Ubytování SEP Obrázek0
Ubytování SEP Obrázek1
Ubytování SEP Obrázek2
Ubytování SEP Obrázek3
Ubytování SEP Obrázek4
Ubytování SEP Obrázek5
Ubytování SEP Obrázek6
Ubytování SEP Obrázek7
Ubytování SEP Obrázek8
Ubytování SEP Obrázek9

Seychely - z ostrova na ostrov - rajské dobrodružství

Seychely - Mahe
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Mahé - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování: 7 nocí (3 noci na ostrově Praslin a 4 noci na ostrově Mahé), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 7 snídaní, za příplatek večeře (7), turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu cca 80 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu, další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Fakultativní výlety: plavba na ostrovy Cousin, Curieuse a Saint-Pierre (cca 150 EUR/os.), výlet do rezervace Vallée de Mai a na pláž Anse Lazio (cena cca 85 EUR/os.), plavba na potápění (cena cca 110 EUR/os.).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 04.03.2022 a mohou se změnit.

Název zájezdu v polském jazyce: Seszele - Z wyspy na wyspę - Rajska Przygoda
Kód zájezdu: SEP

Program

Jedna země - tři ostrovy • expedice na kolech na ostrově La Digue s cílem hledání nejkrásnějších pláží • úžasná příroda na ostrově Praslin • Mahé - největší ostrov Seychel • odpočinek na božských plážích

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2-3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet z Varšavy, přestup v Dubaji.

Den 2
Přílet na Seychely. Po pasové kontrole setkání s průvodcem. Přejezd do hlavního města ostrova Mahé a transfer do přístavu, odkud poplujeme na ostrov Praslin (plavba trajektem trvá cca 1 hodinu). Přejezd do hotelu Berjaya Praslin Resort a ubytování. Čas na odpočinek po cestě. Přenocování v hotelu.

Den 3
Po snídani přejezd do přístavu, ze kterého se vydáme na 15/20-minutovou plavbu na ostrov La Digue. Po připlutí doporučujeme celodenní prozkoumávání tohoto malého ostrova na ​​kolech. La Digue je ostrovem, který ztělesňuje představy o Seychelách - krásné písečné pláže, malé zátoky, stejně jako neobvyklé žulové skály různých tvarů. Celý ostrov je ponořen do zeleně a díky omezením v dopravě jsou kola hlavním prostředkem transportu, což z něj činí mimořádně příjemné místo na vyjížďky. Během dne navštívíme nejkrásnější pláže - Anse Source d'Argent, Pointe Grand Anse nebo Petite Anse Beach a navštívíme Union Estate Park, který byl dříve plantáží kokosové palmy a vanilky. Dnes připomíná koloniální historii ostrovů a je útočištěm seychelských želv. Během dne volný čas na oběd. V pozdních odpoledních hodinách návrat na ostrov Praslin (plavba trajektem trvá cca 15-20 minut). Návrat do hotelu a přenocování.

Den 4
Po snídani volný den na opalování a koupání. Doporučujeme využít jeden z fakultativních výletů: celodenní plavbu na ostrovy Cousin, Curieuse a Saint-Pierre (výlet lodí na pozorování zvířat a šnorchlování, oběd je zahrnut v ceně; cena cca 150 EUR/os.), celodenní výlet do rezervace Vallée de Mai, zapsané na seznamu UNESCO a na pláž Anse Lazio, která je domovem pro endemický druh papouška - černého papouška (oběd není zahrnut v ceně; cena cca 85 EUR/os.). Návrat do hotelu a přenocování.
 
Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do přístavu. Plavba trajektem na ostrov Mahé a transfer do hotelu Berjaya Beau Vallon Bay, ubytování. Volný čas na opalování. Přenocování v hotelu.

Den 6
Po snídani celodenní výlet po ostrově. Mahé je největším ostrovem Seychel a je ekonomickým a hospodářským centrem země. Prohlídku začneme od přejezdu hlavním městem - Victorii, které bylo dříve sídlem britské koloniální vlády a kde jsou jasně viditelné koloniální vlivy. Zastavíme se u miniatury londýnského Big Benu, vstoupíme do centra řemesel Codevar a navštívíme místní trh na Albert Street, který je plný barevných stánků s čerstvými plody moře, ovocem, kořením a místními rukodělnými výrobky. Následně přejezd na vyhlídkové místo Mission Lodge, odkud budeme obdivovat úžasný výhled na celý hornatý ostrov. Po obědě přejezd do zahrady koření Jardin du Roi, jejíž kořeny sahají do 18. století. Seznámíme se zde s tajemstvím pěstování koření a jeho využitím. V pozdních odpoledních hodinách návrat do hotelu na přenocování.

Den 7 - 8
Po snídani volný den na opalování a koupání. Doporučujeme využít fakultativní výlet - celodenní potápěčský výlet (plavba katamaránem, během které zastavíme na několika vyhlídkových místech vhodných ke šnorchlování nebo potápění). Navštívíme také ostrov Moyenne, který je nejmenším národním parkem na světě (oběd je zahrnut v ceně; cena cca 110 EUR/os.). Návrat do hotelu a přenocování. Doporučujeme také samostatné prozkoumání ostrova Mahé a využití jeho nejkrásnějších pláží.

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu (do 11:00 hodiny). Volné odpoledne. Následně transfer na letiště v Mahé. Odlet z Mahé.
 
Den 10
Přestup v Dubaji a následně odlet do Varšavy.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.  

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice. 

Měna
Hlavní měnou na Seychelách je Seychelská rupie (SCR), která se dělí na 100 centů. Je zakázáno dovážet a vyvážet místní měnu. 1 USD = cca 14 SCR, 1 PLN = cca 4 SCR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V - 240 V. Zástrčky anglického typu. Jsou vyžadovány adaptéry, které si lze půjčit nebo zakoupit téměř ve všech hotelech.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř na všech ostrovech souostroví. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora o cenách vámi používaného tarifu. 

Očkování a zdraví
Od turistů z Evropy není vyžadováno žádné povinné očkování, ale WHO doporučuje očkování proti žluté zimnici, infekční hepatitidě A a B, záškrtu, tetanu a obrně. Kromě toho je třeba dodržovat základní hygienická pravidla, jako je mytí rukou a ovoce, pití balené vody, používání balené vody pro čištění zubů atd.

Orientační ceny
Minerální voda 1,5 l - cca 20 SCR, pivo v baru - cca 70-90 SCR.

Důležité informace:
- Sankce za držení a užívání drog na Seychelách a obchodování s nimi jsou velmi omezující. Seychelské celní služby zavádějí pravidelná přísnější omezení dovozu nebo vývozu zbraní, loveckého vybavení a co je důležité, také ovoce a zeleniny.
- Ve větších restauracích a hotelech za pronájem automobilu nebo za výlet lodí zaplatí turisté pouze v eurech. Rupiemi lze platit v obchodech, kavárnách, levnějších hotelech a na místních trzích. Je třeba mít na paměti, že seychelské rupie nelze vyměnit na euro! Bankomaty vydávají pouze rupie, proto je nejlepší vzít peníze v eurech a vyměňovat si malé částky.
- Chcete-li si vyměnit peníze ve směnárně, musíte mít u sebe průkaz totožnosti!
- Seychelští obyvatelé věnují zvláštní pozornost ochraně životního prostředí na ostrovech a kolem nich. Je třeba dodržovat zákazy, např. chození po korálech.
- Fauna a flóra 115 ostrovů souostroví je mimořádně zajímavá a pestrá. Až 60% oblasti Seychel je přírodní rezervací. Kromě úžasného podmořského světa můžeme vidět obrovské vodní želvy, černého papouška a útesového žraloka - všechny v jejich přirozeném prostředí!

V oblasti

Mahé
Největší ostrov Seychel, který je ekonomickým centrem země. Mahé je díky své žulové struktuře hornatým ostrovem a oplývá krásnou krajinou - je zde mnoho malebných zátok obklopených exotickou zelení a ze safírových oceánských vod vyrůstají různé skalní útvary, což ostrovu dodává jedinečný charakter.

Praslin
Druhý největší ostrov Seychel hojně navštěvovaný turisty z celého světa. Ostrov je známý nejen díky krásným písečným plážím, ale také díky Národnímu parku Vallée de Mai, ve kterém roste slavná seychelská palma.

La Digue
Nejméně komercializovaný ostrov, který je ztělesněním představ o rajských seychelských plážích. Jediným dopravním prostředkem na La Digue jsou jízdní kola - je to ideální návrh na klidné prozkoumání ostrova, s odpočinkem na pláži a ochutnáním místních specialit.

Víza

Občané ČR mohou na Seychelách pobývat bez víza až tři měsíce během období šesti měsíců ode dne prvního vstupu. Při vstupu je třeba předložit zpáteční letenku, rezervaci ubytování a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro krytí nákladů pobytu. 

Upozornění k přeletu

Odlet do Mahé pravidelnou linkou s přestupem. Sraz u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady

Informace o hotelech

Poloha
7 nocí, ubytování v hotelech se standardem odpovídajícím *** / **** dle hodnocení organizátora zájezdu.

Ostrov Praslin (3 noci) - hotel Berjaya Praslin Resort nebo podobné.

Mahe Island (4 noci) - hotel Berjaya Beau Vallon Bay nebo podobné.


Pláž
Hotel se nachází v pěší vzdálenosti od pláže (do 500 m).

Vybavení
V hotelu se nachází: restaurace, bar, venkovní bazén, sluneční terasa, možnost půjčení auta.

Pokoje
Ostrov Praslin: Deluxe pokoje s prostorem 35 m², s možností jedné přistýlky ve formě pohovky, vybavené koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně ovládanou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, minibarem (za poplatek) a terasou.

Mahe Island: Superior pokoje s plochou 36 m², s možností jedné přistýlky ve formě pohovky, vybavené koupelnou (vana, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, minibarem (za poplatek) a terasou. Pokoj má přístup k bezdrátovému internetu (za poplatek).

Hotel

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč