Ubytování CTD Obrázek0
Ubytování CTD Obrázek1
Ubytování CTD Obrázek2
Ubytování CTD Obrázek3
Ubytování CTD Obrázek4
Ubytování CTD Obrázek5
Ubytování CTD Obrázek6
Ubytování CTD Obrázek7
Ubytování CTD Obrázek8
Ubytování CTD Obrázek9
Ubytování CTD Obrázek10
Ubytování CTD Obrázek11
Ubytování CTD Obrázek12

Různorodý Balkán

Chorvatsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, další jídla, pobytovou taxu cca 1-1,5 EUR/den/os. (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu v Chorvatsku) a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 147 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Bałkany różnorodne

Program

Plitvická jezera - zázrak přírody ● Rovinj, Poreč - perly Istrie • slavná kamenná města - Split a Trogir ● Krk a Cres - největší ostrovy Jadranu ● Baška - nádherná pláž a tajemné nápisy ● Vrbnik - ušlechtilé víno Vrbnička žlahtina ● starověké mistrovské dílo - socha Apoxyomena vylovená z moře 

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Chorvatska charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem. Následně přejedeme do Trogiru, který je dokonalým příkladem kontinuity města. Uspořádání ulic tohoto ostrovního osídlení sahá až do řeckých časů a pozdější vládci jej zkrášlovali jedinečnými veřejnými a obytnými budovami a pevnostmi. Uvidíme mimo jiné: goticko-renesanční radnici z přelomu 14. a 15. století a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Trogir, jako jedno z nejzachovalejších románsko-gotických měst ve střední Evropě, byl zařazen na seznam UNESCO. Po prohlídce města s průvodcem a volném čase transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.
 
Den 2
Po snídani se vydáme na prohlídku ostrova Krk, největšího a nejrozvinutějšího ostrova na chorvatském pobřeží. Charakterizuje se rozmanitostí krajiny, od skalních pustin a útesů po zelené, kvetoucí promenády, zátoky ukryté ve skalách a okouzlující malé vesnice. Navštívíme město Krk, jehož historie se datuje do doby ilyrských kmenů. Uvidíme mimo jiné románskou katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a středověký hrad rodiny Frankopanů. Prohlídku zakončíme procházkou městem plným stylových, úzkých uliček. Následně přejedeme do města Vrbnik, které je známé především díky vínu překvapujícímu i opravdové znalce. Pýchou místních vinic je odrůda hroznů, z níž se vyrábí Vrbnička žlahtina. V centru města se nachází mnoho vinných sklepů, ve kterých lze ochutnat tento vzácný nápoj. Jeden z nich navštívíme. Následně přejedeme do vesnice Baška, která je známá díky krásné písčito-oblázkové pláži a kamenným deskám z počátku 12.století - nejstarší hlaholské památce v Chorvatsku. Volný čas na opalování a koupání v úžasné scenérii majestátního pohoří Velebit a ostrovů Prvić a Sveti Grgur. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani přejezd do Plitvic a návštěva Národního parku Plitvická jezera. Na ploše porostlé buky, jedlemi, smrky a javory (o délce více než 8 km) se nachází 16 tyrkysových jezer. Jsou terasovitě rozložena a vzájemně propojena 72 vodopády. Voda v jezerech má všechny odstíny zelené a tyrkysové. Je tak průhledná, že lze snadno pozorovat ryby, které zde žijí. V parku je mnoho zajímavých tras a dřevěných lávek, které vedou přes všechna jezera a umožňují obdivovat působivou přírodu. Tento úžasný 8 km dlouhý ráj vodopádů je zapsán na seznamu Světového přírodního dědictví UNESCO. Okolí Národního parku je známé výrobou vynikajících sýrů a medů, které lze zakoupit během tohoto výletu. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd do Poreče. Uvidíme mimo jiné Eufrazskou baziliku, jednu z nejkrásnějších raně byzantských budov v Evropě (na seznamu UNESCO), barokní kostel sv. Marie, gotické domy na ulici Decumanus. Přejezd do města Rovinj. Během cesty zastávka u Limského kanálu. Limský kanál se nachází na západním pobřeží Istrie a je 9 km dlouhým smaragdově zeleným zálivem. Jde o neobvyklý přírodní úkaz, který přitahuje celou řadu zdejších endemických rostlin a živočichů. V současnosti je to místo chovu mušlí a ústřic, které doporučujeme ochutnat v některé z istrijských restaurací. Návštěva malebného města Rovinj, oblíbeného města umělců, nazývaného chorvatským Saint Tropez (katedrála sv. Eufémie, radnice, věž s hodinami). Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani přejezd do přístavu trajektů, plavba trajektem na ostrov Cres, jeden z největších a nejdelších ostrovů v Chorvatsku. Ostrov je známý svou nedotčenou přírodou, rostou zde četné léčivé byliny. Hornatý ostrov obývá mimo jiné sup bělohlavý, s trochou štěstí jej lze vidět vznášet se nad kopci, jak hledá svou potravu. Přejezd do Cresu, hlavního města ostrova - prohlídka města, kde uvidíme mimo jiné městské lóže, renesanční palác Arsan, kostel sv. Isidora. Následně přejedeme krásnou vyhlídkovou trasou na ostrov Lošinj, který je od Cresu oddělen úzkým kanálem s pohyblivým mostem. Cestou se zastavíme v Osoru, v dávném starobylém městě, kterým vedla jantarová stezka. Poté dojedeme do městečka Mali Lošinj, kde navštívíme Muzeum Apoxyomena. Apoxyomenos je starověká bronzová postava zobrazující sportovce. Jde o ztracenou sochu řeckého sochaře Lysippose, která byla realizací jeho nového kánonu štíhlého lidského těla. Historie chorvatského Apoxyomena je pohádková: v roce 1996 narazil na mořském dně belgický turista při potápění u ostrůvku Vele Orjule na zkorodovanou starověkou sochu muže. Po vytažení neobvyklého nálezu v roce 1999 a po několika letech šetrného čištění specialisty z Itálie a Chorvatska se socha ukázala jako jedno z největších mistrovských děl řeckého umění na světě. Nádherný Apoxyomenos je vyroben z bronzu, vysoký 192 cm, předběžně datován asi do 1.století př. n. l., pravděpodobně jde o helénistickou kopii originálu od Lysippose ze 4.století př. n. l. Po četných cestách po světě se chorvatský Apoxyomenos dočkal svého domova, neobvyklého muzea jednoho exponátu, které budeme mít možnost navštívit. Volný čas v městečku, zpáteční cesta vyhlídkovou trasou, přejezd trajektem, návrat do hotelu, večeře a přenocování.  

Den 6
Po snídani volný den k odpočinku. Pro zájemce možnost využití fakultativních výletů: ostrov Hvar nebo Pag. Cena výletů je cca 40-45 EUR. Večeře a přenocování.
 
Den 7
Po snídani přejezd na prohlídku Splitu a Trogiru. Navštívíme největší město Dalmácie - Split. Uvidíme staré město (UNESCO), jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Uvidíme mimo jiné: antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, mauzoleum císaře a malebný přístav. Společně s rozvojem města se bývalá rezidence císaře vnořila do pozdější zástavby a dnes vytváří jedinečnou kombinaci architektonických stylů různých epoch. Po prohlídce města doporučujeme procházku mezi palmami slavnou přímořskou promenádou - Riva. Večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska, 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem do Polska.
 
Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3.měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Hotely **/*** (celkem 7 nocí) v Chorvatsku, část noclehů v pobřežních městech.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

Vybavení: všechny hotely mají recepci, bar, restauraci, některé mají bazén.

Strava: snídaně a večeře.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč