Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek0
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek1
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek2
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek3
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek4
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek5
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek6
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek7
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek8
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek9
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek10
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek11
Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort) Obrázek12

Mirage Bab Al Bahr Beach Resort (ex. Mirage Bab Al Bahr Hotel & Resort)

Spojené arabské emiráty - Fujairah - Fujairah
Pobytový
Rodinný
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Fitness
Wellness
Tichý, mimo město
Bazén
Lehátka zdarma
Bazén se sladkou vodou
Skluzavky

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Tento nově postavený hotel se nachází v severní části emirátu Fudžajra v Ománském zálivu přímo na soukromé písečné pláži, v sousedství pohoří Hadžar. Hotel se nachází přibližně 10 km od města Dibba Al Fujairah a Dibba Al Hisn. Mezinárodní letiště a město Fujairah jsou vzdáleny přibližně 1 hodinu jízdy. Mezinárodní letiště v Dubaji je od hotelu vzdáleno přibližně 2 hodiny jízdy a letiště Dubaj Al Maktúm přibližně 3 hodiny jízdy.

Pláž

Hotel se nachází přímo na soukromé písečné pláži (dlouhé přibližně 250 m). Plážový servis (lehátka, slunečníky a plážové osušky) je k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Elegantní hotel, který byl otevřen v roce 2018, bude zcela dokončen v létě 2019, kdy bude dokončena část hlavní budovy se 134 pokoji. V hotelu je nepřetržitě otevřená recepce, lobby, úschovna zavazadel, trezor a směnárna (na recepci), hlavní restaurace Al Safina (mezinárodní kuchyně) a několik barů, včetně jednoho u bazénu. Hotel má venkovní bazén a samostatné dětské brouzdaliště s vodním hřištěm (oba se sladkou vodou, v zimě pravidelně vyhřívané) obklopené sluneční terasou (slunečníky, lehátka a plážové osušky jsou k dispozici zdarma). Kromě toho je v hotelu k dispozici parkoviště, půjčovna aut a obchod se suvenýry, lázeňské centrum, salon krásy (za poplatek).

Internet

V hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

.

Catering

Snídaně formou bufetu v hlavní restauraci (07:00-10:30), za příplatek večeře (HB) - nápoje za příplatek - nebo All Inclusive (snídaně, obědy a večeře formou bufetu podávané v hlavní restauraci Al Safina, navíc místní alkoholické nápoje, káva, čaj, nealkoholické nápoje, místní minerální voda podávané ve sklenicích ve vybraných barech v hotelu od 11:00-22:00; alkoholické nápoje se podávají osobám starším 21 let).

Sportovní a animační program

Zdarma plážový volejbal, basketbal, fitness centrum, sauna a za příplatek: lázeňské centrum a centrum vodních sportů a potápění na pláži. Pro nejmenší je k dispozici brouzdaliště, vodní hřiště s několika malými skluzavkami, dětské židličky v restauraci a možnost najmout si hlídání dětí (za poplatek).

Webové stránky Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Nově otevřený hotel, který je díky své poloze na pěkné písečné pláži v klidné oblasti ideálním místem pro strávení blažené dovolené.

Umiestnenie

Tento nově postavený hotel se nachází v severní části emirátu Fudžajra v Ománskom zálive priamo na súkromnej piesočnatej pláži, v tesnej blízkosti pohoria Hadžar. Hotel je vzdálený přibližně 10 km od města Dibba Al Fujairah a Dibba Al Hisn. Medzinárodné letisko a mesto Fujairah sú vzdialené približne 1 hodinu jazdy autom. Medzinárodné letisko v Dubaji je vzdialené približne 2 hodiny jazdy a letisko Dubaj Al Maktúm približne 3 hodiny jazdy.

Webová lokalita Športový a animačný program

Bezplatný plážový volejbal, basketbal, fitnesscentrum, sauna a za příplatok: kúpeľné centrum a centrum vodných športov a potápania na pláži. Pre najmenších je k dispozícii detské brodítko, vodné ihrisko s niekoľkými malými šmykľavkami, vysoké stoličky v reštaurácii a možnosť prenájmu opatrovateľky (za poplatok).

.
Stravovanie

Raňajky formou bufetu v hlavní restauraci (07:00-10:(raňajky, obedy a večere formou bufetu podávané v hlavní restauraácii Al Safina, kromě toho miestne alkoholické nápoje, káva, čaj, nealkoholické nápoje, miestna minerálna voda podávané v pohároch vo vybraných baroch v hoteli od 11:Alkoholické nápoje sa podávajú osobám starším ako 21 rokov).

Miestna kategória

****

K dispozícii pre hostí

Elegantní hotel, který byl otevřený v roce 2018, bude zcela dokončený v létě 2019, když bude dokončená část hlavní budovy se 134 pokoji. V hoteli sa nachádza recepcia s nepretržitou prevádzkou, vstupná hala, úschovňa batožiny, trezor a zmenáreň (na recepcii), hlavná reštaurácia Al Safina (medzinárodná kuchyňa) a niekoľko barov vrátane jedného pri bazéne. Hotel má vonkajší bazén a samostatné detské brodítko s vodným ihriskom (oba so sladkou vodou, v zime pravidelne vyhrievané) obklopené slnečnou terasou (slnečníky, ležadlá a plážové osušky jsou k dispozici zadarmo). Kromě toho je v hotelu k dispozici parkovisko, požičovňa áut a obchod so suvenírmi, kúpeľné centrum, salón krásy (za poplatok).

.
Podľa nášho názoru

Novootvorený hotel který je díky svojej polohe na peknej piesočnatej pláži v pokojnej oblasti ideálnym miestom pre blaženú dovolenku.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, transfery: letiště - hotel - letiště, letištní taxy, ubytování: 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravování dle popisu hotelu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polsky mluvícího průvodce nebo místního polsky hovořícího zástupce během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, depozit (ve 3* hotelech - cca 10 AED pokoj/noc, ve 4* hotelech cca 15 AED pokoj/noc, v 5* hotelech - cca 20 AED pokoj/noc), zálohy a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Zjednoczone Emiraty Arabskie - wypoczynek

Program

Den první
Sraz u stanoviště Rainbow 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet z Polska. 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00), transfer na letiště, návrat do Polska.

Upozornění! 
Vzhledem ke specifičnosti náboženské země, zejména během svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadan 22.03-20.04.2023), může dojít ke změně organizace poznávacích a pobytových zájezdů a fakultativních výletů (např. pořadí návštěv, otevírací doba muzejních zařízení a chrámů, čas podávání jídel a jejich obsah).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Základní informace

Měna
1 Dirham (zkráceně AED - Arab Emirates Dirham, někdy také Dh) = 100 Filů. Aktuální kurz: 1 Dh = cca 6 Kč, 1 EUR = cca 4,5 Dh. Akceptovány jsou tyto kreditní karty: Visa, Master Card, American Express. V této zemi je mnoho bankomatů.

Americký dolar (USD) - akceptované jsou bankovky vydané po roce 2006.

Spropitné
Obvykle je v restauracích a hotelích připočteno k účtu 10-15 % za služby. Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, číšnících v restauracích a obsluze hotelu.

Vízum
S účinností od 7.05.2015 je vstupní vízum do Spojených arabských emirátů občanům ČR uděleno bezplatně při příletu na letišti nebo na hraničním přechodu. Vízové razítko opravňující k pobytu v délce 30 dnů se uděluje do cestovního pasu. 

Cestovní pas
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Čas
Časový posun vůči ČR: + 2 hodiny v době letního času, + 3 hodiny v době zimního času.

Oblečení
Při návštěvě svatých míst je po návštěvnících vyžadováno odpovídající oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít plně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/legíny u žen nejsou povoleny. U mužů je akceptován krátký rukáv, nicméně ženy musí mít dlouhé rukávy a na hlavě šátek. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, avšak u žen ne příliš vyzývavé.

Orientační ceny
Oběd v restauraci cca 40 - 50 Dh, pivo cca 30 Dh, káva cca 10 Dh. V obchodech se smíšeným zbožím není možné koupit alkohol (lze jej koupit jen na letišti v bezcelní zóně). V hotelech (kromě emirátu Sharjah) je k dispozici alkohol bez problémů.

Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí cca 1-2 USD. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.

Elektřina
V Emirátech je zavedeno napětí 220 V/50 Hz. Elektrická zařízení fungují pouze s adaptéry, které je možno zakoupit na místě cca 1 - 2 USD, lze si je také zapůjčit na recepci ve většině hotelů (zdarma). Zásuvky jsou se třemi hranatými kolíky, britského typu.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celých Spojených arabských emirátech. Místní hovory jsou levné, zatímco volání do zahraničí je velmi drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Do České republiky 00 420 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.
Z České republiky 00 971 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajícího.

Odlet z: Varšavy, Katovic a Krakova. Sraz na letišti 2 nebo 3 hodiny před plánovaným odletem, u stanoviště Rainbow. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.

Oblast

Spojené arabské emiráty s hlavním městem Abu Dhabi a světově proslulým městem Dubaj, jsou malou zemí na Blízkém východě. Na severozápadě hraničí s Katarem a Saúdskou Arábií, na východě s Ománem. Na severu jsou emiráty obklopeny vodami Perského zálivu. Země se skládá ze sedmi emirátů, rozmanitých co se týče kultury a zvyklostí: dva nejznámější jsou Abu Dhabi a Dubaj. Ostatní jsou: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain a Ajman - jediný emirát bez ropy a plynu. Krajina emirátů je poměrně nížinná a pouštní.

Dubaj - jedno z nejbohatších měst na světě, nejnavštěvovanější a nejznámější ze všech emirátů. Je známé svým luxusem a originálními, futuristickými budovami, mimo jiné Burj Khalifa, nejvyšší budovou na světě.

Abu Dhabi - největší z emirátů v SAE, nachází na ostrově stejného jména, obklopen vodami Perského zálivu. Je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících oblastí. Nachází se zde mimo jiné jedna z největších a nejkrásnějších mešit na světě.

Fujairah - malý emirát, který se nachází ve východní části země, u Indického oceánu. Turistům nabízí nejen jedny z nejkrásnějších pláží v celém zemi, ale taky láká svou polohou - emirát Fujairah je obklopen majestátním pohořím Hajar! Narozdíl od kosmopolitní Dubaje si emirát Fujairah zachoval tradiční charakter - můžete navštívit místní bazary, kde si budete moct nakoupit orientální produkty místní výroby, krásné koberce nebo aromatické koření. Jedny z nejvýznamnějších architektonických památek tohoto emirátu jsou unikátní pevnosti ze 16. století. Hosté mohou relaxovat v několika hotelích, které jsou umístěny u rajských pláží, které jsou obklopeny blankytnými vodami oceánu, a zároveň kde je ukryt jeden z nejkrásnějších korálových útesů této oblasti.

Depozity v hotelech

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech požaduje depozit. Výše vkladu závisí na hotelu (cca 30-60 USD/noc/pokoj). O výši depozitu budou zákazníci informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že jsou dostupné tyto formy depozitů:

1. Blokování finančních prostředků na kreditní kartě, k odblokování částky dojde po vystěhování z hotelu.

2. Platba kreditní kartou, částka bude navrácena v hotovosti v místní měně po vystěhování z hotelu.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, částka bude navrácena po vystěhování z hotelu v místní měně v hotovosti

Výlety v okolí

City Tour - Dubaj
Zveme Vás na výlet, který Vám pomůže poznat nejznámější a nejzajímavější město Spojených arabských emirátů - Dubaj! Výlet zahájíme jízdou autobusem po hlavní silnici - Sheikh Zayed Road, což nám umožní vychutnat si jedno z architektonicky nejmodernějších měst. Mimo jiné uvidíme nejvyšší volně stojící stavbu na světě, která dosahuje výšky téměř 1000 m - Burj Khalifa. Dále nás trasa vede podél pobřeží, odkud můžete obdivovat Palm Islands - palmové ostrovy, největší umělé ostrovy na světě ve tvaru palem, což je jeden z nejinovativnějších projektů, který kdy byl zrealizován. Na tomto místě je také naplánován krátký výlet s využitím Monorail, což je úzkorozchodná železnice vedoucí na Palmový ostrov (Palm Island). Navštívíme také Madinat Jumeirah tzv. „dubajské Benátky”, kde si budete moci udělat fotografie nejslavnějšího hotelu světa - Burj Al Arab. Na krátkou prohlídku se vydáme do čtvrti Dubai Marina, kde lze obdivovat nádherné jachty v přístavu a nejvyšší obytné mrakodrapy světa. Během výletu budeme mít možnost lépe poznat muslimskou kulturu a náboženství islámu. Dalším bodem programu bude Dubajské muzeum, které se nachází ve staré pevnosti Al Fahidi Fort, z doby, kdy byl Dubaj Creek centrem Perského zálivu - seznámíme se s historií Spojených arabských emirátů před hospodářským boomem na konci 20. století. Pevnost byla také sídlem jednoho z bývalých dubajských vládců. Další zastávkou bude úžasné místo, které uchvátí vaše smysly - Spice Souk Dubaj & Gold Souk, kde místní obchodníci obchodují po celá staletí. Do tohoto okouzlujícího místa dorazíme tradičním vodním taxi - Abra. 
Cena cca 130 USD/os. (z důvodu transferu: cena pro osoby trávící dovolenou v emirátu Fujairah - cca 140 USD/os.)

DOPLŇKOVÁ NABÍDKA: Pro zájemce doporučujeme výjezd do 124. patra Burj Khalify (vstupenka za poplatek). Osoby, které nechtějí navštívit Burj Khalifa, mají volný čas (cca 1 hodinu) v největším nákupním centru na světě Dubai Mall.

Burj Khalifa
Žádná budova v historii nepoutala takovou pozornost a nevyvolala tolik emocí jako Burj Khalifa. Vyhlídkové místo nejvyšší budovy světa se nachází na 124. poschodí, což umožní zažít zázrak moderní architektury a moderní techniky na dosah ruky. Speciální teleskopy (za příplatek) vám umožní vidět zblízka panorama města. Hosté mohou chodit po obvodu budovy a obdivovat tak Dubaj ze všech světových stran.
Cena cca 60 USD/os.

City Tour - Abu Dhabi
Výlet do hlavního města Spojených arabských emirátů zahájíme prohlídkou největší a nejkrásnější mešity Sheikh Zayed Mosque. Architektura mešity je působivá a propracované dekorace jsou úchvatné. Následně se vydáme do Heritage Village - vesnice „muzeum“ připomínající starý způsob života v této oblasti a na trh s datlemi. Dalším bodem programu bude ostrov Saadiyat, který v arabštině znamená „ostrov štěstí“, kde se v roce 2017 otevřelo Muzeum Louvre s uměleckými díly, která byla propůjčena z muzeí Louvre a Orsay v Paříži. Přejezd ostrovem Yas, na kterém se nachází známý zábavní park - Ferrari World (nejrychlejší horská dráha na světě - Formula Rossa). Cena cca 130 USD/os. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 175 USD/os.

Možnost přikoupení:
- vstupenka do Ferrari World - cca 95 USD/os.
- vstupenka do Muzeum LOUVRE - cca 25 USD/os.
* osoby, které nevyužijí možnost zakoupení vstupenek do atrakcí mají cca 3 hodiny volný čas v obchodním centru Yas Mall.

Aquaventure Atlantis - aguapark
Impozantní vodní park, který se nachází na ostrově The Palm Jumeirah! Nabízí ohromující zážitky: rafting řekou s vodním proudem a vlnami dlouhou více než dva kilometry, žraločí laguna, skluzavka skrytá v bazénu se žraloky a rejnoky! 
Cena cca 110 USD/os. (doprava za příplatek)

Hydroplán
Vzrušující vyhlídkové lety, které poskytují nezapomenutelné zážitky a příležitost vidět Dubaj z „ptačí perspektivy”. Během 40-ti minutového letu budeme obdivovat nejznámější turistické atrakce Dubaje, včetně The Palm Jumeirah, Burj Khalify, The World Islands, Burj Al Arab, Dubai Creek, Port Rashid a mnoho dalších. Úžasný výhled zaručen! 
Cena cca 499 USD/os. (doprava za příplatek)

Ski Dubaj
Toužíte po zimě? Chcete kombinovat lenošení na pláži s lyžováním na svazích? Nabízíme zimní sporty v prvním krytém lyžařském středisku na Blízkém východě! Vítejte v Mall of the Emirates, kde si můžete vyzkoušet lyžování uprostřed této horké země.  A k tomu ve společnosti tučňáků! 
Cena cca 90 USD/os. (doprava za příplatek)

Balón
Výlet horkovzdušným balónem do hlubin pouště. Moderní město necháme za zády a budeme se cítit jako na "létajícím koberci". Poletíme nad červenými dunami, smaragdově zelenými oázami, kde se potulují gazely a velbloudi. Přivítají nás "pouštní lidé", které budeme mít příležitost potkat v průběhu tohoto výletu. Let trvá cca 40-70 minut v závislosti na počasí. 
Cena cca 340 USD/os.

Safari
Výlet terénními vozy s pohonem všech 4 kol, nezapomenutelné emoce během přejezdu po písečných, pouštních dunách (výlet s anglicky mluvícím řidičem). Západ slunce nad pouští zůstane na dlouho v naší paměti. Následně přejezd do beduínské vesnice, kde si odpočineme, ochutnáme večeři formou bufetu (místní grilovaná jídla v ceně výletu) doprovázenou arabskou hudbou. Možnost obdivování břišních tanců a dalších arabských tanců, vyzkoušet tetování henou nebo můžete si prohlédnout velbloudy z blízka. Cena cca 85 USD/os. Z důvodu transferu: cena pro osoby odpočívající v emirátě Fujairah je cena cca 105 USD/os.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polštině (při min. 15 osobách v závislosti na výletu) nebo v angličtině. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlášení se na fakultativní výlety. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je obvykle ve Spojených arabských emirátech od poloviny září do konce října.

Mapa

Hodnocení r.pl

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč