Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek0
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek1
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek2
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek3
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek4
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek5
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek6
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek7
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek8
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek9
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek10
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek11
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek12
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek13
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek14
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek15
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek16
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek17
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek18
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek19
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek20
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek21
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek22
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek23
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek24
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek25
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek26
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek27
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek28
Evenia Zoraida Beach Resort Obrázek29

Evenia Zoraida Beach Resort

Španělsko
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Zoraida Garden je součástí známého španělského hotelového řetězce Evenia a spolu s hotelem Zoraida Park tvoří komplex Evenia Zoraida Resort. Hotel se nachází v blízkosti turistického centra letoviska Roquetas de Mar. Vedle hotelu se nachází autobusová zastávka - autobusové spojení do Almerie. Na letiště Almeria cca 35 km, na letiště Malaga cca 195 km

.
Pláž

Hotel se nachází na oblázkové pláži. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (cca 7 €/den/komplet).

.
K dispozici pro hosty

Recepce s lobby, výtahy, hlavní restaurace, tematické restaurace, lobby bar, snack bar u bazénu, zahrada s velkým bazénem, brouzdalištěm a bazénem se skluzavkami a pirátskou lodí v hotelu Zoraida Park (sladká voda v bazénech), lehátka a slunečníky, miniklub, herna, disko bar, konferenční místnost, obchod, parkoviště. Hotel poskytuje osušky k bazénu (nutná záloha cca 10 Eur).

Poznámka: Některé z popsaných atrakcí jsou k dispozici v areálu hotelu Zoraida Park. V určitých termínech mohou být zákazníci přeubytováni do části hotelu Zoraida Park.

Internet

V celém hotelu (včetně pokojů) je k dispozici bezplatné Wi-Fi, internetové stanice jsou za poplatek.

Catering

Standard All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-02:00), tapas a hamburgery, hranolky, sendviče a hot dogy. Hotel si vyhrazuje právo na změnu hodin/místa podávaných jídel/nápojů. Hoteloví hosté mohou využívat bary v celém komplexu, hlavní jídla však musí konzumovat v restauraci hotelu Zoraida Garden.

All Inclusive Gold:popis jako u standardního All Inclusive s tím rozdílem, že klienti s touto variantou stravování mohou v době obědů a večeří využívat tematické restaurace a'la carte (nutná předchozí rezervace, každou restauraci lze využít jednou během pobytu). Navíc značkové nápoje v barech v celém komplexu.

Vegetariánská a bezlepková dieta na vyžádání.

.
Sportovní a animační program

Hotel nabízí denní i večerní animaci pro děti i dospělé. Posilovna je zdarma.

.
Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Velmi kvalitní hotel s rozsáhlým rekreačním zázemím. Komfortní pokoje, dobrá strava a poloha u pláže jsou přednostmi hotelu. "+" za to, že spolu s hotelem Zoraida Park tvoří pěkný komplex, vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak pro páry nebo skupiny přátel.

Umiestnenie

Zoraida Garden je součástí známej španělskej hotelovej siete Evenia a spolu s hotelem Zoraida Park tvoří komplex Evenia Zoraida Resort. Hotel sa nachádza v blízkosti turistického centra letoviska Roquetas de Mar. Vedľa hotela sa nachádza autobusová zastávka - autobusové spojení do Almerie. Na letisko Almeria cca 35 km, na letisko Malaga cca 195 km

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel poskytuje denní a večerní animace pro děti a dospělé. Posilňovňa je zdarma.

.
Stravovanie

Štandard All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu v hlavní restauraci. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-02:00), tapas a hamburger, hranolky, sendviče a hot-dogy. Hotel si vyhrazuje právo na změnu hodin/miesta podávania jedál/nápojov. Hoteloví hosté mohou využívat bary v celém komplexu, hlavní jedlá však musí absolvovat v restauraácii hotela Zoraida Garden.

All Inclusive Gold:popis ako pri štandardnom All Inclusive s tým rozdielom, že klienti s touto možnosťou stravovania môžu využívať tematické reštaurácie a'la carte v čase obeda a večere (potrebná je predchádzajúca rezervácia, každú reštauráciu možno využiť raz počas pobytu). Kromě toho značkové nápoje v baroch v celom komplexe.

Vegetariánska a bezlepková strava na požiadanie.

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce s halou, výťahy, hlavná reštaurácia, tematické reštaurácie, lobby bar, snack bar pri bazéne, záhrada s veľkým bazénom a detským bazénom a bazénom so šmykľavki a pirátskou loďou v hoteli Zoraida Park (sladká voda v bazénoch), ležadlá a slnečníky, miniclub, herňa, disco bar, konferenčná miestnosť, obchod, parkkovisko. Hotel poskytuje uteráky k bazénu (vyžaduje sa záloha cca 10 Eur).

Poznámka: Niektoré z opísaných atrakcií sú k dispozícii v areáli hotela Zoraida Park. V určitých termínech mohou být zákazníci preubytovaní do části Zoraida Park.

.
Podľa nášho názoru

Velmi kvalitní hotel s rozsáhlým rekreačním zařízením. Komfortní pokoje, dobrá strava a poloha při pláži jsou výhodami hotelu. "+" za to, že spolu s hotelem Zoraida Park tvoří pekný komplex, vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak i pro páry nebo skupiny priateľov.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Hiszpania - Costa Almeria

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

COSTA DE ALMERÍA - obecné informace
 
Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat hotovost z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit ostatní měny. 

Úřední jazyk
Španělština.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Spropitné se nechává zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 

Vízum
Čeští obyvatelé mohou cestovat jen s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Čas
Stejný jako v ČR. 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Pošta
Poštovní známka na pohlednici stojí cca 0,65 EUR. Na mnoha místech se nachází poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u operátora před odjezdem na dovolenou.  
 
Costa de Almería
Pobřeží Alemría se nachází ve stejnojmenné provincii, v jihovýchodním Španělsku. Rozprostírá se od hranice s provincií Granada až po hranice s provincií Murcia (přes 200 km pobřeží). Za prohlídku určitě stojí hlavní město Almería - kdysi důležitý obchodní přístav ve Středozemním moři. Po nadvládě Arabů zde zůstala Alcazaba - jedna z největších maurských pevností v Andalusii. Costa de Alemría je známé místo s kvalitními hotely a s širokými a skvěle upravenými plážemi v západní části pobřeží a s divočejšími plážemi na východě. Mezi nejznámější letoviska patří Roquetas de Mar, Aquadulce a Mojacar. Coste de Almería je také biosférickou rezervací Cabo da Gata - Nijar (UNESCO), která je známá pouštním klimatem, sopečnými skalními útvary, členitým pobřežím a pobřežními útesy.

Letoviska na Costa de Almería

Roquetas de Mar
Typické letovisko, jedno z nejstarších a nejvýznamnějších středisek v provincii se nachází cca 18 km od hlavního města regionu - Almeríe. K dispozici je nejdelší pláž na pobřeží Costa de Almería dlouhá téměř 12 km. Podél pláže se táhne pobřežní promenáda s mnoha hotely, bary a půjčovnami příslušenství pro vodní sporty.

Aguadulce 
Oblast v blízkosti Roquetas de Mar, bývalá rybářská vesnice, která se vyvinula v oblíbené turistické letovisko s mnoha hotely, restauracemi, bary a obchody. Milovníkům zábavy a nočního života je zde k dispozici široká škála klubů a diskoték, kde trvá zábava až do rána.

Odlety: Katovice a Varšava. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

META Description

Rodinné hry, plážový volejbal a závody na vodních skluzavkách. Souboj kovbojů při zapadajícím slunci. Alhambra - symbol muslimského ráje a kopec Maurova posledního vzdechu. Mořští koníci a tváří v tvář se žralokem. Troglodytské jeskyně a majestátní štíty pohoří Sierra Nevada. A nakonec kousek sušené šunky přímo z udírny - navždy si zapamatujete chuť Španělska, chuť pobřeží Almería.

Výlety v okolí

Granada a magická Alhambra
Jedno ze španělských přísloví říká: „Kdo neviděl Granadu, ten nic neviděl“. Návštěva centra města s goticko-renesanční katedrálou, chvíle volného času na procházku klikatými uličkami starého města nebo nákup suvenýrů. Na závěr návštěva Alhambry. Alhambra je opevněný palácový komplex ze 13. století, považovaný za mistrovské dílo arabské architektury a památka zapsaná na seznamu UNESCO, kterou každoročně navštěvují miliony turistů. Zahalená mnoha tajemstvími a neobvyklými příběhy je povinným bodem k návštěvě na mapě Andalusie. Cena cca 75 EUR/dospělá osoba, cca 56 EUR/dítě do 12 let.

Alpujarras - bílé vesnice Andalusie
Nádherné výhledy, mimořádná krajina a nezapomenutelné chutě - to jsou jen některé z výhod tohoto výletu. Procházka několika místními vesnicemi a poznávání klidného a blaženého života jejich obyvatel. Návštěva sušárny šunky jamon serrano a iberico v Trevelezu, ochutnávka andaluské čokolády v Pampaneira a procházka po Lanjarónu, jehož vizitkou jsou malé fontány s pitnou pramenitou vodou roztroušeny po ulicích a náměstích. Cena cca 45 EUR/dospělá osoba, cca 33 EUR/dítě do 12 let.

Sierra Nevada a troglodytové jeskyně
Sierra Nevada je jedním z nejkrásnějších horských pásem v Evropě s nejvyšším vrcholem Pyrenejského poloostrova - Mulhacen 3478 m n. m. Je to také biosférická rezervace nacházející se na seznamu UNESCO. Návštěva města Guadix známého díky bydlení v jeskyních. V současné době je obývaných cca 2000 jeskyní, což vytváří úžasnou troglodytovou krajinu. Po návštěvě volný čas na oběd (za příplatek) a na návštěvu katedrály ze 16. století nebo za nákup suvenýrů. Následně návštěva Alhabia, kde navštívíme keramickou továrnu a vinici Laujar. Cena cca 41 EUR/dospělá osoba, cca 31 EUR/dítě do 12 let.

Gibraltar
Odjezd od jednotlivých hotelů ve směru Gibraltaru, délka cesty cca 5,5 - 6 hodin jedním směrem. Gibraltar je poloostrovem s délkou pouhých 6 km - malou britskou enklávou na Pyrenejském poloostrově. V programu: makaky - opice, které se usadily na Gibraltarské skále, jeskyně San Miguel, Main Street. Nádherný výhled na Afriku a bezcelní zóna - to jsou další výhody mysu. Cena cca 90 EUR/dospělá osoba, cca 67 EUR/dítě do 12 let. Vezměte si s sebou pas nebo průkaz totožnosti.

Prohlídky

Almeria - město na úpatí Betických hor
V pobřežním městě Almeria je mnoho památek: Alcazaba - impozantní opevnění (jedno z největších v Andalusii) postavené v roce 955, San Cristóbal - pevnost z 11. století s kaplí postavenou Templáři, kaple de San Juan nebo radnice z 19. století.

Hrad v Roquetas de Mar - Castillo de Santa Ana
Ze střechy hradu se rozprostírá krásné panorama města a moře. Ve zdejším muzeu se lze dozvědět o historii města (vstup zdarma). Svatá Anna je patronkou Roquetas de Mar, proto také v červenci, v den jejího svátku, se zde koná celý týden velká fiesta.

Plaza de toros v Roquetas de Mar
Místo každoroční corridy během prázdnin v Roquetas de Mar (v polovině července). Jediná příležitost vidět vzrušující býčí zápasy.

S dětmi

Mini Hollywood a zoologická zahrada
Celodenní výlet do Tabernasu - malého městečka na okraji jediné pouště v Evropě. Místní, neobvyklá krajina typická pro americký divoký západ byla scenérií pro mnoho westernů natočených v šedesátých letech. Na účastníky výletu čekají ukázky zručnosti kovbojů a indiánů, návštěvu salonku, banky, vězení nebo šerifovy kanceláře a mnoho dalších zajímavostí. V areálu parku se nachází také zoologická rezervace a pro nejmenší mini zoo. Cena cca 50 EUR/dospělá osoba, cca 37,5 EUR/dítě do 12 let.

Potápění se žraloky v akváriu Roquetas!
Akvárium o rozloze 3000 m² je zaplněno až 2 miliony litrů vody! Lze zde obdivovat nejrůznější druhy ryb, včetně mořských koníků! Pro odvážné potápění se žraloky. Konají se zde také ukázky krmení rejnoků a žraloků.

Čas na zábavu ve vodním městečku!
V Mario Parku v Roquetas de Mar najdete mnoho skluzavek různé obtížnosti. V parku je mnoho barů a restaurací. Celodenní zábava pro celou rodinu zaručena!

Odpočinek

Nakupování v Gran Plaza
Milovníci nakupování se určitě vydají do nákupního centra Gran Plaza v Roquetas de Mar. Známé značky za nízké ceny. Navíc se ve čtvrtek před hotelem Gran Plaza koná trh všeho - od ovoce a zeleniny až po oblečení a starožitnosti.

Arena 501
Zábavní centrum v Aquadulce, kde se nachází mnoho hospod, diskoték a taveren. Ideální místo pro všechny, kteří hledají noční život.

Příroda

Přírodní park Cabo da Gata - Nijar
Nejdelší pás Andaluského pobřeží  pod ochranou je známý díky četným sopečným skalním útvarům a pouštnímu klimatu. Četné zátoky a divoké pláže, stejně jako bílá města jsou také vizitkou parku. Cena cca 40 EUR/dospělá osoba, cca 30 EUR/dítě do 12 let.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč