Playadulce Obrázek0
Playadulce Obrázek1
Playadulce Obrázek2
Playadulce Obrázek3
Playadulce Obrázek4
Playadulce Obrázek5
Playadulce Obrázek6
Playadulce Obrázek7
Playadulce Obrázek8
Playadulce Obrázek9
Playadulce Obrázek10
Playadulce Obrázek11
Playadulce Obrázek12
Playadulce Obrázek13
Playadulce Obrázek14
Playadulce Obrázek15
Playadulce Obrázek16
Playadulce Obrázek17
Playadulce Obrázek18
Playadulce Obrázek19
Playadulce Obrázek20

Playadulce

Španělsko - Costa Almeria - Aquadulce
Pobytový

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Nejde o nejnovější, ale dobře udržovaný hotel se nachází přímo na promenádě. Do jachetního přístavu, který je považován za turistické centrum letoviska, je to přibližně 2 km a po cestě je široký výběr restaurací a barů. Vedle hotelu se nachází velké nákupní a zábavní centrum. Vedle hotelu se nachází autobusová zastávka - autobusové spojení do Almerie a Roquetas de Mar. Na letiště v Malaze je to cca 195 km. Na letiště Almeria cca 30 km.

.
Pláž

Objekt se nachází přímo na písečné a oblázkové pláži. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 5 EUR/osoba/den).

.
K dispozici pro hosty

Recepce, lobby, výtahy, restaurace, 2 bary, snack bar u bazénu (červenec-srpen), sluneční terasa s palmami, lehátky a slunečníky, bazén (cca 800 m2) s tobogánem, vodopádem a vířivkou, dětský bazén (v bazénech sladká voda), dětské hřiště, miniklub, hlídání dětí (na vyžádání), půjčovna aut, parkoviště (za poplatek), obchod se suvenýry. Hotel poskytuje osušky k bazénu (záloha 10 EUR a cca 1 EUR/náhrada).

.
Internet

Internetové zařízení - za poplatek, Wi-Fi internet na recepci - zdarma (30 min/den), za poplatek (cca 6 EUR/den, cca 20 EUR/týden).

.
Catering

Snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Je možné si připlatit za All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, místní víno, pivo a voda k jídlu. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje dle nabídky All Inclusive v barech (informace o otevírací době jednotlivých barů na místě, nápoje se podávají od 8:00 do 24:00), občerstvení (v hodinách určených hotelem).

.
Sportovní a animační program

Zdarma: ping pong, pétanque, stolní hry, minigolf (nutná záloha na vybavení). Placené: kulečník, paddle a tenis (kurty v blízkosti hotelu). Hotel zajišťuje bohatý animační program pro děti i dospělé.

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Vhodné místo pro ty, kteří hledají zábavu na noc - Aquadulce je zábavní centrum nejen pro turisty, ale i pro místní mládež. Bazén se skluzavkou, umístění přímo na pláži a pohodlí programu All Inclusive jistě ocení rodiny s dětmi. Pro všechny - fantastická kuchyně.

.
Umiestnenie

Nie je to najnovší, ale dobre udržiavaný hotel sa nachádza priamo na promenáde. Do jachtového přístavu, který je považovaný za turistické centrum obce, je to přibližně 2 km, přičemž po cestě se nachází široký výběr restaurací a barů. Vedľa hotela sa nachádza veľké nákupné a zábavné centrum. Vedľa hotela sa nachádza autobusová zastávka - autobusové spojení do Almerie a Roquetas de Mar. Na letisko Malaga je to přibližně 195 km. Na letisko Almeria cca 30 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Za poplatok: ping pong, pétanque, stolní hry, minigolf (vyžaduje sa záloha na vybavenie). Platené: biliard, pádlo a tenis (kurty v blízkosti hotelu). Hotel poskytuje bohatý animační program pro děti i dospělé.

.
Stravovanie

Raňajky a večere formou bohatého bufetu. K dispozici je příplatok k All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu, místní víno, pivo a voda k jídlu. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podľa ponuky All Inclusive v baroch (informácie o otváracích hodinách jednotlivých barov na mieste, nápoje sa podávajú od 8:00 do 24:00), občerstvenie (v hodinách určených hotelom).

.
Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Recepce, vstupní hala, výťahy, restauraácia, 2 bary, snack bar pri bazéne (júl-srpen), slnečná terasa s palmami, ležadlami a slnečníkmi, bazén (cca 800 m2) s tobogánom, vodopádem a vírivkou, detský bazén (sladká voda v bazénu), detské ihrisko, miniklub, služba stráženia detí (na vyžádání), požičovňa áut, parkkovisko (za poplatok), obchod so suvenírmi. Hotel poskytuje uteráky k bazénu (záloha 10 EUR a cca 1 EUR/výmena).

.
Podľa nášho názoru

Vhodné místo pro ty, kteří hledají noční zábavu - Aquadulce je zábavné centrum nejen pro turisty, ale i pro městnu mládež. Bazén so šmykľavkou, polohu priamo na pláži a pohodlie programu All Inclusive určite zhodnotí rodiny s dětmi. Pre všetkých - fantastická kuchyňa.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 

Název zájezdu v polském jazyce: Hiszpania - Costa Almeria

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

COSTA DE ALMERÍA - obecné informace
 
Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat hotovost z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit ostatní měny. 

Úřední jazyk
Španělština.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Spropitné se nechává zejména řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 

Vízum
Čeští obyvatelé mohou cestovat jen s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Čas
Stejný jako v ČR. 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr 1-1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Pošta
Poštovní známka na pohlednici stojí cca 0,65 EUR. Na mnoha místech se nachází poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u operátora před odjezdem na dovolenou.  
 
Costa de Almería
Pobřeží Alemría se nachází ve stejnojmenné provincii, v jihovýchodním Španělsku. Rozprostírá se od hranice s provincií Granada až po hranice s provincií Murcia (přes 200 km pobřeží). Za prohlídku určitě stojí hlavní město Almería - kdysi důležitý obchodní přístav ve Středozemním moři. Po nadvládě Arabů zde zůstala Alcazaba - jedna z největších maurských pevností v Andalusii. Costa de Alemría je známé místo s kvalitními hotely a s širokými a skvěle upravenými plážemi v západní části pobřeží a s divočejšími plážemi na východě. Mezi nejznámější letoviska patří Roquetas de Mar, Aquadulce a Mojacar. Coste de Almería je také biosférickou rezervací Cabo da Gata - Nijar (UNESCO), která je známá pouštním klimatem, sopečnými skalními útvary, členitým pobřežím a pobřežními útesy.

Letoviska na Costa de Almería

Roquetas de Mar
Typické letovisko, jedno z nejstarších a nejvýznamnějších středisek v provincii se nachází cca 18 km od hlavního města regionu - Almeríe. K dispozici je nejdelší pláž na pobřeží Costa de Almería dlouhá téměř 12 km. Podél pláže se táhne pobřežní promenáda s mnoha hotely, bary a půjčovnami příslušenství pro vodní sporty.

Aguadulce 
Oblast v blízkosti Roquetas de Mar, bývalá rybářská vesnice, která se vyvinula v oblíbené turistické letovisko s mnoha hotely, restauracemi, bary a obchody. Milovníkům zábavy a nočního života je zde k dispozici široká škála klubů a diskoték, kde trvá zábava až do rána.

Odlety: Katovice a Varšava. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

META Description

Rodinné hry, plážový volejbal a závody na vodních skluzavkách. Souboj kovbojů při zapadajícím slunci. Alhambra - symbol muslimského ráje a kopec Maurova posledního vzdechu. Mořští koníci a tváří v tvář se žralokem. Troglodytské jeskyně a majestátní štíty pohoří Sierra Nevada. A nakonec kousek sušené šunky přímo z udírny - navždy si zapamatujete chuť Španělska, chuť pobřeží Almería.

Výlety v okolí

Granada a magická Alhambra
Jedno ze španělských přísloví říká: „Kdo neviděl Granadu, ten nic neviděl“. Návštěva centra města s goticko-renesanční katedrálou, chvíle volného času na procházku klikatými uličkami starého města nebo nákup suvenýrů. Na závěr návštěva Alhambry. Alhambra je opevněný palácový komplex ze 13. století, považovaný za mistrovské dílo arabské architektury a památka zapsaná na seznamu UNESCO, kterou každoročně navštěvují miliony turistů. Zahalená mnoha tajemstvími a neobvyklými příběhy je povinným bodem k návštěvě na mapě Andalusie. Cena cca 75 EUR/dospělá osoba, cca 56 EUR/dítě do 12 let.

Alpujarras - bílé vesnice Andalusie
Nádherné výhledy, mimořádná krajina a nezapomenutelné chutě - to jsou jen některé z výhod tohoto výletu. Procházka několika místními vesnicemi a poznávání klidného a blaženého života jejich obyvatel. Návštěva sušárny šunky jamon serrano a iberico v Trevelezu, ochutnávka andaluské čokolády v Pampaneira a procházka po Lanjarónu, jehož vizitkou jsou malé fontány s pitnou pramenitou vodou roztroušeny po ulicích a náměstích. Cena cca 45 EUR/dospělá osoba, cca 33 EUR/dítě do 12 let.

Sierra Nevada a troglodytové jeskyně
Sierra Nevada je jedním z nejkrásnějších horských pásem v Evropě s nejvyšším vrcholem Pyrenejského poloostrova - Mulhacen 3478 m n. m. Je to také biosférická rezervace nacházející se na seznamu UNESCO. Návštěva města Guadix známého díky bydlení v jeskyních. V současné době je obývaných cca 2000 jeskyní, což vytváří úžasnou troglodytovou krajinu. Po návštěvě volný čas na oběd (za příplatek) a na návštěvu katedrály ze 16. století nebo za nákup suvenýrů. Následně návštěva Alhabia, kde navštívíme keramickou továrnu a vinici Laujar. Cena cca 41 EUR/dospělá osoba, cca 31 EUR/dítě do 12 let.

Gibraltar
Odjezd od jednotlivých hotelů ve směru Gibraltaru, délka cesty cca 5,5 - 6 hodin jedním směrem. Gibraltar je poloostrovem s délkou pouhých 6 km - malou britskou enklávou na Pyrenejském poloostrově. V programu: makaky - opice, které se usadily na Gibraltarské skále, jeskyně San Miguel, Main Street. Nádherný výhled na Afriku a bezcelní zóna - to jsou další výhody mysu. Cena cca 90 EUR/dospělá osoba, cca 67 EUR/dítě do 12 let. Vezměte si s sebou pas nebo průkaz totožnosti.

Prohlídky

Almeria - město na úpatí Betických hor
V pobřežním městě Almeria je mnoho památek: Alcazaba - impozantní opevnění (jedno z největších v Andalusii) postavené v roce 955, San Cristóbal - pevnost z 11. století s kaplí postavenou Templáři, kaple de San Juan nebo radnice z 19. století.

Hrad v Roquetas de Mar - Castillo de Santa Ana
Ze střechy hradu se rozprostírá krásné panorama města a moře. Ve zdejším muzeu se lze dozvědět o historii města (vstup zdarma). Svatá Anna je patronkou Roquetas de Mar, proto také v červenci, v den jejího svátku, se zde koná celý týden velká fiesta.

Plaza de toros v Roquetas de Mar
Místo každoroční corridy během prázdnin v Roquetas de Mar (v polovině července). Jediná příležitost vidět vzrušující býčí zápasy.

S dětmi

Mini Hollywood a zoologická zahrada
Celodenní výlet do Tabernasu - malého městečka na okraji jediné pouště v Evropě. Místní, neobvyklá krajina typická pro americký divoký západ byla scenérií pro mnoho westernů natočených v šedesátých letech. Na účastníky výletu čekají ukázky zručnosti kovbojů a indiánů, návštěvu salonku, banky, vězení nebo šerifovy kanceláře a mnoho dalších zajímavostí. V areálu parku se nachází také zoologická rezervace a pro nejmenší mini zoo. Cena cca 50 EUR/dospělá osoba, cca 37,5 EUR/dítě do 12 let.

Potápění se žraloky v akváriu Roquetas!
Akvárium o rozloze 3000 m² je zaplněno až 2 miliony litrů vody! Lze zde obdivovat nejrůznější druhy ryb, včetně mořských koníků! Pro odvážné potápění se žraloky. Konají se zde také ukázky krmení rejnoků a žraloků.

Čas na zábavu ve vodním městečku!
V Mario Parku v Roquetas de Mar najdete mnoho skluzavek různé obtížnosti. V parku je mnoho barů a restaurací. Celodenní zábava pro celou rodinu zaručena!

Odpočinek

Nakupování v Gran Plaza
Milovníci nakupování se určitě vydají do nákupního centra Gran Plaza v Roquetas de Mar. Známé značky za nízké ceny. Navíc se ve čtvrtek před hotelem Gran Plaza koná trh všeho - od ovoce a zeleniny až po oblečení a starožitnosti.

Arena 501
Zábavní centrum v Aquadulce, kde se nachází mnoho hospod, diskoték a taveren. Ideální místo pro všechny, kteří hledají noční život.

Příroda

Přírodní park Cabo da Gata - Nijar
Nejdelší pás Andaluského pobřeží  pod ochranou je známý díky četným sopečným skalním útvarům a pouštnímu klimatu. Četné zátoky a divoké pláže, stejně jako bílá města jsou také vizitkou parku. Cena cca 40 EUR/dospělá osoba, cca 30 EUR/dítě do 12 let.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je ve Španělsku obvykle od 1.7. do 31.8.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.9 Kč