Ubytování WRE Obrázek0
Ubytování WRE Obrázek1
Ubytování WRE Obrázek2
Ubytování WRE Obrázek3
Ubytování WRE Obrázek4
Ubytování WRE Obrázek5
Ubytování WRE Obrázek6
Ubytování WRE Obrázek7
Ubytování WRE Obrázek8
Ubytování WRE Obrázek9
Ubytování WRE Obrázek10
Ubytování WRE Obrázek11
Ubytování WRE Obrázek12
Ubytování WRE Obrázek13

Rum, káva, čokoláda

Venezuela
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti PLUS ULTRA na/z ostrov Margarita (přímý let), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), vnitřní přelety dle programu, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí); stravování během poznávací části: snídaně a večeře (většina jídel s nápoji, místní čerstvě vymačkané džusy, voda), služby polského zástupce během odbavení na letišti, průvodce - vedoucího skupiny během poznávací části, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a rezervační poplatky, poplatky za místní průvodce, spropitné pro obsluhu (cca 160 USD/os. - povinný poplatek, platí se průvodci přímo v destinaci, v hotovosti v USD), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla, nápoje k jídlu a osobní výdaje.


Název zájezdu v polském jazyce: Rum, kawa, czekolada

Program

Největší jeskyně ve Venezuele • kávové a kakaové plantáže • ochutnávka rumu a doutníků • Cumaná - nejstarší město založené Španěly • pro zájemce: vodní výlet kolem Národního parku Mochima • Margarita - perla Karibiku • odpočinek na nejkrásnějších plážích ostrova • pro zájemce: Národní park Canaima a nejvyšší vodopád na světě

 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do města Porlamar na ostrově Margarita. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s průvodcem. Následně transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. 

 

Den 2
Po snídani přejezd do okolí majáku v Porlamaru a odtud plavba lodí ve směru Carupano, které je považováno za bránu na poloostrov Paria a také jeho srdce (plavba bude trvat cca 3 hodiny). Na místě navštívíme centrum výroby čokolády a kakaovou plantáž, jednu z nejvýznamnějších v zemi. Venezuela má velmi dobré zeměpisné podmínky pro pěstování pravého kakaa, ze kterého se sklízí semena Criollo (což ve španělštině znamená „místní původ“). Kakao Criollo je velmi kvalitní a vzácná rostlina, jejímž největším producentem je Venezuela, i když její sklizeň není velká. Protože Criollo tvoří pouhá 3 % světové úrody kakaa a odhaduje se, že z tohoto stromu zbylo jen pár posledních, čistých exemplářů, je toto kakao poměrně drahé. Semínka Criollo mají lehce načervenalou barvu, jsou bez hořkosti a jejich chuť je kombinací karamelu, ořechů, vanilky a tabáku. Následně přejezd na místo, kde se vyrábí nejstarší rum v celé Venezuele. Na místě se seznámíme s procesem výroby tohoto alkoholu. Prohlédneme si pěstování cukrové třtiny, uslyšíme o přeměně melasy na alkohol a dozvíme se pár zajímavostí o zrání tohoto nápoje. Veškeré informace vám poskytnou kvalifikovaní mistři rumu. Bude také čas na ochutnávku alkoholu. Ubytování v hotelu a večeře.

 

Den 3
Po snídani se vydáme na výlet do jedné z nejznámějších jeskyní v celé Jižní Americe, objevené v roce 1799 německým badatelem Alexandrem Von Humboldtem - jeskyně Guacharo. Jeskyně vděčí za svůj název ptákům, kteří ji obývají, také objevených a pojmenovaných Humboldtem - guacharos (nyní známé jako gvačaro). Tito ptáci jsou noční a dny tráví v jeskyni. I když je jejich zrak speciálně uzpůsoben pro noční shánění potravy, jsou jedni z mála ptáků, o kterých je známo, že doplňují svůj zrak echolokací za špatných světelných podmínek, přičemž k tomu používají sérii ostrých, slyšitelných cvaknutí. Procházka jeskyní (cca 1 km) probíhá s průvodcem s jediným povoleným zdrojem světla - plynovou lampou. Následně přejezd na kávovou plantáž. Uvidíme, jak se o kávové keře pečuje, jak se sklízejí zrna a jak se zpracovává jedna z nejlepších venezuelských káv. Na závěr prohlídky pojedeme do města Cumaná, které bylo prvním městem na americkém kontinentu založeném Španěly v roce 1521 pod velením Gonzala de Ocampa. Jeho jméno, v jazyce jeho obyvatel, Cumanagotos, znamenalo spojení moře a řeky. Ubytování v hotelu, večeře.

 

Den 4
Snídaně. Volný den pro odpočinek, využití hotelové infrastruktury a opalování. Pro zájemce nabízíme fakultativní výlet na poloostrov Araya (za příplatek). Jedná se o oblast proslulou mimořádným pouštním terénem a nejvýznamnějšími salinami ve Venezuele. Zdejší krajina nemá v žádné jiné části země obdoby. Večeře a přenocování.


Den 5
Po snídani vyrazíme ve směru Puerto de La Cruz (cca 3 hodiny jízdy). Cestou navštívíme jednu z nejvýznamnějších venezuelských továren na doutníky s více než dvousetletou tradicí a hrad San Antonio de la Eminencia, ze kterého je krásný výhled na město. Je to koloniální hrad postavený v 17. století španělskou monarchií v Cumaná, aby chránil město před neustálými nájezdy anglických, francouzských a španělských pirátů. Poté pro zájemce a za příplatek 110 USD/os. nabízíme výlet do Národního parku Mochima (vodní výlet). Během plavby budeme pozorovat delfíny v jejich přirozeném prostředí a obdivovat ohromující flóru a faunu, mořské jeskyně a karibskou krajinu. Oběd na pláži. Na zpáteční cestě do Puerto La Cruz uvidíme luxusní vily s jachtami zdobícími město. Pro ty, kteří tento výlet neabsolvují, transfer přímo do hotelu v Puerto La Cruz, ubytování v hotelu a volný čas na procházku promenádou Colon, kde lze obdivovat bulvár u břehu Karibského moře.


Den 6
Snídaně, přejezd do přímořského přístavu, odkud se trajektem vydáme na zpáteční plavbu na ostrov Margarita. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.


Den 7
Volný den k odpočinku na Margaritě. Pro zájemce a za příplatek celodenní výlet do Národního parku Canaima. Park Canaima (příplatek - cca 780 USD/osoba + 40 USD/osoba vstup do Národního parku)., zapsaný v roce 1994 na prestižní seznam světového dědictví UNESCO, je místem, které při pobytu ve Venezuele nelze vynechat. Tato oblast ukrytá v srdci džungle je jedním z nejdivočejších míst na naší planetě. Právě zde umístil děj svého kultovního románu britský spisovatel Arthur Conan Doyle „Ztracený svět“. Stolové hory Tepui, porostlé pravěkým tropickým pralesem, jsou jedním z nejstarších geologických útvarů na Zemi - jsou staré 1,5 miliardy let! Do nepřístupné Canaimy se nelze dostat po souši. Přistaneme na maličkém letišti uprostřed džungle, vedle impozantní laguny Canaima, kde žijí indiáni kmene Pemon. Tam nás čeká úžasná plavba lodí podél čtyř vodopádů - Hacha, Wadaima, Golondrina a Ucaima - a přechod pod jedním z nich.Pokud to počasí dovolí, poletíme do Ďáblova kaňonu k nejvyššímu dechberoucímu vodopádu na světě Salto Angel (979 m, tedy 16krát vyšší než Niagara). Pokud si přejete, můžete si vodopád prohlédnout zblízka během letu vrtulníkem nad Salto Angel (příplatek cca 690 USD/osoba min. 5 osob) nebo letu avionetou nad Salto Angel (příplatek cca 300 USD/osoba min. 10 osob).


Den 8
Po snídani vystěhování.
- Pro klienty vracející se do Polska - transfer na letiště v Porlamaru. Odlet do Polska.
- Pro klienty pokračující v pobytu - transfer do vybraného hotelu.

Den 9
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Během vánočních svátků a Silvestra mohou být některá zařízení uzavřena - budou nabízeny náhradní aktivity.
- Vstup do tabákové továrny je povolen pouze plnoletým osobám.

 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Níže najdete seznam tipů a věcí, které byste si rozhodně měli vzít s sebou, a těch, které doporučujeme mít s sebou:
1. cestovní pas (doporučujeme vzít si s sebou také fotokopii pasu).
2. hotovost v USD. Přijímají se nepoškozené bankovky nejmenší možné nominální hodnoty (1, 2, 5, 10 a 20 USD).
3. lehké dlouhé kalhoty a krytou obuv (nutné při návštěvě kakaové plantáže a palírny rumu - kdo nemá dlouhé kalhoty, musí si je za příplatek vypůjčit)
4. sluneční brýle, šátek/šála na ochranu krku, klobouk
5. lehkou bundu do deště nebo pláštěnku
6. lehké, vzdušné bavlněné tričko/halenku s dlouhými rukávy
7. mikina nebo bunda do letadla a na jízdu autobusem (klimatizace)
8. obuv, kterou je možné namočit (např. trekkingové nebo plastové sandály) a ponožky (ty jsou povinné na výlet do Canaimy)
9. krém s vysokým UV filtrem
10. repelent - přípravek proti komárům a hmyzu s DEET
12. lehký rychleschnoucí ručník, plavky
13. tašku nebo malou kapsičku, kterou lze umístit pod oděv, aby byly dostatečně chráněny doklady a peníze, zejména během prohlídky města
15. doporučená nepromokavá taška nebo batoh
16. volitelné - plavecké brýle nebo šnorchlovací masku
17. vlhčené ubrousky nebo toaletní papír
18. těm, kteří trpí mořskou nemocí, doporučujeme vzít si s sebou léky proti mořské nemoci
19. pokud byste chtěli přivézt nějaké dárky pro místní obyvatele, doporučujeme oblečení, obuv, školní potřeby, pastelky, tužky, papír na kreslení pro děti nebo léky, zejména paracetamol a léky proti průjmu.

 

Měna:
Ve Venezuele je oficiální měnou bolívar, ale všude můžete platit v USD (bankovky malých nominálních hodnot). Je nezbytné mít s sebou hotovost v USD (bankovky do 50 USD). Doporučujeme mít s sebou co nejvíce bankovek v co nejnižší hodnotě. Platby kartou jsou přijímány v omezené míře. Bankomaty nejsou k dispozici.

 

Zásuvky:
Dva tenké ploché kolíky. Doporučujeme zakoupit univerzální adaptér, na místě je obtížné jej sehnat.

 

Informace o hotelech

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy tzv. lodge, hacjendy.
Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou

Hotel

SUNSOL Ecoland

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

SUNSOL Ecoland

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

SUNSOL Ecoland

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

IKIN Margarita Hotel & SPA

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Wyndham Isla Margarita Concorde

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hesperia Isla Margarita

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hesperia Isla Margarita

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hesperia Isla Margarita

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Costa Caribe Beach Hotel & Resort

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Costa Caribe Beach Hotel & Resort

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Costa Caribe Beach Hotel & Resort

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Costa Caribe Beach Hotel & Resort

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Costa Caribe Beach Hotel & Resort

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Paradise Oasis

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Paradise Oasis

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Paradise Oasis

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

SUNSOL Isla Caribe

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

SUNSOL Isla Caribe

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

SUNSOL Isla Caribe

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hesperia Playa el Agua

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hesperia Playa el Agua

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hesperia Playa el Agua

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hesperia Playa el Agua

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

H2Otel Boutique by LD

Umístění

 

Ubytování

Hotely **/*** turistické třídy také tzv. chaty, haciendy.
Pokoje: 2 - lůžkové s koupelnami.

.

Umiestnenie

 

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč