Lymberia

Řecko - Rhodos - Faliraki
Pobytový
Rodinný
V/blízko centra
Wi-Fi
Tenisový kurt
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotelový komplex Lymberia s celkem 140 pokoji, se skládá ze 3 dvoupatrových budov (2 na druhé straně ulice). Objekt se nachází cca 800 m od centra letoviska Faliraki s mnoha tavernami, restauracemi a obchody. Město Rhodos s historickým Starým městem je vzdáleno cca 14 km, letiště cca 15 km. Autobusová zastávka se nachází ve vzdálenosti cca 1 km od hotelu (cca 2 EUR za jízdu do města Rhodos).

Pláž
Široká oblázkovo-písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálena cca 750 m. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek.

Vybavení
Hotel Lymberia má vstupní halu s recepcí, TV koutek, obchůdek, internetový koutek (za poplatek), Wi-Fi (zdarma u recepce), trezor (za příplatek, cca 10 EUR / týden), hlavní restaurace s terasou a dvěma bary: u bazénu a recepce (není součástí all inclusive). Na zahradě je velký sladkovodní bazén s dětskou částí. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, na pláži již za poplatek.

Pokoje
Součástí nabídky hotelu Lymberia jsou 2 lůžkové pokoje typu Standard (možnost 1 přistýlky pro dospělého nebo dítě), které jsou vybaveny TV, telefonem, rádiem, ledničkou, klimatizací (v období července - srpna zdarma), koupelnou (sprchový kout, WC, vysoušeč vlasů) a balkonem nebo terasou se zahradním nábytkem (stůl a židle).

Strava
All Inclusive: snídaně (07:30-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (19:00-21:00) podávány formou bufetu v restauraci hotelu Lymberia. K tomu je v baru u bazénu podáváno občerstvení: káva, čaj, sušenky (10:30-12:00 a 15:30-17:30) a zmrzlina (15:30-17:30). Nealkoholické a místní alkoholické nápoje jsou k dispozici v baru u bazénu (11:00-23:00).

Sport a zábava
Zábavný program 6 dní v týdnu (v hlavní sezóně), tenisový kurt, stolní tenis, mini golf, volejbal, vodní pólo, šipky. Za příplatek: tenisový kurt s večerním osvětlením, billiard, videohry a vodní sporty na pláži. Ve vzdálenosti cca 4 km od hotelu Lymberia se nachází jeden z největších vodních parků v Evropě - "Faliraki Water Park".

Internet
V hotelu internetový koutek - za poplatek, internet Wi-Fi - zdarma na recepci.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.lymberia.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 1,5 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/rodos-wczasy/lymberia

Náš názor
Hotel Lymberia je zajímavou volbou pro rodiny s dětmi a ty, kteří hledají další aktivity. Výhodná poloha vzhledem k blízkosti oblíbeného vodního parku a centra zábavy Faliraki.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, 7, 10, 11 nebo 14 noclehů v hotelu (v případě jedenáctidenních zájezdů = 10 noclehů, v případě dvanáctidenních zájezdů = 11 noclehů), strava dle rozpisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla v hotelu, která nejsou zahrnuta v ceně zájezdu, nápoje k jídlu, pokud není v popisu uvedeno jinak, další osobní výdaje

Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, která závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Jiné

RHODOS základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 6 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku, potíže se signálem mohou být uvnitř hotelových budov. Tarif roamingu si prosím ověřte u svého operátora ještě před odletem na dovolenou.

Rhodos
Ostrov slunce je největší ze 12 ostrovů Dodekanés. Vzhledem ke své geografické poloze má velice bouřlivou historii, což se projevilo jak na památkách, tak v kultuře i kuchyni. Najdeme zde památky spojené s Řeky, Johanity a Turky, kteří po staletí bojovali o tento kus země. Dnes je ostrov turistickým rájem se 300 slunečnými dny v roce a mnoha památkami, které nelze během Vaší dovolené opomenout.

Město Rhodos
Největší město na ostrově a zároveň také hlavní město, které každoročně navštíví tisíce turistů. Největším lákadlem města Rhodos je středověké Staré město obklopené rozsáhlými obrannými hradbami s nejvýznamnější památkou - Palácem velkých mistrů, který byl postaven maltézskými rytíři. Ve Starém městě však nejsou jen památky a muzea. V uzoučkých uličkách starého města naleznete mnoho malých obchodů, galerií a barů s úžasnou atmosférou. Stojí také za to vyzkoušet místní speciality v jedné z mnoha restaurací či taveren - mnoho z nich láká zákazníky svými panoramatickými terasami s nádherným výhledem na dlážděné uličky a přístav. Město Rhodos je také skvělým místem pro noční život. Každý návštěvník ocení atmosféru hlavního města ostrova – moderní doba se zde mísí s bohatou historií ostrova a procházky po Starém Městě vzbuzují dojem, že se zde zastavil čas!

Lindos
Druhé nejdůležitější město na ostrově, hned po Rhodosu. Městečko je skutečným symbolem ostrova Rhodos. Nachází se na kopci, nad kterým se tyčí Akropolis s ruinami chrámu bohyně Athény, odkud je úžasný výhled na tyrkysové barvy moře v zálivu sv. Pavla. Lindos je labyrintem úzkých dlážděných uličkek a malých bílých domů. Je také přehlídkou galerií s místní keramikou a šperky. Stojí za to si na chvíli posedět v některé z místních taveren a pocítit atmosféru města, které kdysi bývalo mekkou umělců. V Lindosu jsou také skvělé pláže a krásný záliv Vlycha.

Falliraki
Nachází se 12 km od města Rhodos a je centrem zábavy ostrovanů a turistů. Krásná několik kilometrů dlouhá upravená pláž a nespočet barů, obchodů, taveren a barů budí dojem, že toto letovisko nikdy nespí. Na okraji Faliraki je jeden z největších vodních parků v Evropě. Skvělé místo pro mladé lidi, kteří jsou rádi v centru dění prázdninových radovánek.

Ialyssos
Malé letovisko se nachází na severním pobřeží cca 8 km od hlavního města ostrova -města Rhodos. Je to opravdu příjemné místo, ideální pro ty, kteří vyhledávají zábavu a velký výběr vodních sportů – kvůli místnímu klimatu a dostatečně silným větrům má právě Ialyssos výborné podmínky pro windsurfing. Podél pobřežní promenády je navíc mnoho kaváren, hospůdek a restaurací, které jsou místem setkání nejen turistů, ale i místních obyvatel.

Ixia
Moderní turistické letovisko - skvělé místo, zejména pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a pohodě, ale zároveň ve víru a zábavy a různých atrakcí, které proslavily město Rhodos (do hlavního města ostrova cca 4 km). Oblázkovo-písčité pláže, blankytně modré moře a široká škála vodních sportů činí z letoviska ideální místo vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií. 

Odlety z: Varšava, Katovice, Krakov, Gdaňsk, Poznaň a Wroclaw. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na letišti. Aktuální letový řád si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Modrá plavba - Cena cca 54 EUR
Úžasný jednodenní výlet pro ty, kteří milují slunce, moře a nějaké to dobrodružství! Lodě vyplouvají z přístavu Mandraki a navštěvují nejkrásnější zátoky a pláže na východním pobřeží. 3 půlhodinové zastávky na koupání v Kalithei, zátoce Anthonyho Quinna a v Tsampice. V zátoce u Afandou budeme mít trochu více času na relaxační přestávku a během této přestávky bude oběd formou bufetu ve formě řeckého bufetu (zahrnuto v ceně). Budete mít dostatek času na koupání, opalování a obdivování podvodního světa! Cena cca 54 Euro pro dospělého,  cca 27 Euro pro děti (oběd v ceně)

Plavba na ostrov Symi - Cena cca 47 EUR
Ostrov Symi je známý svou úžasnou architekturou. Když vstoupíme do přístavu, zdá se, že v zálivu nebude nic vidět, ale náhle uvidíme úžasnou krajinu - jakousi mozaiku domů uspořádanou kaskádou na skalách, postavené v náhodném stylu a s neobvyklými barvami. Ostrov je také známý aromatickými bylinami. Během výletu v našem programu je návštěva a prezentace hub u místního rybáře! Ti, kteří ještě stále nebudou mít dost, se mohou vydat na vrchol Chorio - horní část osady, která nabízí krásný výhled na přístav a záliv. Po krátké plavbě bude další zastávkou klášter Panormitis - nejdůležitější místo pravoslavného kultu v souostroví Dodekanés. Klášter a kostel z roku 1783 byl zasvěcen svatému Archandělovi Michaelovi. Cena cca 49 EUR pro dospělého, cca 28 EUR pro dětí

 

Upozornění! Výlety jsou s polsky hovořícím průvodcem (Město Rhodos a Údolí motýlů, Perly Rhodosu a Symi při min. počtu 21 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich pořadatelem není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka přímo na Rhodosu. Uvedené ceny obvykle nezahrnují vstupné. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Pro nenáročné uživatele 30. 06. 2016

Pokoje dostačující až na sprchy, jsou celkem špatné. 7€ za klimatizaci na den. Což pro nás některé Čechy, celkem dost. A to jen v určitých hodinách. Hodně Německých cestovatelů, skvělý animační tým... Číst zbytek recenze

Krásná dovolená 23. 06. 2016

Do hotelu jsme přijeli kolem půlnoci. Recepční nás zavedl do restaurace, kde pro nás byla připravená večeře. Moc mile nás to překvapilo, ještě nikdy se nám nic podobného nestalo. (Byli jsem... Číst zbytek recenze

Celkové hodnocení dovolené 03. 09. 2015

Naše dovolená ve Faliraki v hotelu Lymberia nebyla až tak moc dobrá, jak jsme očekávali. Transfer z letiště trval busem celkem 45min. Po příjezdu do hotelu jsme byli ubytování v budově naproti od... Číst zbytek recenze

Asi nejhezčí dovolená 06. 08. 2015

Po příjezdu z letiště vše běželo jako na drátkách: ubytování, informace a tak dále.....vlastně se po celou dobu dovolené neměl čas člověk nudit. Ubytování v menších pokojích s ledničkou, televizí... Číst zbytek recenze

Srdcovka 30. 06. 2015

Naše letošní dovolená v hotelu Lymberia byla znovu báječná ;-) Hotel je taková naše srdcovka díky přátelskému přístupu veškerého personálu i ředitele hotelu. Lidi jsou tu vážně super.Animátoři... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

30. 08. - 07. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
19 519 Kč
02. 09. - 09. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
17 171 Kč
02. 09. - 16. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
25 104 Kč
09. 09. - 23. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
25 847 Kč
09. 09. - 16. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
16 873 Kč
13. 09. - 23. 09. 2019 (11 dní)
Katovice All Inclusive
18 680 Kč
13. 09. - 21. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
15 923 Kč
16. 09. - 30. 09. 2019 (15 dní)
Rzeszów All Inclusive
24 041 Kč
16. 09. - 23. 09. 2019 (8 dní)
Rzeszów All Inclusive
17 604 Kč
20. 09. - 30. 09. 2019 (11 dní)
Wrocław All Inclusive
19 185 Kč
23. 09. - 30. 09. 2019 (8 dní)
Rzeszów All Inclusive
16 427 Kč
23. 09. - 07. 10. 2019 (15 dní)
Rzeszów All Inclusive
21 634 Kč
27. 09. - 07. 10. 2019 (11 dní)
Katovice All Inclusive
17 485 Kč
30. 09. - 07. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
14 356 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč