Ubytování SIT Obrázek0
 Ubytování SIT Obrázek1
 Ubytování SIT Obrázek2
 Ubytování SIT Obrázek3
 Ubytování SIT Obrázek4
 Ubytování SIT Obrázek5
 Ubytování SIT Obrázek6
 Ubytování SIT Obrázek7
 Ubytování SIT Obrázek8
 Ubytování SIT Obrázek9
 Ubytování SIT Obrázek10
 Ubytování SIT Obrázek11
 Ubytování SIT Obrázek12
 Ubytování SIT Obrázek13
 Ubytování SIT Obrázek14
 Ubytování SIT Obrázek15
 Ubytování SIT Obrázek16
 Ubytování SIT Obrázek17
 Ubytování SIT Obrázek18
 Ubytování SIT Obrázek19

Singapur a Malajsie - asijští tygři s pobytem na ostrově Tioman

Malajsie
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Program

Den 1
Sraz 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Let pravidelnou linkou do Singapuru (možnost přestupu).  

Den 2
Přistání v Singapuru, pasová kontrola. Následně transfer z letiště do hotelu, ubytování a odpočinek po cestě. Přenocování v hotelu v Singapuru.

Den 3
Po snídani odjezd na prohlídku Singapuru. Prohlídku zahájíme přejezdem starou koloniální čtvrtí, kde uvidíme Padang - rekreační oblast města nacházející se v centru obchodní čtvrti, kriketový klub, budovy parlamentu, Nejvyšší soud a radnici - propojující klasickou koloniální architekturu s moderními mrakodrapy. Vydáme se také k chrámu Buddhova zubu, monumentální budově navržené ve stylu inspirovaném architekturou z období dynastie Tang. Následně se vydáme k Orchidejovým zahradám, kde lze obdivovat kolem 20 tisíc různých odrůd orchidejí. Na závěr prohlídky Singapuru navštívíme čtvrť „Malá Indie“, kde prodejci sárí, koření a věštci vytvářejí jedinečnou atmosféru, připomínající indická města. Večer pro zájemce přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město a procházka do slavných zahrad u zálivu, kde budeme svědky světelné a zvukové show (cena cca 45 USD). Přenocování v hotelu v Singapuru. (Trasa cca 30 km)

Den 4
Po snídani se vydáme ve směru hraničního přechodu s Malajsií. Přejezd do Malakky, jednoho z nejstarších měst Malajsie. Navštívíme zde mimo jiné: Museum Baba & Nyonya zasvěcené kultuře Peranakan, chrám Cheng Hoon Teng - nejstarší čínský chrám ve městě, mešitu Kampung Kling s neobvyklou střechou ve tvaru pyramidy, Porta de Santiago - bránu, pozůstatek portugalské pevnosti ze 16. století a zastavíme na fotografování u staré radnice z dob nizozemské vlády (Stadhuys). Na závěr navštívíme Námořní muzeum, které se nachází v replice Flor de la Mar - portugalské lodi, která se potopila v této oblasti na počátku 16. století. Během prohlídky oběd v místní restauraci. Přenocování v hotelu v okolí Malakky. (Trasa cca 240 km)

Den 5
Po snídani odjezd z Malakky ve směru Kuala Lumpur. Během cesty uvidíme nové administrativní centrum Malajsie - město Putrajaya. Jedná se o moderní, futuristické město založené v 90. letech v souladu s plány přemístění sídla vlády z Kuala Lumpuru. Během prohlídky oběd. Po příjezdu do Kuala Lumpuru ubytování v hotelu. Prohlídku hlavního města Malajsie zahájíme u nejznámějšího mrakodrapu ve městě - Petronas Twin Towers (dvojčata). Uvnitř se nachází největší obchodní dům v Malajsii. Pro zájemce slavnostní večeře v malajské restauraci spojená s ukázkami tanců z různých oblastí Malajsie (za poplatek cca 45 USD).

Den 6
Po snídani v hotelu se vydáme k jeskyním Batu, které jsou posvátným místem pro hinduisty. Můžeme zde obdivovat řadu vápencových útvarů a pozorovat věřící během modliteb. Následně uvidíme královský palác, postmoderní Národní mešitu Masijd Negara (zvenčí), Náměstí nezávislosti a nedalekou budovu sultána Abdula Samada - postavenou v maurském stylu, nyní zde sídlí Nejvyšší soud. Během přestávky oběd. V programu mimo jiné: Galerie KL (Galerii výtvarného umění), procházka čínskou čtvrtí a návštěva Central Marketu, kde bude volný čas na nakup suvenýrů. Návrat do hotelu na přenocování.

Den 7
Po snídani opustíme Kuala Lumpur a vydáme se ve směru pohoří Cameron, nejvýše ležící oblasti Malajsie (1500 m n. m). Hory nesou jméno po badateli Williamu Cameronovi, který byl tvůrcem první mapy této oblasti a jeho výzkum přispěl k rozvoji zemědělství. Navštívíme jednu z čajových plantáží a čajovou továrnu (bude také příležitost k degustaci). Navštívíme také nedalekou Motýlí farmu s mnoha druhy hmyzu, strašilkami a škorpióny. Cestou zastávka na oběd. Přenocování v hotelu v oblasti Cameron Highlands. (Trasa cca 220 km)
Upozornění! Teplota může klesnout až na cca 15° C, zejména ve večerních hodinách, proto doporučujeme vzít s sebou nějaké teplé oblečení.

Den 8
Po snídani se vydáme ve směru Labu Central, kde přestoupíme na lodě a zúčastníme se cca 1,5hodinové plavby lodí po Národním parku Taman Negara. Trasa plavby vede bujným deštným pralesem a vesnicemi vynořujícími se z pralesa. Plavba končí ve vesnici Kuala Tahan, kde se ubytujeme v hotelu. Cestou zastavíme na oběd. Večer se zúčastníme hodinové procházky džunglí, jež bude další příležitostí k pozorování přírody Národního parku (např. uvidíme hmyz, který se probouzí v noci). Přenocování a večeře v hotelu v parku. (Trasa cca 280 km)
Upozornění! Na výlet po Taman Negara je nutno mít dlouhé kalhoty (ne džíny), mikinu nebo lehkou bundu s dlouhým rukávem, sportovní obuv, repelent a baterku.

Den 9
Po snídani nás čeká trekking k pohoří Teresik, odkud lze skvěle vidět panorama parku - při jasné obloze můžeme vidět vzdálenou horu Tahan. Cestou nás místní průvodce seznámí se zajímavostmi a atrakcemi parku. V programu je také návštěva tábora kočovného kmene Batek, kde uvidíme krátkou ukázku technik přežití v džungli. Po obědě plavba lodí do Lata Berkoh, kde lze vidět malebné kaskády na řece a jimi vytvořený bazén. Odvážní se zde budou moci vykoupat. Přenocování a večeře v hotelu na území parku.
 
Den 10
Po časném vystěhování z hotelu (kolem 3:00 hodiny ráno) přejezd do přístavu ve městě Mersing, plavba trajektem na ostrov Tioman. Ubytování v hotelu na pláži. 

Den 11 - 13
Snídaně. Volný čas na ostrově Tioman, koupání a opalování. 
 
Den 14
Snídaně v hotelu, následně vystěhování, transfer do Singapuru. Odlet do Polska pravidelnou linkou (bez přestupu).

Den 15
Přistání na letišti ve Varšavě.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.  
* V určitých termínech je zájezd kratší o 1 den pobytu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Vízum do Malajsie a Singapuru 
V případě pobytů kratších než 90 dnů není vyžadováno vízum do Malajsie a Singapuru.
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

UPOZORNĚNÍ! Upozorňujeme na přísné celní předpisy pro turisty přijíždějící do Singapuru: 
1. Platí úplný zákaz dovozu, držení a používání všech druhů elektronických cigaret a jejich příslušenství. 
2. Singapur neumožňuje dovoz tabákových výrobků osvobozených od cla. Jakékoli množství cigaret dovezených do Singapuru (včetně výrobků zakoupených v bezcelní zóně) musí být nahlášeno z důvodu zaplacení cla. 
3. Maximální množství alkoholu - podléhající osvobození od cla je: 
- 1 litr tvrdého alkoholu + 1 litr vína + 1 litr piva, 
nebo: 
- 2 litry vína + 1 litr piva, 
nebo 
- 1 litr vína + 2 litry piva. 
4. Singapur stále neumožňuje dovoz žvýkaček. 
5. Malajsie zavedla přísný zákaz dovozu potravin obsahujících vepřové maso a jakékoli deriváty. 

Osoby, které poruší tyto předpisy, mohou čelit přísným trestním sankcím. Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Singapurského celního úřadu na adrese: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief 

Informace o hotelech

Poznávací část

Hotely ***/**** - dobré kvality.
Pokoje: ve všech hotelech jsou pokoje vybaveny TV, koupelnou s WC, často i klimatizací a minibarem (za příplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je obvykle v podobě polního lůžka nebo rozkládací pohovky).

Pobytová část

Hotel **** u pláže, snídaně v ceně.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč