Acapulco Resort

Severní Kypr - Kyrenia
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Exkluzivní, 5*
Mezinárodní animace
FIGLOKLUB s polskými animátory
Aquapark/skluzavky

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Působivý prostorný hotelový komplex Acapulco Resort obklopený udržovanou zahradou se nachází v malebné zátoce. Centrum Kyrenie, kde se nachází četné restaurace, taverny a obchody, je vzdáleno cca 10 km (několikrát denně jezdí do centra hotelový autobus, cena cca 5 TRY/oběma směry) a mezinárodní letiště Ercan je cca 30 km od hotelu. Komplex Acapulco Resort se nachází v blízkosti golfového hřiště - Korineum Golf & Country Club.

Pláž
Komplex Acapulco Resort se nachází přímo u soukromé písečné pláže. Lehátka, slunečníky a plážové osušky (vydávány na základě karty) na pláži - zdarma.

Vybavení
Hotelový komplex Acapulco Resort byl zrenovován v roce 2011. Skládá se ze 3 hlavních budov a bungalovů. 24hodinová recepce, výtahy, mini market, kasino, kadeřnictví a prádelna. V hotelu Acapulco Resort je několik restaurací: hlavní Sunset (formou bufetu, mezinárodní kuchyně) a a’la carte: Tepe a Aqua, stejně jako několik barů: Beach Bar na pláži, Aqua Bar u bazénu, lobby bar a bar v restauraci (některé ze zmiňovaných za příplatek). Hoteloví hosté mohou využívat velký venkovní bazén obklopený prosluněnou terasou a nový bazén u pláže (pro dospělé), stejně jako aquapark (s 10 skluzavkami pro dospělé a starší děti a několika skluzavkami pro mladší děti). Pro mladší hosty: brouzdaliště a lunapark (za příplatek). Lehátka, slunečníky a plážové osušky (vydávány na základě karty) u bazénu - zdarma.

Pokoje
Hotelový komplex Acapulco Resort má více než 800 pokojů, které jsou umístěny v hlavních budovách a bungalovech.
Standardní dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo 2 přistýlek pro děti), které jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitním TV, trezorem, minibarem (za poplatek) a balkonem (pokoje pouze v hlavní budově). Pokoje v bungalovech mají skromnější vybavení (srovnatelné se standardem ****).

Strava
Soft All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) - jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Navíc: místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou servírovány v určeném baru v areálu hotelu (10:00-24:00) - obvykle v baru za aquaparkem (10:00-18:00) nebo v chladnějších nebo deštivých dnech v lobby baru (18:00-24:00). Soft All Inclusive nezahrnuje: minibar, dovážené nápoje, balené nápoje, čerstvé ovocné džusy, bylinné čaje, tureckou kávu, ochucené kávy a občerstvení.

Sport a zábava
Animace pro děti a dospělé (hry, soutěže, např. šipky, vodní pólo), večerní animace: živá hudba, show. Od poloviny června do poloviny září FIGLO KLUB s animacemi v polštině. Zdarma je k dispozici: posilovna a fitness, šipky, víceúčelové hřiště, aquapark a tenisový kurt (osvětlení za poplatek). Navíc za příplatek: kulečník, stolní fotbal, wellness centrum (sauna, masáže, lázně, kosmetické procedury). Pro nejmenší hosty je k dispozici: brouzdaliště, miniklub (otevřený v určených hodinách), dětské hřiště. Za příplatek: hlídání dětí a mini lunapark.

Internet
V lobby a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek (cca 10 TRY/den). Bez možnosti připojení v bungalovech.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.acapulco.com.tr

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: http://r.pl/cypr-polnocny-wypoczynek/acapulco-resort

Náš názor
Acapulco Resort je jeden z nejlepších hotelů v severní části Kypru - vysoký standard, malebná poloha a bohatý animačně-sportovní program poskytnou úžasnou dovolenou! Navíc animace organizované ve Figloklubu jsou skvělou atrakcí pro nejmenší! Pokoje v hlavních budovách doporučujeme osobám hledajícím luxusní odpočinek v komfortním hotelovém interiéru. Hosté, kteří se rozhodli pro více odpočinkovou a svobodnější atmosféru, budou spokojeni s výběrem atraktivních, cenově dostupných pokojů v bungalovech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu, než která je uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád prosím sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů apod.

Poslední den
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, odlet do Polska

Jiné

Severní Kypr - všeobecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Počasí

Recenze

Spánek

Lokalita

Pokoje

Služby

Cena

Čistota

Tento hotel ano. 27. 06. 2016

V hotelu jsme spali 3 noci a čás v něm strávený byl pěkný. I když je to velký komplex, je zde atmsféra poklidná. Od poloviny června se tam otevřel i nový aquapark, což jistě ocení děti. Do Kyrenie na... Číst zbytek recenze

Hezky resort...az na male vyjimky 22. 06. 2016

Hezky, cisty, rozlehly resort s milym personalem - prvni dojem byl skvely, druhy bohuzel pokazila rada skutecnosti: - bazen zavira uz v 18:00, coz je strasne brzy (venku je nyni kolem 42C) - k bazenu... Číst zbytek recenze

Pěkná dovolená 05. 09. 2015

Krásná písečná pláž, komplex 3 budov a bungalovů v kopci. Pro méně pohyblivé jezdí po areálu malý autobus. Byli jsme ubytováni v bungalovu a spokojeni. Prostorný s velkou koupelnou. Obrovský výběr... Číst zbytek recenze

Dovolená 03. 09. 2015

Moc fajn hotel (jen trochu moc lidí, prý má Acapulco 2500 lůžek). Úklid pokoje každý den. Bazény i moře čisté (jen bylo až moc teplé). Strava rozmanitá a dobrá. Krásná udržovaná zahrada. Celkově se... Číst zbytek recenze

Hotel plný příležitostí (taky ke zlepšení) 21. 08. 2015

V Acapulcu jsme pobývali týden v srpnu 2015. Hotel se nachází jen 25 minut jízdy od letiště Ercan (potěšilo). Byl postaven u hezké zátoky, z druhé strany se nabízí výhled na hory. Kolem areálu vede... Číst zbytek recenze

© TripAdvisor 2019

Nejbližší termíny do hotelu

25. 09. - 09. 10. 2019 (15 dní)
Varšava All Inclusive Soft
36 213 Kč
25. 09. - 02. 10. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive Soft
19 304 Kč
02. 10. - 09. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
19 132 Kč
02. 10. - 17. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive Soft
30 903 Kč
09. 10. - 17. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive Soft
19 906 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč