom si chtějí užívat blízkost atrakcí města Mykonos. Podle našeho názoru si hotel po rekonstrukci zaslouží 4*. Výborný výchozí bod pro poznávání ostrova na vlastní pěst.

Program:

Cena

Cena zahrnuje: letenky, letištní poplatky, transfery letiště - přístav - letiště a přístav - hotel - přístav, trajektové přejezdy Santorini - Mykonos - Santorini, 7 započatých hotelových nocí (6 hotelových nocí na Mykonosu, 1 na Santorini - hotel 3/4* se snídaní - první nebo poslední hotelová noc v závislosti na letovém řádu), stravování dle popisu ubytování, péče rezidenta (možný pouze telefonický kontakt), balíček pojištění TU Europa (NNW, KL, Asistence a zavazadla).

Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiná jídla než ta, která jsou uvedena v popisu stravy u každého hotelu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak, a další osobní výdaje. Upozornění: cena nezahrnuje řeckou turistickou daň, jejíž výše závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 1,5 EUR do 10 EUR za pokoj a den pobytu. Daň se platí na recepci před ubytováním. Podrobnosti naleznete v popisu ubytování.

Program


Den 1
Oldet z Polska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stánku Rainbow na letišti. Aktuální letové řády si prosím ověřte na adrese: r.pl/rozklady.


Dny od druhého do předposledního
Čas na odpočinek, koupání v moři a na slunci, účast na fakultativních výletech atd. Předposlední den odjezd z hotelu na Mykonosu, přejezd na Santorini. Ubytování v hotelu a přenocování.


Poslední den
Vysednutí z hotelu na konci posledního dne, transfer na letiště, návrat do Polska.

Návrat do Polska.

Jiné

MYKONOS obecné informace

Čas
+ 1 hodina vzhledem k polskému času.

Oficiální jazyk
Řečtina.

Měna
EURO - lze platit platebními kartami a používat bankomaty.

Doplatky
Je akceptováno nechávat drobné částky jako spropitné. Týká se to zejména řidičů na místních zájezdech a číšníků v restauracích. Někdy se spropitné připočítává k účtu.

Visa
Polští občané mohou do Řecka cestovat na občanský průkaz.

Orientální ceny
Oběd v taverně od 10-20 EUR; voda 1l - 2 EUR; pivo v baru od 5 EUR; káva v kavárně od 3 EUR.

Poštovné
Pohlednice stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s polskými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit v obchodech a kioscích u veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 5 € (100 kusů). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Před odjezdem si u svého operátora ověřte, jaké jsou ceny roamingu v polských mobilních sítích. 
 

Mykonos je ostrov ležící v Egejském moři, součást souostroví Kyklady. Od ostatních řeckých ostrovů se rozhodně liší jedinečným kosmopolitním charakterem. Elegantní kluby, luxusní hotely, uvolněná atmosféra... Mykonos nikdy nespí! Právě tady se konají divoké večírky až do rána, na kterých hraje hudba v podání nejpopulárnějších DJs z celého světa. Nádherné písečné pláže omývané tyrkysovým mořem vše doplňují. Za návštěvu stojí větrné mlýny - dominanta Mykonosu - a "Malé Benátky". - historické středověké domy, které se tajemně tyčí přímo z moře.


Město Mykonos
Hlavní město ostrova a jeho skutečné 24 hodin denně tepající srdce. Úžasný labyrint kamenných uliček, kde najdete množství restaurací, taveren, obchodů, barů nebo klubů. Ztratit se v tomto místě je jedinečný požitek.


Vrissi
Místo na kopci, trochu dál od centra Chory, ale přesto v docházkové vzdálenosti, místo s rozsáhlou hotelovou základnou na velmi vysoké úrovni.

Agios Stefanos
Trošku línější místo ideální k procházkám po pláži během dne. Velmi pěkná pláž, nepříliš přeplněná, se zlatavým pískem. Dobré spojení s městem Mykonos a přístavem. 


Paradise Beach
Nejoblíbenější, dobře vybavený plážový klub během dne a sousední největší klub na  Mykonosu - Cavo Paradiso. Několik tisíc lidí tančí na hudbu největších celebrit až do rána!


Pláž Tropicana
Plážový klub pro o něco mladší publikum, zábava zde začíná již v 16:30 a je ideálním začátkem celonočního řádění.


Pláž Paraga
Jedna z nejoblíbenějších pláží na Mykonosu s výhledem na sousední ostrov Delos. Tichá, pohodová hudba a uvolněná atmosféra podporují blažený odpočinek. Je také oblíbeným místem před nudisty.


Pláž Elia
Jedna z největších pláží, která je oblíbená zejména, nikoli však výhradně, u LGBT komunity, která Mykonos navštěvuje v hojném počtu. Mykonos je považován za mimořádně pohostinné a tolerantní místo pro všechny, kteří zde chtějí strávit nezapomenutelnou dovolenou.


Pláž Psarou
Oblíbená mezi turisty i celebritami, na této pláži kotví jejich exkluzivní jachty. Krásná krajina, tyrkysová voda a vodní sporty ideální pro aktivnější dovolenou.Lety z:Varšavy. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stánku Rainbow Tours na letišti. Aktuální letové řády si prosím ověřte na adrese: r.pl/rozklady

 

.

Sezónnost

Obvyklá hlavní turistická sezóna v Řecku trvá od 15.06 do 15.09.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč