Citrus Waskaduwa Obrázek0
Citrus Waskaduwa Obrázek1
Citrus Waskaduwa Obrázek2
Citrus Waskaduwa Obrázek3
Citrus Waskaduwa Obrázek4
Citrus Waskaduwa Obrázek5
Citrus Waskaduwa Obrázek6
Citrus Waskaduwa Obrázek7
Citrus Waskaduwa Obrázek8

Citrus Waskaduwa

Srí Lanka
Pobytový
Rodinný
Mezinárodní animace
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Posilovna
Wellness
Tichý, za městem

Vše co potřebujete vědět o zájezdu

Hotel

Umístění

Komfortní, zajímavě řešený hotel se nachází na malebném západním pobřeží Srí Lanky, jen asi 7 km od historického centra Kalutary se slavným hradem Richmond a stúpou Gangatilaka. Přibližně. 35 km od centra hlavního města Srí Lanky, cca 80 km od letiště v Kolombu.

.
Pláž

Objekt se nachází přímo na veřejné, široké písečné pláži. Plážový servis není k dispozici.

.
K dispozici pro hosty

Čtyřhodinová recepce, výtahy, parkoviště, hlavní restaurace Lemon Sun a restaurace Sky Lime s místní a mezinárodní kuchyní a 3 bary: hlavní Pomelo Hi, kavárna Pips & Sips a bar u bazénu Aqua Peel, společenská terasa, čítárna. Hotel má velký bazén s oddělenou částí pro děti, lehátka a slunečníky a plážové osušky u bazénu jsou k dispozici zdarma. Za příplatek: prádelna, směnárna, hlídání dětí (na vyžádání).

Internet

Ve veřejných prostorách objektu a na pokojích je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Snídaně a večeře se podávají formou bufetu nebo výběru ze 3-4 jídel z jídelního lístku v hlavní restauraci. Nápoje k večeři za příplatek. Za příplatek All Inclusive - navíc obědy a místní nealkoholické a alkoholické nápoje v hlavním baru (10:00-23:00) a baru u bazénu (10:00-19:00) a sladké občerstvení a teplé nápoje (10:00-23:00) v Pips&Sips a hlavním baru.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá měkký sportovní a animační program: aqua aerobik, plážový volejbal, vodní míč, posilovna. Za příplatek: kulečník, lázeňské centrum, centrum vodních sportů v Bentotě (potápění, windsurfing, rybaření, vodní safari).

Webové stránky Místní kategorie

Na Srí Lance neexistuje žádná oficiální kategorizace hotelů.

.
Podle našeho názoru

Hotel s vynikající polohou na 450 m dlouhé zlaté pláži a výbornou kuchyní je velmi dobrou volbou pro rodinnou dovolenou. Hosté se mohou těšit na výhodný vzorec All Inclusive a velký výběr sportovních a animačních aktivit. Díky blízkosti Kalutary je navíc ideální i pro ty, kteří hledají základnu pro samostatné poznávání této části Srí Lanky.

Umiestnenie

Komfortný, zaujímavo navrhnutý hotel ve stylovém rezortu se nachází na malebném západním pobřeží Srí Lanky, asi 7 km od historického centra města Kalutara a slavným hradem Richmond a stúpou Gangatilaka. Približne. 35 km od centra hlavního města Srí Lanky, přibližně 80 km od letiska v Kolombe.

.
Webová lokalita Stravovanie

Raňajky a večere podávané formou bufetu nebo výběrem ze 3-4 jedálneho lístka v hlavnej reštaurácii. Nápoje na večeru za poplatek. Za príplatok All Inclusive - extra obedy a miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v hlavnom bare (10:00-23:00) a bare pri bazéne (10:00-19:00) a sladké občerstvenie a teplé nápoje (10:00-23:00) v Pips&Sips a hlavnom bare.

.
Miestna kategória

Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

.
K dispozícii pre hostí

Štyrihodinová recepce, výtahy, parkoviště, hlavní restaurace Lemon Sun a restaurace Sky Lime s místnou a mezinárodní kuchyňou a 3 bary: hlavní Pomelo Hi, kaviareň Pips & Sips a bar pri bazéne Aqua Peel, spoločenská terasa, čitáreň. Hotel má velký bazén s oddělenou částí pro děti, ležadla a slunečníky a plážové osušky pri bazéne sú k dispozícii zdarma. Za príplatok: práčovňa, zmenáreň, stráženie detí (na požiadanie).

Podľa nášho názoru

Hotel s výjimečnou polohou na zlatej 450 m dlhej pláži a výjimečnou kuchyňou je velmi dobrou volbou pro rodinnú dovolenku. Hostia môžu využívať výhodný vzorec All Inclusive a veľký výber športových a animačných aktivít. Kromě toho je díky své blízkosti k městu Kalutara ideálny aj pre tých, ktorí hľadajú základňu na samostatné spozostatná spozvanie tejto časti Srí Lanky.

.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava-Kolombo-Varšava nebo Katovice-Kolombo-Katovice s technickým mezipřistáním na jednom z letišť v Perském zálivu; letištní taxy, ubytování ve vybraném hotelu (10 nebo 11 nocí), transfery: letiště - hotel - letiště, stravování dle popisu hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

 

Základní cena nezahrnuje: vízum na Srí Lanku, fakultativní výlety, obvyklé spropitné a další osobní výdaje.

 

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Sri Lanka - wypoczynek

 

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 3.1.2024 a mohou být změněny.

 

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Přelet charterovým letadlem na trase Varšava/Katovice-Kolombo. Technické mezipřistání na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

 

Den 2
Transfer do vybraného hotelu, ubytování.

 

Den 2-11 nebo 12
Čas na odpočinek, opalování a koupání v moři, možnost využití fakultativních výletů.

 

Den 12 nebo 13
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Kolombu. Přelet charterovým letadlem na trase Kolombo-Varšava/Katovice. Technické mezipřistání na jednom z letišť v Perském zálivu (cca 45 min., bez vystupování z letadla). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

 

Jiné

SRÍ LANKA - základní informace

 

Měna
1 srílanská rupie (LKR) = 100 centů, kurz: 100 LKR = 18 Kč, 1 USD = 362 LKR. V oběhu jsou jak mince, tak i bankovky. Na Srí Lance nejsou akceptovány dolary vydané před rokem 2006 a/nebo poškozené, roztrhané atd.

 

Očkování
Při cestě na Srí Lanku není požadováno žádné speciální očkování. Doporučuje se jen očkování proti hepatitidě typu A a B a tetanu.

 

Doprava
Ačkoli jsou vzdálenosti malé, jejich překonání trvá neúměrně dlouho z důvodu chaotické silniční dopravy na Srí Lance. Na silnicích panuje velký chaos (chodci, cyklisté, tuk tuky, místní autobusy) a pravidla jsou dodržována spíše smluvně. Nicméně i přes tento chaos je na silnicích bezpečno. Průměrná rychlost je cca 35 km/hod. Na Srí Lance se jezdí vlevo.

 

Pracovní doba
Otevírací doba obchodů: 10:00-20:00, kromě neděl a svátků. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku 9:00-15:00.

 

Svátky
Den Pója (Poya) - slaví se jednou za měsíc, během úplňku. Je to buddhistický svátek připomínající Buddhovo osvícení. Tento den platí zákaz prodeje a konzumace alkoholu a to i v hotelových barech. V sezóně zima 2024/2025 Den Pója připadá na: 15.11.2024, 14.12.2024, 13.01.2025, 12.02.2025, 13.03.2025, 12.04.2025. Zákaz prodeje a konzumace alkoholu, včetně hotelových barů, platí také o státních a náboženských svátcích.

 

Čas
Časový posun vůči ČR: + 4,5 hodiny během zimního času

 

Orientační ceny
Oběd - cca 10 USD, voda v obchodě - cca 0,5 USD, pivo - cca 2 USD, víno - cca 4 USD, káva - cca 2 USD.

 

Spropitné
Zvykem je dávání spropitného číšníkům, řidičům a průvodcům (cca 10 - 15 % z ceny). Nosič zavazadel by měl dostat za jeden kus zavazadla ne méně než 50 LKR, pokojská cca 500 LKR týdně.

 

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz, anglicko - indický standard.
Na Srí Lance a Maledivách jsou užívány jiné typy zásuvek než v ČR. Většinou jsou zásuvky typu A, tříkolíkové - s třemi otvory umístěnými na vrcholech trojúhelníku. Hodí se do něj tenké zástrčky (jako je z nabíječky k telefonu). Nicméně se nehodí kulaté hrubé zástrčky (jaké jsou u vysoušeče vlasů nebo notebooku). V těchto případech je nutné použít adaptéry, které jsou k dispozici v hotelové recepci (zdarma), můžete si je zakoupit také v ČR.

 

Telefony
Do Česka 00 420 + směrové číslo (bez nuly) + číslo volaného.
Z Česka 00 94 + směrové číslo (bez nuly) + číslo volaného.Důležitá telefonní čísla a adresy:                                                
- Velvyslanectví ČR

Česká republika velvyslanectví na Srí Lance nemá. Veškerou agendu řeší velvyslanectví ČR v Novém Dillí (Indie), jež je také akreditováno v Demokratické socialistické republice Srí Lanky.

 

- Velvyslanectví ČR v Dillí (Indie)
Embassy of the Czech Republic 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri 110 021 New Delhi, India
Tel.: +91-11-26110205, 26110318 Konzulární mobilní telefon pro případy nouze: +91-9910999460 Fax: +91-11-26 88 62 21 E-mail.: newdelhi@embassy.mzv.cz Úřední hodiny: pondělí - čtvrtek 9.00 - 11.00 h., úterý 9.00 - 11.00 a 13.30 - 15.00 h.

 

- Zastupitelský úřad České republiky na Srí Lance - honorární konzulát ČR
Honorary Consulate of the Czech Republic
Delmon Holdings Building, Level 02,
No. 15, Mile Post Avenue
Colombo 03, Sri Lanka
Tel.: +94115055219, +94112685093
Fax: +94112685027
E-mail: czech2006@sltnet.lk 
Úřední hodiny: pondělí - čtvrtek 10.00 - 16.30 h.

 

Přelet
Sraz u stanoviště Rainbow na letišti cca 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální letový řád sledujte na r.pl/rozklady. Přelet pravidelnou linkou na trase Varšava-Kolombo-Varšava (přímý let). 

 

Negombo: rušné turistické město, které bylo dříve typickou rybářskou vesnicí. Někdejší charakter města připomínají rybí trhy, barevné rybářské lodě a nabídka místních restaurací plných chutných pokrmů z plodů moře.Kalutara: okouzlující turistické město s širokým výběrem barů, místních restaurací a obchodů. Na milovníky historie čeká stúpa Gangatilaka, která je jednou z největších stúp na Srí Lance a zámek Richmond inspirovaný architekturou paláců maharádžů.

Bentota: malé turistické městečko, které je srílanským hlavním městem vodních sportů. Rozprostírá se nad malou zátokou, u které je mnoho barů a restaurací lákajících vůněmi místní kuchyně.Tangalla: je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, která se nachází na jižním pobřeží ostrova. Je vstupní branou do nekonečných vod oceánu, kde se skrývá podmořský život. Oblast je známá díky přítomnosti mnoha velkých mořských živočichů např.: velryb a delfínů, které lze obdivovat během plaveb.

 

Výlety v okolí

TOP FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Plavba řekou Madu a želví farma

Z přístavu v okolí města Balapitiya vyplujeme na relaxační plavbu po stojatých vodách řeky Madu, kterou zpestří zajímavé zastávky a krásné výhledy. V této oblasti žije kolem 46 druhů ptáků, včetně 14 druhů vodních ptáků, barevní motýli a obrovské lekníny. Navštívíme krásný, více než 200 let starý buddhistický chrám a místní plantáže skořice. Přeplujeme mangrovy, fakultativně možnost využít služeb Doctor Fish - rybek, jež svými bezzubými dásněmi mohou udělat hezkou pedikúru. Doporučujeme vyzkoušet! Na zpáteční cestě navštívíme želví farmu.

 

Kandy a čajové zahrady (2 dny)
První den výletu začneme návštěvou sirotčince pro slony, kde našlo nový domov hodně opuštěných nebo nemocných slonů a mladých, narozených již v sirotčinci. Následně navštívíme zahradu koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jeho využití. Je to skvělá příležitost k zakoupení koření a kosmetiky. Následně přejedeme do Kandy, kde navštívíme mimo jiné Chrám Buddhova zubu. Pozdě večer uvidíme ukázku tradičních lidových tanců spojených s tzv. zkouškou ohně neboli chůzí po žhavém uhlí. Ubytování v hotelu v Kandy, večeře. Druhý den přejedeme do vyšších oblastí ostrova, kde uvidíme nádherné čajové plantáže. Nachází se na svazích kopců, uprostřed malebné horské krajiny, údolí, vodopádů. Během cesty navštívíme továrnu čaje, kde se seznámíme s procesem výroby čaje - jednoho z nejznámějších na světě.

 

OSTATNÍ FAKULTATIVNÍ VÝLETY

White Water Rafting
Po příjezdu do Kitagula vyrazíme na nezapomenutelný a vzrušující rafting řekou Kelani. Během raftingu zažijete kontakt s krásnou a divokou přírodou. Mimo jiné přeplujeme přes oblast, jež sloužila jako pozadí pro film "Most přes řeku Kwai".
 

Národní park Yala (2 dny)
Národní park Yala je jedním z největších parků na Srí Lance. Je přirozeným prostředím pro cca 32 druhů savců: slony, divoká prasata, buvoly, levharty, medvědy, opice, jeleny. Žije zde téměř 130 druhů stěhovavých a stálých ptáků, mimo jiné: pelikánů, ibisů, kormoránů, bažantů, volavek. Velmi zajímavým obyvatelem parku je varan bengálsky. V programu nás čeká kromě obdivování fascinující přírody během jeep safari po parku také návštěva Galle - holandské pevnosti zapsané na seznamu UNESCO (cca 1,5 hod.).
 

Sigiriya a Dambula
Vypravíme se na slavnou skalní pevnost Sigiriya (cca 3 - 3,5 hod.), která je pravděpodobně nejkrásnějším místem na ostrově. Po prohlídce pevnosti následuje přejezd do Dambulli a prohlídka unikátního chrámu skládající se z pěti jeskyní (památka UNESCO). Ve večerních hodinách návrat do hotelu.
 

Plavba - velryby
Srí Lanka se stala přední destinací, kde lze obdivovat velryby. Dondra na jihu Srí Lanky je hlavním přístavem k pozorování těchto zvířat v zimním období. Od prosince do dubna máme až 95% šanci na setkání s vorvani a plejtváky obrovskými, protože jejich migrační cesta vede v blízkosti Dondry. Plavba bude trvat cca 3 - 5 hodin.
 

Adamova hora
Každé z náboženství na Srí Lance považuje tuto horu za posvátnou. Na tomto místě se nachází otisk chodidla, a věří, že své chodidlo zde otiskl sám Buddha, Šiva, Adam nebo svatý Tomáš. Adamova hora je velmi významným poutním místem. Stovky poutníků na ni přicházejí v noci, aby zde pozdravili východ slunce a pomodlili se v chrámu. Za úsvitu Adamova hora vrhá stín ve tvaru dokonalého trojúhelníku i přes to, že je zcela nepravidelná. Během nočního výstupu na horu je třeba zdolat cca 5800 kamenných schodů, sestup je ráno po snídani. Výlet je realizován od prosincového do květnového úplňku.
 

Plavba - delfíni
Srí Lanka je také skvělým místem k setkání s delfíny. Delfíny je nejlepší sledovat během cca dvouhodinové plavby v okolí města Kalpitiya. Existují tam doslova desítky těchto nádherných zvířat, stády plují ve vodě a někdy ukazují neobvyklou show společných her a skoků.
 

Národní park Wilpattu
Největší na Srí Lance. V jeho areálu se nachází kolem 60 přírodních jezer nebo nádrží na dešťovou vodu. V současné době zde lze najít mnoho druhů zvířat, mimo jiné: slona, medvěda pyskatého, sambaru, krokodýla, buvola, leoparda a mnoho ptáků a hlodavců. Velká kronika Mahavamsa praví, že právě zde se předek Sinhálců Vijaya oženil s Kuweni, čímž započal království.
 

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna na Srí Lance obvykle trvá od začátku listopadu do konce března.

 

Mapa

Počasí

Hodnocení

Nejbližší termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Ne 09:00 - 20:00

Číslo účtu: 7677799901 / 5500

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 5.8 Kč