L'Azure Obrázek0
L'Azure Obrázek1
L'Azure Obrázek2
L'Azure Obrázek3
L'Azure Obrázek4
L'Azure Obrázek5
L'Azure Obrázek6
L'Azure Obrázek7
L'Azure Obrázek8
L'Azure Obrázek9
L'Azure Obrázek10
L'Azure Obrázek11
L'Azure Obrázek12
L'Azure Obrázek13
L'Azure Obrázek14
L'Azure Obrázek15
L'Azure Obrázek16
L'Azure Obrázek17
L'Azure Obrázek18
L'Azure Obrázek19
L'Azure Obrázek20
L'Azure Obrázek21
L'Azure Obrázek22
L'Azure Obrázek23
L'Azure Obrázek24
L'Azure Obrázek25
L'Azure Obrázek26
L'Azure Obrázek27
L'Azure Obrázek28
L'Azure Obrázek29
L'Azure Obrázek30
L'Azure Obrázek31
L'Azure Obrázek32
L'Azure Obrázek33
L'Azure Obrázek34
L'Azure Obrázek35
L'Azure Obrázek36
L'Azure Obrázek37
L'Azure Obrázek38
L'Azure Obrázek39
L'Azure Obrázek40
L'Azure Obrázek41
L'Azure Obrázek42

L'Azure

Španělsko - Costa Brava - Lloret de Mar
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází v centru Lloret de Mar, v okolí jsou bary, restaurace, kluby a obchody. Autobusové nádraží naproti hotelu. Na letiště v Gironě cca 30 km, na letiště v Barceloně cca 90 km.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní katalánskou daň, která se platí v době ubytování (hotely 5*- cca 3,75 Eur/osoba/den, hotely 4*- cca 1,7 Eur/osoba/den, hotely 3*- cca 1,35 Eur/osoba/den).

Pláž

Pláž Lloret de Mar - hlavní pláž letoviska, asi 700 metrů od hotelu, písčitá a oblázková. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (cca 8 €/den).

.
K dispozici pro hosty

Recepce, lobby, výtahy, restaurace, restaurace a'la carte, bary (některé otevřeny sezónně), sluneční terasa s lehátky a slunečníky, bazén, vodní hřiště pro děti, miniklub, klub pro teenagery s videohrami, střešní prostor Adults Only (nekonečný bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, chillout bar), konferenční místnosti. Hotel poskytuje osušky k bazénu (zdarma).

Internet

V celém hotelu je zdarma dostupné Wi-Fi.

.
Catering

Bez jídla. Je možné si připlatit za snídani nebo snídani a večeři nebo tři jídla denně (všechna jídla formou bufetu).

.
Sportovní a animační program

Zdarma: posilovna a tělocvična. Za poplatek: vodní část hotelových lázní (vířivka, vyhřívaný bazén, jacuzzi, sauna). Procedury v hotelových lázních jsou zpoplatněny. Hotel zajišťuje denní a večerní animace pro děti i dospělé.

Webové stránky Místní kategorie

****S

Podle našeho názoru

V roce 2019 zrekonstruovaný hotel je tak jednou z nejnovějších a nejstylovějších nabídek v Lloret de Mar. Vkusně zařízené interiéry, hlavní bazén s vodním hřištěm pro nejmenší, střešní část Adults Only s bazénem a chillout barem a pokoje různých typů (včetně těch s oddělenou ložnicí) jsou vizitkou hotelu. Hotel, který rozhodně stojí za pozornost.

Umiestnenie

Hotel se nachází v centru Lloret de Mar, v okolí jsou bary, restaurace, kluby a obchody. Autobusová zastávka oproti hotelu. Na letisko Girona cca 30 km, na letisko v Barcelone cca 90 km.

Upozorňujeme, že cena nezahŕňa miestnu katalánsku daň, která sa platí v čase ubytovania (hotely 5*- cca 3,75 Eur/osoba/deň, hotely 4*- cca 1,7 Eur/osoba/deň, hotely 3*- cca 1,35 Eur/osoba/deň).

Webová lokalita Športový a animačný program

Zdarma: stravování a fitness centrum. Za poplatok: vodná časť hotelového wellness centra (vírivka, vyhrievaný bazén, jacuzzi, sauna). Procedury v hotelových koupelnách jsou spoplatněné. Hotel poskytuje denní a večerní animace pro děti a dospělé.

.
Stravovanie

Bez jídla. Je možné si priplatiť za raňajky alebo raňajky a večeru alebo tri jedlá denne (všetky jedlá formou bufetu).

.
Miestna kategória

****S

K dispozícii pre hostí

Recepce, vstupní hala, výťahy, restauraácia, restauraácia a'la carte, bary (některé otevřeny sezónně), slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi, bazén, vodné ihrisko pre deti, miniklub, club for tínedžerov s videohrami, strešná zóna Adults Only (nekonečný bazén, slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi, chillout bar), konferenčné miestnosti. Hotel poskytuje uteráky k bazén (zdarma).

.
Podľa nášho názoru

Hotel byl zrekonstruovaný v roce 2019 a je tak jedním z nejnovějších a nejoblíbenějších hotelů v Lloret de Mar. Vkusne zariadené interiéry, hlavná bazénová časť s vodným ihriskom pre najmenších, strešná časť Adults Only s bazénom a chillout barom a izby rôznych typov (aj s oddelenou spálňou) sú vizitkami hotela. Hotel který sa určite oplatí vyhľadať.

.

Program:

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště  (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.


Upozornění! V hotelech na území Katalánska je nutné uhradit místní pobytovou taxu:
- hotely 5* mimo Barcelonu - cca 3,75 EUR/os./den
- hotely 4* mimo Barcelonu - cca 1,7 EUR/os./den
- hotely 3* mimo Barcelonu - cca 1,35 EUR/os./den
Výše uvedený turistický poplatek se platí přímo na hotelové recepci a platí se max. za 7 pobytu. Klienti, kteří mají koupený dvoutýdenní pobyt, zaplatí pouze za 7 dní. Děti do 16 let neplatí turistický poplatek.


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Costa del Maresme a Costa Brava - obecné informace
 

Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit USA dolary. 


Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 


Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem.


Čas
Stejný jako v ČR.


Úřední jazyk
Španělština


Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.


Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 


Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem.  


V oblasti
 

Costa del Maresme
Jižní pás pobřeží Costa Brava, od ústí řeky Tordero v Blanesu po Barcelonu. Costa del Maresme je známá pro velmi dobré hotely, dlouhé a dlouhé kilometry písečných a pískovcových pláží. Mezi nejznámější střediska pobřeží patří Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna a Malgrat de Mar, které jsou spojeny železnicí s hlavním náměstím Barcelony - Plaza Catalunya.


Calella a Pineda de Mar
Resorty s malým starým městem, plné úzkých uliček, kvetoucích balkónů, jídelen, restaurací, barů a obchodů, podtržené místním životem. Calella je po Lloret de Mar, místo, kam se přijíždí bavit mladí lidé. Pineda de Mar se jeví jako nejklidnější (ale ne nudné) přímořské letovisko.


Santa Susanna a Malgrat de Mar
Propojená turistická střediska, ideální nejen pro rodinnou dovolenou. Bohatá hotelová základna, promenáda s nesčetnými obchody, restauracemi, bary a širokou pláží jsou výhodami těchto středisek. Perfektní výchozí bod pro všechny, kteří mají rádi aktivní odpočinek - doporučujeme, abyste se vydali na kole a na pěší turistiku po okolních kopcích Přírodního parku Montnegre.


Costa Brava
Část skutečného Divokého pobřeží, která se táhne od Blanesu k hranicím s Francií, jehož vizitkou jsou malé zátoky ukryté mezi skalami, borovými lesy a bílými městy, které si oblíbili bohatí obyvatelé Barcelony a Francouzi, pro které dovolená v této části pobřeží znamená - fantastická kuchyně, vynikající víno a klimatické hotely.


Lloret de Mar
Jedno z největších turistických letovisek na pobřeží Costa Brava, které nabízí mnoho zábavy pro lidi všech věkových kategorií. Zábavu zde naleznete kdykoliv během dne i v noci. Na okraji města a v části Fenals jsou hotely tiché a jsou tedy častěji volbou pro rodiny s dětmi než-li pro mládež, která touží spíše po zábavě. V Lloret jsou 2 velmi krásné, zálivové pláže.


Tossa de Mar
Městečko Tossa je považováno za jedno z nejromantičtějších míst na pobřeží Costa Brava. K nejznámějším místům patří malebné středověké hradby a staré město plné kaváren, restaurací a obchodů. K tomu všemu je zde písečná pláž a přímořská promenáda.


Odlety: Varšava, Katovice, Vratislav, Poznaň a Gdaňsk. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Barcelona - měsíční svit a zvuk fontány
Výlet začne odpoledne a návrat do hotelu je plánován kolem půlnoci. Uvidíme mimo jiné: chrám La Sagrada Família (zvenčí). Tento kostel, navržený slavným architektem Antoniem Gaudím je již dlouho vizitkou Barcelony. Následně vyjedeme na horu Montjuic a zastavíme na vyhlídkové terase, ze které budeme obdivovat panorama města. Dalším bodem programu bude španělská vesnice - navržena u příležitosti Světové výstavy v roce 1929. Měla prezentovat podstatu prvků architektury a zvyků i těch nejvzdálenějších koutů země (vstupné v ceně výletu). Následně se vydáme na nejslavnější barcelonskou ulici La Rambla, kde budeme mít volný čas na odpočinek, nakupování nebo prohlídku okolí. Večer u Národního paláce se koná přehlídka tančících fontán. Pro zájemce a za příplatek možnost prohlídky stadionu FC Barcelona Camp Nou (cena cca 25 EUR) nebo oceanária (cca 20 EUR).
Cena cca 45 EUR/dospělá osoba, cca 30 EUR/dítě.


Montserrat - duchovní centrum Katalánska
Montserrat je neobvyklým místem. Tento benediktinský klášter ukrytý v horském masívu byl postaven na římse v nadmořské výšce 700 m. Samotná cesta k tomuto místu může poskytnout mnoho dojmů. Klášter je hlavní mariánskou svatyní Katalánska. Toto místo je pro Španěly tím, čím je pro Poláky Jasna Góra. Během výletu navštívíme baziliku s nejcennějším předmětem adorace - obrazem Černé Madony. A každý milovník horské krajiny ocení výhledy, které tato majestátní hora nabízí.
Cena cca 39 EUR/dospělá osoba, cca 26 EUR /dítě.


Divoké pobřeží Tossa de Mar
Výlet podél pobřeží Costa Brava, kde budeme mít možnost obdivovat nádherný výhled na toto „Divoké pobřeží“. Poplujeme lodí do malého středověkého přímořského města, které je vizitkou této oblasti. Hrad s kamennou věží se tyčí nad městem, dlážděnými ulicemi a domy. Každoročně jej navštěvují davy turistů. Klikaté, úzké uličky Tossy jsou plné místních restaurací a obchodů, ve kterých si každý najde něco pro sebe. Město bylo kdysi místem setkávání umělců z celého světa a Marc Chagall zde vytvořil svá největší díla. Na zpáteční cestě navštívíme místní vinárnu na ochutnávku španělských specialit.
Cena cca 39 EUR/dospělá osoba, cca 29 EUR/dítě.


Barcelona - Gaudí​​​​​​i, gotika a památky
Celodenní výlet, během kterého uvidíme Park Güell navržený Antoniem Gaudím (vstup v ceně výletu). Tento světově proslulý park s nádhernými terasami, kaskádami, nejdelší lavičkou na světě, ještěrkou z mozaiky a pozoruhodnými arkádami uchvacuje již řadu let každý den tisíce turistů. Následně uvidíme zvenčí další dílo tohoto umělce - chrám Svaté rodiny La Sagrada Familia (fakultativní vstup dovnitř za cenu cca 18 EUR). Další atrakcí bude procházka gotickou čtvrtí „Barri Gotic“, která je jednou z nejkrásnějších památek Katalánska. Uvidíme tam mimo jiné: nádherný kostel Santa Maria del Mar. Na závěr výletu je vyhrazen volný čas ve starém městě.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 35 EUR/dítě.


Rupit a Besalu - středověké Katalánsko
Zveme na výlet do dvou půvabných katalánských měst. První zastávkou bude Besalu - klíčové místo na stezce románských památek Katalánska. Po prohlídce města se vydáme na oběd do restaurace, který bude spojen s ochutnávkou místních nápojů (oběd v ceně výletu). Během cesty zastavíme na vyhlídkové terase, ze které je nádherný výhled na celé okolí. Následně pojedeme do města Rupit - malého středověkého města, které přitahuje turisty díky původním kamenným budovám, dlážděným ulicím a nedalekým útesům.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 37 EUR/dítě.


Girona a Salvador Dalí
Prvním bodem programu bude návštěva surrealistického muzea Salvadora Dalího ve městě Figueres (vstup v ceně výletu), jeho rodného města. Zdejší díla jsou kvintesencí stylu, ve kterém tento velký umělec tvořil své obrazy. Následně navštívíme jedno z nejkrásnějších měst Katalánska - Gironu. Toto nádherně zachovalé město plné památek mělo své počátky ještě před začátkem nové éry. Hlavními atrakcemi jsou především největší jednolodní katedrála v Evropě a židovská čtvrť, stejně jako původní arabská architektura, která potvrzuje vliv této civilizace na vzhled dnešního Španělska.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 37 EUR/dítě.


PRO AKTIVNÍ

Trekking a kola
Costa Brava a Costa del Maresme jsou rájem pro milovníky trekkingu a cyklistické nadšence. Okolní kopce Přírodního parku Montnegre lákají na prozkoumání stezek - krásná krajina zaručena.


Nordic walking na plážích Costa del Maresme
Dlouhé písečné pláže na Costa del Maresme lákají k této formě aktivity. Doporučujeme nordic walking při západu slunce, obzvláště po klidném a horkém dni.


S DĚTMI

Water World - Lloret de Mar 
Zveme do největších aquaparků na pobřeží Costa Brava - tato aktivita je skvělou zábavou pro celou rodinu, na kterou čekají skluzavky různého stupně obtížnosti a emocí a četné bazény. V parku v Lloret de Mar se nachází největší vodní horská dráha v Evropě - Water Mountain.
Cena cca 33 EUR/dospělá osoba, cca 19 EUR/dítě (do výšky 120 cm).


Marineland - Palafolls
Tento aquapark s dalšími atrakcemi v podobě ukázek drezúry delfínů, tuleňů a papoušků zajistí, že si děti ani dospělí nebudou chtít nechat ujít žádné z představení. Celý den strávený v tomto parku garantuje skvělou zábavu pro celou rodinu. Cena cca 28 EUR/dospělá osoba, cca 18 EUR/dítě (do 12 let).


KUCHYNĚ

Tradiční katalánská kuchyně

Charakter katalánské kuchyně určuje umístění regionu. Blízkost zalesněných hor, moře a zeleniny na slunečných terasách jsou základem pro ingredience, které končí v domácích kotlících (cassolas). Doporučujeme ochutnat cassola de peix (kotlík z ryb a plodů moře) nebo pollastre amb escamarlans (kotlík z kuřete a mořských raků) spolu s pa amb tomaquet čili pečeným chlebem s rajčaty, olivovým olejem a česnekem. Navíc kousek zralé šunky a místního sýra, vše doplněné sklenkou vína z nádherných katalánských vinic.


ODPOČINEK

Hlavní město klubové zábavy: Lloret de Mar
Nejlepším místem k celonoční zábavě jsou kluby v Lloret de Mar. Zde hrají nejlepší DJové a hosté se sjíždějí z celého pobřeží. Centrum města je plné života až do úsvitu.


Marimurtra
Botanická zahrada v Blanes malebně umístěná na strmém útesu a se rozkládá na ploše 4 ha a uchvacuje různorodou florou. Ideální nabídka na odpolední výlet.


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč