San Pietro Obrázek0
San Pietro Obrázek1
San Pietro Obrázek2
San Pietro Obrázek3
San Pietro Obrázek4
San Pietro Obrázek5
San Pietro Obrázek6
San Pietro Obrázek7
San Pietro Obrázek8

Sicílie - božský jih

Itálie - Letojanni
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí za příplatek), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 7 kontinentálních snídaní, za příplatek večeře (6, ve dnech 1,3,4,5,6,7), turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 185 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 30 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Sycylia - Boskie Południe

Fakultativní výlety: horská dráha na Etnu cca 30 EUR/os., výjezd terénním autem na Etnu cca 70 EUR/os., sicilský večer cca 55 EUR/os., plavba kolem ostrova Isolabella cca 40 EUR/os., výlet na Maltu cca 180 EUR/os.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.08.2022 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Sicílie - božský jih - 8 nebo 15 dnů • Taormina a divoká řeka Alcantara - nebezpečná Etna a barokní Katánie - Perly jihu - Modica hlavní město čokolády - Ragusa a komisař Montalbano - tyrkysové moře a písečné pláže • pro zájemce možnost prodloužení pobytu na Sicílii

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Katánie, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v severo-východní části ostrova (v okolí Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katánie). (Trasa cca 80 km)

Den 2
Po snídani přejezd k majestátní Etně - největší a nejvyšší aktivní sopce Evropy. Výjezd do výšky cca 2000 m n. m. Možnost výjezdu lanovkou výše (za příplatek cca 30 EUR/os.) nebo výjezdu speciálním terénním autem do výšky cca 3000 m n. m. a procházka s místním vulkanologem (za příplatek cca 70 EUR/os.). Následně přejezd ve směru Katánie. Cestou zastavíme ve městě Zafferana, které je známé svými lahodnými medy na bázi endemických rostlin rostoucích na svazích Etny. V Katánii budeme mít možnost ochutnat místní dezert sv. Agáty a seznámit se z historii města a její patronky. Projdeme se po náměstí Piazza Duomo, zastavíme se u hradu Ursino, abychom si prohlédli místo, kam se láva dostala po erupci v 17. století. Ze střechy jednoho z kostelů budeme obdivovat panorama města i samotné Etny. Návrat do hotelu, přenocování. Tento den není večeře - doporučujeme sicilský večer (za příplatek cca 55 EUR/os.). (Trasa cca 130 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Taorminy visící na skalách - nejznámějšího letoviska na ostrově. Procházka fascinujícím starým městem, návštěva antického divadla - nejkrásnějšího starobylého řeckého divadla v Itálii, odkud se rozprostírá úžasný výhled na Etnu a pobřeží Jónského moře. Následně přejezd ke kaňonu řeky Alcantara, kde se schladíme v křišťálově čisté řece Alcantara, tekoucí v celkové délce 52 km. Řeka dosahuje vrcholu své divokosti a krásy, když je svedena do 800metrové rokle, vytváří několik rychlých proudů a tvoří malebný vodopád Venus Pool. Odpoledne návrat do hotelu. Večer možnost plavby kolem ostrova Isolabella (za příplatek cca 40 EUR/os.). (Trasa cca 150 km)

Den 4
Po snídani vystěhování. Přejezd do Syrakus - jednoho z nejmohutnějších řeckých měst ve starověku. Návštěva Archeologického parku s největším divadlem na Sicílii, ve kterém jsou do dnešního dne představována dramata řeckých klasiků. Navštívíme také lomy se slavnou jeskyní „Dionýsovo ucho“. Přejezd do malebného starého města, které se nachází na ostrově Ortigia, kde je barokní chrám postavený v řeckých chrámových zdech. Následně přejezd do starého města Marzamemi na jihovýchodě Sicílie, které dýchá originálním kouzlem. Srdcem rybářské vesnice je náměstí Piazza Regina Margherita s malým kostelem a typickými místními restauracemi umístěnými ve starých domech, kde budete mít možnost ochutnat vynikající mořské plody. Přejezd do hotelu v okolí Syrakus/Pozzallo, ubytování a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani přejezd k hradu Donnafugata, jehož kořeny sahají až do 14. století. Jeho současný tvar uchvacuje bílou fasádou a benátsko-gotickou lodžií. Palác byl použit jako místo natáčení pro některé epizody seriálu „Komisař Montalbano“, kde se objevuje jako vila mafiánského bosse Balduccio Sinagra. Název hradu, který v doslovném překladu znamená „žena, která utekla“, je pouze výsledkem jazykové chyby. Současná struktura hradu je zásluhou barona, který zde nařídil postavit kavárnu, chrám, umělé jeskyně a labyrinty. Zakoupil také exotické rostliny, jejichž potomky dnes najdeme v zahradách vedle středomořských druhů. Po prohlídce města strávíme druhou polovinu dne odpočinkem na jedné z písečných pláží jižní Sicílie, kde nás teplá tyrkysová voda přivede do stavu prázdninové bezstarostnosti a relaxace. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani volný den na opalování a koupání v tyrkysové vodě Středozemního moře nebo možnost celodenního výletu na Maltu (za příplatek cca 180 EUR/os.)

Den 7
Po snídani se vydáme po stopách slavného italského seriálu „Komisař Montalbano“. Navštívíme krásná barokní města, kde se jeho děj odehrává. Modica je skutečný „ostrov na ostrově“, kde budeme uchváceni vřelostí a laskavostí lidí. Celé okolí je ponořeno do atmosféry mezi minulostí a současností. Obklopují nás majestátní fasády noblesních budov s nádhernou barokní výzdobou, která se prolíná s historií výroby řemeslné čokolády. Kořeny jejího výrobního procesu sahají až do dob španělských dobyvatelů. Následně přejedeme do nedaleké Ragusy, jednoho z nejvíce fascinujících měst na Sicílii. Pohled na změť domů, kostelů a občanských paláců naskládaných na sebe, přiléhajících ke stěnám rokle, je opravdu úchvatný. Přestože bylo město postaveno na středověkém půdorysu, jeho srdce má určitou barokní logiku a většina budov pochází právě z tohoto období. Až osmnáct památek města je zapsáno na seznamu UNESCO, kde se Ragusa nachází vedle dalších měst Val di Noto UNESCO. Odpoledne návrat do hotelu. Čas na opalování a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu na Sicílii (v některých termínech se může transfer konat letecky), pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. Hotelové dny začínají v 14:00 hodin a končí v 10:00 hodin.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Neděle je dnem přejezdu - tento den se nezohledňuje dodatek nejlepších míst v autobuse.

Upozornění! Za příplatek si lze prodloužit zájezd o týden pobytu na Sicílii, ve Vámi vybraném hotelu. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek v rezervačním systému a v katalogu „Pobyt - Sicílie“.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.  

Víza - informace pro prodejce

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza, proto prosím kontaktujte naše oddělení Rainbow za účelem ověření. 

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Sicílii (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září. 

Informace o hotelech

Poloha
Hotel San Pietro se nachází v centru malebného městečka Letojanni, cca 6 km od známého města Taormina. Vedle hotelu je velký výběr barů, restaurací, kaváren a obchodů. Autobusová zastávka je cca 600 m od hotelu (do města Taormina je cena cca 2 EUR/1 strana). Letiště v Catanii je vzdáleno cca 65 km.

Pláž
Přímo u hotelu San Pietro (přechod přes cestu) je písčito-oblázková pláž (doporučujeme obuv do vody). Placený plážový servis na pláži od června do září (cca 5 EUR/den/osoba), v srpnu (cca 6 EUR/den/osoba). Mimo sezónu zde není plážový servis.

Vybavení
Recepce 24h, lobby, 2 výtahy, trezor (za poplatek), hlavní restaurace, kde se podává snídaně a večeře, restaurace a'la carte na pláži servírující večeře (za poplatek, nutná rezervace předem, restaurace je otevřená od května do poloviny září), bar. Hotel San Pietro nemá bazén a neposkytuje plážové ručníky. Navíc: TV místnost a parkoviště cca 500 m od hotelu (za poplatek).

Pokoje
Hotel San Pietro se skládá z 94 standardních pokojů rozmístěných na 5 patrech. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha), centrální klimatizací, mini ledničkou, telefonem, satelitním TV, trezorem (zdarma), balkonem. Za příplatek pokoje s bočním výhledem na moře nebo na potvrzení pokoje s přímým výhledem na moře. Tří a čtyřlůžkové pokoje na vyžádání. Zdarma dětská postýlka pro děti do 2 let.

Strava
Snídaně formou bufetu, večeře servírované ke stolu (výběr ze 2-3 položek menu, salátový bufet, dezert). Nápoje k večeři za poplatek. Kuchyně regionální a mezinárodní.

Sport a animační program
Hotel San Pietro neorganizuje animační program. Vodní sporty jsou k dispozici na veřejné pláži za poplatek (plachtění, windsurfing, jízda na kajaku, cena cca 25 EUR/hod.). Během hlavní sezóny je v centru Letojanni spousta barů, kaváren, restaurací a diskoték.

Internet
Wi-Fi v lobby - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.sanpietro-hotel.it

Jiné
Povinný poplatek - pobytová taxa se hradí přímo v hotelu (cca 1 EUR/os./den). 

Náš názor
Hotel San Pietro se nachází přímo na pláži, v typické přímořské vesnici na úpatí Taorminy. Je ideální volbou pro ty, kteří rádi kombinují pobyt u moře a poznávání. Vynikající servis zajišťuje komfortní dovolenou a přátelskou atmosféru.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel

Mapa

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč