Club Esse Roccaruja Obrázek0
Club Esse Roccaruja Obrázek1
Club Esse Roccaruja Obrázek2
Club Esse Roccaruja Obrázek3
Club Esse Roccaruja Obrázek4
Club Esse Roccaruja Obrázek5
Club Esse Roccaruja Obrázek6
Club Esse Roccaruja Obrázek7

Club Esse Roccaruja

Itálie
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází na severozápadním pobřeží Sardinie v obci Stintino, téměř na samém konci stejnojmenného poloostrova táhnoucího se na sever, asi 3 km od jeho přísného centra s malým výběrem restaurací a obchodů a malým jachetním přístavem. Letiště Alghero je vzdáleno přibližně 50 km. Povinná turistická taxa splatná přímo v hotelu cca 2 EUR/osoba/den.

Pláž

Přímo (musíte přejít promenádu) na krásné široké písečné pláži La Pelosa s pozvolným sestupem do moře, která je považována za jednu z nejkrásnějších na Sardinii. Na oddělené soukromé části pláže jsou lehátka a slunečníky k dispozici zdarma (kromě první řady). Plážové osušky k dispozici za zálohu cca 10 EUR/kus. (výměna pokaždé cca 3 EUR).

.
K dispozici pro hosty

Hotel se skládá z hlavní budovy a několika menších budov v zahradě. K dispozici je nepřetržitě otevřená recepce, restaurace s výhledem na moře, která nabízí mezinárodní kuchyni, italské a místní speciality, a bar. Dále: bazén pro dospělé a bazén pro děti (povinné koupací čepice), obklopený sluneční terasou. Lehátka a slunečníky u bazénu k dispozici zdarma. Osušky na plavání k dispozici za zálohu cca 10 EUR/ks. (výměna pokaždé cca 3 EUR).

.
Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

Snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Voda a bílé a červené domácí víno v ceně oběda a večeře, ostatní nápoje za příplatek. V restauraci je k dispozici dětské menu.

.
Sportovní a animační program

Hotel nabízí rozsáhlý animační program během dne včetně her a aktivit u bazénu a večerní show a piano baru. Kromě toho: 2 víceúčelová hřiště na tenis/fotbal/basketbal/volejbal. Za příplatek: vodní sporty na pláži, individuální lekce tenisu. Pro děti: dětské hřiště, miniklub pro děti 3-13 let a klub pro mládež 13-18 let (09:30-18:30).

.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Prvotřídní hotel s výjimečnou polohou na malebném poloostrově Stintino, přímo na písečné pláži nad azurovými vodami Středozemního moře. Patří do hotelového řetězce Club Esse, který je oceňován pro vysokou kvalitu svých služeb, a mezi hosty je oblíbený zejména pro svou dobrou kuchyni, bohatou nabídku animačních aktivit a zvláštní pozornost věnovanou volnému času nejmladších hostů. Ideální místo pro rodinnou dovolenou!

Umiestnenie

Hotel sa nachádza na severozápadnom pobreží Sardínie v dedinke Stintino, takmer na samom konci rovnomenného polostrova siahajúceho na sever, asi 3 km od jeho prísneho centra s malým výberom reštaurácií a obchodov a malým jachtovým prístavom. Letisko Alghero je vzdálené přibližně 50 km. Povinná turistická taxa splatná přímo v hotelu cca 2 EUR/osoba/den.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel nabízí během dne bohatý animační program včetně hier a aktivit při bazéne a večernej show a piano baru. Kromě toho: 2 víceúčelové tenisové/futbalové/basketbalové/volejbalové ihriská. Za príplatok: vodné športy na pláži, individuálne lekcie tenisu. Pre deti: detské ihrisko, miniklub pre deti od 3 do 13 rokov a klub pre mladých od 13 do 18 rokov (09:30-18:30).

.
Stravovanie

Raňajky, obedy a večere formou bufetu. Voda a bílé a červené domácí víno v cene obedy a večere, ostatné nápoje za príplatok. V restauraácii je k dispozici detské menu.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Hotel zůstává z hlavní budovy a několika menších budov v zahradě. K dispozici je recepcia s nepretržitou prevádzkou, reštaurácia s výhľadom na more, ktorá ponúka jedlá medzinárodnej kuchyne, talianske a miestne špeciality, a bar. Dále: bazén pre dospelých a bazén pre deti (kúpacie čiapky povinné), obklopený slnečnou terasou. Ležadlá a slnečníky pri bazéne sú k dispozícii bezplatne. Osušky na kúpanie k dispozícii za zálohu cca 10 EUR/ks. (výmena zakaždým cca 3 EUR).

.
Podľa nášho názoru

Výborný hotel s výnimočnou polohou na malbnom polostrove Stintino, priamo na pieočnatej pláži nad azúrovými vodami Stredozemného mora. Patrí do hotelovej siete Club Esse, ktorá je oceňovaná pre vysokú kvalitu svojich služieb, a medzi hostami je obľúbený najmä pre svoju dobrú kuchyňu, bohatú ponuku animačných aktivít a osobitnú pozornosť venovanú voľnému času najadších hostích. Ideálne miesto pre rodinnú dovolenku!

.

Program:

Program

Den 1
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer na hotel. 
Upozornění! Klienti, kteří přiletí na Sardinii pozdě večer, nebudou mít ten den večeři (možnost studené mísy na pokoji).   

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a výlety po okolí.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a odlet do Polska.

Upozornění k programu
V Itálii je nutné nosit roušky na veřejných prostranstvích, ve všech dopravních prostředcích a je zde 2metrová sociální vzdálenost. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

SARDINIE - obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomatů. V turistických oblastech se nachází banky a bankomaty.

Spropitné
Je běžné nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů fakultativních výletů a číšníků v hotelových  restauracích. Někdy bývá spropitné připočítáno k účtu - tzv. „coperto“.

Pronájem auta
Klienti, kteří si chtějí pronajmout auto musí mít u sebe kreditní kartu.

Víza
Čeští občané mohou cestovat do Itálie i na základě občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 13 EUR, voda 1 l - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 3 EUR, káva v kavárně od 1,3 EUR.

Pošta
Známka na pohled stojí cca 0,75 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Lze do nich použít české ploché dvou-kolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu).  Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy nebo přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Česku v supermarketech, prodejnách elektra (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit na poště, v obchodech a stáncích nedaleko veřejných telefonních budek. Mobilní telefony fungují v celé Itálii. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

SARDINIE
Pokud se jedná o rozlohu, představuje Sardinie druhý největší ostrov Středozemního moře, nacházející se mezi italským pobřežím a krásnými plážemi Tunisu. Neobvyklá pobřežní rozmanitost ostrova, nádherné čisté moře, příjemné klima a pohostinnost obyvatel - to jsou důvody, které přitahují na ostrov množství návštěvníků. Sardinie je nazývána ostrovem pokladů, právě s ohledem na polohu a klimaticko-geografické podmínky, které jsou pro odpočinek velice příznivé. Největší perlou Sardinie je její fauna a flora. Sardinské pláže jsou považovány za jedny z nejhezčích v Evropě, a to zejména díky jemnému bílému písku a průzračným vodám Středozemního moře, měnícím svoji barvu od smaragdové zeleně až po tyrkysovou. Pobřeží ostrova tvoří hlavně malebné útesy připomínající obrovské sochy, mohutné duny porostlé jalovci a tajuplné jeskyně.

Výlety v okolí

Castelsardo - dědictví středověku
Nejkrásnější středověké městečko Sardinie, lákající malebnými uličkami s četnými kavárnami a restauracemi, ve kterých stojí za to na chvíli posedět a užít si atmosféru tohoto krásného místa s šálkem kávy. Castelsardo zaujímá také výhledem na záliv Asinara a svou fascinující historii. Zřícenina hradu, katedrála a kostely to jsou jen některá z míst, která stojí za to vidět. Ve městě je mnoho obchodů s typickými sardinskými produkty (keramika, výrobky z korku, šperky atd.), ve kterých jistě najdete dokonalý suvenýr ze Sardinie. Cena cca 65 EUR/os.

Alghero - „Malá Barcelona“
Ne každý ví, že na neobvyklou krásu města a jeho historii měli vliv Španělé, kteří v něm od poloviny 14. století vládli. Síť ulic, kostely, náměstí a další památky připomínají ty, které můžete obdivovat ve španělské Katalánsku. Proto je Alghero nazýváno Barcelonetta, neboli „Malou Barcelonou“. V mnoha restauracích můžete ochutnat nejen tradiční sardinská jídla, ale i jídla, jejichž původ pochází ze Španělska. Během pobytu v této oblasti Sardinie si nemůžete nechat ujít návštěvu Alghera. Cena cca 50 EUR/os.

Korsika - Bonifacio
Korsika zvaná „Ostrovem krásy“ je místem, které by měl vidět každý, kdo miluje krásné výhledy a stylová města. Zveme vás na jednodenní výlet do nejkrásnějšího města na Korsice - města Bonifacio. Plavba lodí mezi Sardinií a Korsikou trvá cca 50 minut. Bonifacio ležící na vysokém vápencovém útesu nás již v přístavu vítá dechberoucími výhledy. Návštěvu Bonifacia začneme projížďkou vyhlídkovým vláčkem (za příplatek cca 5 EUR/os.), díky němuž se dostaneme do horní části města obklopené obrannými zdmi. Několik dalších desítek minut bude čas na procházku a prohlídku starého města a seznámení se s historii. Bude také volný čas na originální nákupy v mnoha obchodech nebo posedět v jedné z malebných hospod a kochat se nádherným výhledem. Cena cca 125 EUR/os.

Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), Nuraghe a Tomba dei Giganti
Během jednoho dne dvě tváře Sardinie. Unikátní a mystický Nuraghi, tajemná hrobka obrů a exkluzivní letovisko Porto Cervo. Během tohoto výletu budete mít možnost vidět skutečný a velmi rozmanitý obraz ostrova. Během procházky nuragskou vesnicí La Prisgiona uslyšíte zajímavý příběh o Nuragech a pocítíte atmosféru, která vládla na ostrově před několika tisíci lety. O několik chvil později v Porto Cervo - v městečku, které je srdcem Costa Smeralda - budete mít možnost obdivovat jachty kotvící v malebném turistickém přístavu, vile hvězd a okouzlující zákoutí tohoto nádherného místa. Bude také čas na nákupy v renomovaných buticích, procházku městem nebo chvilku na chutný aperol spritz. Cena cca 85 EUR/os.

Souostroví La Maddalena - „dolce far niente“ v nádherné scenérii
Jednou z atrakcí, které jsme pro vás připravili, je plavba kolem půvabných ostrovů souostroví La Maddalena nazývaných evropskými Maledivy. Výlet začne v přístavu Cannigione, Palau nebo Baja Sardinia. Odtud vyplujeme lodí, na níž strávíme většinu dne a budeme mít možnost obdivovat nejkrásnější zákoutí světa. Během plavby zastavíme u ostrova La Maddalena, kde bude volný čas na nákupy a procházku, a následně poplujeme na ostrov Santa Maria a Spargi, kde se budeme kochat azurovou vodu, krásnými plážemi a nádherným sluncem (čas na odpočinek, koupání a opalování). V ceně tohoto výletu je zahrnuto jídlo na palubě lodi. Cena cca 85 EUR/os.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Sardinii trvá obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč