Ubytování RLO - Léto Obrázek0
Ubytování RLO - Léto Obrázek1
Ubytování RLO - Léto Obrázek2
Ubytování RLO - Léto Obrázek3
Ubytování RLO - Léto Obrázek4
Ubytování RLO - Léto Obrázek5
Ubytování RLO - Léto Obrázek6
Ubytování RLO - Léto Obrázek7
Ubytování RLO - Léto Obrázek8
Ubytování RLO - Léto Obrázek9
Ubytování RLO - Léto Obrázek10
Ubytování RLO - Léto Obrázek11
Ubytování RLO - Léto Obrázek12
Ubytování RLO - Léto Obrázek13

Saluti Roma - Řím a Vatikán

Itálie - Lazio - Řím
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do/z Říma (přímý let), letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování v **/*** hotelu (4 noci), stravování: 4 kontinentální snídaně, 2 večeře (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupiny v systému TGS - cena cca 265 EUR/os. (poplatek placený průvodci). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 30 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety: italský večer v Římě s částí představení - operety cca 55 EUR/os., oběd cca 45 EUR/os.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Saluti Roma - Rzym i Watykan
Kód zájezdu: RLO


Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky jsou uvedeny ke dni 13.09.2023 a mohou se změnit.

Upozornění! Během realizace programu slevy neplatí.

Program

Saluti Roma - Řím a Vatikán - 5 dní • Vatikán - Sixtinská kaple a Vatikánské zahrady - srdce papežského státu • Fontána di Trevi - barokní poklad Říma • Španělské schody a fontána Barcaccia - jedno z nejkrásnějších římských náměstí • antické Koloseum a Forum Romanum - architektonické divy starověku • Anděl Páně - setkání s papežem • Quirinale (Kvirinál) - slavný římský pahorek • San Clemente - nezapomenutelná lekce historie Říma


Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Říma. Transfer do hotelu, volný čas. Večeře v  hotelu. (Trasa cca 60 km)


Den 2
Po snídani prohlídka města, kterou začneme ve starověké části. Navštívíme baziliku sv. Klimenta a sestoupíme do 4. úrovně, a pak ještě dál do domu konzula Flaviuse ​​Clemense z 1. století. Dalším bodem programu bude návštěva Kolosea (také prohlídka vnitřku) a Forum Romanum. Vydáme se také na pahorek Kapitol. Návštěvu zakončíme v Pantheonu, který je jednou z nejlépe dochovaných staveb z dob starého Říma. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 12 km)


Den 3
Po snídani přejezd do Vatikánu. V programu mimo jiné: Vatikánské zahrady, které jsou nejvíce okouzlujícím a jedinečným místem v samém srdci Vatikánu, Vatikánská muzea se slavnou Sixtinskou kaplí, bazilika sv. Petra, stejně jako návštěva hrobu sv. Jana Pavla II. Volný čas. Pro zájemce oběd (za poplatek). Následně večerní procházka čtvrtí Transtevere (v překladu „za Tiberou“). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování (tento den není v hotelu večeře, přejezdy městskou hromadnou dopravou). (Trasa cca 10 km)


Den 4
Po snídani přejezd do Vatikánu, kde se zúčastníme nedělní bohoslužby Anděl Páně (během papežova pobytu v Římě). Následně prohlídka barokního Říma: Piazza Navona, Piazza di Spagna, fontána di Trevi, Quirinale (Kvirinál) - slavný římský pahorek. Návštěvu zakončíme na náměstí Piazza Barberini se slavnou Tritónovou fontánou. Volný čas - pro zájemce italský večer ve stylové římské restauraci s částí představení - operety (za poplatek). Pozdě večer návrat do hotelu na přenocování (přejezdy městskou hromadnou dopravou, tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 15 km)


Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. (Trasa cca 60 km)
Přílet do Varšavy.


Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. S ohledem na ustanovení týkající se cestovního ruchu v Římě bude nutné využití veřejné hromadné dopravy během prohlídek. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 
Upozornění! Během Velikonoc jsou Vatikánské zahrady pro veřejnost zavřeny.
RLO0627 - Muzea a zahrady mají omezenou dostupnost vstupenek z důvodu svátku Petra a Pavla, místo toho realizace jiného muzejního objektu v Římě.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření.

Hotel

Umístění

Hotel **/*** turistické třídy, který se nachází v blízkosti stanice metra nebo místní hromadné dopravy s pohodlnou dostupností do centra a k hlavním turistickým atrakcím Říma (4 započaté hotelové noci).

K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace nebo bar.

Catering

Kontinentální snídaně (chléb, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (možné v blízké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie

**/***

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč