Palia Puerto del Sol Obrázek0
Palia Puerto del Sol Obrázek1
Palia Puerto del Sol Obrázek2
Palia Puerto del Sol Obrázek3
Palia Puerto del Sol Obrázek4
Palia Puerto del Sol Obrázek5
Palia Puerto del Sol Obrázek6
Palia Puerto del Sol Obrázek7
Palia Puerto del Sol Obrázek8
Palia Puerto del Sol Obrázek9
Palia Puerto del Sol Obrázek10
Palia Puerto del Sol Obrázek11
Palia Puerto del Sol Obrázek12
Palia Puerto del Sol Obrázek13
Palia Puerto del Sol Obrázek14
Palia Puerto del Sol Obrázek15
Palia Puerto del Sol Obrázek16
Palia Puerto del Sol Obrázek17
Palia Puerto del Sol Obrázek18
Palia Puerto del Sol Obrázek19
Palia Puerto del Sol Obrázek20
Palia Puerto del Sol Obrázek21
Palia Puerto del Sol Obrázek22
Palia Puerto del Sol Obrázek23
Palia Puerto del Sol Obrázek24
Palia Puerto del Sol Obrázek25

Palia Puerto del Sol

Španělsko - Mallorca
Pobytový
V/blízko centra
Apartmán s vlastní ložnicí
Wi-Fi
Bazén se sladkou vodou

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Poloha
Hotel Palia Puerto del Sol se nachází v jihovýchodní části ostrova, v malebném letovisku Cala d'Or. Cca 65 km od Palma de Mallorca a cca 60 km od letiště. Poblíž přístav Cala D'Or, centrum letoviska Cala D'Or cca 1,5 km. V blízkosti hotelu obchody, bary a restaurace. Bankomat cca 800 m.
Hotel prošel rekonstrukcí v roce 2012.

Pláž
Hotel Palia Puerto del Sol se nachází cca 800 m od nejbližší pláže, hlavní pláž letoviska je vzdálená cca 1,5 km - možnost bezplatné přepravy hotelovým autobusem (několikrát denně) nebo mini vlakem objíždějícím celé letovisko (za poplatek cca 2 EUR/osoba/1 směr). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 8 EUR/ks).

Vybavení
Recepce 24h, lobby, trezory na recepci (za poplatek cca 15 EUR/týden + záloha na klíč 10 EUR), čítárna, úschovna zavazadel. Restaurace a snack bar u bazénu, 3 sladkovodní bazény, 2 dětská brouzdaliště, sluneční terasa s lehátky a slunečníky (zdarma). Plážové osušky jsou k dispozici za poplatek 5 EUR/týden + záloha 10 EUR. Pro děti malé hřiště se skluzavkami a houpačkami. Hotel Palia Puerto del Sol akceptuje platební karty VISA a MasterCard.

Pokoje
Hotel Palia Puerto del Sol má 227 apartmánů v 5 budovách rozmístěných v rozlehlé zahradě. Všechny pokoje jsou prostorné, vybaveny obývacím pokojem a 1 nebo 2 ložnicemi.
- Apartmány s 1 ložnicí - pro max. 4 dospělé osoby.
- Apartmány se 2 ložnicemi - pro min. 4 osoby, max. 6 dospělých osob (možnost přistýlky formou pohovky). Koupelna s vanou nebo sprchovým koutem a WC, centrální klimatizace, TV se satelitním příjmem, Wi-Fi (za poplatek), telefon, trezor (cca 15 EUR/týden), balkón nebo terasa. Za příplatek - výhled na přístav.
Dětská postýlka pro dítě do 2 let zdarma na vyžádání.

Upozornění! Rezervace apartmánů se 2 ložnicemi pro méně než 6 osob mohou být převedeny na apartmány s 1 ložnicí.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně (08:00-10:00), pozdní snídaně (10:30-11:30), oběd (13:00–15:00) a večeře (19:00–21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Mezi jídly: teplé i studené občerstvení, káva, čaj, dezerty, zmrzlina. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje v baru (10:30–22:30). Během jídla víno, pivo, voda a nápoje.

Sport a zábava
Pro děti: dětské hřiště a mini klub během hlavní sezóny. Zdarma: stolní tenis, petanque, víceúčelové sportovní hřiště. Sportovní aktivity pro děti i dospělé, večerní zábava několikrát týdně. Za poplatek: kulečník (1,50 EUR/hra), diskotéka, vodní sporty na pláži.

Internet
Wi-Fi v celém hotelu (rovněž na pokojích) - za poplatek (cca 5 EUR/den), internetové stanoviště - za poplatek (cca 5 EUR/hod.).

Místní kategorie
***

UPOZORNĚNÍ! Cena nezahrnuje turistický poplatek 3,30 EUR/osoba/noc. Poplatek je povinný pro všechny osoby starší 15 let a platí se na recepci při ubytování.

Webové stránky
http://www.palia.es/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: http://r.pl/hiszpania-majorka/palia-puerto-del-sol

Náš názor
Výborný poměr cena/kvalita + blízkost letoviska a malebného přístavu. Hotel Palia Puerto del Sol je vynikající volbou pro ty, kteří si chtějí odpočinout na klidném místě a obdivovat krásu rekreačního letoviska Cala D'Or.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní poplatky, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, pobytovou taxu placenou přímo v hotelu, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Hiszpania - Majorka 

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny. 

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

ŠPANĚLSKO - MALLORCA - obecné informace
 
Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit dolary. 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Spropitné se dává především řidičům na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné přičteno k ceně. 

Vízum
Čeští obyvatelé mohou cestovat do Španělska s platným cestovním pasem nebo průkazem totožnosti.

Čas
Stejný jako v ČR. 

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 litr - 1,5 EUR, pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Pošta
Známka na pohled stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit v obchodech a stáncích nedaleko veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí cca 6-12 EUR. Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční hovory jsou poměrně drahé. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Mallorca 
Nejslavnější prázdninový ostrov Španělska každoročně přitahuje miliony lidí z celé Evropy. Mírné klima, nespočet pláží a zátok, stejně jako horské vesnice a přímořské jachtářské přístavy - krajina ostrova je tak rozmanitá, že se zde nelze nudit. Jih ostrova s ​​centrálně umístěným hlavním městem Palma de Mallorca je kulturním a zábavním centrem. Severní pobřeží od Puerto de Alcudia na jih je rájem pro rodiny s dětmi.

Prázdninová letoviska Mallorcy

Playa de Palma/El Arenal 
Dva letoviska ležící na kilometrové pláži s pobřežní promenádou a mnoha kavárnami, obchody a restauracemi. Ideální místo pro mladé lidi hledající zábavu. Přes den pláž a večer nespočet barů a diskoték. Navíc nedaleko krásného hlavního města ostrova - Palma de Mallorca. Město okouzluje starým městem a neobvyklou katedrálou, která se nachází u moře, vedle jachtového přístavu. 

Magaluf 
Mekka mladých lidí, zejména Britů hledajících slunce a zábavu. Nádherná pláž v zátoce s bílým pískem a bohatý noční život jsou charakteristickými znaky města. Naše hotely se nachází bokem a umožňují klidný odpočinek, ale zároveň dávají možnost užívat atrakce letoviska. 

Santa Ponsa 
Městečko, které se nachází cca 25 km od hlavního města ostrova, v nádherné zátoce, si zachovalo místní atmosféru. Pro obyvatele ostrova je to víkendové letovisko a mnoho z nich zde má své byty a domy. Je zde málo hotelů a krásná zálivová pláž není nikdy přeplněná. Město také nabízí mnoho příležitostí k procházkám uprostřed zeleně a místní komunikace zajišťuje rychlý dojezd do hlavního města. 

Alcudia/Alcudský záliv 
Alcudia se nachází na severní straně ostrova - je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Záliv Alcudia to je několik kilometrů dlouhá krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Podél pobřeží bylo postaveno mnoho hotelů různých standardů zaměřených na rodinnou dovolenou. Hotely na této straně ostrova mají nižší budovy, jsou umístěné na větší ploše, v zelených zahradách. Vesnice podél zálivu samozřejmě nabízejí všechny turistické atrakce - obchody, kavárny, pěší promenády, ale také aquapark a další atrakce pro děti.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Krakova, Vratislavi, Gdaňska a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výlety v okolí

PLAVBA KOLEM OSTROVA „VUELTA A LA ISLA“ - cena cca 80 EUR  
Trasa výletu vede zemědělskými vesnicemi a městy v horách Sierra de Tramuntana. Cestou se zastavíme ve městě Inca, které je známé díky koženým výrobkům. Poté přejezd olivovými plantážemi až k mariánské svatyni v LLuc. Po cca 40 min. přestávce přejezd podél kaňonu řeky Torrent de Pareis do rybářského přístavu Sa Calobra. Po přestávce plavba lodí podél útesového pobřeží Mallorky do Puerto de Soller neboli „zlatého údolí“. Následně přejezd starým dřevěným vláčkem do města Soller, kde přestoupíme na vlak postavený v roce 1912, který nás převeze horami a údolími, 13 tunely na okraj Palmy.

DRAČÍ JESKYNĚ - cena cca 44 EUR 
Výlet do jeskyní povede přes město Manacor - je známé díky nábytkářskému průmyslu a výrobě umělých perel. Navštívíme největší jeskyni na Mallorce, která je mistrovským dílem přírody - vyznačuje se nádhernými krápníkovými formami. Během prohlídky si poslechneme krátký koncert vážné hudby se světelnými efekty.

ALKUDIA A FORMENTOR - cena cca 52 EUR 
Výlet na severní pobřeží Mallorcy. Dopoledne návštěva tradičního mallorského trhu v nejstarším městě na ostrově - Alcudia. Po nákupech přejezd do Pollensy, kde bude na pláži volný čas, a poté poplujeme lodí k zálivu Formentor. Úplně na závěr přejedeme autokarem na mys Formentor, nejvzdálenější ostroh Mallorky, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů na Středozemní moře.

PALMA A VALLDEMOSA - cena cca 54 EUR 
Prohlídku hlavního města začneme z Parc del Marc. Později se královskými zahradami dostaneme ke katedrále. Během procházky gotickým starým městem Palmy si prohlédneme budovu radnice, nádherné terasy, staré tržiště a kostel sv. Michala. Odpoledne přejezd do pohádkového městečka Valldemosa, malebně umístěného v údolí pohoří Sierra de Traumontana. Navštívíme kartuziánský řád, celu, kde žil F.Chopin a poslechneme si 15minutový koncert v paláci Sancho. Později, během minimálně jedné hodiny volného času, můžete zdarma ochutnat typické mallorské likéry. Výlet je určen pro klienty z hotelů nacházejících se na východě a severu ostrova.

MARINELAND - cena cca 43,50 EUR 
Celodenní výlet do delfinária Marineland. Nové představení delfínů a lachtanů, překvapivá show papoušků a dalších barevných ptáků.

AQUARIUM PALMA - cena cca 43,50 EUR 
Výlet je určen pro klienty z východu ostrova. Bez polského průvodce. Vstupenka zahrnuje návštěvu největšího akvária ve Španělsku a volný čas v hlavním městě.

AQUARIUM - cena cca 25 EUR 
VSTUPENKA do největšího oceanária v Evropě. Více než 55 akvárií z celého světa. Navíc atrakce pro nejmenší.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Víza - informace pro prodejce

Týká se povinnosti vyplnění zdravotního formuláře a získání QR kódu před příletem do Španělska:

Všichni cestující (včetně dětí mladších 6 let) přijíždějící do Španělska letecky nebo po moři, včetně těch, kteří cestují do jiných zemí, musí vyplnit zdravotní prohlášení 48 hodin před odletem na webových stránkách www.spth.gob.es nebo v aplikaci Spain Travel Health –SpTH– (dále jen SpTH), dostupné pro Android a iOS.

Letecké společnosti budou kontrolovat QR kódy, proto je musíte mít u sebe nejlépe v elektronické nebo v papírové verzi.

Chybějící QR kód bude mít za následek odmítnutí vstupu do letadla a tím i nemožnost realizace zájezdu. 

Podrobné pokyny najdete v Travelle v oznámeních.

Všechny aktuální pokyny lze zkontrolovat na https://r.pl/bezpieczne-wakacje/aktualne-wytyczne

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna ve Španělsku obvykle trvá od 1.7. do 31.8.

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.6 Kč