Evenia Olympic Park Obrázek0
Evenia Olympic Park Obrázek1
Evenia Olympic Park Obrázek2
Evenia Olympic Park Obrázek3
Evenia Olympic Park Obrázek4
Evenia Olympic Park Obrázek5
Evenia Olympic Park Obrázek6
Evenia Olympic Park Obrázek7
Evenia Olympic Park Obrázek8
Evenia Olympic Park Obrázek9
Evenia Olympic Park Obrázek10
Evenia Olympic Park Obrázek11
Evenia Olympic Park Obrázek12
Evenia Olympic Park Obrázek13
Evenia Olympic Park Obrázek14
Evenia Olympic Park Obrázek15
Evenia Olympic Park Obrázek16
Evenia Olympic Park Obrázek17
Evenia Olympic Park Obrázek18
Evenia Olympic Park Obrázek19
Evenia Olympic Park Obrázek20
Evenia Olympic Park Obrázek21
Evenia Olympic Park Obrázek22

Evenia Olympic Park

Španělsko - Costa Brava - Lloret de Mar
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Wi-Fi
Fitness
Tenisový kurt
Wellness
Bazén se sladkou vodou
Aquapark
Figloklub - polští animátoři
Skluzavky
Bazén se slanou vodou
Bazén

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Evenia Olympic Resort je součástí komplexu 4 hotelů a nachází se na okraji letoviska, v klidné části Lloret de Mar. K písečné a oblázkové pláži v zálivu je to cca 900 m, do centra Lloretu (široký výběr obchodů, restaurací, barů a pro ty, kteří rádi vyrážejí v noci, je zde řada diskoték a klubů)

Resort se nachází na okraji letoviska.

Pláž

Hotel se nachází přibližně 900 m od písečné a oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek cca 8 Eur/osoba.

.

K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace, lobby, výtahy, bar, bar u bazénu, snack bar, obrovská tropická zahrada se 2 bazény (1 se sladkou vodou, 1 se slanou vodou), dětské brouzdaliště, sluneční terasy s lehátky a slunečníky, diskotéka, miniklub, parkoviště (za poplatek), business centrum, internetové stoly (za poplatek cca 4 EUR/hod.), půjčovna aut, obchod se suvenýry. Hotel neposkytuje osušky k bazénu. Lehátka a slunečníky jsou na pláži k dispozici za poplatek cca 6 Eur/osoba.

Internet

Wifi v hotelu je zdarma. Internetové pracovní stanice - za poplatek (cca 4 Eur/hodina).

.

Catering

All Inclusive: snídaně, obědy a večeře podávané formou bufetu s nápoji v hlavní restauraci, občerstvení od 10:00 do 17:00 a místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 do 24:00 na místech určených hotelem.

Sportovní a animační program

Hotelový komplex nabízí svým hostům SPA a klub Olympijského sportovního centra (za příplatek): vnitřní a venkovní bazény, posilovnu, místnost pro spinning a aerobik, squash, tenisové kurty, vířivku, saunu, vodní trysky, masáže a ošetření obličeje a těla. Zákazníci s All Inclusive mají v ceně vstup do posilovny, sauny a vířivky a na squashové kurty 1× denně na 1 hodinu (20 €/hodina na kurt - nutná předchozí rezervace a závisí na dostupnosti). Hotel provozuje různé animační programy pro děti i dospělé. Před hotelem se nachází veřejné dětské hřiště. Kromě toho se v hotelu nachází aquapark s bazénem, skluzavkami a vodními kaskádami - aquapark je k dispozici všem hostům komplexu Evenia Olympic Resort.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Fantastický komplex nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Obrovský pozemek (cca 3 ha), množství sportovních atrakcí, velký bazén vinoucí se zahradou jsou nepochybnými bonusy tohoto místa. Pro děti jsou připraveny také animace v polštině!

Umiestnenie

Olympijský rezort Evenia, který je součástí komplexu 4 hotelů, se nachází na okraji letoviska, v pokojnej časti Lloret de Mar. K piesočnatej a kamienkovej zálivovej pláži je to približne 900 m, do centra Lloret (široký výber obchodov, reštaurácií, barov a pre tých, ktorí radi chodia v noci von, je tu množstvo diskoték a klubov)

Resort sa nachádza na okraji letoviska.

Webová lokalita Športový a animačný program

Hotelový komplex nabízí svým hostům SPA a klub Olympijského sportovního centra (za příplatek): V tomto případě se jedná o: vnitřní a vnější bazény, posilňovňu, miestnosť na spinning a aerobik, squashovú miestnosť, tenisové kurty, vírivku, saunu, vírivky, masáže a ošetrenia tváre/tela. Klienti s All Inclusive mají v cene zahrnuté využívanie posilňovne, sauny a vírivky a squashových kurtov 1 x denne na 1 hodinu (20 €/hodina za kurt - nutná predchádzajúca rezervácia a podľa dostupnosti). Hotel provozuje různé animácie pre deti a dospelých. Pred hotelom sa nachádza verejné detské ihrisko. Kromě toho sa v hoteli nachádza aquapark s bazénom, tobogans a vodnými kaskádami - aquapark je k dispozícii všetkým hosťom komplexu Evenia Olympic Resort.

.
Stravovanie

All Inclusive: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu s nápoji v hlavní restauraácii, občerstvenie od 10:00 do 17:00 a miestne alkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 do 24:00 na miestach určených hotelom.

Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce, restauraácia, vstupní hala, výťahy, bar, bar pri bazéne, snack bar, obrovská tropická záhrada s 2 bazénmi (1 so sladkou vodou, 1 so slanou vodou), brodítko detské brodítko, slnečné terasy s ležadlami a slnečníkmi, diskotéka, miniklub, parkkovisko (za poplatok), biznis centrum, internetové stoly (za poplatok cca 4 €/hod.), Požičovňa áut, obchod so suvenírmi. Hotel neposkytuje osušky k bazénu. Ležadlá a slunečníky jsou k dispozici na pláži za poplatok cca 6 Eur/osoba.

.
Podľa nášho názoru

Fantastický komplex nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří vedou aktivní život. Obrovský pozemek (cca 3 ha), množství sportovních atrakcí, velký bazén vinúci sa záhradou sú nepochybnými bonusmi tohoto miesta. Pre deti sú tu pripravené aj animácie v poľskom lzyku!

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: místní katalánský poplatek (platí se přímo v hotelu - hotel 5* cca 3,75 EUR/os./den, hotel 4* cca 1,7 EUR/os./den, hotel 3* cca 1,35 EUR/os./den), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.
 

Název zájezdu v polském jazyce: Hiszpania - Costa Brava/del Maresme

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště  (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.


Upozornění! V hotelech na území Katalánska je nutné uhradit místní pobytovou taxu:
- hotely 5* mimo Barcelonu - cca 3,75 EUR/os./den
- hotely 4* mimo Barcelonu - cca 1,7 EUR/os./den
- hotely 3* mimo Barcelonu - cca 1,35 EUR/os./den
Výše uvedený turistický poplatek se platí přímo na hotelové recepci a platí se max. za 7 pobytu. Klienti, kteří mají koupený dvoutýdenní pobyt, zaplatí pouze za 7 dní. Děti do 16 let neplatí turistický poplatek.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Costa del Maresme a Costa Brava - obecné informace
 

Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit USA dolary. 


Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 


Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem.


Čas
Stejný jako v ČR.


Úřední jazyk
Španělština


Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.


Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 


Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem.  


V oblasti
 

Costa del Maresme
Jižní pás pobřeží Costa Brava, od ústí řeky Tordero v Blanesu po Barcelonu. Costa del Maresme je známá pro velmi dobré hotely, dlouhé a dlouhé kilometry písečných a pískovcových pláží. Mezi nejznámější střediska pobřeží patří Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna a Malgrat de Mar, které jsou spojeny železnicí s hlavním náměstím Barcelony - Plaza Catalunya.


Calella a Pineda de Mar
Resorty s malým starým městem, plné úzkých uliček, kvetoucích balkónů, jídelen, restaurací, barů a obchodů, podtržené místním životem. Calella je po Lloret de Mar, místo, kam se přijíždí bavit mladí lidé. Pineda de Mar se jeví jako nejklidnější (ale ne nudné) přímořské letovisko.


Santa Susanna a Malgrat de Mar
Propojená turistická střediska, ideální nejen pro rodinnou dovolenou. Bohatá hotelová základna, promenáda s nesčetnými obchody, restauracemi, bary a širokou pláží jsou výhodami těchto středisek. Perfektní výchozí bod pro všechny, kteří mají rádi aktivní odpočinek - doporučujeme, abyste se vydali na kole a na pěší turistiku po okolních kopcích Přírodního parku Montnegre.


Costa Brava
Část skutečného Divokého pobřeží, která se táhne od Blanesu k hranicím s Francií, jehož vizitkou jsou malé zátoky ukryté mezi skalami, borovými lesy a bílými městy, které si oblíbili bohatí obyvatelé Barcelony a Francouzi, pro které dovolená v této části pobřeží znamená - fantastická kuchyně, vynikající víno a klimatické hotely.


Lloret de Mar
Jedno z největších turistických letovisek na pobřeží Costa Brava, které nabízí mnoho zábavy pro lidi všech věkových kategorií. Zábavu zde naleznete kdykoliv během dne i v noci. Na okraji města a v části Fenals jsou hotely tiché a jsou tedy častěji volbou pro rodiny s dětmi než-li pro mládež, která touží spíše po zábavě. V Lloret jsou 2 velmi krásné, zálivové pláže.


Tossa de Mar
Městečko Tossa je považováno za jedno z nejromantičtějších míst na pobřeží Costa Brava. K nejznámějším místům patří malebné středověké hradby a staré město plné kaváren, restaurací a obchodů. K tomu všemu je zde písečná pláž a přímořská promenáda.


Odlety: Varšava, Katovice, Vratislav, Poznaň a Gdaňsk. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Barcelona - měsíční svit a zvuk fontány
Výlet začne odpoledne a návrat do hotelu je plánován kolem půlnoci. Uvidíme mimo jiné: chrám La Sagrada Família (zvenčí). Tento kostel, navržený slavným architektem Antoniem Gaudím je již dlouho vizitkou Barcelony. Následně vyjedeme na horu Montjuic a zastavíme na vyhlídkové terase, ze které budeme obdivovat panorama města. Dalším bodem programu bude španělská vesnice - navržena u příležitosti Světové výstavy v roce 1929. Měla prezentovat podstatu prvků architektury a zvyků i těch nejvzdálenějších koutů země (vstupné v ceně výletu). Následně se vydáme na nejslavnější barcelonskou ulici La Rambla, kde budeme mít volný čas na odpočinek, nakupování nebo prohlídku okolí. Večer u Národního paláce se koná přehlídka tančících fontán. Pro zájemce a za příplatek možnost prohlídky stadionu FC Barcelona Camp Nou (cena cca 25 EUR) nebo oceanária (cca 20 EUR).
Cena cca 45 EUR/dospělá osoba, cca 30 EUR/dítě.


Montserrat - duchovní centrum Katalánska
Montserrat je neobvyklým místem. Tento benediktinský klášter ukrytý v horském masívu byl postaven na římse v nadmořské výšce 700 m. Samotná cesta k tomuto místu může poskytnout mnoho dojmů. Klášter je hlavní mariánskou svatyní Katalánska. Toto místo je pro Španěly tím, čím je pro Poláky Jasna Góra. Během výletu navštívíme baziliku s nejcennějším předmětem adorace - obrazem Černé Madony. A každý milovník horské krajiny ocení výhledy, které tato majestátní hora nabízí.
Cena cca 39 EUR/dospělá osoba, cca 26 EUR /dítě.


Divoké pobřeží Tossa de Mar
Výlet podél pobřeží Costa Brava, kde budeme mít možnost obdivovat nádherný výhled na toto „Divoké pobřeží“. Poplujeme lodí do malého středověkého přímořského města, které je vizitkou této oblasti. Hrad s kamennou věží se tyčí nad městem, dlážděnými ulicemi a domy. Každoročně jej navštěvují davy turistů. Klikaté, úzké uličky Tossy jsou plné místních restaurací a obchodů, ve kterých si každý najde něco pro sebe. Město bylo kdysi místem setkávání umělců z celého světa a Marc Chagall zde vytvořil svá největší díla. Na zpáteční cestě navštívíme místní vinárnu na ochutnávku španělských specialit.
Cena cca 39 EUR/dospělá osoba, cca 29 EUR/dítě.


Barcelona - Gaudí​​​​​​i, gotika a památky
Celodenní výlet, během kterého uvidíme Park Güell navržený Antoniem Gaudím (vstup v ceně výletu). Tento světově proslulý park s nádhernými terasami, kaskádami, nejdelší lavičkou na světě, ještěrkou z mozaiky a pozoruhodnými arkádami uchvacuje již řadu let každý den tisíce turistů. Následně uvidíme zvenčí další dílo tohoto umělce - chrám Svaté rodiny La Sagrada Familia (fakultativní vstup dovnitř za cenu cca 18 EUR). Další atrakcí bude procházka gotickou čtvrtí „Barri Gotic“, která je jednou z nejkrásnějších památek Katalánska. Uvidíme tam mimo jiné: nádherný kostel Santa Maria del Mar. Na závěr výletu je vyhrazen volný čas ve starém městě.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 35 EUR/dítě.


Rupit a Besalu - středověké Katalánsko
Zveme na výlet do dvou půvabných katalánských měst. První zastávkou bude Besalu - klíčové místo na stezce románských památek Katalánska. Po prohlídce města se vydáme na oběd do restaurace, který bude spojen s ochutnávkou místních nápojů (oběd v ceně výletu). Během cesty zastavíme na vyhlídkové terase, ze které je nádherný výhled na celé okolí. Následně pojedeme do města Rupit - malého středověkého města, které přitahuje turisty díky původním kamenným budovám, dlážděným ulicím a nedalekým útesům.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 37 EUR/dítě.


Girona a Salvador Dalí
Prvním bodem programu bude návštěva surrealistického muzea Salvadora Dalího ve městě Figueres (vstup v ceně výletu), jeho rodného města. Zdejší díla jsou kvintesencí stylu, ve kterém tento velký umělec tvořil své obrazy. Následně navštívíme jedno z nejkrásnějších měst Katalánska - Gironu. Toto nádherně zachovalé město plné památek mělo své počátky ještě před začátkem nové éry. Hlavními atrakcemi jsou především největší jednolodní katedrála v Evropě a židovská čtvrť, stejně jako původní arabská architektura, která potvrzuje vliv této civilizace na vzhled dnešního Španělska.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 37 EUR/dítě.


PRO AKTIVNÍ

Trekking a kola
Costa Brava a Costa del Maresme jsou rájem pro milovníky trekkingu a cyklistické nadšence. Okolní kopce Přírodního parku Montnegre lákají na prozkoumání stezek - krásná krajina zaručena.


Nordic walking na plážích Costa del Maresme
Dlouhé písečné pláže na Costa del Maresme lákají k této formě aktivity. Doporučujeme nordic walking při západu slunce, obzvláště po klidném a horkém dni.


S DĚTMI

Water World - Lloret de Mar 
Zveme do největších aquaparků na pobřeží Costa Brava - tato aktivita je skvělou zábavou pro celou rodinu, na kterou čekají skluzavky různého stupně obtížnosti a emocí a četné bazény. V parku v Lloret de Mar se nachází největší vodní horská dráha v Evropě - Water Mountain.
Cena cca 33 EUR/dospělá osoba, cca 19 EUR/dítě (do výšky 120 cm).


Marineland - Palafolls
Tento aquapark s dalšími atrakcemi v podobě ukázek drezúry delfínů, tuleňů a papoušků zajistí, že si děti ani dospělí nebudou chtít nechat ujít žádné z představení. Celý den strávený v tomto parku garantuje skvělou zábavu pro celou rodinu. Cena cca 28 EUR/dospělá osoba, cca 18 EUR/dítě (do 12 let).


KUCHYNĚ

Tradiční katalánská kuchyně

Charakter katalánské kuchyně určuje umístění regionu. Blízkost zalesněných hor, moře a zeleniny na slunečných terasách jsou základem pro ingredience, které končí v domácích kotlících (cassolas). Doporučujeme ochutnat cassola de peix (kotlík z ryb a plodů moře) nebo pollastre amb escamarlans (kotlík z kuřete a mořských raků) spolu s pa amb tomaquet čili pečeným chlebem s rajčaty, olivovým olejem a česnekem. Navíc kousek zralé šunky a místního sýra, vše doplněné sklenkou vína z nádherných katalánských vinic.


ODPOČINEK

Hlavní město klubové zábavy: Lloret de Mar
Nejlepším místem k celonoční zábavě jsou kluby v Lloret de Mar. Zde hrají nejlepší DJové a hosté se sjíždějí z celého pobřeží. Centrum města je plné života až do úsvitu.


Marimurtra
Botanická zahrada v Blanes malebně umístěná na strmém útesu a se rozkládá na ploše 4 ha a uchvacuje různorodou florou. Ideální nabídka na odpolední výlet.


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč