Vuni Palace Hotel

Severní Kypr
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Vuni Palace Hotel
vysoké kvality se nachází v turistickém centru severního Kypru, v Kyrenii. Samotné jeho centrum, kde se nachází přístav, benátská pevnost a řada kaváren a barů je vzdáleno cca 1 km - jezdí tam bezplatný hotelový autobus. Hotel je obklopen palmami a středomořskou vegetací. Mezinárodní letiště Ercan je vzdáleno cca 35 km.

Pláž
Vuni Palace Hotel
má svou písčito-oblázkovou pláž - dvě chráněné zátoky. Mělký vstup a klidná voda prospívají rodinnému odpočinku. Lehátka, slunečníky a plážové osušky (záloha) - zdarma.

Vybavení
Recepce 24h, kasino, mini market, obchod se suvenýry, wellness centrum, kadeřnictví, prádelna, hlavní restaurace, restaurace a'la carte (za příplatek, nutná rezervace), lobby bar, bar u bazénu, Irsih Bar a snack bar (za příplatek). V hotelu je venkovní bazén ve tvaru písmene Z (hloubka max. 140 cm) s oddělenou částí pro děti (hloubka 40 cm), venkovní vířivka, lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma. Navíc hosté Vuni Palace Hotelu mohou využívat vnější infrastrukturu sousedního hotelu Oskar.

Pokoje
Vuni Palace Hotelu
má 122 standardních pokojů, 48 pokojů typu Premium a 6 pokojů typu Junior Suite v hlavních budovách. Standardní dvoulůžkové pokoje (cca 22 m²) mají 2 dvoulůžkové postele. Všechny jsou pohodlně zařízeny. Pokoje jsou vybaveny balkonem, trezorem (za příplatek), TV, minibarem (za poplatek), klimatizací, telefonem, koupelnou (vana, WC a vysoušeč vlasů).

Strava
All Inclusive: snídaně (7:00 - 10:30), obědy (12:30 - 14:30) a večeře (19:30 - 22:30 jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci (především pokrmy turecké a mezinárodní kuchyně), místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou podávány v hodinách od 10:00-00:00 v lobby baru, v baru u bazénu a v irské hospodě. Za poplatek: čerstvě vymačkaná šťáva, turecká káva, nápoje podávané v lahvích a plechovkách, importované nápoje a občerstvení.

Sport a zábava
Hotel organizuje animace pro hosty (aktivity během dne, večer hudba). Hostům je k dispozici: stolní tenis, minigolf, velké šachy, houpačky, mini kolotoč a mini vláček pro děti (zdarma ve večerních hodinách v době stanovené hotelem).

Internet
Na recepci a na všech pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***** 

Webové stránky
http://www.vunipalacehotel.com/Page/051115121505/vuni-palace-hotel.html

Náš názor
Pro klienty, kteří si cení blízkost města a současně ticho a klid v hotelu. Vuni Palace Hotel má skvělou polohu a pláž se zátokami obklopenou vlnolamem.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu, než která je uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a osobní výdaje.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuální letový řád prosím sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů apod.

Poslední den
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, odlet do Polska

Jiné

Severní Kypr - všeobecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem Rainbow Tours. Aktuální letové řády zkontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Mapa

Nejbližší termíny do hotelu

18. 09. - 02. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
32 336 Kč
18. 09. - 25. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
17 636 Kč
25. 09. - 09. 10. 2019 (15 dní)
Varšava All Inclusive
32 560 Kč
25. 09. - 02. 10. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
17 779 Kč
02. 10. - 09. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
16 889 Kč
02. 10. - 17. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
30 580 Kč
09. 10. - 17. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
17 074 Kč

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 18:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.1 Kč