Ubytování RLN - Léto Obrázek0
Ubytování RLN - Léto Obrázek1
Ubytování RLN - Léto Obrázek2
Ubytování RLN - Léto Obrázek3
Ubytování RLN - Léto Obrázek4
Ubytování RLN - Léto Obrázek5
Ubytování RLN - Léto Obrázek6
Ubytování RLN - Léto Obrázek7
Ubytování RLN - Léto Obrázek8
Ubytování RLN - Léto Obrázek9
Ubytování RLN - Léto Obrázek10
Ubytování RLN - Léto Obrázek11

Řím & Neapol - nádherná hlavní města Itálie

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotely **/***  střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. Celkem 7 nocí: Řím/Fiuggi (3 noci), Neapol/Castellamare di Stabbia (4 noci).

Vybavení
Restaurace.

Pokoje
Jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava
Kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie
**/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí za příplatek), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 7 kontinentálních snídaní, 4 večeře (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (mimo jiné metro v Římě), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 260 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 20 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Roma & Napoli - Odlotowe Stolice Italii
Kód zájezdu: RLN

Fakultativní výlety: italský večer v Římě s fragmentem operety cca 40 EUR/os., ochutnávka pizzy cca 25 EUR/os., večeře - neapolské menu cca 35 EUR/os., Monte Cassino cca 15 EUR/os. Fakultativní výlety jsou realizovány při min. 38 osobách.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 25.08.2022 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Řím & Neapol - nádherná hlavní města Itálie - 8 nebo 15 dnů • Řím: Koloseum, Palatin a Forum Romanum - srdce antického Říma • Vatikán - Vatikánská muzea a Sixtinská kaple, rezervace do Vatikánských muzeí, bazilika sv. Petra - návštěva hrobu polského papeže - sv. Jana Pavla II. • Casteli Romani - Castel Gandolfo a jezero Albano • Tivoli - Villa d' Este • Vesuv - dřímající vulkán • Neapol - jedinečné hlavní město jižní Itálie • Capri - nejkrásnější ostrov Neapolského zálivu

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Neapole, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v okolí Fiuggi. (Trasa cca 170 km)

Den 2
Po snídani přejezd do Říma. Prohlídku začneme u Kolosea (prohlídka také uvnitř), Forum Romanum a vystoupíme na pahorek Kapitol, kde se kdysi nacházel chrám Jupitera a dnes krásné náměstí navržené Michelangelem. V další části programu prohlídka barokního Říma. V programu mimo jiné: Piazza Navona s Fontánou čtyř řek, Piazza di Spagna se slavnými Španělskými schody a návštěva mimořádné římské fontány - di Trevi. Procházku zakončíme na Piazza del Popolo, kde se nacházela jedna z vjezdových bran do věčného města. Návštěva baziliky Santa Maria del Popolo se slavnými obrazy Caravaggiho. Na závěr dne doporučujeme italský večer ve stylové italské restauraci (za příplatek). Večer návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 160 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Vatikánu. Prohlídka Vatikánských muzeí - jedné z největších světových sbírek umění a také návštěva Sixtinské kaple se slavnými freskami od Michelangela. Následně prohlídka baziliky sv. Petra a Vatikánských jeskyní - návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Odpoledne přejezd do Tivoli - nádherného městečka nedaleko Říma. Navštívíme slavnou Villu d'Este - památku zapsanou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do okolí Říma do oblasti Castelli Romani, která seskupuje vesnice ležící u jezera na svazích sopečných kopců Colli Albani. Jsou známé nejen díky nádherné krajině, ale také díky výrobě kvalitního vína. V programu prohlídka města Castel Gandolfo ležícího u jezera Albano, kde se nachází papežské letní sídlo. Poté krátká návštěva půvabného městečka Nemi nacházejícího se u břehu jezera Nemi. Volný čas. Tento den možnost realizace fakultativního výletu (za poplatek) - prohlídky Monte Cassina - místa slavné bitvy 2. polského sboru s Německem. Přejezd na přenocování do hotelu v okolí Neapole. (Trasa cca 225 km)

Den 5
Snídaně, přejezd a prohlídka Neapole - neoficiálního hlavního města jižní Itálie. Procházku začneme ve starém centru města, které bylo založeno Řeky a je velmi oblíbené mezi Římany. Projdeme ulicí neapolských betlémářů - Spaccanapoli, kolem nejvýznamnějších kostelů: St. Lorenzo, St. Domenico, St. Chiara i Gesu Nuovo. Následně procházka rušnou ulicí Toledo do Galerie Umberto I, Castel Nuovo, Teatro St. Carlo a Piazza Plebiscito s jeho Palazzo Reale (Královským palácem). Na závěr panoramatický přejezd jednou z nejkrásnějších promenád Neapole kolem Castel dell'Ovo a Borgo Marinaro. Na závěr dne doporučujeme ochutnávku tradiční neapolské pizzy (za příplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 80 km)

Den 6
Po snídani výjezd do výšky cca 1000 m n. m. na Vesuv - „dřímající“ vulkán tyčící se nad Neapolským zálivem. Možnost pěší procházky k vyhaslému kráteru, který nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Přejezd do Pompejí - města, které žije stále ve stínu zlověstného Vesuvu. Prohlídka města zakletého v čase. Večeři doporučujeme v Pompejích - neapolské menu (za příplatek). Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 100 km)
 
Den 7
Po snídani přejezd do přístavu a plavba trajektem na malebný ostrov Capri. V programu na Capri: plavba podél pobřeží ostrova, výjezd lanovou dráhou do centra na cca 400 m n. m.. Následně procházka květinovými zahradami Augusta, odkud budeme obdivovat krásné panorama, slavné Faragliony (tři skály vynořující se z moře) a Oblouk lásky - Arco del Amore. Volný čas a odpočinek na pláži. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Kampánii (v některých termínech se může transfer konat letecky), pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. Hotelové dny začínají v 14:00 hodin a končí v 10:00 hodin.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Během pobytu na Capri možnost koupání v moři.

Za příplatek si lze prodloužit zájezd o týden pobytu v Kampánii, ve Vámi vybraném hotelu. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek v rezervačním systému a v katalogu „Pobyt - Kampánie“.
V Itálii je nutné nosit roušky na veřejných prostranstvích, ve všech dopravních prostředcích a je zde 2metrová sociální vzdálenost. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Výlety v okolí

Fakultativní výlety jsou realizovány při minimálním počtu 38 zájemců.

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.  

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Kampánii (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:30 - 16:30

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.2 Kč