Ranweli Holiday Village Obrázek0
Ranweli Holiday Village Obrázek1
Ranweli Holiday Village Obrázek2
Ranweli Holiday Village Obrázek3
Ranweli Holiday Village Obrázek4
Ranweli Holiday Village Obrázek5
Ranweli Holiday Village Obrázek6
Ranweli Holiday Village Obrázek7

Ranweli Holiday Village

Srí Lanka
Pobytový
Pláž do 100 m
Komorní, malý
Tichý, za městem
Bazén se sladkou vodou
Rodinný
Wi-Fi
Wellness
Doporučujeme

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Hotel se nachází na malém poloostrově porostlém kokosovými palmami. Z jedné strany je korunován krásnou pláží, z druhé mangrovovým lesem podél koryta řeky, která se nedaleko vlévá do oceánu (k hotelu se dostanete hotelovou lodí - doprava je zdarma, bez pevného jízdního řádu, doba přepravy cca 2 min). 4 km. Na letiště v Kolombu cca 18 km.

.

Pláž

Přímo na písečné pláži. Plážový servis není k dispozici.

.

K dispozici pro hosty

Recepce, restaurace specializující se na srílanskou a mezinárodní kuchyni, lobby bar, bar u venkovního bazénu, TV místnost. Hotel má bazén a brouzdaliště pro děti, které obklopuje sluneční terasa (lehátka a plážové osušky jsou k dispozici zdarma). Za poplatek: obchod se suvenýry.

Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

Snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Nápoje k večeři jsou za příplatek. Stravování All Inclusive s příplatkem: 3 jídla v hlavní restauraci, občerstvení (15:30-17:30 a 23:00-24:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-24:00). Za příplatek: importované nápoje, čerstvé džusy.

.

Sportovní a animační program

Hotel pořádá večery s živou hudbou, večerní představení a místní kuchyni. Dále: stolní tenis, šipky, šachy, plážový volejbal. Za příplatek: kulečník, jízdní kola, squash, šlapadla, kajaky, lázeňské centrum. Hotel nabízí za příplatek místní pěší a cyklistické výlety s průvodcem, mimo jiné i plavby po řece za pozorováním ptáků.

Webové stránky Místní kategorie

Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů.

.

Podle našeho názoru

Hotel se nachází v tiché, klidné a velmi zelené oblasti, kde je kladen velký důraz na ekologii, což se projevuje jak ve stylu, v němž je zařízen, tak v nabídce doplňkových aktivit. Další jeho silnou stránkou je krásná zálivová pláž. Ideální místo pro ty, kteří rádi žijí v souladu s přírodou.

.

Umiestnenie

Hotel sa nachádza na malom polostrove porastenom kokosovými palmami. Z jedné strany je korunovaný krásnou pláží, z druhé strany mangrovovým lesem pozdĺž koryta řeky, která sa vlieva do neďalekého oceánu (do hotelu sa dostanete hotelovou loïou - doprava je bezplatná, bez pevného cestovného poriadku, čas presunu cca 2 min). 4 km. Na letisko Colombo cca 18 km.

.
Webová lokalita Športový a animačný program

Hotel pořádá večery s živou hudbou, večerní představení a městskou kuchyni. Také: stolní tenis, šípky, šachy, plážový volejbal. Za poplatok: biliard, bicykle, squash, vodné bicykle, kajaky, wellness centrum. Hotel ponúka za príplatok miestne turistické a cyklistické výlety so sprievodcom, akoj plavby po rieke, okrem iného na pozorovanie vtákov.

.
Stravovanie

Raňajky a večere formou bohatého bufetu. Nápoje na večeru jsou za příplatek. Stravování formou All Inclusive s příplatkem: V případě potřeby je možné si vybrat, zda je v ceně ubytování, nebo zda je v ceně ubytování, které je v ceně ubytování, nebo zda je v ceně ubytování. Za příplatok: importované nápoje, čerstvé šťávy.

.
Miestna kategória

Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

.
K dispozícii pre hostí

Recepce, restauraácia špecializujúca sa na srílanskú a medzinárodnú kuchyňu, lobby bar, bar pri vonkajšom bazéne, TV miestnosť. Hotel má bazén a detské brodítko, které jsou obklopené slnečnou terasou (ležadlá a plážové osušky jsou k dispozici zdarma). Za poplatok: obchod so suvenírmi.

.
Podľa nášho názoru

Hotel sa nachádza v tichej, pokojnej a veľmi zelenej oblasti s veľkým dôrazom na ekológiu, čo sa prejavuje v štýle, v ktorom je zariadený, aj v ponuke doplnkových aktivít. Nádherná zátoková pláž je další z jeho silných stránek. Ideálne miesto pre tých, ktorí radi žijú v súlade s prírodou.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava-Kolombo-Varšava nebo Katovice-Kolombo-Katovice s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu; letištní taxy, ubytování ve vybraném hotelu (10 nebo 11 nocí), transfery: letiště - hotel - letiště, stravování dle popisu hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum na Srí Lanku, fakultativní výlety, obvyklé spropitné a další osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Sri Lanka - wypoczynek

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1.2.2023 a mohou být změněny.

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Přelet charterovým letadlem na trase Varšava/Katovice-Kolombo. Technické mezipřistání na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Transfer do vybraného hotelu, ubytování.

Den 2-11 nebo 12
Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři, možnost využití fakultativních výletů.

Den 12 nebo 13
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Kolombu. Přelet charterovým letadlem na trase Kolombo-Varšava/Katovice. Technické mezipřistání na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Výlety v okolí

TOP FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Plavba řekou Madu a želví farma

Z přístavu v okolí města Balapitiya vyplujeme na relaxační plavbu po stojatých vodách řeky Madu, kterou zpestří zajímavé zastávky a krásné výhledy. V této oblasti žije kolem 46 druhů ptáků, včetně 14 druhů vodních ptáků, barevní motýli a obrovské lekníny. Navštívíme krásný, více než 200 let starý buddhistický chrám a místní plantáže skořice. Přeplujeme mangrovy, fakultativně možnost využít služeb Doctor Fish - rybek, jež svými bezzubými dásněmi mohou udělat hezkou pedikúru. Doporučujeme vyzkoušet! Na zpáteční cestě navštívíme želví farmu.

 

Kandy a čajové zahrady (2 dny)
První den výletu začneme návštěvou sirotčince pro slony, kde našlo nový domov hodně opuštěných nebo nemocných slonů a mladých, narozených již v sirotčinci. Následně navštívíme zahradu koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jeho využití. Je to skvělá příležitost k zakoupení koření a kosmetiky. Následně přejedeme do Kandy, kde navštívíme mimo jiné Chrám Buddhova zubu. Pozdě večer uvidíme ukázku tradičních lidových tanců spojených s tzv. zkouškou ohně neboli chůzí po žhavém uhlí. Ubytování v hotelu v Kandy, večeře. Druhý den přejedeme do vyšších oblastí ostrova, kde uvidíme nádherné čajové plantáže. Nachází se na svazích kopců, uprostřed malebné horské krajiny, údolí, vodopádů. Během cesty navštívíme továrnu čaje, kde se seznámíme s procesem výroby čaje - jednoho z nejznámějších na světě.

OSTATNÍ FAKULTATIVNÍ VÝLETY

White Water Rafting
Po příjezdu do Kitagula vyrazíme na nezapomenutelný a vzrušující rafting řekou Kelani. Během raftingu zažijete kontakt s krásnou a divokou přírodou. Mimo jiné přeplujeme přes oblast, jež sloužila jako pozadí pro film "Most přes řeku Kwai".
 

Národní park Yala (2 dny)
Národní park Yala je jedním z největších parků na Srí Lance. Je přirozeným prostředím pro cca 32 druhů savců: slony, divoká prasata, buvoly, levharty, medvědy, opice, jeleny. Žije zde téměř 130 druhů stěhovavých a stálých ptáků, mimo jiné: pelikánů, ibisů, kormoránů, bažantů, volavek. Velmi zajímavým obyvatelem parku je varan bengálsky. V programu nás čeká kromě obdivování fascinující přírody během jeep safari po parku také návštěva Galle - holandské pevnosti zapsané na seznamu UNESCO (cca 1,5 hod.).
 

Sigiriya a Dambula
Vypravíme se na slavnou skalní pevnost Sigiriya (cca 3 - 3,5 hod.), která je pravděpodobně nejkrásnějším místem na ostrově. Po prohlídce pevnosti následuje přejezd do Dambulli a prohlídka unikátního chrámu skládající se z pěti jeskyní (památka UNESCO). Ve večerních hodinách návrat do hotelu.
 

Plavba - velryby
Srí Lanka se stala přední destinací, kde lze obdivovat velryby. Dondra na jihu Srí Lanky je hlavním přístavem k pozorování těchto zvířat v zimním období. Od prosince do dubna máme až 95% šanci na setkání s vorvani a plejtváky obrovskými, protože jejich migrační cesta vede v blízkosti Dondry. Plavba bude trvat cca 3 - 5 hodin.
 

Adamova hora
Každé z náboženství na Srí Lance považuje tuto horu za posvátnou. Na tomto místě se nachází otisk chodidla, a věří, že své chodidlo zde otiskl sám Buddha, Šiva, Adam nebo svatý Tomáš. Adamova hora je velmi významným poutním místem. Stovky poutníků na ni přicházejí v noci, aby zde pozdravili východ slunce a pomodlili se v chrámu. Za úsvitu Adamova hora vrhá stín ve tvaru dokonalého trojúhelníku i přes to, že je zcela nepravidelná. Během nočního výstupu na horu je třeba zdolat cca 5800 kamenných schodů, sestup je ráno po snídani. Výlet je realizován od prosincového do květnového úplňku.
 

Plavba - delfíni
Srí Lanka je také skvělým místem k setkání s delfíny. Delfíny je nejlepší sledovat během cca dvouhodinové plavby v okolí města Kalpitiya. Existují tam doslova desítky těchto nádherných zvířat, stády plují ve vodě a někdy ukazují neobvyklou show společných her a skoků.
 

Národní park Wilpattu
Největší na Srí Lance. V jeho areálu se nachází kolem 60 přírodních jezer nebo nádrží na dešťovou vodu. V současné době zde lze najít mnoho druhů zvířat, mimo jiné: slona, medvěda pyskatého, sambaru, krokodýla, buvola, leoparda a mnoho ptáků a hlodavců. Velká kronika Mahavamsa praví, že právě zde se předek Sinhálců Vijaya oženil s Kuweni, čímž započal království.
 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Srí Lance obvykle trvá od začátku listopadu do konce března.

 

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč