Ubytování SJB Obrázek0
Ubytování SJB Obrázek1
Ubytování SJB Obrázek2
Ubytování SJB Obrázek3
Ubytování SJB Obrázek4
Ubytování SJB Obrázek5
Ubytování SJB Obrázek6
Ubytování SJB Obrázek7
Ubytování SJB Obrázek8
Ubytování SJB Obrázek9
Ubytování SJB Obrázek10

Singapur, Jáva, Bali a Sumatra - sopky a orangutani (s přeletem do Singapuru)

Singapur
Poznávací + pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Singapur - Varšava, přelety místními linkami na trase: Singapur - Medan, Medan - Yogyakarta, Surabaya - Denpasar a Denpasar - Singapur, letištní taxy, ubytování v hotelech (12 nocí), transfery vlaky a klimatizovaným autokarem dle programu, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel a další služby (celkem cca 310 USD/os., povinný poplatek placený průvodci), fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla během výletu, nápoje k jídlům, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany (z przelotem do Singapuru)
Kód zájezdu: SJB

Program

Singapur • rezervace orangutanů na Sumatře • plavba po jezeře Toba • působivé buddhistické chrámy v Borobudur • sopka Bromo za východu slunce • pobyt na ostrově Bali 


Den 1
Sraz 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Přelet do Singapuru pravidelnou linkou (bez přestupu). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den 2
Přistání v Singapuru, celní a pasová kontrola. UPOZORNĚNÍ! Věnujte prosím pozornost Singapurským celním předpisům! Večer (pokud bude čas) pro zájemce přejezd metrem do hotelu Marina Bay Sands a výjezd na vyhlídkové místo v horní části budovy, odkud se rozprostírá nádherný výhled na celé město (cena cca 45 USD). Přenocování v hotelu v Singapuru.


Den 3
Po časné snídani transfer na letiště a přelet na Sumatru. Přejezd z Medanu do Parapatu. Během cesty uvidíme plantáže olejových palem a kaučukovníku. Zastavíme se také v Pematang Siantar, v jednom z větších měst severní Sumatry, kde navštívíme buddhistický chrám Vihara Avalokitesvara s více než dvacetimetrovou sochou bohyně milosrdenství (největší sochou svého druhu v Indonésii). Během přejezdu oběd. Po příjezdu do Parapatu plavba lodí na ostrov Samosir. Večeře a přenocování v hotelu na ostrově. (Trasa cca 180 km + vnitřní přelet)


Den 4
Po snídani celodenní plavba lodí po jezeře Toba. Zastavíme se v několika okolních vesničkách, kde budeme moci pozorovat život místních obyvatel. Uvidíme důležitá historická místa (mimo jiné sarkofág krále Sidabutara), tradiční architekturu a lidové tance. Vychutnáme si koupel v klidných vodách jezera. Během plavby oběd. Následně návrat do hotelu, přenocování. 


Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a návrat lodí do města Parapat. Přejezd přes území obydlené národem Batak. Po obědě navštívíme horskou osadu Lingga, kde se seznámíme s tradičním způsobem života etnické skupiny Karo Batak, uvidíme vodopád Sipisopiso a dřevěný palác Ruma Balon ve vesnici Pematang Purba, který je zrestaurovaný a dnes slouží jako muzeum. Během prohlídky oběd. Ubytování a přenocování v městečku Berastagi. (Trasa cca 200 km)
 

Den 6
Snídaně v hotelu. Přejezd do Národního parku Gunung Leuser, biosférické rezervace UNESCO. Po obědě se vydáme do Bukit Lawang, kde navštívíme středisko péče o orangutany, umístěné v deštném pralese. Setkáme se s průvodcem parku, se kterým se vydáme na mírný trekking po stopách zvířat. Délka procházky bude záviset na místě výskytu opic, které se v průběhu dne volně pohybují po parku. Zvířata, která byla zachráněna ze zajetí lze pozorovat zblízka, zatímco zcela divoká zvířata je možné pozorovat pouze ze vzdálenosti několika metrů. Během jedné procházky se setkáme někdy i s několika jedinci, je však třeba pamatovat, že tyto opice se pohybují jednotlivě, nikoli ve skupinách. Trasa vede kopcovitým lesním terénem, proto doporučujeme mít pohodlné, uzavřené boty (nejlépe trekkingové), oblečení zakrývající ramena a nohy a repelent proti hmyzu. Doporučujeme také dalekohledy. Vláda Národního parku může účtovat poplatky za fotografování a filmování v areálu rezervace. V pozdních odpoledních hodinách ubytování v hotelu v Bukit Lawang. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 120 km)
 

Den 7
Po snídani přejezd do Medanu - centra obchodu, naftového průmyslu a zemědělství. Město je obydleno barevnou směsicí národů a etnických menšin. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: Velkou mešitu, palác Sultána postavený v tradičním malajském stylu a starožitnou vodárenskou věž - symbol města. Po obědě volný čas. Přenocování v hotelu v Medanu.
Upozornění! Během návštěvy mešity a dalších náboženských míst je povinností mít správné oblečení - zahalená kolena a ramena. (Trasa: vnitřní přelet)


Den 8
Po časné snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a přelet do Yogyakarty na Jávě. Po příletu se vydáme na prohlídku Borobudur, jednoho z největších a nejlépe dochovaných buddhistických chrámů na světě, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Chrám pocházející z přelomu 7. a 8. století byl náboženským centrem buddhismu na Javě a významem je srovnáván s Angkor Wat v Kambodži nebo s chrámy v Baganu v Barmě. Pokud to bude možné, pak během cesty na přenocování do Yogyakarty uvidíme ještě menší chrám Mendut. Po příjezdu do Yogyakarty transfer do hotelu na přenocování. (Trasa cca 90 km + vnitřní přelet)
 

Den 9
Po snídani se vydáme na výlet rikšami (domorodci jsou nazývány „becak“) do impozantního paláce sultánů v Yogyakartě. Následně navštívíme v Kotagede rukodělné centrum a dílny, které se zabývají výrobou batiky a výrobků z kůže a stříbra. Po obědě se vydáme do Prambananu, největšího a nejvíce impozantního komplexu hinduistických chrámů v Indonésii. Komplex se skládá z více než 50 chrámů. Největší chrám celého komplexu se nazývá Loro Jongrang. Jeho stěny jsou zdobeny reliéfy, které znázorňují scény z Rámájany. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Yogyakarty na přenocování. Večer pro zájemce odjezd na představení vycházející z Rámájany, tradičního sanskrtského eposu (za příplatek cca 45 USD). (Trasa cca 40 km)


Den 10
Po snídani transfer na vlakové nádraží, odkud se vydáme vlakem do Mojokerto. Poté budeme pokračovat autokarem do vesničky Tosari. Cestou se zastavíme na oběd, po kterém si prohlédneme přístav ve městě Pasaruan, kde uvidíme tradiční indonéské plachetnice typu phinisi. Ubytování v Bromo Cottage nebo ve městě Malang. Upozornění: příjezd do hotelu ve velmi pozdních nočních hodinách. (Trasa cca 350 km)


Den 11
Ráno se vyjedeme džípy podívat na východ slunce na horu Penanjakan (2770 m n. m.), odkud se za hezkého počasí rozkládá nádherný výhled na sopku Bromo a okolí (je vhodné si s sebou vzít teplé oblečení). Následně se projdeme po planině kolem kráteru, která je nazývána Pískovým mořem a vystoupíme po 245 schodech k samotnému okraji sopky Bromo. Následně návrat do hotelu na snídani a krátký odpočinek. Poté přejezd do města Surabaya, jednoho z největších měst v Indonésii. Transfer na letiště a přelet do Denpasaru na Bali. Přejezd do vybraného hotelu. (Trasa cca 630 km)


Den 12 - 13
Po snídani volný čas na odpočinek u moře. Možnost využití fakultativního výletu po ostrově (za poplatek).
 

Den 14
Po časné snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Singapuru. Prohlídku zahájíme přejezdem starou koloniální čtvrtí, kde uvidíme Padang - rekreační oblast města nacházející se v centru obchodní čtvrti, kriketový klub, budovy parlamentu, Nejvyšší soud a radnici - propojující klasickou koloniální architekturu s moderními mrakodrapy. Navštívíme také Chrám Buddhova zubu, monumentální budovu navrženou ve stylu inspirovaném architekturou z období dynastie Tang. Následně se vydáme k Orchidejovým zahradám, kde lze obdivovat kolem 20 tisíc různých odrůd orchidejí. Na závěr prohlídky Singapuru navštívíme čtvrť „Malá Indie“, kde prodejci sárí, koření a věštci vytvářejí jedinečnou atmosféru připomínající indická města. Pozdě večer transfer na letiště a odlet do Polska pravidelnou linkou (bez přestupu).


Den 15
Přistání na letišti ve Varšavě.
 

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřních přeletů je 20 kg.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

MĚNA

Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když lze také vyměnit euro nebo jinou běžně uznávanou měnu. Peníze lze vyměnit v bankách, směnárnách a hotelech. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v dobrém stavu: nejsou akceptovány poškozené, roztrhané, špinavé bankovky atd. - směnárny a banky je odmítají vyměňovat. V případě amerických dolarů je třeba upozornit, aby to byly bankovky nejnovější edice - po roce 2000 („barevná“ řada).

 
UPOZORNĚNÍ! Upozorňujeme na přísné celní předpisy pro turisty přijíždějící do Singapuru: 
1. Platí úplný zákaz dovozu, držení a používání všech druhů elektronických cigaret a jejich příslušenství. 
2. Singapur neumožňuje dovoz tabákových výrobků osvobozených od cla. Jakékoli množství cigaret dovezených do Singapuru (včetně výrobků zakoupených v bezcelní zóně) musí být nahlášeno z důvodu zaplacení cla. 
3. Maximální množství alkoholu - podléhající osvobození od cla je: 
- 1 litr tvrdého alkoholu + 1 litr vína + 1 litr piva, 
nebo: 
- 2 litry vína + 1 litr piva, 
nebo 
- 1 litr vína + 2 litry piva. 
4. Singapur stále neumožňuje dovoz žvýkaček. 
5. Malajsie zavedla přísný zákaz dovozu potravin obsahujících vepřové maso a jakékoli deriváty. 

Osoby, které poruší tyto předpisy, mohou čelit přísným trestním sankcím. Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Singapurského celního úřadu na adrese: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

 

Víza

Od 72 hodin před příletem do Singapuru je třeba vyplnit online příletovou kartu (vstupní prohlášení) do Singapuru, tzv. SG Arrival Card (SGAC) https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/.

 

Od 28. 4. 2022 mohou občané České republiky opět žádat o vízum po vstupu do země (tzv. Visa on Arrival - VOA) za účelem turistiky, vládní návštěvy, obchodního jednání, nákupu zboží nebo tranzitu. Poplatek je cca 35 USD/os. Pro získání víza je potřeba předložit cestovní pas, potvrzení o cestovním pojištění, potvrzení rezervace ubytování a zpáteční letenku. Letenku a potvrzení o rezervaci ubytování si prosím vyzvedněte na letišti ve Varšavě u stanoviště Rainbow.

 

O vízum po vstupu do země (VOA) si mohou občané České republiky od 1.12.2022 požádat také elektronicky (e-VOA) již před cestou na webové stránce https://molina.imigrasi.go.id, kde jsou k dispozici ucelené informace, včetně postupu podání žádosti a vstupních míst na území Indonésie.

 

Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie a obsahovat alespoň dvě volné stránky.
Pokud je platnost pasu při vstupu do země kratší než 6 měsíců, jsou příslušné orgány oprávněny držitele do země nevpustit!

 

Od 14.2.2024 je na ostrově Bali povinná turistická taxa ve výši 150 000 IDR/os. (cca 240 Kč/os.). Poplatek je nutné uhradit ještě před příletem na Bali. Je to možné provést na stránce https://lovebali.baliprov.go.id/ nebo přes aplikaci Love Bali. 

 

Před odletem na Bali je nutné vyplnit on-line celní prohlášení na straně https://ecd.beacukai.go.id.  Instrukce k vyplnění formuláře: r.pl/do-pobrania/dokumenty/wytyczne_sanitarne/instrukcja_wypelniania_deklaracji_celnej_na_Bali_22_12.pdf 

 

Informace o hotelech

Poznávací část
Kvalitní hotely odpovídající standardu ***/**** dle hodnocení organizátora. (Výjimka! Ubytování v Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir  odpovídá standardu **).
Pokoje: pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací a často s TV a minibarem (za příplatek).
Vybavení:
 restaurace a bar.

Pobytová část
Hotely: popisy jednotlivých hotelů najdete pod záložkou "Možnost ubytování v hotelu".

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel

Anvaya Beach Resort

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Melia Bali The Garden Villas

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Melia Bali The Garden Villas

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Melia Bali The Garden Villas

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Bali Tropic

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Movenpick Resort & Spa

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Puri Santrian

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Melia Sol Beach House Benoa

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Sanur Beach

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Wina Holiday

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Mercure Sanur

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Nikko Bali Benoa Beach

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Grand Mirage

K dispozici pro hosty

v hotelové restauraci a baru

Ubytování

Diverzní část

Hotely dobré kvality,odpovídající standardu ***/**** dle pořadatele. Výjimka! Bromo Cottage, Bukit Lawang a Samosir (**)

Pokoje: všechny hotely mají vlastní koupelnu s wc a klimatizaci, často také TV a často minibar (za příplatek).

Sekce dovolená

Hotely: popisy jednotlivých hotelů v sekci dovolená Bali.

.

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč