Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Limak Bafra Obrázek0
Limak Bafra Obrázek1
Limak Bafra Obrázek2
Limak Bafra Obrázek3
Limak Bafra Obrázek4
Limak Bafra Obrázek5
Limak Bafra Obrázek6
Limak Bafra Obrázek7
Limak Bafra Obrázek8
Limak Bafra Obrázek9
Limak Bafra Obrázek10
Limak Bafra Obrázek11
Limak Bafra Obrázek12
Limak Bafra Obrázek13
Limak Bafra Obrázek14
Limak Bafra Obrázek15
Limak Bafra Obrázek16
Limak Bafra Obrázek17
Limak Bafra Obrázek18
Limak Bafra Obrázek19
Limak Bafra Obrázek20
Limak Bafra Obrázek21
Limak Bafra Obrázek22

Limak Bafra

Severní Kypr
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Tento nově otevřený hotel se nachází ve východní části ostrova, nedaleko půvabné vesnice Bafra, kde se nachází jedny z nejkrásnějších písečných pláží na Kypru. Jedinečná Famagusta je od hotelu vzdálena přibližně 40 km a letiště Ercan přibližně 65 km.

.
Pláž

Byt se nachází na úžasné široké, písečné, soukromé pláži. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

.
K dispozici pro hosty

Tento moderní hotel byl otevřen na začátku roku 2018 a svým hostům nabízí: Kromě několika barů, včetně baru na pláži a u bazénu, a 2 cukráren (za poplatek) nabízí svým hostům 24hodinovou recepci, výtahy, hlavní restauraci Limra, několik restaurací a'la carte: Arcadia (italská kuchyně) a Mysia (místní a dálněvýchodní kuchyně), Dynasty s grilovanými specialitami, Atlantis s občerstvením (některé z výše uvedených jsou navíc zpoplatněny). Hosté mohou využívat 4 venkovní bazény, 3 dětská brouzdaliště, krytý bazén a také velký aquapark (7 skluzavek!). Lehátka, slunečníky a osušky u bazénů - zdarma. K dispozici jsou další zařízení: amfiteátr, kde probíhají některé animační programy, konferenční centrum, diskotéka, SPA&Wellness zóna, směnárna, bankomat, minimarket, obchod se suvenýry, prádelna, kadeřnictví (některé z nich za poplatek).

Internet

V areálu hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

Ultra All Inclusive zahrnuje: snídani (7:00-10:00), pozdní snídani (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30) a večeři (18:30-21:00) formou pestrého bufetu s kyperskými a mezinárodními pokrmy podávanými v hlavní restauraci Limra. Mezi jídly si můžete dát občerstvení a zmrzlinu ve vyhrazeném baru v hotelu. Kromě toho je součástí formule Ultra All Inclusive neomezená konzumace místních i zahraničních značkových nealkoholických a alkoholických nápojů v lobby baru, baru u bazénu a také na pláži.

Sportovní a animační program

Několikrát týdně se přes den a večer konají animační programy - hry, hudba a živá vystoupení. Kromě toho jsou k dispozici 2 tenisové kurty (pronájem vybavení a osvětlení se platí zvlášť), posilovna, kulečník, aquapark se 7 skluzavkami. Pro nejmenší jsou v hotelu 3 brouzdaliště a miniklub s aktivitami a animacemi pro děti ve 3 věkových kategoriích (4-8, 8-12, 12-16 let). Hosté mohou využít také nabídky hotelových lázní: saunu, turecké lázně a za příplatek kosmetické procedury a masáže. Za příplatek je k dispozici centrum vodních sportů na pláži.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Působivý hotelový komplex se nachází v rozlehlé zelené oblasti se senzační písečnou pláží. Doporučujeme zejména náročným hostům, kteří ocení luxus, který nabízejí prostorné moderní interiéry i rozsáhlá receptura Ultra All Inclusive.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, Ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Cypr Północny wypoczynek 

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny. 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Severní Kypr - obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva - cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, které se nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město láká turisty také krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa a hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti u stanoviště Rainbow 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během našeho výletu uvidíme: Green Line, obranné zdi Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý bazar (Bandabuliya) a největší karavánseraj (Buyuk Han).

Güzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva města Güzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a pozůstatky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Vydáme se také do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický výhled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naš výlet zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, ale také si zaplavat v moři.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a nakonec "Město duchů" Varosha - opuštěnou městskou část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Severním Kypru je obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč