Ubytování FDN Obrázek0
Ubytování FDN Obrázek1
Ubytování FDN Obrázek2
Ubytování FDN Obrázek3
Ubytování FDN Obrázek4
Ubytování FDN Obrázek5
Ubytování FDN Obrázek6
Ubytování FDN Obrázek7
Ubytování FDN Obrázek8
Ubytování FDN Obrázek9
Ubytování FDN Obrázek10
Ubytování FDN Obrázek11
Ubytování FDN Obrázek12
Ubytování FDN Obrázek13
Ubytování FDN Obrázek14
Ubytování FDN Obrázek15
Ubytování FDN Obrázek16

Sobí cestou k Severnímu mysu

Norsko
Poznávací

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, vnitřní přelet, letištní taxy, přejezd komfortním autokarem (klimatizace, WC, video, minibar), ubytování v hotelech viz níže (6 nocí), stravování: snídaně (6), turistický program (viz níže), služby průvodce a pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 


Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a atrakcí, plavbu po Trollfjordu, poplatky pro místní průvodce, rezervační poplatky, spropitné - cena cca 230 EUR/os. (platí se povinně průvodci na místě). Fakultativní výlety: výlet Lofoty (cca 48 EUR/os.), vyhlídkové místo Storsteinen (cca 40 EUR/os.). Upozornění! Fakultativní výlety závisí na počtu zájemců a umístění hotelů. Cena nezahrnuje další jídla a jiné osobní výdaje.
Možnost dokoupení večeří (6) dle programu v rezervačním systému (nápoje za příplatek).


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Drogą reniferów na Przylądek Północny
Kód zájezdu: FDN 

Program

Severní mys - Nordkapp • cesta mezi malebnými fjordy do Tromsø - „brány Arktidy“ • Lofoty - nejkrásnější ostrovy Norska • plavba po Trollfjordu • Vikingské muzeum - Lofotr Vikingsmuseum • Oslo - hlavní město Norska


Den 1
Sraz u stanovišť Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla do Osla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odpoledne/večer odlet do Evenes. Přejezd do hotelu v okolí města Harstad. Ubytování a přenocování. (Trasa cca 70 km)


Den 2
Po snídani vystěhování a přejezd ve směru souostroví Lofoty. Tyto ostrovy, považovány za jedno z nejkrásnějších míst v Norsku, se táhnou 112 km podél pobřeží. Slunce se zde tyčí nad obzorem od konce května do poloviny července. Přejezd do jedné z tradičních rybářských vesnic Henningsvær. Procházka rybářskou vesnicí ležící na několika ostrovech s okouzlující charakteristickou architekturou (červené domky na kůlech). Návštěva Vikingského muzea - Lofotr ve městě Borg. Přejezd do jednoho z hotelů na Lofotech, ubytování a přenocování. Pro zájemce (za příplatek) výlet na další Lofotské ostrovy. (Trasa cca 350 km)Den 3
Po snídani vystěhování. Následně přejezd do Svolværu - hlavního města Lofot, kde se vydáme na 3hodinovou plavbu lodí po velmi úzkém Trollfjordu. Během plavby budeme pozorovat hnízdící orly mořské. Poté přejezd malebnou trasou přes ostrov Hinnøya, který je součástí souostroví Vesteralen a je současně největším ostrovem v kontinentální části Norska. Přejezd obrovským mostem přes Tjeldsundet na pevninu. Přejezd ve směru Narviku - města známého díky bitvám během II. světové války, ve kterých bojovali polští vojáci. Návštěva vojenského hřbitova s hroby polských vojáků, procházka k pomníku polského námořníka. Poté přejezd do hotelu v Narviku a přenocování. (Trasa cca 330 km)


Den 4
Po snídani vystěhování a přejezd divokou a neobydlenou oblastí severního Norska do Tromsø nazývaného „bránou Arktidy“. Odtud v 19. a 20. století vyrážely nejznámější polární expedice mimo jiné Roalda Amundsena, Umberto Nobile a Fridtjofa Nansena. Ve městě se nachází nejsevernější univerzita, katedrála, botanická zahrada a dokonce i pivovar. Návštěva mimořádného multimediálního polárního muzea - ​​propojeného s arktickým akváriem, kde lze mimo jiné vidět ukázky krmení tuleňů. Procházka městem. Ubytování v hotelu v městě Tromsø. Pro zájemce (za poplatek cca 40 EUR/os.) výjezd lanovkou na vyhlídkové místo Storsteinen. (Trasa cca 260 km)Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd ve směru ostrova Mageroya, kde se nachází Severní mys. Během cesty nás čekají 2 plavby trajektem, nezapomenutelné výhledy na pohoří Lyngenských Alp ležící přímo u fjordu a poté okouzlující fjord Kvaenangen. V Altě - největším městě provincie Finnmark navštívíme unikátní muzeum skalních rytin zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO. Další trasa směřující k nejsevernějšímu bodu Evropy vede neobydlenými divokými oblastmi Sennalandet a Breidale a pak podél krásného ​​rozlehlého Porsangerfjordu. Po přejezdu podvodním silničním tunelem Nordkapptunnelem dojedeme do Honningsvagu - nejsevernějšího města Norska. Ubytování v hotelu a čas na krátký odpočinek. Večer výlet na Nordkapp - vstup do turistického centra, procházka po Nordkapphallenu a nádherné výhledy na Severní ledový oceán. Turisté dostanou speciální certifikát připomínající jejich návštěvu tohoto jedinečného místa. (Trasa cca 550 km)


Den 6
Po časné snídani (v závislosti na čase odletu snídaňové balíčky) vystěhování a transfer na letiště v Altě. Přelet do Gardermoenu a přejezd na prohlídku Osla s místním průvodcem. Prohlídka centra města: hlavní ulice města - Karl Johans Gate, královský palác a Storting, čili budovy parlamentu. Uvidíme neobvyklý Frogner Park, který je také muzeem soch Gustava Vigelanda. Následně návštěva Bygdøy - „poloostrova muzeí“, kde si prohlédneme muzeum Kon-Tiki věnované výpravám norského objevitele - Thora Heyerdahla. Přejezd do hotelu v okolí města Gardermoen na přenocování. (Trasa cca 350 km)Den 7
Snídaně (nebo snídaňové balíčky pro klienty s odletem brzy ráno), vystěhování z hotelu (max. do 11:00 hodin). Následně transfery na letiště v Oslu. Přesné časy transferů uvede průvodce Rainbow na místě. Odlet do Polska. (Trasa cca 20 km)


Upozornění k programu
- Program může být změněn. 
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Doporučujeme vzít kartu EHIC (evropský průkaz zdravotního pojištění) - usnadňuje využití lékařské pomoci na místě.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Hotel

Hotely*** (celkem 7 nocí); ve velkých městech řetězcové hotely nejčastěji řetězce Scandic; na severu Skandinávie (mimo velká města) možnost ubytování v malých rodinných hotelech.

Pokoje: komfortní dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky, UPOZORNĚNÍ!!! Pokoje se 3 samostatnými postelemi na vyžádání) s koupelnou a WC, často s TV.

Vybavení: v hotelu je obvykle restaurace, bar a recepce.

Strava: snídaně (nejčastěji formou bufetu) nebo za příplatek večeře (7; nápoje za příplatek). 

Místní kategorie: ***/****

Místní trajekty - bez kajut a stravy. Nejčastěji sedadla jak v letadle.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč