Vstupní formulář do Španělska

Cestující, kteří přilétají z jakéhokoli letiště nebo přijíždějí z jakéhokoli přístavu mimo Španělsko, musí 48 hodin před odletem vyplnit elektronický formulář prostřednictvím internetové adresy: www.spth.gob.es nebo bezplatné aplikace SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Po vyplnění formuláře obdrží cestující QR kód (e-mailem), který musí být předložen při zdravotní prohlídce po příletu do Španělska (QR kód musí být vytištěný nebo stažený v mobilu). V opačném případě nebudou mít povolen vstup do Španělska a / nebo na palubu letadla / lodi.
Důležité! Formulář PLF musí vyplnit každá osoba samostatně! Každý cestující musí mít svůj vlastní QR kód (včetně dětí). 

Důležité! Od 10.12.2020 platí pro všechny cestující z rizikové země (včetně České republiky, Polska, Slovenska - aktuální seznam rizikových zemí najdete ZDE) povinnost předložení negativního výsledku PCR testu. Test nesmí být proveden dříve než 72 h před příletem na Kanárské ostrovy. Potvrzení o výsledku testu (vytištěné nebo v digitální podobě) a musí obsahovat tyto informace: jméno, příjmení a číslo cestovního pasu nebo občanského průkazu (musí to být stejný doklad, který cestující bude mít s sebou na letišti), název laboratoře a jméno lékaře, který test provedl, kontaktní údaje laboratoře, ve které byl test proveden, značku a zdravotní autorizaci testu, datum a čas provedení testu a výsledek testu. Potvrzení musí být v anglickém nebo španělském jazyce.

Při vyplňování elektronického formuláře pro získání QR kódu je cestující povinen zaškrtnout políčko, že má s sebou doklad o negativním výsledku testu na Covid-19. Číslo cestovního dokladu (cestovní pas nebo občanský průkaz) musí souhlasit s číslem dokladu uvedeném na potvrzení o negativním testu na Covid-19.

Potvrzení o negativním výsledku PCR testu na Covid19 bude kontrolováno v Polsku při odbavení na letišti a může být kontrolováno také po příletu na Kanárské ostrovy i při ubytování v hotelu. 

Děti do 6 let jsou osvobozeny z povinnosti testu.
 

Od 01.07.2020 do odvolání bude probíhat hygienická kontrola na hraničních přechodech se Španělskem a platí povinnost prokázat se QR kódem pro osoby vstupující do Španělska letecky nebo po moři.
1. všichni cestující přijíždějící do Španělska po moři nebo letecky se musí před vstupem do země podrobit zdravotní prohlídce. Tyto kontroly mohou zahrnovat měření teploty, kontrolu dokumentace a vizuální kontrolu stavu cestujících.
2. K identifikaci cestujících s horečkou bude běžně prováděna kontrola tělesné teploty. Jako detekční limit je nastavena teplota 37,5 °C nebo vyšší.
3. Cestující s teplotou vyšší než 37,5°C nebo osoby podezřelé z nákazy virem způsobujícím onemocnění COVID-19 nebo jiným infekčním patogenem na základě informací uvedených ve formuláři veřejného zdraví nebo po vizuální kontrole budou podrobeni dalšímu zdravotnímu posouzení, aby bylo zjištěno, zda existuje podezření na ohrožení veřejného zdraví.

Všichni cestující musí mít roušky a udržovat sociální vzdálenost (min. 1,5 m). Roušky jsou povinné také v obchodech, památkách, na pláži, atd. Více informací naleznete zde: Hygienická opatření

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 - 17:00

Číslo účtu: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálním kurzem 1zł = 6.0 Kč