Costa Verde Obrázek0
Costa Verde Obrázek1
Costa Verde Obrázek2
Costa Verde Obrázek3
Costa Verde Obrázek4
Costa Verde Obrázek5
Costa Verde Obrázek6
Costa Verde Obrázek7
Costa Verde Obrázek8
Costa Verde Obrázek9
Costa Verde Obrázek10
Costa Verde Obrázek11
Costa Verde Obrázek12
Costa Verde Obrázek13
Costa Verde Obrázek14
Costa Verde Obrázek15

Costa Verde

Itálie - Sicílie - Cefalu
Pobytový
SPA
Mezinárodní animace
Tenisový kurt
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází na malebném kopci s krásným výhledem na okolní zelené horské svahy. Je vzdálen jen asi 6 km od centra živého a rušného centra Cefalù, kam několikrát denně jezdí hotelový autobus (zpáteční cena cca 5 EUR/osoba). Na letiště v Catanii je to cca 170 km. Hotel účtuje turistickou taxu pro hosty starší 12 let - platí se povinně na recepci hotelu při příjezdu - ve výši cca 2 EUR/osoba/den.

Pláž

Písečná pláž je vzdálená přibližně 2,5 km od hotelu, kam několikrát denně jezdí bezplatný hotelový autobus. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma.


.

K dispozici pro hosty

Recepce, výtah, 3 restaurace - hlavní restaurace s místní a mezinárodní kuchyní, pizzerie a barbecue restaurace, 3 bary: hlavní bar (otevřeno 09:30-23:30), bar u bazénu a bar na pláži (otevřeno 10:00-18:30), 2 bazény se sladkou vodou, dětské brouzdaliště, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, aquapark v blízkosti hotelu (otevřen od 18. června do 11. září a za příplatek: cca 1,5 €). 18 EUR/den/dospělá osoba a cca 10 EUR/den/dítě do výšky 1,2 m, půldenní vstup cca 14 EUR a cca 8 EUR; pro hosty na bázi All Inclusive je jeden vstup do aquaparku zahrnut v ceně). Dále: kadeřnictví, amfiteátr, parkoviště.


 

.

Internet

V hotelové hale a na pokojích je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

 

Catering

Snídaně. Za příplatek možnost polopenze nebo plné penze - navíc obědy podávané formou bufetu. Obědy a večeře zahrnují 0,5 l vody a 0,25 l místního vína. Ostatní nápoje k obědu a večeři jsou za příplatek. Kromě toho je za příplatek k dispozici varianta All Inclusive (navíc: občerstvení v hlavním baru od 10:30-11:30, zmrzlina od 16:00-17:00, káva a čaj od 16:00-17:00 a nealkoholické a místní alkoholické nápoje v hlavním baru od 09:30-23:30 a v baru u bazénu od 10:00-18:30).

.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá atraktivní animační program pro dospělé a miniklub pro děti. Kromě toho má rozsáhlé sportovní a rekreační zázemí: tenisový kurt, hřiště na bocciu, fotbalové hřiště, minigolfové hřiště, lukostřelbu a kanoistiku. Za příplatek vodní sporty na pláži, lázeňské centrum a aquapark (při rezervaci s příplatkem za All Inclusive 1 vstup na pobyt zdarma).

Webové stránky

www.hotel-costaverde.it

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Malebně položený hotel s širokou nabídkou sportovních a zábavních aktivit - jako jeden z mála na ostrově nabízí svým hostům vstup do aquaparku za atraktivní cenu! Díky možnosti ubytování All Inclisive je navíc vynikající volbou pro rodinnou dovolenou a díky blízkosti Cefalù je také dobrou základnou pro poznávání Sicílie na vlastní pěst.

 

Umiestnenie

Hotel sa nachádza na malbnom kopci s krásnym výhľadom na okolité zelené horské svahy. Je vzdálený asi 6 km od centra živého a rušného centra Cefalu, do jehož několikrát denně premáva hotelový autobus (spiatočná cena cca 5 EUR/osoba). Na letisko v Catanii je to přibližně 170 km. Hotel účtuje turistickou taxu pre hostí starších ako 12 rokov - povinne sa platí na recepcii hotela pri príchode - vo výške cca 2 EUR/osoba/den.

Webová lokalita

www.hotel-costaverde.it

Športový a animačný program

Hotel nabízí atraktívny animačný program pre dospelých a miniklub pre deti. Kromě toho má rozsáhlé sportovní a rekreační zařízení: tenisový kurt, boccia, fotbalové ihrisko, minigolfové ihrisko, lukostreľbu a kanoistiku. Za príplatok vodné športy na pláži, kúpeľné centrum a aquapark (pri rezervácii s príplatkom All Inclusive 1 vstup na pobyt zdarma).

.
Stravovanie

Raňajky a večere formou bufetu. Za príplatok možnosť plnej penzie - navyše obedy podávané formou bufetu. Obedy a večere zahàňajú 0,5 l vody a 0,25 l miestneho vína. Poslední nápoje k obedom a večeriam sú za príplatok. Kromě toho je za příplatok k dispozici možnost All Inclusive (navíc: občerstvenie v hlavnom bare od 10:30 do 11:30, zmrzlina od 16:00 do 17:00, káva a čaj od 16:00 do 17:00 a nealkoholické a miestne alkoholické nápoje v hlavnom bare od 09:30 do 23:30 a v bare pri bazéne od 10:00 do 18:30).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce, výtah, 3 restaurace - hlavná restauraácia s miestnou a medzinárodnou kuchyňou, pizzeria a restauraácia s grilom, 3 bary: hlavní bar (otevřeno 09:30-23:30), bar pri bazéne a bar na pláži (otevřeno 10:00-18:30), 2 bazény so sladkou vodou, detské brodítko, ležadlá a slunečníky pri bazéne zdarma, aquapark v blízkosti hotelu (otevřeno od 18. hod. června do 11. září a za příplatok: cca. 18 EUR/deň/dospělý a cca 10 EUR/deň/dítě do výšky 1,2 m, poldenní vstup cca 14 EUR a cca 8 EUR; před hostí na bázi All Inclusive je jeden vstup do aquaparku zahrnutý v ceně). Dále: kaderníctvo, amfiteáter, parkovisko.


 

.
Podľa nášho názoru

Malebne situovaný hotel so širokou ponukou sportovních a zábavných zariadení - ako jeden z mála na ostrove ponúka svojim hostom vstup do aquaparku za atraktívnu cenu! Kromě toho je díky možnosti All Inclisive výbornou volbou před rodinnú dovolenku, zatiaľ čo blízkosť mesta Cefalu z neho robí aj dobrú základňu na samostatné objavovanie Sicílie.


.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla a nápoje k jídlu, které nejsou uvedeny v popisu stravování každého z hotelů, pobytovou taxu placenou přímo v hotelu: v okolí Giardini Naxos cca 10,50 EUR/os./týden a cca 15 EUR/os./2 týdny, v okolí Taorminy a Letojannicca 4 EUR/os./pobyt, okolí Cefalu cca 1,50 EUR/os./den a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Sycylia - wczasy 

Upozornění!
Možnost zakoupení osobního transferu z letiště do hotelu a z hotelu na letiště za níže uvedené ceny. Chcete -li zakoupit a potvrdit individuální transfer, kontaktujte prosím správce rezervace.

Hotely:

Atlantis Palace Hotel, Caesar Palace, Corallo Hotel Taormina, Da Peppe, Diamond Naxos Taormina, Hellenia Yachting Hotel, Baia Sporting & Villa Athena, Hotel Albatros, Hotel Antares, Hotel Ariston, Hotel delle Palme, RG Naxos Hotel (ex. Hilton Giardini Naxos), San Pietro, UNA Hotels Naxos Beach Sicilia (ex. Ata Hotel Naxos Beach) - cena transferů pro 1 až 3 osoby - cca 125 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště, cena transferů pro 4 až 8 osob - cca 190 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště.

La Corte del Sole, Voi Arenella Resort - cena transferů pro 1 až 3 osoby - cca 150 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště, cena transferů pro 4 až 8 osob - cca 200 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště.

Acacia Resort, Baia del Capitano Hotel, Cefalu Sea Palace, Costa Verde, Dolcestate, Hotel Victoria Palace, Santa Lucia e le Sabbie d'Oro, Torre Normanna, Capo Calava, Capo Skino Park Hotel - cena transferů pro 1 až 3 osoby - cca 275 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště, cena transferů pro 4 až 8 osob - cca 350 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště.

Baia del Sole, Club Conte di Cabrera - cena transferů pro 1 až 3 osoby - cca 225 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště, cena transferů pro 4 až 8 osob - cca 325 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště.

Baia Azurra, Baia Degli Dei, La Scogliera - cena transferů pro 1 až 3 osoby - cca 185 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště, cena transferů pro 4 až 8 osob - cca 235 EUR/transfer: letiště-hotel-letiště.

Program

Den 1
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer na hotel. 
Upozornění! Klienti, kteří přiletí na Sicílii pozdě večer, nebudou mít ten den večeři. Klienti, kteří přiletí brzy ráno, začínají stravu obědem/večeří a ubytováni budou mezi 14-16 hod (pokud hotel nedisponuje volnými pokoji).

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a výlety po okolí.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a odlet do Polska.

Upozornění k programu
V Itálii je nutné nosit roušky na veřejných prostranstvích, ve všech dopravních prostředcích a je zde 2metrová sociální vzdálenost. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Sicílie - obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomaty. V turistických oblastech se nachází bankovní úřady a bankomaty.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je připočítáno k účtu.

Pronájem auta
Klienti, kteří si chtějí pronajmout auto, musí mít s sebou kreditní kartu.

Víza
Čeští občané mohou cestovat do Itálie i na základě občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk
Italština.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 l - cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,50 EUR.

Pošta
Známka na pohled stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Čechách. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Lze v nich použít české ploché dvoukolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu). Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy či pro napájení přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Čechách v supermarketech nebo prodejnách elektro (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit na poště, v obchodech a stáncích nedaleko veřejných telefonních budek. Mobilní telefony fungují v celé Itálii. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Sicílie
Sicílie je největší a nejkrásnější ostrov ve Středozemním moři, lze zde nalézt celou řadu turistických lákadel, hornatou krajinu, citrusové a olivové háje, krásné pláže, malebné zátoky a skalnaté, rozeklané pobřeží. Nad ostrovem dominuje Etna- nejvyšší a největší aktivní sopka v Evropě.

Giardini Naxos
Jedno z nejznámějších sicilských letovisek. Krásné, široké, dobře udržované pláže a na turisty mnoho zábavy. Zábavní parky, noční kluby a diskotéky, které jsou otevřené až do svítání, jsou rájem pro mladé lidi. Giardini Naxos splní očekávání nejen těch, pro které moře, písek a lehátko představují ideální dovolenou, ale i těch, kteří úspěšnou dovolenou spojují alespoň s minimální aktivitou. 

Cefalu
Je známo svými středověkými památkami a malebným okolím, a proto je mnohými považováno za nejkrásnější místo odpočinku na ostrově. V Cefalu najdeme domy v typicky italském stylu, klikatící se úzké ulice zdobené květy, jakoby vmáčklé mezi Tyrhénské moře a vysoké  žluto bronzové hory. Kromě toho zde můžeme nalézt kavárny, diskotéky a restaurace nacházející se v těsné blízkosti moře, z nichž každá má něco jedinečného k nabídnutí.

Palermo
Hlavní a největší město ostrova Sicílie, kypící životem, situované na nádherném místě si zaslouží podrobnější průzkum své barvité historie. Památky kombinují prvky arabské a byzantské architektury a normanské paláce a kostely s fasádami ve stylu španělského baroka dominují chaosu moderního přístavního města. Zde, uprostřed úzkých, zanedbaných a vykřičených uliček, najdeme namísto atmosféry smutku nad minulostí radost z každého nově prožitého dne. Není snadné si toto město zamilovat, ale současně je těžké nepodlehnout jeho vlivu a životnímu stylu.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

ETNA a město TAORMINA
Etna - symbol Sicílie - nejvyšší aktivní sopka Evropy, sídlo kulhavého boha Héfaista. Říká se, že Etna řídí rytmus života obyvatel okolních měst a vesnic. Výjezd autokarem do výšky cca 2000 m nad mořem, kde se nachází kráter Monte Silvestri, a také mnoho obchodů a barů. Abyste však plně pocítili sílu a mohutnost Etny, doporučujeme projížďku lanovkou, a následně jeepem k hlavním kráterům do výšky 3 000 metrů nad hladinou moře (za příplatek cca 60 EUR). Následně přejezd do jednoho z nejslavnějších a nejkrásnějších městeček Sicílie-Taorminy, procházka po hlavní ulici Corso Umberto s obchody, kavárnami, restauracemi a návštěva Teatro Antico, zřícenin řeckého divadla, druhého největšího antického divadla na ostrově (po Syrakusách). Z hlediště se naskýtá "nejkrásnější výhled na světě" zejména na vrchol Etny. Volný čas k nakupování.
Cena cca 45 EUR z oblasti Taormina (pouze ETNA). Cena cca 65 EUR z oblasti Gioiosa Marea a Cefalu. Cena cca 77 EUR z oblasti Pozzallo. Cena z regionu Palermo cca 100 EUR/os.

PO STOPÁCH KMOTRA
Půldenní výlet bude zahájen přesunem do Forza D'Agro. Úzké uličky, zřícenina hradu, klášter svaté Trojice, malebná vesnička postavená na skále, ze které můžete vidět překrásné Jónské pobřeží a Kalábrii, to je pouze část atrakcí, které na Vás čekají.Následuje přejezd do Savocy -  středověkého města založeného roku 1139 králem Rogerem II. V programu: kostel svatého Nicola, kapucínský klášter, kde si můžete prohlédnout mumie. Povinná zastávka v baru Vitelli, kde majitelka vzpomene na časy, kdy zde byly natáčeny scény ke slavnému filmu. Návrat do hotelu kolem poledne.
Cena cca 40 EUR/os.  z oblasti Taormina.

SYRAKUSY
Výlet do hlavního města provincie, jehož bouřlivé dějiny odrážejí četné památky: řecké divadlo, považované za jedno z největších (138 m v průměru), Latomie, vězeňské kamenolomy s fantastickými jeskyněmi a výklenky, včetně tzv. "Dionýsova ucha" (65-ti metrová prasklina ve tvaru ucha), fontána Aretusa a katedrála di Santa Maria del Piliero Delle Colonne, dokonalý příklad sicilského baroka.
Cena cca 55 EUR/os. pouze z oblasti Taormina.

LIPARSKÉ (EOLSKÉ) OSTROVY 
Mořský výlet na malé vulkanické souostroví Liparských ostrovů. Poslední velká erupce zde proběhla na konci 19. století, ale Stromboli je stále aktivní a tu a tam můžete pozorovat vystupující kouř. Dokonalé procházkové terasy zavedou zájemce na neobvyklé pláže s černým pískem, a zájemcům dbajících na své zdraví a očekávajících originální potěšení, doporučujeme sírné bahenní koupele nebo teplá zřídla, vyvěrající přímo z mořských hlubin. Součástí výletu je nástup na palubu výletní lodi a plavba do hlavního města souostroví - Lipari, nacházejícím se na největším ostrově v souostroví, živého města, s četnými obchody a kavárnami. Volný čas ve městě. Následná plavba na ostrov Vulcano. Doporučit zde lze nádhernou pláž s černým vulkanickým pískem a zajímavý terén k procházkám. Pro zájemce možnost relaxace v léčivých sírných a bahenních koupelích, oběd v regionální restauraci (za příplatek). Zpáteční plavba na Sicílii.
Cena cca 75 EUR/os.  z oblasti Taormina. Cena cca 65 EUR/os.  z oblasti Cefalu. Cena z regionu Palermo cca 80 EUR/os.

Noční výlet na Liparské ostrovy
Plavba ve směru ostrova Panarea. Volný čas na prohlídku města, koupání nebo oběd v místních restauracích (není zahrnut v ceně). Odjezd z Panarea, plavba kolem ostrova, Baia di Calajunco a pláže Zimmari a přejezd ke Stromboli. Zastávka naproti malebného městečka Ginostra, plavba kolem ostrova a zastávka v přístavu Scari až do západu slunce. Návrat na loď a přejezd do Sciara del Fuoco, abychom z perspektivy moře pozorovali velkolepé lávové fontány. Návrat do přístavu v Milazzo v 22:30 a do hotelu po půlnoci. Cena cca 85 EUR/os. pouze z regionu Cefalu.

PALERMO A MONREALE 
Palermo - hlavní město Sicílie, je plné památek, které svědčí o bohaté historii města. V programu: Normanský palác s Palatinskou kaplí, proslulý nádhernými mozaikami, katedrála s hrobkami sicilských vládců, Teatro Massimo, Náměstí hanby, Martorana, Quatro Canti. Doporučujeme navštívit kapucínský klášter a katakomby, kde je pohřbeno několik tisíc mumifikovaných těl. Následně přejezd do Monreale a návštěva katedrály postavené v původním arabsko-normanském stylu, jejíž interiér je celý vyzdoben mozaikami zobrazujícími scény z Nového a Starého zákona. Vstup do podloubí benediktinského kláštera za příplatek. Volný čas na nákupy. Cena cca 75 EUR/os. z regionu Taormina a Gioiosa Marea. Cena cca 55 EUR/os. z regionu Cefalu. Cena cca 65 EUR/os. z oblasti Palerma.

MALTA  
Odjezd do přístavu v Pozzallo na jižním pobřeží ostrova. Poplujeme katamaránem do La Valletta, kde navštívíme: Mdinu, středověké město obklopené obrannými hradbami, ze kterých je vidět panorama celého ostrova. Následně oběd v restauraci - v ceně a prohlídka města St. Julians a Sliema. Dojezd do La Valletty, kde uvidíme zahrady Upper Barrakky s krásným výhledem na Grand Harbour - pevnost S. Angelo a blízká města. Uvidíme katedrálu sv. Jana, nejslavnější památku na ostrově a muzeum, kde je vystaven obraz Caravaggia, který ukazuje popravu sv. Jana Křtitele. Návrat na katamarán. Odjezd do Pozzalla. Cena cca 155 EUR/os. pouze z regionu Taormina.

NEZNÁMÁ SICÍLIE 
Sicílie to nejsou jen starobylé chrámy, nebo města čišící životem. Sicílie to jsou také malé vesnice, kde se čas zastavil na místě. Situované jako orlí hnízda na vrcholcích skal se středověkou architekturou. Na tomto výletě Vás vezmeme právě do takových městeček, ukážeme běžný život obyvatel Sicílie, podíváme se tam, kde na turisty hledí obyvatelé se zvědavostí, ale vítají vždy s úsměvem! Vjedeme do horského řetězce Madonie, který zaujímá plochu 40 tisíc hektarů. Vyznačuje se velmi pestrou vegetací (korkové duby, olivové háje, horské duby, kaštany, různé květiny, atd.) a překrásnou vysokohorskou krajinou. Nejvyšší vrchol je Pizzo Carbonara - 1977 m nad hladinou moře - více než půl roku pokrytý sněhem. V roce 1989 byla tato oblast zahrnuta pod ochranu v rámci národního parku. Navštívíme městečko Castelbuono, kde se nachází hrad patřící v minulosti rodině Ventimiglia, Gratteri a další městečka se středověkou architekturou, a také četné kostely, malebné uličky a zákoutí. Po prohlídce se odebereme do tradiční rustikální restaurace, kde sníme sicilský oběd ke kterému bude podáváno víno domácí produkce. Nakonec se zastavíme na vyhlídkovém bodu, odkud  budeme  obdivovat panorama Cefalu, kouzelného středověkého města, kde se nachází jedna z nejkrásnějších katedrál na Sicílii vybudovaná v normánském období. Během celého výletu Vás bude jeho vedoucí seznamovat se sicilskými zvyky, mentalitou a specialitami sicilské kuchyně.
Cena cca 55 EUR/os. z regionu Cefalu. Cena cca 70 EUR/os. z regionu Palermo.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. 

Víza

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným vízovým podmínkám, proto prosím kontaktujte prodejce pro ověření.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna trvá na Sicílii (Itálie) obvykle od poloviny června do poloviny září.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč