Acapulco Resort Obrázek0
Acapulco Resort Obrázek1
Acapulco Resort Obrázek2
Acapulco Resort Obrázek3
Acapulco Resort Obrázek4
Acapulco Resort Obrázek5
Acapulco Resort Obrázek6
Acapulco Resort Obrázek7
Acapulco Resort Obrázek8
Acapulco Resort Obrázek9
Acapulco Resort Obrázek10
Acapulco Resort Obrázek11
Acapulco Resort Obrázek12
Acapulco Resort Obrázek13
Acapulco Resort Obrázek14
Acapulco Resort Obrázek15
Acapulco Resort Obrázek16
Acapulco Resort Obrázek17
Acapulco Resort Obrázek18
Acapulco Resort Obrázek19
Acapulco Resort Obrázek20
Acapulco Resort Obrázek21
Acapulco Resort Obrázek22
Acapulco Resort Obrázek23
Acapulco Resort Obrázek24
Acapulco Resort Obrázek25
Acapulco Resort Obrázek26
Acapulco Resort Obrázek27
Acapulco Resort Obrázek28
Acapulco Resort Obrázek29

Acapulco Resort

Severní Kypr - Kyrenia
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Fitness
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Exkluzivní, 5*
Skluzavky
Mezinárodní animace
Aquapark
Bazén
Přímo u pláže
Doporučujeme
Lehátka zdarma

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Působivý, prostorný hotelový komplex obklopený udržovanými zahradami se nachází v malebné zátoce. Centrum Kyrenie s mnoha restauracemi, tavernami a obchody je vzdáleno asi 10 km (hotelová kyvadlová doprava jezdí několikrát denně za poplatek cca 5 TRY/2 směry) a mezinárodní letiště Ercan je vzdáleno asi 30 km. V blízkosti hotelu se nachází golfové hřiště Korineum Golf & Country Club.

Pláž

Hotel se nachází přímo na soukromé písečné pláži. Lehátka, slunečníky a osušky (vydávané na kartu) na pláži - zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Hotelový komplex zrekonstruovaný v roce 2011, který se skládá ze 3 hlavních budov a bungalovů.

Recepce 24 hodin denně, minimarket, kasino, půjčovna aut, kadeřnictví a prádelna. V hotelu je několik restaurací: hlavní restaurace Sunset (bufet, mezinárodní kuchyně) a a'la carte: Tepe a Aqua, dále několik barů: lobby bar, bar na pláži, bar u bazénu a bar Aqua. Hoteloví hosté mohou využívat velký venkovní bazén obklopený sluneční terasou a také aquapark (5 skluzavek, pro dospělé i starší děti). Pro nejmenší hosty - brouzdaliště. Lehátka, slunečníky a osušky (vydávané na kartu) u bazénu - zdarma.

.

Internet

V lobby a na pokojích je internet Wi- Fi za poplatek.

Catering

Polopenze. Za příplatek možnost Soft All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) podávané formou bufetu v hlavní restauraci. Dále místní alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v určených barech (10:00-24:00) - nejčastěji: bar u bazénu (10:00-19:00) a bar v hlavní restauraci (19:00-24:00). AI nezahrnuje minibar, importované nápoje, čerstvě vymačkané džusy a občerstvení.

Sportovní a animační program

Animace pro děti i dospělé (hry, soutěže, např. šipky, vodní pólo), večerní představení: živá hudba, show. Zdarma je k dispozici posilovna a fitness centrum, za příplatek lázeňské centrum (sauna, masáže, koupele, kosmetické procedury). Pro nejmenší hosty je k dispozici brouzdaliště, miniklub (otevřený v určených časech), dětské hřiště a za příplatek hlídání dětí a mini lunapark.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Jeden z nejlepších hotelů v severní části Kypru - vysoký standard, malebná poloha a bohatá nabídka animací a sportů vám zajistí skvělou dovolenou! Animace prováděné ve Figloklubu jsou navíc velkým lákadlem pro nejmenší! Pokoje v hlavních budovách doporučujeme těm, kteří hledají luxusní dovolenou v pohodlných hotelových interiérech, zatímco hosté, kteří se rozhodnou pro dovolenou v neformální atmosféře, budou spokojeni s výběrem cenově atraktivnějších pokojů v bungalovech.

Program:

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Severní Kypr - obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva - cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, které se nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město láká turisty také krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa a hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během našeho výletu uvidíme: Green Line, obranné zdi Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý bazar (Bandabuliya) a největší karavánseraj (Buyuk Han).

Güzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva města Güzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a pozůstatky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Vydáme se také do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický výhled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naš výlet zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, ale také si zaplavat v moři.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a nakonec "Město duchů" Varosha - opuštěnou městskou část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Severním Kypru je obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Počasí

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč