Aktuálně probíhá technická údržba stránek, která může zapříčinit zobrazení chybné ceny u některých zájezdů. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Salamis Bay Conti Obrázek0
Salamis Bay Conti Obrázek1
Salamis Bay Conti Obrázek2
Salamis Bay Conti Obrázek3
Salamis Bay Conti Obrázek4
Salamis Bay Conti Obrázek5
Salamis Bay Conti Obrázek6
Salamis Bay Conti Obrázek7
Salamis Bay Conti Obrázek8
Salamis Bay Conti Obrázek9
Salamis Bay Conti Obrázek10
Salamis Bay Conti Obrázek11
Salamis Bay Conti Obrázek12
Salamis Bay Conti Obrázek13
Salamis Bay Conti Obrázek14
Salamis Bay Conti Obrázek15
Salamis Bay Conti Obrázek16
Salamis Bay Conti Obrázek17
Salamis Bay Conti Obrázek18
Salamis Bay Conti Obrázek19
Salamis Bay Conti Obrázek20
Salamis Bay Conti Obrázek21
Salamis Bay Conti Obrázek22
Salamis Bay Conti Obrázek23
Salamis Bay Conti Obrázek24
Salamis Bay Conti Obrázek25
Salamis Bay Conti Obrázek26
Salamis Bay Conti Obrázek27
Salamis Bay Conti Obrázek28
Salamis Bay Conti Obrázek29
Salamis Bay Conti Obrázek30
Salamis Bay Conti Obrázek31
Salamis Bay Conti Obrázek32
Salamis Bay Conti Obrázek33
Salamis Bay Conti Obrázek34
Salamis Bay Conti Obrázek35
Salamis Bay Conti Obrázek36
Salamis Bay Conti Obrázek37
Salamis Bay Conti Obrázek38
Salamis Bay Conti Obrázek39
Salamis Bay Conti Obrázek40
Salamis Bay Conti Obrázek41
Salamis Bay Conti Obrázek42
Salamis Bay Conti Obrázek43
Salamis Bay Conti Obrázek44
Salamis Bay Conti Obrázek45
Salamis Bay Conti Obrázek46
Salamis Bay Conti Obrázek47
Salamis Bay Conti Obrázek48
Salamis Bay Conti Obrázek49
Salamis Bay Conti Obrázek50

Salamis Bay Conti

Severní Kypr - Famagusta
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Luxusní, 5*
Mezinárodní animace

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Moderní hotelový komplex v dobře udržovaném areálu se nachází v severní části Famagusty, asi 9 km od jejího centra, kde je k dispozici mnoho restaurací, obchodů a barů (hotelový autobus jezdí dvakrát denně za poplatek). Mezinárodní letiště Ercan je vzdáleno přibližně 40 minut jízdy autem.

Pláž

Nemovitost se nachází přímo na soukromé, poměrně úzké písečné pláži. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Dvacetičtyřhodinová recepce, směnárna, kasino, minimarket, klenotnictví, výtahy, služby concierge. Hosté mohou využít hlavní restauraci a 3 bary: lobby bar, bar u bazénu a bar na pláži. Hotel má velký venkovní bazén, krytý bazén a brouzdaliště pro nejmenší hosty, které obklopuje rozsáhlá sluneční terasa. Lehátka, slunečníky a osušky u bazénů - zdarma. V areálu hotelu je k dispozici aquapark (několik velkých skluzavek).

Internet

V lobby je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek (cca 5 EUR/den; cca 15 EUR/týden) a internetový koutek - za poplatek.

.

Catering

All Inclusive zahrnuje: snídaně (07:00-09:30), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) podávané formou bufetu (kyperská a mezinárodní kuchyně) v hlavní restauraci. Navíc: pozdní snídaně (09:30-10:30), občerstvení (12:00-16:00), odpolední čaj (17:00-18:00) a pozdní večeře (23:00-00:30) podávané v určených barech nebo restauracích. K dispozici jsou také místní alkoholické a nealkoholické nápoje (v lobby baru a plážovém baru 10:00-00:00). All Inclusive nezahrnuje: minibar, šampaňské, čerstvě vymačkané džusy, zmrzlinu, balené nápoje, jídla a'la carte a pokojovou službu.

Sportovní a animační program

Bohatý animační program, a to jak přes den (stolní tenis, fitness, hry), tak večer (místní show, živá hudba). Navíc: tenis (osvětlení kurtu a vybavení - za poplatek), šipky, aerobik, šachy, sauna a za poplatek: kulečník, masáže, lázně, škola potápění. Pro děti: brouzdaliště, dětské hřiště, animace v rámci miniklubu a hlídání dětí za poplatek.

Webové stránky Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Velmi kvalitní hotel poskytující špičkové služby, s rozsáhlou nabídkou All Inclusive a bohatým animačním programem, bude vynikající volbou pro rodiny s dětmi!

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby poského zástupce při odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Cypr Północny wypoczynek 

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Severní Kypr - obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva - cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, které se nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město láká turisty také krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa a hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Turecká republika severního Kypru není uznaná Evropskou unií jako nezávislý stát.
V současné době turisté, kteří se chtějí pohybovat mezi částí tzv. „Turecké republiky severního Kypru“ a částí Kyperské republiky musí překročit Zelenou linii v určených oblastech. Jsou to mimo jiné: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar v okolí Famagusty a přechod na Ledra Street v Nikósii - přechod pouze pro pěší po starém městě. Přechod probíhá na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu (upozorňujeme, že na zpáteční cestě je třeba se prokázat stejným dokumentem, který byl již dříve předložen). 

Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během našeho výletu uvidíme: Green Line, obranné zdi Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý bazar (Bandabuliya) a největší karavánseraj (Buyuk Han).

Güzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva města Güzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a pozůstatky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Vydáme se také do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický výhled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naš výlet zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, ale také si zaplavat v moři.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a nakonec "Město duchů" Varosha - opuštěnou městskou část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Severním Kypru je obvykle od poloviny června do konce srpna.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.4 Kč