Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Ubytování ACB Obrázek0
Ubytování ACB Obrázek1
Ubytování ACB Obrázek2
Ubytování ACB Obrázek3
Ubytování ACB Obrázek4
Ubytování ACB Obrázek5
Ubytování ACB Obrázek6
Ubytování ACB Obrázek7
Ubytování ACB Obrázek8

Selfie pod Akropolí

Řecko - Athény
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem do Atén, letištní taxy, transfer: letiště - hotel - letiště, ubytování (3 noci v Aténách), stravování: snídaně (3) a za příplatek večeře (2, bez večeře v den řeckého večera), služby polského průvodce/delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, fakultativní výlety, další jídla a jiné osobní výdaje. Orientační cena účasti v celém programu - cca 98 EUR/os., fakultativní výlety (pro zájemce): Atény v noci - cca 30 EUR/os., řecký večer - cca 35 EUR/os. Žáci a studenti jsou povinni mít s sebou studentský průkaz.
 
UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 5-9 EUR/pokoj/týden. Poplatek je povinný a hradí se u průvodce nebo na recepci při ubytování. Výše pobytové taxy závisí na standardu hotelu: hotel 2* - 0,5 EUR/pokoj/noc, hotel 3* - 1,5 EUR/pokoj/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokoj/noc.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Selfie pod Akropolem
Kód zájezdu: ACB

Program

Atény - hlavní město Řecka • starověká Akropole • Národní archeologické muzeum - jedno z nejdůležitějších muzeí světa • plavba na Saronské ostrovy • Hydra - ostrov oslů • Poros - nejmenší z ostrovů souostroví • Aigina - ostrov pistácií

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Atén v Řecku. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu návštěva Národního archeologického muzea, jednoho z nejdůležitějších na světě. V muzeu se nachází poklady kykladského, minojského, mykénského a klasického umění. Mezi nejcennější exponáty muzea patří posmrtná maska krále Agamemnona objevena Schliemannem, fresky z Théry, bronzová socha Poseidona, řecké sochy a keramika. Během prohlídky města uvidíme střídání stráží u parlamentu, Panathénajský stadion, Chrám Dia Olympského. Transfer do hotelu, ubytování a přenocování.

Den 2
Po snídani návštěva Atén: kopec Akropolis s ruinou Parthenonu, Erechtheionem, monumentální vstupní bránou zvanou Propylaje a Muzeum Akropole. Následně projdeme starověkou řeckou agorou, která byla od 6. století př. n. l. centrem politického života v Aténách. Uvidíme slavný Hephaestův chrám a Attalovo sloupořadí. Následně se vydáme na procházku po Place - kdysi nejstarší řemeslnické čtvrti a dnes nejromantičtější části hlavního města Řecka. Pro zájemce řecký večer (za poplatek cca 35 EUR). Návrat do hotelu, přenocování.
 
Den 3
Snídaně. Tento den se vydáme na plavbu, abychom poznali nádherné řecké ostrovy patřící Saronským ostrovům. Dostaneme se do Hydry, kde je zakázán automobilový provoz a v přístavu vítají návštěvníky osli. Na ostrově se lze projít úzkými uličkami, kde kvetou krásné popínavé rostliny Bugenvilee. Hydra již dlouhá léta přitahuje světově proslulé umělce, např. Leonard Cohen zde měl svůj dům. Následně se vydáme na Poros - nejmenší navštívený ostrov, kde lze volný čas využít k procházce malebnými uličkami plnými taveren. Téhož dne doplujeme také k Aigině - největšímu Saronskému ostrovu, který je mnohými nazýván ostrovem pistácií. Návrat do přístavu v Athénách a transfer do hotelu.

Den 4
Po snídani transfer na letiště a odlet do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Tříhvězdičkové hotely - 3 noci.
Hotely se obvykle nachází mimo center měst.
Pokoje: dvoulůžkové a třílůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou, WC a klimatizací.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč