Ubytování RLV Obrázek0
Ubytování RLV Obrázek1
Ubytování RLV Obrázek2
Ubytování RLV Obrázek3
Ubytování RLV Obrázek4
Ubytování RLV Obrázek5
Ubytování RLV Obrázek6
Ubytování RLV Obrázek7
Ubytování RLV Obrázek8
Ubytování RLV Obrázek9
Ubytování RLV Obrázek10
Ubytování RLV Obrázek11
Ubytování RLV Obrázek12
Ubytování RLV Obrázek13
Ubytování RLV Obrázek14
Ubytování RLV Obrázek15

Roma & Vaticano - Doppio Italiano

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Říma (přímý let), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v **/*** hotelu (6 nocí), stravování: 6 kontinentálních snídaní, za příplatek 3 večeře servírovány 1., 4. a 5. den, turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupiny v systému TGS - cena cca 310 EUR/os. (poplatek placený průvodci). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 30 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety: italský večer s částí představení - operety cca 50 EUR/os., večeře 3. den cca 45 EUR/os., italský večer cca 45 EUR/os., Castelli cca 55 EUR/os.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Roma & Vaticano - Doppio Italiano
Kód zájezdu: RLV


Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky byly uvedeny ke dni 13.09.2023 a mohou se změnit.


Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Upozornění! Slevy se nevztahují na Vatikánská muzea a Vatikánské zahrady a na Koloseum (lze zrušit vstupenky do těchto objektů).

Program

Roma & Vaticano - Doppio Italiano - 7 dní • Vatikán - bazilika sv. Petra, muzea a Vatikánské zahrady - srdce papežského státu • Fontána di Trevi - barokní poklad Říma • Španělské schody a fontána Barcaccia - jedno z nejkrásnějších římských náměstí • Koloseum, Palatin a Forum Romanum - architektonické divy starověku • Kapitolská muzea - socha Marka Aurélia a vlčice • Quirinale (Kvirinál) a Aventin - slavné římské pahorky • Bazilika svatého Klementa (San Clemente) - nezapomenutelná lekce historie Říma • Kalixtovy katakomby - starobylé pohřebiště • římské baziliky • Ústa pravdy - okamžik pravdy • Trastevere - výjimečná římská čtvrť


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Říma, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře a přenocování. (Trasa cca 60 km)


Den 2
Po snídani přejezd do Vatikánu. V programu mimo jiné: Vatikánské zahrady, které jsou nejvíce okouzlujícím a jedinečným místem v samém srdci Vatikánu, Vatikánská muzea se slavnou Sixtinskou kaplí, bazilika sv. Petra, návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Volný čas. Pro zájemce večeře (římské menu, za poplatek). Večer návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 8 km)


Den 3
Po snídani přejezd do centra Říma. Prohlídku začneme u Panteonu - symbolu starověku. Dalším bodem procházky bude pahorek Kapitol, kde navštívíme nejstarší muzeum města - Kapitolská muzea. Budeme se moci přenést do báječného světa antických soch, uvidíme mimo jiné: slavnou římskou vlčici. V další části prohlídky uvidíme: Forum Romanum, kopec Palatine a Koloseum (také prohlídka vnitřku). Návštěvu zakončíme v bazilice sv. Klimenta z 12. století. Sestoupíme tam do 4. úrovně a pak ještě dál do domu konzula Flaviuse ​​Clemense z 1. století. Volný čas - pro zájemce italský večer ve stylové římské restauraci s částí představení - operety (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 12 km)


Den 4
Po snídani přejezd do Vatikánu, kde se zúčastníme setkání věřících nebo bohoslužby Anděl Páně. Následně přejezd metrem ke Španělským schodům, odkud se vydáme na krásnou procházku barokním Římem. V programu: Piazza Barberini s nádhernou Tritónovou fontánou, Quirinale (Kvirinál) - slavný římský pahorek s bohatou historií, nachází se zde mimo jiné slavné kostely: sv. Karla Boromejského a sv. Ondřeje (hrob sv. Stanislava Kostky), stejně jako palác prezidenta Italské republiky (bývalá královská rezidence a ještě dříve papežská rezidence). V další části programu slavné fontány: di Trevi a Čtyř řek na Piazza Navona. A konečně náměstí Campo dei Fiori, ze kterého přejdeme starověkým mostem Ponte Sisto do půvabné římské čtvrti - Trastevere (doslovný překlad zní „za Tiberou“). Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 12 km)


Den 5
Po snídani přejezd do centra města. Prohlídku začneme u kopce Esquiline, kde se nachází bazilika Santa Maria Maggiore (také Panny Marie Sněžné). Následně přejdeme k Lateránu - navštívíme římskou katedrálu, baziliku sv. Jana a sv. Schody. Uvidíme také Kalixtovy katakomby - raně křesťanské pohřebiště. Odpoledne přejezd na Piazza Republika, kde se nachází kostel sv. Panny Marie Andělské, který byl přestavěn Michelangelem z trosek Diokleciánových lázní. Na závěr dne návštěva kostela Santa Maria Della Vitoria, kde budeme obdivovat nádhernou sochu Berniniho „Ecstasy of St. Teresa“. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 10 km)


Den 6
Po snídani přejezd k bazilice sv. Petra za hradbami. Následně pahorek Aventine - vstoupíme do baziliky sv. Sabiny z 5. století a na náměstí Maltézských rytířů - tam nás překvapí mimořádný výhled přes klíčovou dírku v bráně jejich sídla - uvidíme kopuli baziliky sv. Petra. V další části programu slavné Ústa pravdy, známe díky filmu „Prázdniny v Římě.“ Následně přejdeme do židovské čtvrti - Getto (vzniklé v 16. století) a navštívíme slavný Tiberský ostrov. Procházku zakončíme na náměstí Largo di Torre Argentina, kde se nachází pozůstatky chrámů z období římské republiky (dnes také domov pro místní kočky). Volný čas. Doporučujeme italský večer s hudbou (římské menu, za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 15 km)


Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. (Trasa cca 60 km)
Přílet do Varšavy.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Večeře jsou za příplatek (placené na místě). 
Upozornění! Během Velikonoc jsou Vatikánské zahrady pro veřejnost zavřeny.
RLO0627 - Muzea a zahrady mají omezenou dostupnost vstupenek z důvodu svátku Petra a Pavla, místo toho realizace jiného muzejního objektu v Římě.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hotel

Poloha

**/*** hotel - střední kvality, který se nachází nedaleko zastávky metra nebo místní městské hromadné dopravy, s dobrým dojezdem do centra a k hlavním turistickým atrakcím Říma.

Vybavení: recepce, restaurace, bar. Hotel akceptuje kreditní karty.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou. Navíc telefon, satelitní TV a trezor, minibar (spotřeba za poplatek).

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč